Чорний колір в інтер’єрі

Хороший дизайн завжди поєднує в собі і тінь – саме грамотно розставлені акценти і створюють благородну і ефектну обробку. І як тут не звернути увагу на шпалери з чорним малюнком в інтер’єрі – покриття розкішні, загадкові і досить динамічні.

Чорні шпалери для різних приміщень

Розглядаючи фотографії шпалер з чорним візерунком, ви побачите оформлення самих різних приміщень. Це і кабінет, де ахроматичность сприяє зосередженості і появі нових ідей, і їдальня, де чорно-білі об’єднані шпалери створюють головний акцент в обробці.
Часто зустрічаються і чорно-білі шпалери в залі. Покриття з контрастним візерунком виявляються доречні в таких стилях:

 • спокійна класика;
 • анімалістика, етно;
 • мінімалізм;
 • японський стиль;
 • гламурний арт-деко;
 • благородний модерн;
 • цікавий вінтаж.

Черный цвет в интерьереШпалери з чорним малюнком у сучасному інтер’єрі

А шпалери для спальні чорно-білі часто прикрашені романтичними квітами, а не суворими смугами. Чудове рішення, яке передає настрій релаксу і особистої гармонії. До речі, це якраз той випадок, коли обробка сподобається і чоловікам, і жінкам. Чорні шпалери в спальні на фото виглядають одночасно брутально і витончено, як би втілюючи собою злиття почав.
А ось чорні шпалери на кухні на фото – це рідкість. Хіба що ви вирішите втілити одне з популярних вінтажних напрямів і прикрасити простір чорно-білими фото. Хоча тут можна піти і в іншому напрямку – вибрати матеріал з бежевим, а не з білим фоном. Так контрастний чорний пом’якшиться, обробка придбає глибину. Іноді поєднують чорний з сірим, а от з більш яскравими тонами – жовтим, червоним, синім – комбінації зустрічаються рідко.

Черный цвет в интерьере

Знайти підходящі чорно-білі шпалери можна навіть для кухні

І пам’ятайте про правила поєднання з меблями – шпалери з чорним малюнком гармонійно виглядають поряд з темними меблями, а полотна з чорним фоном і світлими візерунками чудово доповнюють меблі світлу.

Які малюнки можна вибрати?

Розглядаючи чорно-білі шпалери в інтер’єрі вітальні, ви побачите кілька типових принтів:

 • Геометричні мотиви – вносять в простір упорядкованість і послідовність. Шпалери в чорно-білу смужку – це нагадування про клавішах рояля, зигзаги – наче блискавки, а клітина – шахова дошка. До речі, шпалери в чорну смужку допоможуть збільшити висоту стелі, якщо розташувати їх по вертикалі.
 • Анімалістика – смуги зебри або плями далматинця. Такий інтер’єр стає відчутно «диким».
 • Шпалери вензелі чорні – це або класичний візерунок дамаск, або розкидані по поверхні завитки, що нагадують про художньої куванні або розчерку пера.
 • Поліграфія – вінтажні листи, написи, газетні сторінки.
 • Шпалери з чорними квітами. У таких полотнах може яскраво виражатися контраст фону та зображення. Найчастіше використовуються мотиви пишних палацових букетів, хоча є й інші сфери – наприклад, намальовані недбало польові квіти.
 • Черный цвет в интерьереКласичне рішення – чорний дамаський візерунок на шпалерах у спальні

  І ті, хто стверджує, що чорні стіни – це тільки готика і нічого більше, напевно, не бачив приголомшливих орнаментів в сучасних колекціях. Серед них є навіть чисто чорні полотна, але з перламутровим або металізованим напиленням, утворює дзеркальний ефект.