Наклейки на шпалери в дитячу
Які клеїти шпалери в дитячу кімнату? Це приміщення – особистий простір дитини. Тут він знаходиться більшу частину часу, відпочиває, грає, підростаючи, навчається, пізнає навколишній світ, зберігає дитячі секрети.
Вибрати правильно шпалери є дуже важливим і відповідальним заняттям. Це як створення маленького світу. Як своїми руками перетворити дитячу з урахуванням бажань маленької людини, стаття підкаже.
Зміст статті
- Особливості шпалер для дитячої
- Як залежить вибір шпалер від віку дитини
Особливості шпалер для дитячої
При оформленні дитячої кімнати необхідно дотримуватися кількох нескладних правил:
- Колір полотен повинен підбиратися відповідно з темпераментом і характером дитини:
- Повинні враховуватися вік і стать малюків.
- Шпалери (див. Дитячі шпалери в інтер’єрі: робимо вибір) і наклейки в дитячу на шпалери повинні бути абсолютно безпечними, виготовленими з екологічно чистих матеріалів.
Найбільш прийнятними шпалерами в дитячу є:
- Паперові. Це оптимальний варіант. Такі матеріали:
Недолік – недовговічність. Хоча такий недолік іноді перетворюється на гідність: діти дуже люблять розмальовувати стіни, використовувати наклейки дитячі на шпалери або обклеювати їх плакатами.
Порада: Не варто обмежувати дітей у подібному мистецтві. Нехай малюють. Це не дуже позначиться на сімейному бюджеті, а полотна, розмальовані дітьми, легко можна змінити.
- Рідкі. Матеріали екологічні і практичні. Це декоративна штукатурка, м’яка на дотик і трохи шорстка. Основа полотен – мінеральні або природні волокна. Пориста поверхня шпалер дозволяє їм підтримувати нормальний мікроклімат у приміщенні, вони забезпечують хороший рівень тепло – і звукоізоляції.
В кімнаті для дітей на однорідній поверхні матеріалу можна позместить наклейки на шпалери дитячі або нанести малюнки самостійно за допомогою трафарету. Шпалери легко очищаються і перефарбовуються, при необхідності стерти на них сліди, які залишають маленькі художники. Різноманіття відтінків, фактур і візерунків дозволяє рідкими шпалерами оформити дитячу кімнату в будь-якому стилі інтер’єру.
- Вінілові (див. Вінілові шпалери і шовкографія: особливості матеріалу). Це не кращий варіант для дитячої кімнати, незважаючи на широку колірну гамму і великий вибір асортименту. Такі шпалери використовуються з перфорованим покриттям.
Порада: не Можна в дитячій кімнаті застосовувати полотна, мають спінене вінілове покриття – його можна легко пошкодити. До того ж спінений вініл може стати причиною харчового отруєння і алергії, що дуже небезпечно для дітей, люблячих на смак пробувати всі предмети.
- На флізеліновій основі. Їх легко чистити і мити, на стіни можна зробити наклейки на шпалери для дитячої, що дозволить отримати оригінальний результат. Наприклад:
- Використанням фотошпалер в інтер’єрі дитячої можна створити неповторну атмосферу. При цьому вибір варто зупинити на полотнах, які мають антивандальне покриття, що дозволить зберегти декоровану поверхню на стіні. Нанесення спеціального шару зачищає матеріал від різних плям, фарб, слідів пластиліну. Такі забруднення можна усунути миючими засобами.
Фотошпалерами легко розділити кімнату на зони, як на фото.
Шпалери в дитячу
На полотнах можна розміщувати найрізноманітніші сюжети.
Це можуть бути:
- Герої мультфільмів.
- Забавні фігурки тварин.
- Малюнки, виконані в нейтральних тонах для зовсім маленьких дітей.
- Для хлопчика фотошпалери в спальню клеяться з зображеннями машинок, географічних карт.
- Для дівчинки: принцеси, красиві квіти або казкові фони.
Унікальні матеріали для дитячої:
- Бамбук.
- Пробка.
Такі натуральні матеріали:
- Абсолютно безпечні для дітей.
- Підтримують потрібний рівень вологості в приміщенні.
- Мають високу міцність, підвищену стійкість до зношування.
- Вони не збирають пил.
- Бамбук за зовнішнім виглядом нагадує справжні джунглі.
Як залежить вибір шпалер від віку дитини
Щомиті змінюється навколишній світ, як і уявлення про нього дитину. Шпалери в дитячій кімнаті повинні відповідати її віку. Кожен період життя має власні декорації.
Інструкція з оформлення дитячих кімнат пропонує:
- Дітям від 0 до 2 років підійдуть життєрадісні кольори. В цьому періоді не варто обмежуватися кольоровими рамками. Малюки активно вивчають світ, їх приваблюють яскраві, великі, незвичайні деталі. Ідеально впишуться в дитячу шпалери з яскравими великими малюнками, але тільки не біля дитячого ліжечка, що може заважати малюкові заснути, а після його пробудження і зовсім налякати дитину.
Порада: В зоні сну слід використовувати стримані орнаменти в спокійних пастельних тонах.
- Малюкам від 2 до 4 років. Яскраві відтінки змінюються природні кольори. Кімнату наповнюють гармонією жовті, зелені, сині тони. На стінах у рамках вивішуються перші малюнки, постери з улюбленими героями з мультиків. Використовуються наклейки і аплікації у вигляді тварин. При цьому ведмежа або слоник не повинні перевищувати зростання дитини. Інакше сусідство з велетнем може пригнічувати і навіть лякати маленького власника дитячої.
Дитяча від 2 до 4 років
- Дітям від 4 до 6 років. Це вік дітей, коли ними складно керувати.
Нон-грат в дитячій червоний і оранжевий кольори. Не підійде і приглушена «серйозна» гамма відтінків:
Вони можуть придушити дитячу психіку і не принести малюкам ніякої радості. Вдале рішення в цьому випадку – однотонний колір стін, спокійний і непомітний.
Але слід мати на увазі, що дитина грає, і повноцінними учасниками цього процесу стають шпалери, на яких з’являються всілякі малюнки, подряпини, плями, відбитки долоньок. Часто йдуть в хід підручні засоби для малювання: морозиво, фрукти, шоколад і навіть каша. Але це легко виправити наклейкою шпалер у два рівня:
Шпалери-розмальовки на стіні
- Дітям від 6 до 9 років. Це вік, коли діти починають запрошувати в гості друзів. На стіни вихлюпуються пориви натхнення, ураган емоцій, в кімнаті постійний безлад, який не завжди можна прибрати за короткий період перемир’я. В цьому випадку краще використовувати універсальний варіант. Наприклад, рідкі шпалери, легко відновлюються, або антивандальні маркерні покриття.
Шпалери повинні вибиратися в тон веселощів дітей! Вони повинні бути яскравими, цікавими, але без малюнків. Відволікає хлопців складне зображення, а один колір їм просто не цікавий. Оптимальний варіант – шпалери з вертикальною смужкою. Вони допомагають прикрасити кімнату, допоможуть дитині заспокоїтися, зосередитися після веселих вуличних ігор.
- Дітям від 9 до 11 років. Це період дорослішання, коли з’являються перші претензії, принципова консервативність, категоричність у судженнях. З 9 років починається поділ кольорів. Хлопчики воліють фарби моря: сині, зелені, фіолетові. Дівчатка – рожевий колір і пастельні тони.
Діти усвідомлюють себе як особистість, а як власність свою кімнату. Вони формують навколо себе власний простір, готуються стати дорослими.
Порада: З 9 років при оформленні кімнати дітей потрібно враховувати їхні уподобання, щоб їм подобався інтер’єр, але було безпечно і комфортно.
Як поклеїти шпалери двох видів дитячої, які наклейки краще вибирати для дітей різного віку підкаже відео. Вибираючи шпалери в дитячу, необхідно прислухатися до думки дитини – маленької особистості, яка має свої інтереси та уподобання.