Блакитні шпалери для стін: фаворит природних акцентів в домашньому інтер’єрі

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Один з найбільш чуттєвих і романтичних відтінків – блакитний – сьогодні активно використовується не тільки провідними дизайнерами, але і творчими й креативними особистостями. Приємна, ніжна і затишна палітра блакитних відтінків вже давно привернула загальну увагу: кімнати, оформлені за допомогою блакитних шпалер, виглядають не тільки стильно і по-домашньому комфортно, але і створюють ілюзію морської свіжості, легкості і чистоти.

Повітряні, морські, квіткові та інші нотки, втілені в блакитних акцентах різної насиченості, дозволяють продемонструвати витончений смак і підкреслити потрібну стилістику в інтер’єрі. Примітним є те, що блакитний відтінок не вимагає прив’язки до стилю: на багатьох фото блакитні шпалери виглядають ефектно і гармонійно в абсолютно протилежних дизайнерських напрямках.

Щоб блакитні шпалери в інтер’єрі вашої кімнати виглядали так само ефектно, як і на фотографіях, недостатньо вибрати перший вподобаний варіант. Глибина відтінків, розмір і стиль візерунків на полотнах, особливості поклейки в кімнатах, а також багато інші фактори будуть впливати на сприйняття вашого дизайну. Тому вкрай важливо розібратися, де їх клеїти, з якими відтінками поєднувати, а також вміти правильно підібрати колір штор до блакитних шпалер.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Розробляємо дизайн

Будь шедевр починається з вибору матеріалів, і якщо якість шпалер для стін сьогодні не викликає нарікань, то відтінки, запропоновані виробниками, не завжди можуть відповідати вашим очікуванням. Тим більше що блакитні шпалери для стін можуть кардинально відрізнятися один від одного: до них відноситься бірюзовий, блакитний, волошковий відтінки, аквамарин, небесні тони, а також глибокі і насичені блакитні кольори, наближені до синього.

Загальна риса, яка об’єднує всі шпалери блакитного кольору, – це холодна палітра, тому в кімнатах, оформлених таким способом, бажано використовувати й інші відтінки.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Порада: частіше за все шпалери у блакитних тонах використовуються для створення атмосфери свіжості, прохолоди і природної чистоти. Якщо ж ви плануєте створити більш теплу і весняну атмосферу – не нехтуйте яскравою і життєрадісною палітрою, використовуючи більш насичені відтінки в аксесуарах, текстилі і предметах меблів.

Шпалери для стін блакитного кольору володіють не тільки естетичними, але і практичними властивостями. Вони сприяють натхненню і розвитку творчих здібностей, заспокоюють і дозволяють відпочити. Світло-блакитні шпалери можуть служити джерелом світла в просторі, а в тісних кімнатах зорово збільшують обмежену площу.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Додаткових ефектів можна домогтися, правильно комбінуючи блакитні та інші шпалери для стін, а також вибираючи візерунки, що дозволяють перетворити простір (наприклад, вертикальні лінії збільшують висоту стін, а великі малюнки зменшують інтер’єр).

Варіанти комбінування

Який колір підходить до блакитних шпалер? Комбінації красивих блакитних шпалер з іншими покриттями для стін можуть знаходити втілення в наступних колірних поєднаннях:

 • блакитний і білий. У тандемі такі відтінки втілюють свіжість і чистоту, тому чудово підходять для оформлення ванної та кухні. У спальні такі комбінації дозволять розслабитися, у дитячій – заспокоять дитину, а в робочому кабінеті – налаштують на розумову працю. Можна підібрати шпалери зі світлими візерунками: наприклад, блакитні шпалери з білими квітами наповнять чуттєвістю будь-який інтер’єр і стануть головним акцентом. Якщо благородні комбінації білого і блакитного здаються вам занадто банальними, можете додати в такий інтер’єр кілька схожих відтінків: кремовий, кавовий, бежевий або бірюзовий;
   
 • Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

 • блакитний і бежевий. Блакитно-бежеві шпалери підкреслять ніжність і романтичність вашого інтер’єру. У вітальні такі комбінації створять таємничу і повітряну обстановку, в спальні – налаштують на романтичний лад. Будь-яка кімната з блакитними шпалерами в тандемі з бежевим кольором може бути доповнена яскравими акцентами;
   
 • Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

 • блакитний і сірий. Такий інтер’єр може здатися надмірно холодним і незатишним, але у жарку погоду створить ефект прохолоди в будь-якому просторі. Крім того, поєднання подібних відтінків підходить для тих, хто любить гармонію і комфорт. Будь-яка робота, спілкування з близькими або відпочинок в такому інтер’єрі пройде легко і невимушено;
   
 • блакитний і червоний. Фахівці не рекомендують використовувати максимум яскравих відтінків разом з блакитний палітрою, але в якості акцентів червоні, оранжеві та інші шпалери будуть виглядати дивовижно. Створіть яскраві вставки на стінах або виберіть червоні штори під блакитні шпалери – і ваша кімната наповниться теплом і енергією, якої не вистачає в спокійній фонової панелі;
   
 • Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

 • блакитний і зелений. Обидва ці відтінку ототожнюють природу, тому виглядають ефектно і гармонійно незалежно від пропорцій. Світлі шпалери блакитних тонів бажано комбінувати з салатовим, фісташковим або ніжно-зеленим, а темні – з оливковою і насиченим зеленим кольором;
   
 • блакитний і жовтий. Відтінки жовтого і помаранчевого в поєднанні з блакитний палітрою будуть уособлювати сонце і пісок, тому ваша кімната більше не буде сприйматися як звичайний нудний інтер’єр. Атмосфера морського пляжу, природної свіжості і чистоти буде переповнювати кожного з вас і викликати тільки приємні відчуття.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Порада: не знаєте, як скомбінувати блакитні й інші відтінки на стінах? Поєднання темних і яскравих кольорів з блакитним допустимо шляхом зонування простору. Розділіть кімнату на дві або декілька частин, оформивши кожну зону у своєму кольорі – і ви отримаєте ексклюзивний інтер’єр, що включає відразу кілька яскравих і гармонійних фарб.

Коли дизайн шпалер продуманий до дрібниць, можна приступати до стилізації кімнат. Кожне приміщення у вашому будинку має своє призначення, тому і атмосфера, створена за рахунок шпалер, повинна бути відповідною.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Оформлення інтер’єрів

Блакитні відтінки нетипові для оформлення залу і вітальні. Така палітра зустрічається, хіба що, в сучасних інтер’єрах зразок мінімалізму. Тим не менш, цікаві комбінації дозволяють використовувати блакитні шпалери у вітальні повною мірою: сюжети з візерунками по всьому периметру кімнати підкреслять романтичність такого інтер’єру, а блакитні вставки яскравих тонів створять додаткові акценти на стінах.

Порада: за допомогою блакитної палітри можна прикрасити стіни в зоні каміна, балкона або дивана. А гоулбые шпалери в залі, розташовані навпроти вікна, дозволять наповнити кімнату світлом і візуально збільшать простір.

Блакитний відтінок в поєднаннях з теплими жовтими, рожевими, оранжевими, зеленими та іншими квітами буде ототожнювати весняну свіжість і красу. Такий тандем відтінків підніме настрій і забезпечить приплив бадьорості.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Яскраві акценти допустимі на шторах в блакитній вітальні. Визначтеся, який колір штор до блакитних шпалер в такому інтер’єрі дозволить передати яскравість і життєрадісність – і повторіть цей відтінок м’яких меблів або аксесуарах.

Що стосується кухні, то тут блакитний відтінок використовується виключно для підтримки природної тематики. Блакитні шпалери на кухні бажано вибирати з елементами зеленого, жовтого, білого та інших кольорів. В обідній зоні можна використовувати блакитні фотошпалери з сюжетами моря, неба, водоспадів або флористичних композицій.

Для пробудження апетиту фахівці рекомендують використовувати світло-блакитні шпалери на кухню. У будь-якому випадку таку обстановку доведеться доповнити більш яскравими елементами та аксесуарами: вибирайте їх палітру, відштовхуючись від власних уподобань та дизайну меблів.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Які штори підійдуть до блакитних шпалер на кухні? Бажано, щоб це були як можна більш легкі і світлі тканини: ситець, тюль, органза пастельних тонів. Як правило, кухні в сучасних інтер’єрах не відрізняються великим простором, тому масивні і темні фіранки будуть створювати ефект тісноти і дискомфорту.

Блакитні шпалери в спальні можуть мати різну насиченість: якщо ви плануєте поклеїти їх на всіх стінах у кімнаті, вибирайте більш світлі й спокійні варіанти.

Яскраві блакитні акценти допустимі тільки в нічній зоні або у вигляді невеликих вставок по периметру кімнати, оскільки достаток помітних кольорів може відволікати від відпочинку і сну.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Якщо меблі у вашій спальні має світлі відтінки, можна поекспериментувати і поклеїти шпалери з темно-блакитним фоном. Рослинні, геометричні, класичні та інші візерунки на стінах в спальні допоможуть розбавити нудну обстановку і будуть відбивати певний стиль: класику, прованс, кантрі, хай-тек та інші напрямки.

У дитячих кімнатах блакитний відтінок може грати кілька ролей. Якщо ніжні і світлі блакитні дитячі шпалери, поклеєні поруч з ліжечком маляти, будуть налаштовувати на спокійний сон, то більш яскраві та насичені кольори, скомбіновані з живими відтінками, відмінно передадуть атмосферу ігрової зони кімнати.

Нагадаємо, що блакитні кольори підходять для оформлення кімнати хлопчиків будь-якого віку, а ніжні і світлі блакитні відтінки нерідко використовуються в інтер’єрах дівчаток-підлітків для передачі романтичної атмосфери.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Штори під блакитний інтер’єр

Який колір штор підійде до блакитних шпалер? Найбільш простий спосіб текстильного оформлення – використання схожих по тональності відтінків. Наприклад, штори ніжно-блакитного, синього або блакитного тони дозволяють зберегти єдність стилю вашої кімнати. Якщо на шпалерах були присутні візерункові елементи, можна підібрати фіранки з подібними малюнками блакитного кольору.

Деякі планування кімнат вимагають виправлення форми і зорового «відсунення» стін. Якщо вам необхідно розширити зону біля вікна, штори дозволять легко впоратися з цим завданням.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Щоб визначитися, який колір штор до блакитних шпалер дозволить перетворити форму кімнати, зверніть увагу на кольорову гаму потрібної стіни. Наприклад, блакитні штори на блакитний стіні на тлі інтер’єру панелі візуально її відсунуто, а яскраві акценти (наприклад, червоний або фіолетовий текстиль) – наблизять.

Пам’ятаєте! При наявності декількох штор на вікні не рекомендується використовувати схожі відтінки. Щоб визначитися, які штори під шпалери блакитного кольору варто вибрати і скомбінувати між собою, заздалегідь проаналізуйте сполучуваність різних відтінків.

В блакитних інтер’єрах виглядають стильно комбінації з білих і синіх, блакитних і зелених, жовтих і бірюзових штор.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Якщо у світлих кімнатах допустимо використання і яскравих, і похмурих, і приглушених відтінків на фіранках, то який колір штор підійде до блакитних шпалер темної палітри? Бажано використовувати світлі відтінки: жовтий, бежевий, білий, кремовий, ніжно-рожевий або світло-зелений.

Колір штор до блакитних шпалер має повторюватися в інших деталях інтер’єру. Наприклад, в інтер’єрі кухні можна використовувати гарнітуру такого ж відтінку, а також підібрати підходящу посуд або аксесуари.

У вітальні яскраві або світлі відтінки дублюються в м’яких меблів, декоративних подушках, килимках чи картинах на стінах. В інтер’єрі спальні та дитячої кімнати можна підібрати схожу пастель.

Голубые обои для стен: фаворит природных акцентов в домашнем интерьере

Завдяки приємним асоціаціям з природою блакитні відтінки завжди приваблювали покупців, тому сьогодні шпалери такого типу все частіше використовуються для створення романтичних і ніжних інтер’єрів.

Якщо ви вже надихнулися яскравими та цікавими ідеями оформлення кімнат та бажаєте втілити їх у своєму домі – дотримуйтесь наших порад, і результат порадує не тільки вас, але і ваших близьких.