Фарбування шпалер своїми руками: поради та рекомендації

В даний час все більш затребуваним стає спосіб обробки приміщень з використанням шпалер під фарбування. Такий матеріал оптимальний з точки зору практичності, естетичності і неважко процесу виконання, дозволяючи в короткі терміни забезпечити якісний результат без зайвих витрат. Основними достоїнствами даного варіанту облаштування інтер’єру стали:

 • Оригінальність і естетичність;
 • Можливість замаскувати дефекти оброблюваної поверхні;
 • Легкість здійснення ремонту і суттєва економія на наступних переробках інтер’єру;
 • Стійкість до підвищеної вологості і відмінні показники зносостійкості.

Головні відмінності шпалер під фарбування від звичайних аналогів


Незважаючи на одну категорію оздоблювальних покриттів, варіанти під фарбування істотно відрізняються від звичних покупцям шпалер. Головною особливістю, якою володіє матеріал, що передбачає нанесення фарби, стала чудова вологостійкість. Саме стійкість до використання водно-дисперсійних фарб і послужила визначальним моментом в можливості фарбування поверхонь. Серед інших властивостей, які притаманні такої продукції, як шпалери під фарбування, важливо звернути увагу на такі:

 • Кількість можливих фарбувань залежить від матеріалу, з якого виготовлені шпалери (наприклад, для паперових полотен цей коефіцієнт становить 4-5 разів, в той час як для аналогів зі скловолокна цифра зростає до 15-20 разів).
 • Звукоізоляційні властивості дозволяють проводити обробку в багатоквартирних будинках з метою підвищення комфортності.
 • Флізелінова основа, яка передбачається практично всіма різновидами шпалер під фарбування, дозволяє замаскувати тріщину на стіні і навіть запобігти її подальше поширення.

Різновиди шпалер під фарбування

Серед величезного асортименту оздоблювальних покриттів, шпалери для фарбування по праву займають лідерські позиції, завдяки простоті нанесення на поверхню. Тим часом, дане покриття розділяється на категорії відповідно до типу сировини, що обумовлює деякі особливості:

 • Паперові шпалери-один з найбільш доступних, але, одночасно, недовговічних аналогів. В даному випадку краще віддавати перевагу перевіреним і якісним колекціям.
 • Бамбукові шпалери-Чи не найпоширеніший варіант. Волокна забезпечують приголомшливу адгезію, а також відрізняються стійкістю до вологи.
 • Вінілові різновиди (наприклад, шпалери під фарбування Rash) оптимальні для просторів з несприятливим мікрокліматом. Вдосконалені пористі аналоги допускають обробку кімнат житлового типу.
 • Склошпалери являють собою найбільш міцну і зносостійку варіацію покриття під фарбування. Однак варто зазначити, що даний вид частіше використовується в комерційних приміщеннях, так як дуже складно демонтуються з обробленої поверхні.

Технологія оформлення кімнати за допомогою шпалер під фарбування


Процес нанесення полотен на стіну мало чим відрізняється від обклеювання звичайним аналогом. Єдиний аспект-поверхню слід вирівнювати більш ретельно для мінімізації видимості дефектів (виняток – щільні бамбукові і склошпалери). Після повного висихання клейового розчину можна приступати до процесу нанесення фарби.

Інструментарій для фарбування шпалер невеликий і знайдеться практично в кожному будинку: валик або кисть, малярський скотч для захисту плінтусів і стель від забруднень і, безумовно, сама фарба. Допускається також використання спеціального пульверизатора, якщо є така можливість. Варто відзначити, що для оформлення шпалер краще вибирати фарби на водній основі або ж акрилові аналоги, що не містять шкідливих розчинників і компонентів, які можуть нашкодити текстурі шпалер.

Основні рекомендації фарбування шпалер:

 • Валик слід змочувати рівномірно і рясно, не допускаючи крапель;
 • Пульверизатор не тільки прискорює темп роботи, але і забезпечує рівномірне фарбування і довговічність (в порівнянні з нанесенням фарби валиком, що ушкоджує фактуру шпалер, особливо рельєфних);
 • Для досягнення актуального ефекту, бамбукові шпалери можна забарвити з двох сторін контрастними кольорами;
 • Фарбу слід обов’язково наносити на спеціально призначені для цього шпалери, адже вона продовжує експлуатаційний термін.
 • Вибір відповідного варіанту шпалер і способу їх фарбування залежить виключно від пристрастей і очікувань покупця. Головне правило-віддавати перевагу матеріалам від перевірених виробників, що гарантує збереження естетичності протягом тривалого часу.