Дизайн квартир з шпалерами і правила їх розподілу

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияВибираємо потрібний дизайн квартири

Дизайн квартири та шпалери, це поняття повністю збігаються. Адже у більшості випадків для обробки застосовуються саме шпалери. Тому шпалери і дизайн квартир ми сьогодні і розглянемо. На відео та фото будуть представлені вже готові рішення, ви можете ними скористатися або ж просто взяти напрямок.

Зміст статті

 • Комбінуємо шпалери
 • Виділення однієї із стін приміщення
 • Залучення увагу на архітектурну деталь
  • Вставки з шпалер, як арт-об’єкт
  • Підбираємо бордюр до шпалер

Комбінуємо шпалери

Квартири і шпалери з дизайном, це все може бути абсолютно різним. Але підхід до обробки в принципі не змінюється. Останнім часом просто поклеїти шпалери не актуально, всі намагаються виділитися і зробити що-небудь нове.

Шляхом комбінування шпалер за кольором, фактурі і малюнку можна домогтися приголомшливого результату. Давайте розглянемо саме це питання.

Комбінування робиться в трьох варіантах:

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияВертикальне

Вертикальне комбінування

Даний варіант передбачає вертикальне розміщення смуг шпалер і малюнка.

Чудово підійде для великих приміщень.

У цьому варіанті можна візуально збільшити площу і підняти стелю.

Самі смуги можна комбінувати за кольором і малюнку.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияГоризонтальної

Горизонтальне комбінування

У цьому варіанті все поділ робиться в горизонтальній площині.

Про такий варіант підійде для великого приміщення.

Шляхом переміщення смуги поділу в цьому випадку можна домогтися абсолютно різного ефекту.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияВставки

Комбінуємо вставками

Цей варіант підійде для будь-якого типу приміщення. Тільки малюнок треба придумати заздалегідь.

Вставки можуть робитися будь-якими шпалерами.

Так само і текстура підбирається в залежності від інтер’єру.

Якщо ви хочете акцентувати увагу саме на вставці, тоді просто можете малюнок помістити в рамку.

Увага: Дизайн квартири меблі і шпалери краще робити в одному стилі. Тоді вам легше буде підібрати колір і все правильно розподілити.

Виділення однієї із стін приміщення

Сучасні дизайнери часто використовують метод виділення однієї зі стін у кімнаті. Роблять її яскравіше і контрастнішим, ніж привертають увагу цінителів краси. Такий метод – прекрасна можливість комбінації для тих, хто віддає перевагу оригінальність і неповторність в інтер’єрі.

Увага: Головне не «перегнути палицю» в цьому рішенні, так як тут є присутнім ризик внесення дисбалансу в загальний стиль.

Але якщо вже і стався такий казус, виправити становище можна приставивши до паралельної стіни меблі в одній колірній гаммі з акцентной стіною. Зазвичай, для стіни, яку хочуть виділити, вибирають яскраві шпалери сміливого відтінку. Саме цим в інтер’єр вноситься якийсь особливий настрій, що провокує емоційний сплеск.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияВиділяється стіну робимо контрастною і яскравою по відношенню всього приміщення

Але не варто забувати, що вам необхідно створити приємну обстановку, де ви зможете проводити чимало часу. Колір повинен бути зухвалим, але не викликати роздратування. Для цього можна використовувати смужки, які можуть бути різного кольору, але в одній тональності.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияШпалери і дизайн квартири в яскравих тонах

У разі занадто вузькою і довгою площі добре використовувати акцентування на дальню стіну. Її яскравий вигляд, що виділяється із загальної монотонності, візуально вкоротити кімнату.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияЗосереджуємо увагу на дальній стіні

Упор на акцентну стіну добре розбавити нудну однотонність, а також впорається з відділенням зони або залученням уваги на родзинку в кімнаті: картину (див. Як розвісити картини на стіні: варіанти), нішу, камін, колону та інше.

Залучення увагу на архітектурну деталь

Якщо на стінах є різні бордюри, ніші, виступи не варто намагатися їх сховати або закрити. Спробуйте, навпаки, зробити на них акцент, виділивши їх вдалим поєднанням шпалер і перетворити їх в родзинку архітектури.

Тоді ваше приміщення придбає новий вид, а недавні недоліки перетворяться на переваги інтер’єру. Адже інструкція по цьому питанню одна, все повинно просто привабливо виглядати.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияВиділення ніш шпалерами

Буде відмінним рішення поєднувати колір обробки архітектурної деталі з меблями. На білій стіні приверне увагу ніша чорно-сірої комбінації кольорів, жовтий бордюр чудово впишеться в фон блакитний стіни, а рожевий колір добре поєднується з сірими і світло-зеленим.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияВибираємо інший колір для виділення ніші

Але якщо на кухні немає особливостей архітектури, то все одно, виділивши поєднанням шпалер певну частину стіни без виступів, можна домогтися деяких особливостей в інтер’єрі:

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияВиділяємо зони кімнати

 • Відокремити одну функціональну зону від іншої;
 • звернути увагу на один з елементів в інтер’єрі;
 • обрамити і тим самим «вирвати» із загальної монотонності певний предмет.

Вставки з шпалер, як арт-об’єкт

Аплікація з шпалер може перетворитися в арт-об’єкт, який трансформує пересічний вигляд кімнати і додасть їй оригінальність і яскравість. Такий метод поєднання шпалер є висновком в ремонті і проводиться поверх готових стін.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияРобимо вставки з обрамленням у спальні

Не переживайте з приводу складнощів вирішення цього оригінального підходу до обробки. Все геніальне – просто. Аплікацію краще робити з важких флізелінових шпалер. Деталі декору повинні бути різного розміру і форми.

Їх колірна гамма, малюнок і фактура можуть відрізнятися від стін кухні або поєднуватися з ними. Монотонна забарвлення стін, розбавлена сміливими вставками різних фігур, тематичних малюнків і квітів, придбає жвавий і яскравий вигляд.

Для класичного стилю підійде обрамлення отворів і ніш пінопластовими, гіпсовими або дерев’яними багетами. У кухні В стилі бароко добре будуть виглядати квадратні і прямокутні рамки на стінах. Неокласичний і авангардний стилі інтер’єру підкреслять фігури складних геометричних форм.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияВиділяємо ніші у вітальні пінопластом

Новий і не встиг набриднути метод поєднання шпалер на стінах – це, так званий, печворк. Клаптеві ковдри з нашого дитинства придбали друге життя в створенні нового стилю інтер’єру. Його ж можна застосувати і на кухні. Клаптеві комбінації сподобаються людям, у яких виникли труднощі з вибором одного виду шпалер з великого різноманіття їх на ринку.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияДизайн квартир ремонт шпалери в стилі клаптиковому

Підбираємо бордюр до шпалер

Для окантовки верхнього краю шпалер часто використовують додатковий елемент. Це спеціальний бордюр. Його розміри залежать від багатьох факторів. Якщо стеля заввишки до 2,5 м бордюрна стрічка повинна бути невеликою, досить чотирьох сантиметрів.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияБордюр для стандартної кімнати

Увага: При відсутності в кухні карнизів, краще залишити відстань між краєм шпалер і стелею. Низька стеля вимагає обклеювання всієї стіни. У цьому випадку використовується вузький бордюр. Він закріплюється прямо під стелею. Широким фризом можна оформити стіну в приміщенні з високою стелею.

Малюнок на бордюрі вибирається у відповідності з його шириною і забарвленням шпалер. Яскрава смуга одного кольору під стелею ефектно прикрасять монохромний стіну. Шпалери повинні гармонійно поєднуватися з кольором бордюру, але він повинен бути темнішим.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияПіднімаємо стелю шпалерами

Архітектурний або рослинний орнамент підійде для широкого фризу. Його використання доречно в кухнях, мають високі стелі. Шпалери в цьому випадку можуть мати сітчастий малюнок.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияБордюр з широким фризом

Бордюр одного кольору доповнить шпалери з вираженим малюнком.

Дизайн квартир с обоями и правила их распределенияШирокий однотонний бордюр для спальні

Наявність стельового карниза вимагатиме встановити кордон обклеювання шпалерами безпосередньо під ним. Край шпалер переходить в кольорову смужку або закінчується нешироким багетом. Багет, закріплений на відстані 40-50 см від карниза, виглядає дуже цікаво.

Для правильного підбору шпалер для кухні, слід скористатися деякими правилами:

 • Розмір приміщення можна візуально зменшити за допомогою великого малюнка або орнаменту;
 • Зробити кімнату менше, ніж вона є, допоможуть шпалери з дрібним малюнком;
 • Стеля “піднімається” завдяки вертикально розташованому малюнку, збільшується висота приміщення;
 • Зменшити висоту стелі, і розширити кухню, допоможуть горизонтальні смуги і малюнок у поздовжньому розташуванні;
 • Створює ілюзію руху та динамічну обстановку малюнок, розташований по діагоналі;
 • Текстурна поверхня шпалер несе на собі додаткову естетичну навантаження. Поєднання різних фактур дозволить домогтися цікавих дизайнерських ефектів.

Дизайн квартир із шпалерами допоможе оформити приміщення в різних стилях. Поєднання фактури стін і фасадів меблів дозволить створювати справжні шедеври дизайнерського мистецтва. Обмежень практично немає.

Поєднання особливостей планування, правильно підібраного оздоблення стін, освітленості приміщення, додаткових декоративних елементів, текстилю та побажань господині, будуть основою для створення індивідуальної, затишної квартири. Причому все цілком під силу зробити і своїми руками, ціна шпалер не велика і цей варіант обробки може собі дозволити кожен.