Деякі тренди інтер’єрного дизайну виявляються настільки вдалими, що стають класикою, затримуючись не на рік-два, а на десятиліття. Схоже, саме ця історія відбувається з 3D панелями, які за кілька років пройшли шлях від неймовірної інновації до прийому, що широко використовується для декору стін (і не тільки їх).
Що таке 3D-панелі
Тривимірні (3D, рельєфні) стінові панелі – це квадратні або прямокутні плити з об’ємним, опуклим або вдавленим малюнком. Кріпляться 3D-панелі двома способами: на спеціальний розчин або за допомогою напрямних. Перший варіант підходить для рівних стін, другий дозволяє обійтися без вирівнювання, навіть якщо стіни нерівні. Малюнок тривимірних панелей може бути різним, від абстрактного до матеріалу, що імітує різні.
Які бувають 3D-панелі
Прихильники екологічно чистих матеріалів найчастіше вибирають екопанелі із подрібнених пагонів бамбука, крім того, вони найдоступніші за ціною. Є й дерев’яні 3D-панелі – солідний і дорогий варіант, що гармонійно поєднується з класичними інтер’єрами.
Скляні панелі, що існують в різних варіантах дизайну – варіант дорогий і внаслідок великої ваги підходить далеко не для всіх типів стін і перегородок.
Поширені тривимірні стінові панелі із ПВХ. Пластик простий у догляді, довговічний, не боїться вологи. Такі панелі пропонуються у найрізноманітніших дизайнерських рішеннях. Досить популярні панелі зі МДФ, найчастіше їх обтягують замшею, шкірою, тканиною.
Ще один варіант 3D-панелей – гіпсові плити, за допомогою яких легко можна створити видимість безшовного тривимірного полотна. Гіпс негорючий та екологічно чистий.
Як використовувати 3D-панелі
Спочатку тривимірні панелі створені як стінові, але сучасні дизайнери також успішно використовують їх і в обробці стелі, і для декору меблів, і в оформленні ніш, і як самостійні декоративні об’єкти. Різноманітність кольорів та малюнків дає можливість застосовувати 3D-панелі досить широко.
3D-панелі – матеріал широкого використання. Це хороший помічник у справі зонування приміщення та відмінний варіант декору несучих колон. Панелі можна використовувати для оформлення ліжка, як кухонного фартуха, для контрастного виділення однієї або декількох стін.
Використання елементів 3Д: дизайнерський підхід
Спочатку штучні вироби такого типу створювалися для оздоблення стін. Однак незабаром дизайнери з успіхом почали їх використання в оформленні стелі, ніш, меблів, колон. На тлі 3д панелей для стін контрастного кольору добре виглядають меблі, побутова техніка та різноманітні декоративні предмети. Якщо вибрати оригінальний малюнок, матеріал стане самодостатнім дизайнерським рішенням для вільної стінки. Посилити ефект допоможе точкове інтер’єрне підсвічування.
Використання гіпсових та скляних панелей зручне для зонування приміщення. Правильний монтаж дозволяє створити видимість безшовного покриття. Застосування цих виробів з горизонтальним візерунком дозволяє візуально витягнути кімнату в довжину, одночасно розширити її і зробити більш затишною за наявності високої стелі. Вертикальні орнаменти витягають інтер’єр вгору.
3D-панелі з бамбука
Найдоступніші та найпопулярніші об’ємні стінові панелі – це моделі з бамбука. Бамбукові 3D-панелі (або екопанелі) – це екологічно чистий матеріал, що складається з целюлози та бамбукового волокна. Такі панелі не завдають шкоди навколишньому середовищу, не виділяють шкідливих речовин, це ефектний декоративний та оздоблювальний матеріал. Поєднуються бамбукові 3D-панелі з будь-якими іншими матеріалами, а різноманітність малюнків та кольорів робить їх універсальними.