Часто в будинках радянського періоду на стінах зустрічається побілка. Раніше це було дешево і сердито, а зараз з’явилися сучасні матеріали для кращого результату.
Зміст
Як підготувати побілені стіни до поклейки шпалер?
При швидкому косметичному ремонті виникає проблема побілених стін. Важкі флізелінові шпалери відваляться, рідкі в принципі не будуть триматися. Тільки відмивати її довгий і брудна справа. Є вихід з цієї ситуації, як зробити грамотно і на довгий час.
Побілка на стінах: чи можна клеїти шпалери зверху?
В теорії, шпалери можна приклеїти на побілку, тільки протриматися недовго. За бажання ризикнути, слід визначити тип побілки:
Підготовка стін з побілкою до поклейки шпалер
В першу чергу очистити стіни від побілки. Процедура брудна, тому слід винести меблі або накрити поліетиленом, а підлогу застелити газетами або плівкою. Потім приступити до ремонту:
Часто побілку плутають з крейдяної шпаклівкою. Якщо вона якісно нанесена на стіни, її не обов’язково прибирати
Чим змити залишки вапна?
Вапняну побілку змивають чистою водою, але процес довгий. Прискорити процедуру можна спеціальними засобами з будівельного магазину або перевіреними народними методами:
- розмішати в 10 літрах теплої води 4 столові ложки харчової соди і 3 столові ложки натертого господарського мила;
- змішати 10 літрів води, 400 грам харчової соди і 400 грам солі;
- розчинити в 10 літрах води 1 столову ложку нашатирного спирту;
- розвести в 5 літрах теплої води 1 столову ложку оцтової кислоти і засіб для миття посуду.
Розчином змочити поверхню і через 10 хвилин вона буде готова до очищення.
Чим прогрунтувати стіни?
Для грунтування не потрібно професійних навиків. Акрилову грунтовку розвести згідно з описом на упаковці і нанести на рівну поверхню малярським валиком у кілька шарів. Для висихання одного шару потрібно до двох діб, наступним шаром покривають тільки після повного висихання попереднього.
На прилавках представлені різні бренди. Перевагу краще віддати грунту з антисептиком. Це запобіжить появі цвілі. Після грунтування приступати до поклейке шпалер.
Якщо в складі немає антисептика (фунгіциду), можна придбати додатково у вигляді водорозчинного і додати до грунтовці.
Поклейка шпалер на стіни після побілки: техніка
Для наклеювання знадобляться валик і тазик для клею, канцелярський ніж, рулетка, олівець, суха ганчірка або губка. Якщо вирішено клеїти поверх побілки потрібно бути готовим, що кути відклеяться від стіни. Як зменшити ризик:
Якщо на шпалерах присутній малюнок, слід заздалегідь зістикувати і нарізати всі полотна.
Які шпалери краще підібрати?
Для побілених стін підійдуть тільки легкі паперові шпалери.
В теорії протримаються флізелінові шпалери, якщо крім полотна спеціальний клей нанести ще і на стіни.
При бажанні використовувати рідкі шпалери, необхідно повністю очистити поверхню. Радіти красі доведеться недовго – матеріал швидко відстане від стін, з’являться плями або повністю зміниться колір. При нанесенні шпалерного суміші розпиленням, вони в принципі не закріпляться на поверхні. Якщо наносити за допомогою шпателя або кельми, побілка буде зрушуватися і зіпсує фактуру стін.
Поклеїти шпалери на вапняну побілку можна з великим ризиком. Заощадивши час на очищення стін, можна потім витратити більше зусиль на виправлення. І якщо на крейдяному покритті шпалери не протриматися, то з вапняним буде непередбачуваний результат. Якщо варіантів не залишається, слід ретельно підійти до процесу і уважно клеїти полотна. В такому випадку є ймовірність, що новий ремонт довго буде радувати.