В першу чергу, знадобиться ваш креатив і відповідна ідея. Визначтеся з тим, яка поверхня вам підійде. Фахівці радять використовувати для меблів в кімнатах матову, а для ванної та туалету – глянсову. Але не варто приймати це за правило – проявляйте вашу фантазію і шукайте незвичайні рішення.
Але обклеювання меблів самоклейкою – це не такий простий процес, як спершу може здатися. Для цього необхідно правильно вибрати плівку, а також зрозуміти, як правильно наклеїти та як зняти стару плівку.
Чому плівка – гарний варіант?
Процес оновлення простору з використанням самоклейки нескладний, але при цьому вимагає досить уважності, кропіткості та часу. Але натомість ви отримаєте саме такі меблі, які ідеально впишуться в інтер’єр вашої квартири завдяки величезній різноманітності кольорів, поверхонь та інших рішень. Крім того, на неї варто звернути увагу ще тому, що:
- Легкий догляд. Для чищення поверхні потрібно використовувати звичайні миючі засоби та гелі – і жодних «спеціальних» засобів.
- Простота монтажу. Вам не потрібно витрачати час на пошук фахівців, платити йому гроші та купувати новий інструмент – самоклейку можна приклеїти самостійно.
- Вологостійкість, термостійкість та опір ультрафіолетовому випромінюванню. Завдяки своїм властивостям плівка може прослужити роки, при цьому майже не втрачаючи свої візуальні властивості.
- Гарний зовнішній вигляд. Якщо, наприклад, наклеїти плівку на шафу, якій уже багато років, вона помітно перетвориться і буде майже невідмінною від нової.
- Різноманітність застосування. Використання плівки в дитячій кімнаті – чудовий спосіб подарувати дитині нові емоції завдяки яскравим кольорам, доступним у виборі плівки. Самоклеєння можна застосувати у вигляді, наприклад, аплікації на кухонні шафи або холодильник.
Великий плюс полягає в тому, що за її допомогою можна обклеїти поверхні з найрізноманітніших матеріалів:
- Кераміку,
- Дерево,
- Пластик,
- Шпалери,
- Фанеру,
- Скло.
Її можна наклеїти, наприклад, на:
- Двері,
- Шафа,
- Тумбочку,
- На стіл.
Що знадобиться?
Насамперед, знадобиться ваш креатив і відповідна ідея. Визначтеся з тим, яка поверхня вам підійде. Фахівці радять використовувати для меблів у кімнатах матову, а для ванної та туалету – глянсову. Але не варто приймати це за правило – виявляйте вашу фантазію та шукайте незвичайні рішення.
З інструментів варто запастися наступним:
- Ножиці або канцелярський ніж
- Олівець,
- Рулетка,
- М’яка тканина,
- Пульверизатор,
- Наждачний папір,
- Грунтовка.
Для початку підрахуйте, скільки вам знадобиться плівки. Рулеткою виміряйте площу поверхні, яка незабаром почне змінюватись. Не забудьте купити плівку з невеликим запасом, адже ніхто не гарантує безпомилкову та філігранну роботу (тим більше, якщо обклеюванням ви займаєтеся вперше).
Як правильно наклеїти?
Отже, коли всі розрахунки проведені, плівка придбана, інструменти готові, а ви заряджені на скрупульозну роботу, можна починати. Процес обклеювання дверей плівкою або інших меблів практично нічим не відрізняється. Головне – зрозуміти принцип того, як обклеїти необхідну ділянку правильно.
Підготовка поверхні
Насамперед потрібно зробити так, щоб поверхня меблів була гладкою. Промийте виріб за допомогою засобу, що миється, а після цього зніміть всю фурнітуру. Перевірте меблі на предмет різних опуклостей, нерівностей, сколів та тріщин – якщо вони є, то затріть їх наждачкою.
Наступний етап – знежирення поверхні (для цього можна використати спирт). Після цього обробіть поверхню ґрунтовкою для кращого зчеплення з плівкою, якщо на поверхню не нанесено лакове покриття.
Важливо не нехтувати цим етапом, оскільки наявність дефектів або бруду під плівкою значно погіршить кінцевий результат.
Обклеювання меблів
Ось ми і підійшли до найважливішого моменту. Усі аспекти, розписані нижче, обов’язково варто враховувати у питанні про те, як наклеїти плівку на двері чи іншу поверхню.
- Попередньо необхідно зволожити підготовлену ділянку пульверизатором. Це дозволить плівці легко ковзати по поверхні, що дозволить уникнути бульбашок.
- Відріжте стільки плівки, скільки потрібно для обклеювання. Буде краще, якщо відріже трохи більше, щоб нарізаного шматка точно вистачило.
- Відокремте паперовий шар приблизно на 10 см від захисного шару.
- Плавно однією рукою починайте приклеювати плівку, при цьому розгладжуючи поверхню від центру до краю м’якою ганчіркою. Цю роботу, звичайно, краще робити вдвох – один приклеює, другий знімає шар шару плівки.
- Для того щоб обклеїти закруглений кут шафи, столу або тумбочки, просто трохи нагрійте плівку феном (краще будівельним) і, натягуючи, клейте плівку на поверхню.
Якщо ви все зробите повільно і правильно, то краплі води і повітря вийдуть з-під плівки, а ваші меблі набудуть чудового зовнішнього вигляду без жодних нерівностей.Якщо бульбашки все ж таки утворилися, то просто проколіть їх тонкою голкою.
Про те, як клеїти плівку на меблі, знято чимало відео, які можна знайти на популярних відеохостингах. Для закріплення інформації також рекомендуємо їх переглянути.
Як зняти плівку, що самоклеїться?
Згодом самоклейка втрачає свої естетичні властивості, а значить порушується питання про те, як видалити плівку.
Насамперед спробуйте скористатися гарячою водою або феном. Плавно відокремлюйте плівку від поверхні, допомагаючи шпателем або ложкою. При цьому необхідно стежити за тим, щоб не були пошкоджені самі меблі при обклеюванні та роботі з інструментами.