Красиві англійські шпалери. Колекція Capri від 1838 Wallcoverings

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

Поняття “англійські шпалери” — це як поняття “англійський чай”. Не в Англії чай вирощують, і не тільки тут його п’ють. Але зі смаком традиційного англійського знаком весь світ. Приблизно так само і з шпалерами.

Шпалери в Англії — це не тільки варіант декорування стін — це традиція зі своєю специфікою, яку можна назвати смаком. Суть цього смаку — поєднати красу з практичністю. І для нас цей досвід буде дуже корисний. І ось чому…

Клімат — в Англії багато в чому схожий з нашим, не стільки по температурі, скільки за кількістю сірих днів без сонця. Варто уточнити: в Англії дощових днів, все ж, більше.

Приміщення — невеликі кімнати, невисокі стелі — як масове представництво — і на противагу їм, приватні будинки з простором. У цьому, також майже як у нас.

Англійці навчилися створити максимум урочистості в будинку, навіть з мінімуму умов. А потреби англійців, підтримані виробниками, сформували особливість англійського дизайну шпалер — продуманого, логічного, урочистого, часом величного, часом стриманого.

У цій статті розповімо про специфіку англійської дизайну шпалер: в чому його краса і продуманість. А прикладом будуть шпалери колекції Capri (колекція 2019 року), англійського бренду 1838 Wallcoverings.

Про унікальність шпалер бренду 1838 Wallcoverings писали в статті: сучасні англійські шпалери за старовинними технологіями. У цій статті ви дізнаєтеся: як друкуються шпалери імітують ручний художній розпис, і як живеться друкарським машинам ровесникам повстання луддитів.

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Watch this video on YouTube

Зберегти краще з традицій і додати нові, сучасні ідеї в дизайн — девіз торгової марки 1838 Wallcoverings.

Якщо виходити з девізу, то колекція Capri має явний ухил у бік сучасних і унікальних ідей.

У цій статті порушимо кілька традиційний хід оглядів колекцій шпалер. Так, почнемо з аналізу окремого виду шпалер — металізованих шпалер. І розповімо, скільки в них цікавих і красивих ефектів, про які ви навіть не здогадуєтеся. А якщо і здогадується, то можете упустити з виду.

А потім продовжимо традиційно: оглядом дизайну колекції шпалер з прикладами і начерками ідей.

Отже: що таке металізовані шпалери?

Металізовані шпалери: гра світла і кольору

Металізовані шпалери — узагальнена назва, його вживають, коли в шпалерах є щось нагадує метал. А виконання буває різним:

Друк металізованими фарбами (фарба з металізованим пігментом) поверх звичайного для шпалер матеріалу: паперу, флізеліну.

Друк матовими і простими фарбами поверх металізованої основи: коли металевий пігмент міститься в основі.

Змішана друк з металізованих фарб і звичайних поверх металізованої основи.

Друк фольгою або фольгування — припресовка тонкого шару фольги, під температурою, поверх стандартного матеріалу.

Друк з фольгированной основі: знову ж таки з різними варіантами фарби.

До цього переліку можна додати різні види металізованих основ, різні кольори, різні фактури покриттів і так далі.

Згадати глосарій знадобилося, бо в каталозі Capri присутні всі варіації з цього переліку. У кожного дизайну шпалер у колекції є один або кілька варіантів металізованого виконання з різними ефектами: від легкого перламутрового нальоту, до дзеркального відбиття.

Біда в тому, що передати у фотографії гру відбиттів і колірних переливів металізованих поверхонь і металізованих фарб, вкрай складно. Тому для огляду ми зробили окрему фото і відео зйомку. В якій спробували вловити і передати ефекти, залишаються поза увагою покупців, особливо у випадках, пошуку шпалер в інтернет-магазинах і онлайн-каталогах.

Тонка гра кольору і світла металізованих фарб

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 WallcoveringsФото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

На цій фотографії шпалери здаються цілком пересічними. Все що їх виділяє, це абстрактний мозаїчний малюнок. Насправді, малюнок надрукований металізованою золотистою фарбою, поверх глибокого матового фону шоколадного відтінку:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Цей кольоровий перелив, в залежності від налаштувань дисплея, буде виглядати по-різному: від чорно-білого, до близького до оригіналу шоколадно-золотого.

Який виходить ефект? Уявіть смак гіркого шоколаду з солодкою карамельною начинкою. Майже так само, але візуально сприймаються шпалери: стриманий контраст з візуальної теплотою, м’якістю і, трохи шоколадно-карамельної солодкістю. Але, краще всього, дизайн розкривається при легкій додаткової підсвічуванню. А покажемо це на прикладі такого ж дизайну, але іншого кольору.

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

Шпалери з синім матовим фоном і надрукованим малюнком металізованою фарбою світло-синього кольору. Можливо, ці шпалери будуть лідерами в номінації самі невимовні по ефекту: тобто — їх ефект у фотографії майже не передається. Більш того, при звичайному денному світлі, шпалери виглядають красиво, але не дуже ефектно. Найсильніший ефект відкривається в обстановці напівтемряви, при впливі направляючого світла. Що ми спробували передати у відео:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Гра кольору і світла при подсвечивании доданими ліхтариком. Але краще з цим впорається світильник з направленим розсіюючим світлом.

У світлі променя направляючого світла шпалери змінюються инверсионно: світлий малюнок темніє, а темний фон світліє. Більш того, при найменшій зміні підсвічування, шпалери починають грати колірними переливами, що також помітно на гифке. В реальності ефект з підсвічуванням виглядає набагато крутіше.

Як використовувати ефекти. Щоб шпалери з світяться доріжок розкрилися в повній красі, вони потребують продумано світловому дизайні. А це означає, що потрібно враховувати варіанти відображення денного світла, і окремо спроектувати нічну підсвітку. Малює світло, напрямна підсвічування, контурна підсвічування — кожен варіант створить свій унікальний ефект. Плюс, враховуйте колірний відтінок штучного світла, що також дасть свою колірну гру.

Гра контрастів під впливом світла

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу англійських шпалер сайту 7×7.by

У звичайному каталожном відображенні, нічого не говорить ні про металізованих фарбах, ні про додаткові ефекти. Поки не побачимо під кутом:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

А якщо підсвітити напрямних світлом, малюнок стає виразним, контрастним. При інтенсивній кутовий підсвічуванню також утворюється інверсія:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 WallcoveringsЗалежно від кута і інтенсивності світла, змінюється відтінок і контраст

Як використовувати? Там, де є направляючий світло під гострим кутом: акцентна стіна в спальні, місце відпочинку у вітальні або залі з додатковим підсвічуванням. Ідея в тому, щоб при додатковому світлі малюнок не загубився, а навпаки — проявив себе сильніше.

Мозаїка з постарених східних орнаментів

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

Дивлячись прямо, видно зістарений малюнок без чітких ліній. І асоціативний ряд ідеї декорування, може завести зовсім не в ту сторону. Поки не побачиш цього:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

Якщо при першому погляді дизайн схилялась в бік класичного інтер’єру з нальотом старовини, то, металевий сірий відблиск, різко змінює напрямок ідей в бік сучасного дизайну. Туди де потрібно внести яскравий акцентний елемент, що додає контраст сучасній обстановці.

Наступний варіант цього ж дизайну виконаний на фольгированной основі, а малюнок надрукований світлої металізованою фарбою:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Використовуйте їх там де потрібно більше світла і там де потрібна гра відображень.

Ці шпалери допоможуть там де потрібно максимум відображення і світла, але прості дзеркала будуть не доречні або банальні. А вже як вони будуть передавати гру полум’я свічки або вогню в каміні, залишається тільки помріяти.

На цьому, високо-відображає прикладі, зупинимося з “металізованим оглядом”, але не прощаємося. Бо, розглянуті варіанти, далеко не всі види металізованих шпалер в колекції, а лише ті, у яких ефект дещо загубився і його потрібно розкрити окремо.

У продовженні: повний огляд колекції Capri з описом дизайну, прикладами і металізованої добавки з шпалер під декоративну штукатурку.

Квіткові грона

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

Насичений дизайн з сюжетної драматургією. У ньому є і баланс динамік і яскраві акцентні елементи. Вибирати такі шпалери слід для тих ділянок приміщення, які потрібно прикрасити і заповнити візуальну порожнечу. Бо, насичені сюжетним дизайном шпалери, важко виглядають в захаращеною обстановці.

Малюнок на шпалерах досить великий, що робить його не дуже доцільним при низькій висоті стель. Але, за рахунок акцентних квіток і листя прагнуть вгору, утворюється візуальна верхня динаміка, яка нейтралізує втрату відчуття висоти.

Акварельний розпис, імітує ручну роботу, створює сильний декорирующий ефект і самодостатність малюнка. Ці властивості наближають дизайн в елітні стилі арт-деко, богемний.

Дизайн представлений в шести колірних варіантах. Серед них є варіант на металізованою сріблястою основі, яка додає контрастності і створює додаткове відображення світла:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

Геометрія

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

Дизайн шпалер з геометрією утворює кілька різнопланових видів:

Дальній план — ритмічний, створює активність і легку загадковість за рахунок слабо просматривающихся великих з’єднуються трикутників.

При середньому плані та крупному плані, проглядається гра напівтонів: світлих — темних, перламутрових — матових. Додає різноманітності безліч дрібних об’єктів в малюнку.

Сильною характеристикою дизайну буде відсутність гострих кутів і візуальної колючості, часто властивих геометричних узорів. Набір характеристик додає спокою і одночасно робить його універсальним для застосування в різних стилях і класичних і сучасних.

Дизайн представлений в шести колірних варіантах:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

Папороть на однотонному тлі

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

Дизайн легкий і освіжаючий. І ця легкість присутній і в асоціації з малюнком, і в техніці виконання.

Декор з папороті наближає до теми природи, але за рахунок декоративного виконання не натякає на природний матеріал. А значить, буде працювати універсально: підійде до пластику, до дерева, скла, до металу. Але, не варто їх застосовувати в сусідстві з природними матеріалами без обробки або грубої ручної обробки.

Малюнок папороті — згідно останніх виставок дизайну вже оголошено модним, сам по собі. Плюс, його ритмічність додасть приміщенню візуального руху і радісних емоцій. Поєднання тонких і злегка потовщених ліній будуть гармоніювати в аналогічній ситуації: наприклад обідня зона зі столом і стільцями.

При сусідстві з круглими, великими і візуально важкими формами — легкий малюнок папороті їх ще більше збільшить і ускладнить. Звертайте на це увагу.

Дизайн представлений в шести колірних варіантах:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

Шпалери з малюнком зістареного орнаменту

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

Цей дизайн весь із себе металізований. Два колірних варіанти з трьох вже розглянули. Що додати…

У дизайні міститься готовий контраст: декоративна друк орнаменту під старовину в поєднанні з сучасними матеріалами.

Що в цьому важливого — немає імітування, немає фальші. Цю зв’язку зрозуміє той чоловік, який цінує автентичність, а імітації сприймає як обман.

Цей дизайн нічого не імітує. Він створює колірну гру, створює гру відбиттів, додає декор з малюнка.

Для стилів арт-деко, богемний ці шпалери будуть напівфабрикатом готового мистецтва.

Дизайн представлений в трьох варіантах:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

Шпалери-мозаїка: нескінченні доріжки

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

Два варіанти цього дизайну вже розглянули. Серед них ще металізовані виконавці і один з них, як раз, на фото. На цих шпалерах малюнок надрукований золотий металізованою фарбою по світлому фону. Їх можна використовувати в невеликих приміщеннях, де темний фон не доречний.

Малюнок на шпалерах не контрастний, а отже, їх можна використовувати і як декоруючі і як фонові.

Дизайн представлений в семи колірних варіантах:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

Шпалери нескінченні квіти

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

Дизайн цих шпалер — спадщина гештальт психології, яка захопила уми світу. Зображення побудоване на особливостях людського сприйняття: при об’ємному розгляданні, проявляється зображення квіткових бутонів. При вигляді поблизу малюнок квітів не помітний. Цей цікавий хід дозволяє використовувати шпалери як шпалери декори —для отримання декорує малюнка — так і фонові, окремо або в додаток до інших дизайнів.

Дизайн представлений в шести колірних варіантах:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings

Фонові шпалери під декоративну штукатурку

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

Всі колірні варіанти цих шпалер — металізовані. Вони надруковані з використанням поєднання металізованих і матових фарб. Що додати…

Вісім варіантів кольорів підходять до багатьох дизайнам в колекції. І також можуть використовуватися окремо по всьому приміщенні або на додаток до шпалер інших колекцій:

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 WallcoveringsВаріанти забарвлень фонових шпалер під декоративну штукатурку

Панно з абстрактним кольоровим малюнком

Красивые английские обои. Коллекция Capri от 1838 Wallcoverings
Фото з каталогу шпалер сайту 7×7.by

Завершує огляд панно з зображенням морських хвиль і морського горизонту. Шпалери надруковані на матеріалі імітує полотно. Цей дизайн не перебуває у тематичній зв’язці з іншими шпалерами в колекції, а стоїть осібно. Як вишенька на торті.

Дизайн представлений в трьох колірних тональностях.

Підсумок огляду

У цьому огляді представили: що таке гарні англійські шпалери і в чому особливість англійського дизайну.

Якщо, за підсумком прочитання статті, у вас з’явилися нові думки або свіжі ідеї, значить, ми намагалися не дарма.

Якщо ви хочете знаходити більше ідей, бачити більше зв’язків в дизайні і, в кінцевому підсумку, хочете спростити вибір шпалер, то радимо прочитати нашу статтю: як вибрати шпалери з дизайну. В якій ви познайомитеся зі способом підбору шпалер логічного алгоритму.