Як фарбувати рідкі шпалери
Чим можна пофарбувати рідкі шпалери? Це досить простий і зручний матеріал для обробки приміщень, застосовується при оформленні стін і стелі. Покриття допомагає перетворити приміщення, надає йому неповторний і оригінальний вигляд.
При нанесенні на стіну вони дозволяють створювати рівномірний малюнок з різноманітними візерунками, змінювати фактуру поверхні. Але, як і будь-який матеріал, рідким шпалерам потрібен певний відхід. Стаття розглядає питання, чи можна фарбувати рідкі шпалери і мити, як і чим це можна робити.
Зміст статті
- Особливості рідких шпалер
- Навіщо фарбувати рідкі шпалери
- Якою фарбою і фарбувати рідкі шпалери
Особливості рідких шпалер
Такі матеріали являють собою порошкоподібні суміші, які перед вживанням розводять певним обсягом води.
До складу такого покриття входять:
- Дрібні фрагменти дубової кори.
- Подрібнений бавовна.
- Слюда.
- Звичайний желатин.
- Шовк.
- Сухі водорості.
Шовк надає покриттю ефект тканини, а золотисті або срібні ниточки і спеціальні блискітки збільшують декоративний ефект матеріалу. Щоб красиво оформити приміщення, шпалери потрібно наносити на досить рівну бетонну стіну або оброблену гіпсокартоном (див. Обробка гіпсокартоном стін та стелі: поради від майстра). Декоративне покриття, виконане з рідких шпалер, за зовнішнім виглядом нагадує камінь або повсть великої щільності.
Рідкі шпалери допустимо використовувати лише всередині приміщень. Вони безпечні для облаштування дитячої кімнати або спальні. Це екологічно чисті матеріали, здатні забезпечити затишок і теплу атмосферу в приміщенні.
За своїм фізичним властивостям і іншим характеристикам такий матеріал – один з ідеальних варіантів для декору вітальні.
Існує три основних види матеріалу:
- Шовкові, що містять підвищену концентрацію натурального шовкового волокна. Переваги шпалер:
- Бавовняні, в їх складі 98% чистої бавовни і 2% домішок слюди, декоративних добавок, целюлозного клейового компонента. Вони приємні, навпомацки теплі.
- Целюлозні. При їх виготовленні використовуються склади переробки деревини. Унікальний склад матеріалу дозволяє застосовувати його при декоруванні стін в не опалювальних, холодних приміщеннях. Целюлозна суміш прекрасно лягає на поверхню з мікротріщинами.
Фінішний матеріал для обробки випускається двома варіантами:
- Повністю готовий склад для нанесення завершального шару своїми руками – в ньому містяться всі необхідні компоненти.
- Порошкоподібна основа білого кольору, а сам майстер в цю суміш додає барвники та інші декоративні компоненти.
До достоїнств рідких шпалер відносяться:
- Стіни можна не вирівнювати, товщина шару оздоблювального матеріалу буває різною, що дозволяє усувати дефекти поверхні.
- Матеріал екологічно чистий, не має алергенних компонентів.
- Шар покриття прекрасно пропускає повітря – стіни «дихають».
- Різні наповнювачі дозволяють створити унікальне і дуже красиве покриття.
- При використанні суміші «зроби сам», суміш може завдавати будь-непрофесіонал.
Недоліки матеріалу:
- Досить велика ціна.
- Висока гігроскопічність або поглинання вологи не дозволяє використовувати шпалери для обробки таких кімнат, ванна (див. Оздоблення ванної кімнати: види обробки).
Навіщо фарбувати рідкі шпалери
Можна рідкі шпалери фарбувати і навіщо?
Основними факторами, які впливають на вирішення питання, чим пофарбувати рідкі шпалери, є:
- Поява на поверхні численних забруднень і плям, із-за тривалої експлуатації покриття, найкраще прибирати фарбуванням. Це може дуже швидко позбавити стіни від неохайного вигляду і поліпшити їх зовнішній вигляд.
Порада: Плями від нафтовмісних та інших аналогічних речовин, які погіршують адгезію, потрібно попередньо обробити і добре знежирити.
- Тривало нанесене покриття, його колір може просто набриднути, а в деяких місцях і вигоріти. Нова фарба допоможе освіжити інтер’єр, а приміщенню надати інше настрій. Правильний вибір кольору має дуже великий вплив на обстановку, і навіть прості кімнати змінюються до невпізнання.
- Стіни можна перефарбовувати багато разів, що дозволить змінювати обстановку кожен раз, як це буде потрібно, потрібно лише придбати фарбу і акуратно нанести її на покриття. Головне, щоб використовувалися якісні склади і добре були підготовлені поверхні.
- Всі роботи можна провести самостійно.
Рідкі шпалери можна фарбувати завжди? Існують і деякі недоліки фарбування, які потрібно враховувати перед проведенням робіт.
До них відносяться:
- За допомогою рідких шпалер на поверхні допустимо створити м’яку, приємну на дотик, шовковисту структуру. Після фарбування поверхню набуває звичайну твердість і стає одноколірної, як на фото. Це позбавляє покриття стін всіх первинних переваг, які приваблюють багатьох власників квартир.
Поверхню рідких шпалер після фарбування
- Покриття з рідких шпалер найчастіше мають оригінальні кольору з вкрапленнями блискіток, шовкографією і чудовою структурою. Після фарбування такі особливості зникають: покриття виходить одноколірним, яке не буде відрізнятися від звичайної декоративної штукатурки.
Порада: Працюючи розпилювачем, можна трохи змінити відтінок поверхні, не приховуючи покриття повністю і зберігаючи структуру, що не підійде для радикальної зміни інтер’єру, але додасть йому свіжість.
Зміна структури рідких шпалер після фарбування
- Рідке покриття легко знімається зі стіни, розводиться водою і наноситься заново. Але, після нанесення на поверхню фарби, це зробити вже не вдасться, покриття можна лише видалити і нанести нове.
Якою фарбою і фарбувати рідкі шпалери
Як і чим можна пофарбувати рідкі шпалери? Для цього підійде будь-який склад, виготовлений на водній основі.
Етапи фарбування рідких шпалер
Найпопулярніші з них:
- Звичайна фарба. Це найдешевший варіант, при якому не потрібно особлива інструкція, склад продається в готовому вигляді, якщо необхідно він розбавляється водою, в невеликій кількості.
- Фарби на акриловій основі. Варіант більш надійний, має більший термін експлуатації, відрізняється високою міцністю до механічних пошкоджень.
- Фарби латексні відрізняються дуже високими показниками водостійкості. Після нанесення покриття можна мити. У цьому випадку стіни можна зберігати чистими весь період експлуатації.
- Можна пофарбувати рідкі шпалери силіконовими розчинами? Це новий вид оздоблювального матеріалу, відрізняється дуже хорошими експлуатаційними властивостями. Після його нанесення стіни допускається мити дуже багато разів, але і вартість його значно вище аналогічних.
Порядок проведення робіт полягає в наступному:
- Поверхню акуратно, щоб не пошкодити верхній шар, очищається від пилу і інших забруднень.
- Стіни грунтуються зміцнює складом глибокого проникнення.
- На поверхню наноситься фарба валиком або фарборозпилювачем у кілька шарів.
Порада: Для більш рівномірного і ретельного розподілу покриття по стіні слід використовувати розпилювач. Таким способом можна отримати кілька відтінків, створюючи на стіні красиві композиції.
Що таке рідкі шпалери, фарбувати ними стіни докладно показує відео. Перш ніж приймати рішення про перефарбовуванні рідких шпалер необхідно вивчити всі плюси і мінуси покриття. Після прийняття рішення всі роботи можна виконати самостійно.