3d шпалери в спальню з тривимірним акцентом, як простий спосіб перетворення стін

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

В інтер’єрах спалень все частіше можна побачити яскраві колірні акценти. Наявність соковитих і колоритних акцентів в інтер’єрі спальні – одна з ознак сучасного дизайну.

Але далеко не всі вважають такі ідеї оформлення вдалими, так як насичені відтінки суперечать розслаблюючій обстановці, яка повинна підтримуватися в цьому інтер’єрі.

Фотошпалери з тривимірним ефектом – один із способів підтримки гармонії і створення барвистих ефектів.

Поклеїти 3д шпалери в спальню можна різними способами, але у будь-якому випадку слід знати міру у відтінках і не використовувати сюжети, які суперечать стилю оформлення інтер’єру.

Ми розповімо, як домогтися створення легкій, невимушеній і спокійної обстановки за допомогою сучасних фотошпалер і розкриємо деякі секрети використання таких матеріалів для зміни простору.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Види і особливості 3D шпалер

Що ж являють собою шпалери з 3d ефектом? Структура таких матеріалів може не відрізнятися від звичних всім шпалер для стін, але завдяки якісного друку і продуманим деталям малюнок сприймається об’ємним і реалістичним.

При поклейці на всю стіну або в нішах такі сюжети дозволяють робити простір ширше і глибше, за рахунок чого виправляються дефекти, пов’язані з обмеженою площею спальної кімнати.

Порада: будь 3d шпалери в спальні повинні бути добре освітлені, інакше ви не зможете домогтися максимального ефекту в перетворенні інтер’єру.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Окремі категорії малюнків дозволяють створити ще більш реалістичне продовження інтер’єру. Приміром, пейзажні сюжети панорамного типу будуть візуально віддаляти прикрашену стіну. Подібним ефектом володіють і фотошпалери із зображенням старовинних і сучасних інтер’єрів різних кімнат.

У спальні можна створити імітацію вітальні, камінної зони або бібліотеки.

Навіть фотошпалери невеликих розмірів можуть подовжити простір спальної кімнати.

Часто на вільних стінах клеять шпалери, зображують тераси, балкони, вікна, що виходять на поля або сади. Такі малюнки можна прикрасити легкими фіранками, щоб підкреслити їх реалістичність.

Щоб вам було простіше визначитися з підходящим варіантом оформлення стін, зверніть увагу на кілька видів фотошпалер, які користуються найбільш високою популярністю в інтер’єрах будь-якого стилю:

 • невеликі фотошпалери, які використовуються в якості картин: звичайно вони зображають природу, абстракцію або макрозйомку;
   
 • стандартний тип шпалер призначений для оформлення стіни по всій площі. Найбільш потужним візуальним ефектом володіють пейзажні та урбаністичні композиції;
   
 • 3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

 • панорама – традиційний ефект, що впливає на сприйняття реалістичних малюнків. Пейзажі або фотографії, нанесені на стіну, зроблять вашу спальню більш ефектною;
   
 • фотошпалери можуть прикрашати інтер’єр навіть у нічний час. Для цього достатньо придбати сюжети з флуоресцентною основою, які світяться в темряві. Така спальня буде виглядати романтичною і таємничою;
   
 • найдорожчий, але і найбільш якісний тип фотошпалер, – це світлодіодні покриття. Освітлення таких полотен можна регулювати, а безліч яскравих лампочок не тільки вплинуть на реалістичність зображення, але і будуть змінювати простір.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

У кожного матеріалу є свої плюси і мінуси, і, наважуючись поклеїти шпалери в спальні, ви повинні усвідомлювати, що не завжди можливий максимальний ефект. Приміром, в тісних кімнатах 3-D ефект буде мало помітний, тому фахівці рекомендують максимально звільнити такі кімнати і виділити вільну стіну для декору.

Деякі типи малюнків можуть символізувати агресію, а надмірно яскраві деталі зображень створять дискомфорт. У спальні небажано використання фотошпалер з тваринами і людьми. Краще віддати перевагу пейзажній або міської тематики.

Якщо ви вибрали фотошпалери без клеїться основи – доведеться повозитися з нанесенням матеріалу на стіну, а також стикуванням окремих фрагментів малюнка. Багато 3д шпалери для стін для спальні мають високу вартість, а допущення помилок загрожує псуванням матеріалу.

Пам’ятаєте! Шпалери з ефектом 3D необхідно клеїти тільки на ретельно вирівняні і очищені стіни.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Незважаючи на наявність складностей у укладанні і догляді за фотошпалерами, 3д покриття стають все більш популярними, так як мають безліч переваг.

Крім можливостей зміни форми та розмірів кімнати, вони грають декоративну роль: створюють акценти, формують кольорову гаму, підкреслюють стиль.

Під впливів сонця і вологи такі матеріали не псуються, а будь-які забруднення можна видалити зі стін всього за кілька хвилин.

Як вибрати покриття для спальні?

Для того щоб вибрані 3 д шпалери в спальню стали джерелом натхнення і надавали заспокійливу дію, недостатньо вибрати якісний сучасний малюнок. Давайте розберемося, на що слід звернути увагу, щоб фотошпалери такого типу не набридли вам вже через місяць після поклейки.

По-перше, подивіться варіанти фотошпалер з різними характеристиками. Шпалери 3д можуть бути не тільки гладкими, але і мати пористу, рельєфну структуру.

Деякі типи фотошпалер імітують полотно з розписом: такі матеріали підійдуть для строгих класичних спалень.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Важливе значення буде грати і характер зовнішнього шару фотошпалер. Матові фотошпалери зручні в силу того, що сонячні відблиски не зможуть спотворити малюнок. Але при використанні матових покриттів темних відтінків ви ризикуєте створити тьмяний інтер’єр, який не буде сприйматися комфортно. Тому зверніть увагу і на глянцеві фотошпалери, а також продумайте, в якій зоні кімнати їх можна розмістити.

По-друге, враховуйте кольорову гаму фотошпалер. Сучасні малюнки часто включають контрастні і суперечливі відтінки. Клеїти в спальні фотошпалери такого типу не рекомендується. Тому замість помітних абстрактних сюжетів віддайте перевагу пейзажним мотивів або інших сюжетів, що втілює легкість і простоту.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Вибираючи шпалери, що включають ряд відтінків, звертайте увагу на гармонійність їх поєднання з іншими шпалерами, використовуваними в дизайні спальні. На стінах не повинен спостерігатися різкий перехід між кольорами. Палітра оздоблювальних матеріалів повинна плавно перетікати з світлою в темну або яскраву.

Порада: для маскування різких змін фонового відтінку використовуйте молдинги, які закриють кордони між 3д фотошпалерами і звичайними шпалерами для стін.

Ще одне правило, обов’язкове при декоруванні спальні з допомогою фотошпалер, – дотримання цілісного стилю. Тематика фотошпалер повинна відповідати напрямку дизайну, фонові відтінки не повинні суперечити кольором меблів, текстилю та аксесуарів.

Якщо ви використовуєте шпалери 3d для створення насиченого акценту (наприклад, в нічній зоні) – повторіть їх колір в окремих деталях спальної кімнати.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Вибираючи характер малюнка для спальні, можна орієнтуватися на рекомендації психологів або традиції оформлення стін по фен-шую.

Вважається, що найбільш сприятливо на настрій і самопочуття вплинуть сюжети з елементами природи: квіти, морські простори, ліси і сади. Присутність природних елементів особливо цінується саме в спальній кімнаті, поет ому доповніть такий дизайн акцентами з дерева, а також деталями натуральних відтінків.

Ретельно зважте всі «за» і «проти» вибраного місця для поклейки фотошпалер з 3D ефектом. Яскраві малюнки не повинні знаходитися в полі зору під час відпочинку. Світлі шпалери небажано клеїти поблизу вікна.

Не рекомендується клеїти шпалери і стіну, заставлену високими шафами або прикрашену дзеркалом.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Фотошпалери можуть бути представлені полотнами широкого формату або мати вузьку горизонтальну або вертикальну форму. Незважаючи на популярність поклейки фотошпалер відразу на кілька стін (суміжних або протилежних) і навіть на стелю, фахівці рекомендують оформляти малюнками 3D тільки одну стіну в інтер’єрі спальні.

Пам’ятайте про те, що на правильність сприйняття вашої дизайнерської задумки вплине і якість малюнка. Фотошпалери з розводами або негармонійними колірними переходами, а також широкоформатні сюжети, зібрані з фрагментів з спотвореним кольором, не налаштують вас на спокійний відпочинок.

Правильно оформлена спальня повинна уособлювати легкість і простоту, тому краще віддати перевагу нескладним, але ефектним і приємним на вигляд зображень.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Порада: ви можете самостійно вибрати малюнок, колір і спосіб друку – і зробити фотошпалери на замовлення, орієнтуючись на смаки близьких.

При оформленні фотошпалерами спальні дитини враховуйте його побажання. У таких кімнатах можуть бути присутні сюжети яскравих і насичених відтінків, але тільки в ігровій зоні. Для зони відпочинку виберіть заспокійливі мотиви.

Пропонуємо вам розглянути варіанти найцікавіших композицій з тривимірним ефектом для дітей і дорослих.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Відповідні сюжети

Щоб вибрати відповідний малюнок для стін, заздалегідь продумайте, яка тематика найбільш близька і вашому характеру, і дизайну спальні.

Сюжети на урбаністичну тематику підійдуть для спалень, оформлених у стилі хай-тек, лофт і модерн. Рисунки такого типу рідко включають яскраві і помітні акценти, тому вам буде простіше підібрати сюжет, відповідний кольоровій гамі кімнати. Зображення міської архітектури, мостів, парків і доріг краще розмістити за узголів’ям ліжка.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

Одна з найпопулярніших тематик, яка гармонійно впишеться не тільки в сучасну спальню, але і класичний стиль, прованс і кантрі, – це пейзажі. Саме для цих сюжетів характерно найбільша різноманітність відтінків.

Сюжети з лісами, гірськими вершинами, морськими пляжами, різними порами року та іншими натуральними акцентами можна розмістити у будь-якій зоні спальні, так як природна тематика завжди сприймається комфортно.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

В окрему категорію фотошпалер можна виділити 3D зображення з елементами флористики. Яскраві квіткові сюжети краще клеїти за ліжком, щоб вони не створювали дратівливий ефект під час сну. Квіти пастельній палітри можуть бути присутніми на будь-якій із стін.

Зверніть увагу, що в тісних інтер’єрах можна використовувати фотошпалери з великими квітами і рослинами: дрібні флористичні композиції не так сильно вплинуть на розміри кімнати.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

У сучасних інтер’єрах не менш ефектно виглядатимуть абстрактні 3д зображення. Оскільки вплив таких малюнків вважається більш потужним, намагайтеся не задіяти яскраві колірні акценти.

На абстрактних, як і на будь-яких інших фотошпалерах, повинні спостерігатися плавні і гармонійні переходи між відтінками.

На вибір абстрактних малюнків теж впливає і розмір, і призначення кімнати. Тісні і погано освітлені інтер’єри краще прикрасити невеликими зображеннями.

У просторих спальнях з елементами мінімалізму вдало виглядатимуть практично будь-які варіанти абстрактних зображень.

У більшості випадків абстракція дозволяє підкреслити динаміку в дизайні: якщо ж ви шукаєте сюжети з розслаблюючим ефектом, виберіть зображення з більш плавними і вишуканими формами.

3д обои в спальню с трехмерным акцентом, как простой способ преображения стен

При оформленні дитячої спальні можна задіяти фотошпалери з тваринами, пейзажами і зображеннями казкового лісу, а також фотошпалери з нейтральним фоном, що зображують окремі картинки з об’ємним ефектом. Це можуть бути улюблені герої з мультфільмів або що-небудь більш універсальне: наприклад, зірки, ведмедика або квіти.

На фото шпалер 3д для спальні можна побачити безліч цікавих варіантів оформлення домашнього інтер’єру. Такі матеріали володіють високою зносостійкістю і безпечні для здоров’я, а завдяки різноманіттю тематичних напрямів стануть стильним і ефектним доповненням до дизайну спальної кімнати дорослих і дітей.