Ідеї оформлення стін в маленькому коридорі і передпокою: фото і вибір дизайну шпалер

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

Власники хрущовок завжди відчували труднощі при декоруванні домашніх інтер’єрів: невеликі розміри більшості кімнат не дозволяють реалізовувати в дизайні незвичайні ідеї оформлення.

Тісна, незатишне і погано освітлений простір передпокою, важливе по своїй функціональності, не можна залишити без стильного оформлення. У передпокої такого типу, яка не тільки має тісний простір, але і практично не висвітлена, створити затишний дизайн буде ще складніше.

При обробці стін в коридорах і передпокою доводиться обмежуватися звичайними матеріалами, які, в більшості випадків, не виконують естетичної функції.

Сьогодні ми навчимо вас перетворювати в стильний елемент дизайну навіть самі непримітні шпалери для стін, а також враховувати їх якісні характеристики при плануванні зовнішнього вигляду інтер’єру передпокою.

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

Загальні правила вибору шпалер для передпокою

Якщо створити приємний на вигляд дизайн інтер’єру тісному передпокою досить складно, ще складніше – забезпечити його збереження.

В хрущовках не завжди вдається підтримувати стіни в первісному стані: з часом навіть високоякісні і міцні оздоблювальні матеріали можуть втратити свій зовнішній вигляд, так як піддаються постійним контактам з вологою, брудом, пилом і затираються від взуття і верхнього одягу.

Звичайно ж, для захисту стін від негативних впливів можна використовувати інші оздоблювальні матеріали: наприклад, збереження стін забезпечать дерев’яні або пластикові панелі. Але тільки шпалери здатні додати інтер’єру по-домашньому затишну атмосферу.

Порада: в інтер’єрах невеликого передпокою можливе використання відразу декількох матеріалів для стін. Розділіть простір на верхню і нижню зону – і низ стін оформіть більш міцними і якісними матеріалами.

Якщо ви вирішили використовувати шпалери для декорування кожної стіни вашого передпокою – зверніть увагу на такі їх різновиди:

 • бамбукові шпалери – міцні, зносостійкі, витримують вологу і легке очищення. Такі шпалери стануть надійним захистом ваших стін і підкреслить вишуканий дизайн інтер’єру (багато відомі колекції представлені флізеліновимі покриттями зі стильним рельєфом);
   
 • Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

 • вінілові шпалери – легкі і зручні матеріали з миється фактурою, які не деформуються від вологи і механічних пошкоджень. Шовкографія і інші види шпалер з полівінілхлориду підійдуть для оформлення кімнати або окремих ділянок стін;
   
 • склошпалери – матеріал, що представляє собою рельєфне шорстке покриття одного кольору. Володіє підвищеною зносостійкістю і може перефарбовуватися в будь-який відтінок;
   
 • рідкі шпалери наносяться на стіну за типом штукатурки, досить довго зберігають початковий зовнішній вигляд, але не завжди привабливі з точки зору практичності, так як випадкове потрапляння вологи може викликати труднощі при очищенні стін від такого матеріалу.

Зверніть увагу, що багато з представлених шпалер є досить дорогими. Якщо ви не розраховуєте на довговічний дизайн, можете придбати дешевші паперові шпалери для стін, але будьте готові, що вони набагато швидше втратять свій зовнішній вигляд через попадання вологи та забруднення поверхні.

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

Натуральні шпалери (бамбукові, шовкові та інші) у вузьких і тісних коридорах хрущовки клеїти не рекомендується: мало хто встигне оцінити дизайн ваших стін, перебуваючи в цій кімнаті, а сам матеріал буде псуватися досить швидко.

Порада: якщо ви хочете створити стильний і сучасний дизайн передпокою, але турбуєтеся про практичності матеріалів для стін – зверніть увагу на кам’яні шпалери. Володіють рельєфною фактурою, такі матеріали будуть імітувати натуральну кам’яну або цегельну кладку й послужать додатковим захистом стін завдяки своїй міцності.

При виборі шпалер в передпокій хрущовки необхідно звернути увагу не тільки на особливості їх експлуатації, але і на практичні властивості: здатність розширення інтер’єру, вплив на яскравість кімнати, загальну атмосферу, яку створює той чи інший візерунок і відтінок.

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

Які кольори є доречними в невеликому приміщенні?

Вибір колірної гами інтер’єру з невеликими розмірами залежить від того, який вплив грає відтінок на обмежений простір.

Не секрет, що шпалери з темними відтінками будуть робити кімнату ще тіснішими: зазвичай виправити цей недолік вдається, комбінуючи світлі і темні матеріали або вибираючи шпалери з глянцевою поверхнею, але в даному випадку такі підходи не вийде реалізувати успішно.

Максимум освітлення, необходимыого для виправлення недоліків тісного простору, ви не забезпечите навіть при використанні великої кількості світильників. А ділити простір на кілька колірних зон, де на кожну відводитиметься всього кілька метрів, не доцільно.

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

Тому забудьте про звичні маніпуляціях з темними шпалерами для стін. Єдиний варіант, який не порушить інтер’єр тісному передпокою, припускає горизонтальне комбінування темних і світлих шпалер.

Горизонтальна межа, сформована за рахунок поєднання протилежних відтінків (і нерідко підкреслюється молдингами), візуально витягне довжину стін.

Світлі шпалери в коридор в хрущовці теж підійдуть не завжди. Хоча такі матеріали і здатні візуально розширити інтер’єр – вони більш мазкі і зносостійкі. Тому універсальний білий або бежевий колір підійде для оформлення стін, які найбільш віддалені від вхідних дверей.

Решта поверхні можна оформити поклеїти шпалери спокійній колірної гами. Можна вибрати як теплу, так і холодну палітру, але простежте, щоб відтінки меблів та аксесуарів (якщо вони передбачаються) розбавляли нудну колірну гаму кімнати.

Для стін вузькою або невеликого передпокою підійдуть шпалери жовтого, блакитного, сірого, світло-зеленого, кавового, персикового та інших відтінків.

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

Не варто забувати про те, що колір стін повинен поєднуватися з кольором меблів. Затемнені стіни краще доповнити меблями світлих відтінків: в іншому випадку такий інтер’єр передпокою буде сприйматися похмурим і тисне. Якщо меблі має світлий колір, підійдуть шпалери будь-яких запропонованих відтінків.

В інтер’єрах невеликого передпокою або коридору можна використовувати не тільки однотонні шпалери. Підійдуть шпалери з візерунками або рельєфні покриття, які будуть привертати увагу до певної частини стін.

Колір візерунків повинен бути темнішим порівняно з фоновим відтінком шпалер. Такі шпалери можна комбінувати з іншими матеріалами аналогічного кольору, за рахунок чого буде підтримуватися імітація більше вільного простору. Крім того, візерунки допоможуть замаскувати плями і нерівності стін.

Якщо ви вибрали матеріали, що імітують натуральні поверхні (камінь, дерево, цегла, шкіру і т. д.) – можете залишити їх первісний відтінок для створення реалістичного дизайну стін.

Зверніть увагу: у невеликих інтер’єрах не допускається змішування кількох темних або яскравих кольорів, тому відтінок меблів вибирайте тон таких матеріалів або двері.

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

У сучасних вітальнях можна поклеїти і фотошпалери з реалістичним малюнком. Як правило, шпалери такого типу включають безліч різнокольорових деталей.

Щоб дизайн вашої кімнати не виглядав перевантаженим, оформляйте інші стіни однотонними шпалерами з нейтральним відтінком. Бажано зупинитися на фотошпалерах з перспективою, які подовжують простір кімнати.

Якщо передпокій має невеликі розміри – це зовсім не означає, що можна закрити очі на гармонійність її оформлення. Вкрай важливо дотримуватися тонкощі обраного стилю: ми готові поділитися з вами самими актуальними візерунками і варіантами поклейки таких матеріалів в інтер’єрах тісних передпокоїв і коридорів.

Варіанти дизайну стін

Асортимент підходящих шпалер для передпокою в хрущовці володіє безліччю цікавих дизайнів, які не володіють ефектом зорового зменшення простору.

Найбільш простий варіант оформлення стін в такому випадку вибір однотонних покриттів (гладких або з легким рельєфом).

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

Якщо ж ви хочете привернути увагу до стін за рахунок стильного дизайну – вибирайте шпалери з візерунчастими композиціями:

 • найбільш поширений спосіб впливу на параметри приміщення – використання шпалер в смужку. В залежності від товщини і напрямки, лінії будуть піднімати стелі або розширювати стіни. У даному випадку доречно використання шпалер з горизонтальними смугами і лініями не сильно яскравих відтінків;
   
 • ще один варіант, який підтримає гармонію невеликого інтер’єру передпокою – це геометричні візерунки та орнаменти. Такий дизайн стін додасть кімнаті динаміки, і навіть передпокій, виконана в одній колірній гамі, не буде сприйматися нудною;
   
 • Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

 • додати передпокою легку і спокійну атмосферу можна за допомогою квіткових візерунків. Такі шпалери користуються великою популярністю, так як підкреслюють домашній затишок і уособлюють гостинність господаря або господині. Дрібні квіти нейтральних відтінків на стінах не порушать розміри і яскравість освітлення такої кімнати;
   
 • якщо ви дотримуєтеся певного стилю в дизайні будинку/квартири – вибирайте шпалери для передпокою з тематичними зображеннями. Стіни такого інтер’єру будуть виглядати ошатним при використанні покриттів з класичними, східними та іншими візерунками на світлому фоні.

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

Зверніть увагу і на принципи поклейки шпалер в інтер’єрах тісному передпокою або коридору. Якщо шпалери мають світлий відтінок або включають візерунки, не тиснуть на зір і не зменшують інтер’єр – їх можна використовувати для фонового декорування кімнати.

Якщо ж ви вибрали яскраві шпалери або покриття з великими візерунками насичених відтінків – використовуйте їх частково.

Шпалери такого типу будуть грати роль основного акценту в дизайні передпокою. Місце створення акценту багато в чому залежить від цілей оформлення стін: виділити зону входу в квартиру можна поклеїти яскраві або темні шпалери на стіні з головною дверима; акцентувати увагу на дзеркалах вийде при створенні стильних вставок на вільній стіні.

Навіть невеликі передпокої можуть мати нестандартне планування. Якщо в такому інтер’єрі є гіпсокартонні конструкції або ніші – виділіть їх за допомогою шпалер, відрізняються від фону.

Більш яскраві або візерункові матеріали у нішах можна доповнити підсвічуванням: ці зони кімнати можна використовувати в якості допоміжних поличок.

Вільні ділянки стін у передпокої теж можна прикрасити вставками з візерункових шпалер. Як правило, для цих цілей використовують шпалери з нейтральним фоном і яскравими малюнками невеликих розмірів. Молдинги допоможуть приховати різкі переходи між шпалерами з різним дизайном.

Идеи оформления стен в маленьком коридоре и прихожей: фото и выбор дизайна обоев

Все ще не знаєте, як домогтися досконалості в дизайні такого інтер’єру? Ще раз ознайомтеся з фото шпалер у коридор в хрущовці: підкреслити єдність стилю і колірної гами буде нескладно при дотриманні наших рекомендацій. І не забувайте, що передпокій – це обличчя всього будинку, і не варто оформляти цю кімнату, орієнтуючись тільки на практичні міркування.