Ефектні інтер’єри з темними шпалерами: як оформити кімнату зі смаком

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Традиційно саме світлі відтінки асоціюються зі спокоєм, відпочинком і гармонією. Тому темні шпалери в інтер’єрі зустрічаються не так часто: не всім вдається правильно використовувати настільки насичені відтінки.

Але оскільки сучасні тенденції в дизайні передбачають створення цікавих комбінацій шпалер, використання допоміжних аксесуарів, штор, текстилю і незвичайне перетворення колірної гами інтер’єрів за допомогою додаткових ефектів, похмурі тони в кімнатах більше не вважаються проблемою.

Більш того, фахівці стверджують, що шпалери темного кольору можна вигідно використовувати в абсолютно будь-якому просторі.

Корисні ефекти

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Одне з головних перешкод на шляху до створення інтер’єрів з темними шпалерами – це побоювання, що кімната буде виглядати занадто похмурою і незатишною. Ризик створення саме такого дизайну дійсно існує, але, все ж при правильному підборі відтінків і виборі зон для поклейки можливе отримання позитивних результатів.

Зокрема, з допомогою шпалер темних кольорів на стінах можна досягти наступних ефектів:

 • створити контрастні акценти на головних поверхнях в кімнаті. Наприклад, в спальні за допомогою таких шпалер можна оформити стіну за ліжком, у вітальні – диванну зону, а на кухні – стіну, розташовану поруч з обіднім столом;
   
 • Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

 • темні стіни – це прекрасна можливість зонувати приміщення, причому, такий ефект можливий не тільки в просторих кімнатах, але і в обмежених просторах;
   
 • з допомогою покриттів темних відтінків можна створити гру тіней в інтер’єрі. Такий ефект є корисним в тому випадку, якщо ваша кімната надмірно насичена яскравими або світлими відтінками;
   
 • оскільки деякі стилі припускають використання строгих і темних шпалер для стін, з допомогою таких відтінків можна підкреслити певну спрямованість дизайну (наприклад, класику, бароко або арт-деко);
   
 • Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

 • хоча темний відтінок і сприяє візуальному зменшення площі кімнати, при правильному поєднанні таких шпалер з іншими квітами можна витягнути простір. Приміром, для того щоб «розсунути» стіни, можна поклеїти шпалери на самій далекій стіні кімнати або оформити у темному кольорі дві протилежні поверхні;
   
 • оскільки використання темних шпалер допустимо не тільки в житлових кімнатах, але і в інших приміщеннях (таких як кухня, ванна або коридор), ви зможете домогтися додаткового захисту стін від надмірних забруднень.

Використання темних відтінків на стінах дозволяє досягти гармонійності і строгістю дизайну, а завдяки універсальності таких шпалер ви не витратите багато зусиль для правильного підбору відтінків в інтер’єрі. Будь-яскравий або світлий тон можна правильно скомбінувати з більш глибокими темними відтінками, дотримуючись певні пропорції і орієнтуючись на особливості інтер’єру.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Варіанти темних шпалер в інтер’єрі

Найбільш поширеними варіантами темних відтінків, які допускаються для декорування простору, вважають чорний, коричневий, синій, зелений і фіолетовий кольори.

Чорні шпалери не рекомендується клеїти на всіх стінах у кімнаті, оскільки можливе створення надмірно похмурою і грубої атмосфери. Тим не менш, такий відтінок чудово підходить для виділення акцентних стін, а при поєднанні з шпалерами пастельній панелі виглядатиме цілком гармонійно.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Шпалери коричневого кольору можна поклеїти як в окремих зонах кімнати, так і на всіх її стінах: завдяки можливості вибору шпалер різної насиченості ви зможете оформити всю кімнату в коричневому кольорі, не створюючи занадто давить обстановку. Наприклад, можна забезпечити плавні переходи між шоколадним, кавовим, гірчичним, молочним і бежевим відтінками.

Порада: якщо ви використовуєте коричневі шпалери для перетворення інтер’єрів, оформлених у старовинному стилі, пошукайте шпалери з позолоченими візерунками: такі ефекти підкреслять дотримання класиці, романтизму та інших суворим напрямами.

Синій відтінок може бути і похмурим, і яскравим, а тому його використання в інтер’єрі вимагає дотримання правил поєднання кольорів. Яскраві сині тони краще поєднувати з білим, бежевим, пісочним та іншими теплими відтінками.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Використання інших яскравих кольорів в такому інтер’єрі недоречно: наприклад, червоні, малинові або помаранчеві шпалери будуть перетягувати увагу. Темно-синій колір краще використовувати лише на одній із стін: інші поверхні оформляються в холодних, але досить світлих тонах. Це може бути блакитний, сірий, бежевий, зелений і інші варіанти відтінків.

Пам’ятаєте! В інтер’єрах, оформлених в темних кольорах, величезну роль грає освітлення. Бажано забезпечити максимум природного освітлення: на багатьох фото шпалери темного кольору клеяться безпосередньо навпроти великих вікон. Якщо ж у вас немає такої можливості, продумайте, як розставити світильники для рівномірного освітлення темного простору.

Шпалери темно-зеленого кольору досить часто використовуються в інтер’єрах, оформлених на природничу тематику. Такі покриття відмінно гармонують з натуральним деревом, матеріалами з каменю, рослинними аксесуарами.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Як відтінків, які «розбавлять» похмуру обстановку в таких кімнатах, можна використовувати блакитний, бузковий, бежевий, білий, жовтий та інші кольори. Вони можуть бути і на стінах, і на текстильних елементи в дизайні: м’яких меблів, шторах, килимах, подушках тощо

Покриття темно-сірого відтінку без додаткових контрастів виглядають понуро, тому використання більш яскравих і насичених кольорів у такому інтер’єрі просто необхідно. Для цього підійдуть теплі відтінки (рожевий, персиковий, оранжевий, бежевий, світло-зелений), а також яскраві ефекти (з використанням червоного, синього, жовтого, малинового і інших кольорів).

Фіолетові стіни виглядають досить яскраво і цікаво, тому такий інтер’єр можна доповнити лише світлими меблями. Якщо ж ви оформляєте тісний простір, використовуйте світлі вставки на стінах або спробуйте освітлити кімнату, підібравши шпалери теплих відтінків для деяких поверхонь.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Порада: Від правильного підбору кольорової гами таких інтер’єрів буде залежати можливість комфортного перебування в кімнаті, тому не полінуйтеся накидати ескіз майбутнього дизайну і проконсультуйтеся з фахівцями про можливості комбінування відтінків.

Правила підбору відтінків

Хоча кожен інтер’єр індивідуальний, і можливості колірного оформлення не можна назвати єдиними для всіх випадків, дотримання декількох універсальних правил дозволить вам уникнути поширених помилок в процесі оформлення стін темними шпалерами:

 • не варто використовувати темний меблі та штори для оформлення і без того похмурих кімнат: в будь-якому просторі повинен існувати баланс між холодними і теплими відтінками;
   
 • звертайте увагу на розміри кімнати: тісний простір не буде виглядати затишно в темних тонах, зате просторі інтер’єри, оформлені в такому кольорі, можна зробити гармонійними;
   
 • Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

 • від рівня освітлення в темних інтер’єрах залежить результат ваших зусиль, тому забезпечте достатній рівень світла у вашій кімнаті;
   
 • темні шпалери не повинні відволікати, тому не рекомендується клеїти такі покриття на стіну за телевізором, в зоні навпроти ліжка, в дитячій або на стінах з картинами;
   
 • у разі зонування простору звертайте увагу на призначення окремих зон: приміром, похмурі відтінки неприпустимі в зоні для ігор, відпочинку або прийому гостей;
   
 • темні відтінки повинні відповідати стилю вашого інтер’єру. Наприклад, зелені та коричневі кольори підійдуть для еко-стилю, бордові і коричневі – для класики, сірі і чорні – для мінімалізму. Більшість сучасних напрямків у дизайні інтер’єрів вимагають максимального використання світлих відтінків.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Якщо ви плануєте використовувати темні шпалери з візерунками яскравих кольорів, підберіть інші покриття в тон таким малюнками. Такий підхід дозволить гармонійно вписати в простір темні шпалери з кольорами, геометричними візерунками, старовинними орнаментами і навіть реалістичними зображеннями (у разі використання фотошпалер).

Особливості застосування покриттів темних відтінків

Темні шпалери найчастіше використовують для оформлення вітальні: по-перше, в сучасних квартирах ці кімнати володіють найбільшими розмірами, а по-друге, завдяки універсальності тут допустимо застосування практично будь-якої колірної гами. Старовинна вітальня оформляється темними шпалерами по всьому периметру, сучасні стилі припускають таку поклейку тільки в деяких зонах.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Запорукою успішного дизайну залу або вітальні буде правильне поєднання темних і світлих відтінків, а також достатнє освітлення кімнати. Наприклад, стіна з диваном або каміном прикрашається темними візерунчастими шпалерами, а решта поверхні, що фарбується в світлий тон або оформляються відповідними за стилем і панелі шпалерними покриттями.

Порада: для залу темні шпалери досить часто використовуються з метою виділення виступів і ніш в інтер’єрі. Такий підхід дозволить створити акцент на цих особливостях планування, а також відвернути увагу від деяких недоліків в кімнаті.

Шпалери темного кольору в спальні необхідно наклеїти таким чином, щоб похмурі і тиснуть відтінки не заважали спокійного відпочинку. Особливо це стосується дитячих кімнат, оскільки дитина чутливий до будь-яких подразників в інтер’єрі.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Темні шпалери мають використовуватися тільки у вигляді невеликих вставок на світлих стінах або оздоблювати поверхню за ліжком. У просторих спальнях допустимо горизонтальне комбінування темних шпалер з більш світлими варіантами.

Пам’ятаєте! Темні шпалери у спальні не рекомендується поєднувати з яскравими відтінками, оскільки така палітра буде надавати ефект подвійного подразника, перешкоджати повноцінному відпочинку і тим самим суперечити призначенням інтер’єру.

Сучасні і старовинні спальні нерідко оформляються шпалерами в смужку: збалансоване використання темних і світлих відтінків в цьому випадку дозволить підтримувати комфортну обстановку в кімнаті, а також підкреслить динамізм дизайну. До того ж, такий ефект в дизайні спальні з темними шпалерами дозволяє розширити простір і підняти стелі.

На кухні темні шпалери покликані виконувати зонирующую функцію, тому використовуються виключно для оформлення обідньої або робочої зони.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Бажано забезпечити наявність світлих елементів в кухонному інтер’єрі: це може бути меблі, фіранки, скатертини, посуд та інша атрибутика.

Якщо ж гарнітура вашої кухні теж має темний відтінок – вибирайте темні шпалери з великими візерунками світлих кольорів.

У передпокої темні шпалери використовувати небажано: такі кімнати, як правило, дуже маленькі, і ефект тісноти неминучий. Зате з допомогою темних покриттів можна забезпечити захист нижній частині стін: горизонтальні комбінації з шпалер витягнутий простір і підкреслять стильний дизайн. У просторих вітальнях і коридорах допустимо використання темних шпалер, але тільки в правильних пропорціях зі світлими покриттями і предметами меблів.

Эффектные интерьеры с темными обоями: как оформить комнату со вкусом

Щоб підкреслити індивідуальний стиль, необов’язково звертатися до дизайнерам: використання красивих темних шпалер для стін в інтер’єрі стане головною особливістю вашої кімнати, а акценти, створені таким чином, будуть притягувати увагу гостей і членів сім’ї. Комфортна і гармонійна обстановка з красивими шпалерами в темних тонах можлива – і в цьому ви можете переконатися на наочних прикладах.