Блакитні шпалери для стін є основою різних варіантів інтер’єру. Вони підійдуть для вітальні, спальні, дитячої та передпокою. Комбінуючи їх з різними відтінками і додаючи декор, можна отримати оригінальний інтер’єр.
Зміст
Колір неба в інтер’єрі
Блакитний колір широко поширений в природі. Люди часто дивляться в бездонне небо, милуються синявою хвиль морських. Цей колір пов’язаний з розслабленням, спогляданням, відходом від суєти. Психологи рекомендують використовувати блакитні тони в інтер’єрі для відпочинку і заспокоєння. Кімната, обклеєна блакитними шпалерами, прозора і невагома. Двадцять відтінків дають можливість створювати інтер’єри з різними поєднаннями.
Принади та недоліки
У кожного забарвлення свої переваги і недоліки. Блакитний не виняток. Володіючи різними відтінками, цей колір проявляє себе по-різному. До переваг належать:
- Світло-блакитний тон візуально розширює простір. Це ідеальне рішення для маленьких приміщень.
- У світлому приміщенні створюється відчуття великої кількості повітря.
- Синій заспокоює, в оточенні світло-блакитних стін робота йде продуктивніше.
- Приміщення, оформлені в світло-синіх тонах, виглядають вишукано і нестандартно.
Єдиний недолік блакитного забарвлення — холодність. Якщо вікна в квартирі виходять на північну сторону, то застосовувати синюваті забарвлення потрібно з обережністю. Неправильно підібрані кольори звузять простір і додадуть мороку.
Відтінки неба в інтер’єрі
Небесну блакить часто пов’язують з дизайном кухні, дитячої або ванної кімнати. Але обробка застосовується і для інших кімнат.
Світло-блакитний
Світло-блакитні шпалери гарні у вітальні, у спальні, на кухні. Світло-блакитну спальню можна порадити людям, що люблять світло, простір і велика кількість свіжого повітря. Білий декор додасть відчуття радості. Це правило характерно і для вітальні. Особливий вишукування додадуть приміщенню природні фарби: бежева і сіра. Вони компенсують холод блакиті і зроблять приміщення більш теплим і затишним. Світло-блакитний відтінок — прекрасна основа для створення інтер’єру в стилі прованс. Розведений стильним декором, він у повній мірі передасть дух французького села.
Молочно-блакитні фарби
Молочно-блакитний відтінок є поєднання світло – бежевого (пряжене молоко) і природного блакитного. Це зовсім світлий, злегка блакитний тон. Шпалери такого кольору відходять на задній план.
Вони, створюючи загальний настрій, не кидаються в очі. Краще їх якість – сполучуваність. На їх фоні буде виглядати яскравіше будь-який декор. Вибравши такі шпалери для приміщення, не варто переживати про підбір пастельних кольорів. Для них гарна меблі будь-якого кольору, залишиться тільки перейнятися поєднанням декору, текстилю.
Молочно-блакитні шпалери лише створюють фон. При створенні інтер’єру слід привертати увагу до текстилю та аксесуарів.
Насичені відтінки морської синяви
Ці тони використовувати в інтер’єрі складніше всього. Вони звужують простір – невелике приміщення буде здаватися ще менше. Їх не слід використовувати в кімнатах з маленькими вікнами – приміщенню і так не вистачає світла. Але насичений колір морської синяви – просто скарб для дизайнерських ідей. Щільний світло-синій колір створює відчуття глибини. Інтер’єр в насичено-блакитних тонах виглядає дорого і вишукано. Недарма такі відтінки часто використовували для оздоблення палацових зал.
З чим поєднувати
Світло-блакитний колір чудово поєднуються з багатьма тонами:
- класичним є поєднання з будь-якими пастельними фарбами;
- свіжо і креативно виглядають комбінації голубуватих тонів між собою;
- білизна додасть світла та яскравості будь-блакитного кольору;
- чорний колір яскраво підкреслить достоїнства блакиті шпалер;
- красиво виглядають комбінації із золотом і сріблом.
Створення інтер’єру передбачає гармонійне поєднання малюнка на шпалерах, елементів декору, меблів, текстилю.
У створенні унікального інтер’єру з шпалерами блакитних кольорів не слід використовувати червоні відтінки. Поєднання з червоним виглядають зухвало. Виняток становить тільки рожевий колір.
Блакитні шпалери – чудовий вибір, що дозволяє реалізувати різні дизайнерські рішення.