Ефектні варіанти шпалер, гармоніюють з гарнітуром: які шпалери підійдуть для кухні в залежності від кольору меблів

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Важливе значення у формуванні домашнього затишку в інтер’єрі кухні відводиться шпалер для стін: при правильному виборі дизайну ці матеріали не тільки виправлять недоліки стін і замаскують будь-які дефекти, але і дозволять створити фон, який буде налаштовувати на позитивні емоції.

Ні для кого не секрет, що гармонійні відтінки – одна з найважливіших складових будь-якого успішного дизайну, тому підбору кольору шпалер потрібно приділити достатньо часу.

Розібратися, які шпалери підійдуть для кухні, вам доведеться самостійно, так як в залежності від розмірів, характеру планування і стилю оформлення кімнати комфортними для сприйняття будуть вважатися різні кольори.

Але важливіше в інтер’єрі кухні досягти гармонії шпалер і меблів, тому ми розповімо вам, яка палітра оздоблювальних покриттів підійде для декорування ваших стін в залежності від встановленого гарнітура.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Загальні принципи поєднання шпалер і меблів

Починати шукати відповідні відтінки краще, визначившись із загальними критеріями, визначальними їх яскравість і насиченість.

Досить дотримуватися наступних принципів вибору кольору шпалер – і ніхто не відрізнить вашу кухню від самих вишуканих дизайнерських інтер’єрів:

 • в інтер’єрі кухні повинна підтримуватися єдина колірна гамма, але шпалери і меблі не повинні зливатися, тому заздалегідь виберіть кілька гармонійних відтінків, що відрізняються по тональності. Стіни кухні можуть бути і світліше і темніше гарнітура, але не забувайте про факторі впливу розмірів кімнати і освітлення на сприйняття фонової палітри;
   
 • продумайте, яка атмосфера повинна бути створена на кухні завдяки шпалер для стін. Якщо ваша мета – створення яскравою і сучасної обстановки, оформляйте стіни з урахуванням правил контрастності. Інтер’єри спокійною і ніжною кухні оформляються в легких для сприйняття кольорах (переважно, світлою і пастельній палітри);
   
 • Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

 • обов’язково проаналізуйте сполучуваність шпалер з іншими оздоблювальними матеріалами у вашій кухні. Навіть найпростіший рулон шпалер без акцентних малюнків може виглядати зайвим, якщо плитка і меблі в тандемі виглядають більш гармонійно. Проаналізуйте, чи підходять шпалери під плитку для кухні за кольором і фактурою;
   
 • кухня, стилізована з використанням меблів та аксесуарів з натуральних матеріалів, спочатку передбачає поклейку шпалер природних відтінків, тому не варто ігнорувати цей тренд;
   
 • одну із зон кухонного інтер’єру зробіть більш виразною. Наприклад, шпалери для світлої кухні в зоні готування можуть бути більш яскравими порівняно з іншими стінами, а в затемненому інтер’єрі можна створити ефектні світлі вставки біля обіднього столу, які не стануть суперечити гарнітуру будь-яких кольорів.

Не всі люблять експериментувати з відтінками, але поспішаємо вас запевнити, що в інтер’єрі кухні сміливі контрасти можуть виглядати набагато більш виграшно, ніж звичні всім кольору. Краще орієнтуватися і на їх психологічний вплив: наприклад, агресивний червоний або фіолетовий краще «розбавити» заспокійливими бежевими тонами, а нейтральний сірий – соковитими жовтими, зеленими та іншими літніми відтінками, пробуждающими апетит.

Вирішити, які підібрати шпалери на кухню, неможливо з першого разу: багато відтінки універсальні і комбінуються з більшістю кольорів. Тому давайте ознайомимося з деякими варіантами колірного комбінування шпалер і меблів у світлих, темних і яскравих тонах.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Варіанти шпалер під світлий гарнітур

Ніжна кухня світлих тонів – відмінний варіант для колірних експериментів. До гарнітуру білого, бежевого, ніжно-рожевого, пісочного, жовтого та інших пастельних відтінків підійде будь-яка палітра.

При комбінуванні з світлими шпалерами буде створюватися ефект легкої і повітряної обстановки.

Поклейка яскравих шпалер під білу кухню і стіна інших світлих кольорів дозволить підкреслити динамічність і сучасність дизайну. Темні шпалери в такому інтер’єрі стануть символом лаконічності.

Увага! Сполучення світлої меблів і шпалер дозволить візуально звільнити простір в тісній кухні.

Які вибрати шпалери для білої кухні? Так як цей колір нейтральний, у виборі шпалер немає обмежень. Фон на кухні з білим гарнітуром можна зробити бежевим, блакитним, лавандовим. Можна підібрати яскраві покриття з візерунками або орнаментами або матеріали спокійних відтінків в смужку.

Насичені кольори, такі як синій, фіолетовий, малиновий, оранжевий або червоний, сформують стильний акцент на одній з вільних стін, а також будуть виглядати гармонійно в зоні кухонного фартуха.

У сучасних інтер’єрах користується популярністю монохромний дизайн. Тому чорно-білі і сірі візерунчасті покриття теж можна гармонійно вписати в інтер’єр білим гарнітуром. Вони можуть відігравати роль акценту або використовуватися на всіх стінах для створення заспокійливого фону.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Вибираючи, які шпалери підійдуть для білої кухні, зверніть увагу і на фотошпалери.

Якщо весь інтер’єр виконаний у світлих тонах, навіть яскравий і великий малюнок не буде виглядати на стіні суперечливо.

Фотошпалери з елементами природи або фруктами – найпоширеніші варіанти з реалістичним малюнком, що використовуються в сучасній кухні.

Бежевий колір вважається більш м’яким і затишним. Він може мати кілька відтінків різного ступеня насиченості. Темно-бежеві тони меблів краще освітлити за рахунок шпалер білого відтінку. Якщо ж ви обрали світлий бежевий колір гарнітура, можете дотримуватися тих же відтінків, як у випадку з меблями білих квітів.

Які шпалери для бежевою кухні вважаються найбільш вдалими? Це жовтий, пісочний, коричневий, світло-рожевий тон. Непогано в тандемі з бежевим кольором будуть виглядати фіолетові та сині, а також пурпурні, червоні, малинові відтінки.

Зелений і салатовий колір шпалер підкреслять природну обстановку в такій кімнаті, а сірі стіни зроблять інтер’єр ніжним і заспокійливим.

Під бежеву кухню відмінно підійдуть бірюзові, м’ятні, блакитні та інші «морські» кольору, а також темні відтінки.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Ще один варіант світлої меблів – пісочний і жовтий. Якщо ви вибрали світлу жовту кухню, які шпалери підкреслять її позитивний і теплий дизайн?

Краще використовувати матеріали, які теж викликають асоціації з літом і теплом: блакитні, кремові, рожеві, блакитні, оранжеві. Сонячний ефект можливий і з використанням на стінах білосніжного глянцю.

Оскільки жовтого відтінку притаманна активність, не менш популярними в такому дизайні вважаються й інші активні кольори.

Оформіть стіну в фіолетовому, червоному, синьому кольорі: незважаючи на високу насиченість, вони зможуть гармонійно доповнити колір вашого гарнітура. Але пам’ятайте, що таких відтінків не повинно бути багато, інакше вони створять занадто давить обстановку в кімнаті. Краще розбавити їх білими вставками.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Наступний світлий колір, що володіє внутрішньою енергетикою, – світло-рожевий. Меблі такого типу зустрічається нечасто: зазвичай віддають перевагу більш яскравим рожевим тонам. Якщо ж ви зупинилися на цьому варіанті, значить, бажаєте створити ніжну і затишну обстановку.

Які шпалери до рожевої кухні підійдуть вашому випадку? Насамперед, це білий, бежевий, а також світло-сірий та інші заспокійливі відтінки.

Шпалери до кухонних меблів темних кольорів

Стандартний варіант темного відтінку гарнітура – чорно-білий. Така кухня відповідає вимогам сучасності, оскільки не виглядає маркою, створює яскравий контраст в інтер’єрі, але не затьмарює його завдяки світлим вставкам. Які шпалери підійдуть до біло-чорній кухні? Краще, якщо колір шпалер теж буде нейтральним: чорним, білим або сірим.

Оскільки стіна такого типу виглядає виразним, краще не клеїти шпалери яскравих відтінків.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Порада: шпалери під чорну кухню, як і будь-які інші шпалери для темній кухні, повинні збільшувати простір і робити його світліше. Тому приділіть увагу не тільки вибору кольору, але і пошуку правильних фактур. Рельєфний дизайн забере простір, а рівний глянець, навпаки, збільшить його.

Які шпалери до сірої кухні краще підібрати, якщо ви побоюєтеся створення нудного і похмурого інтер’єру? Правильно, вони повинні бути максимально яскравими і життєрадісними.

Щоб інтер’єр сприймався затишно, краще поклеїти шпалери природних кольорів, наприклад, жовтого, помаранчевого, лавандового або м’ятного.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Шпалери під червону кухню темної панелі краще вибирати серед менш виразних відтінків. Такі матеріали, навпаки, повинні стримувати і заспокоювати. Віддайте перевагу однотонним матеріалів або шпалер з дрібним і непримітним малюнком.

Шпалери для бордовою кухні теж пошукайте серед такого асортименту: зверніть увагу на бежеві, білі та сірі тони.

Щоб не затемнювати інтер’єр, визначитеся, які шпалери для бордовою кухні краще використовувати, проаналізувавши відтінки під різними кутами освітлення.

Любителі природних акцентів можуть вибрати стіна темно-зеленого кольору. Шпалери під зелену кухню такого типу можуть включати і світлі пастельні тони. З зеленим добре поєднується білий, жовтий, блакитний, кавовий колір.

Існує кілька варіантів підбору відтінків до фіолетового кухні: які вибрати шпалери, вирішуйте, виходячи із загального стилю. У суворих сучасних інтер’єрах допускається комбінування чорного та фіолетового. Непогано на тлі такої кухні буде виглядати сірий, бежевий, світло-рожевий колір.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Пам’ятаєте! Не варто поєднувати темний фіолетовий стіна з шпалерами лавандового відтінку. Надлишок фіолетових тонів здатний чинити сильний психологічний вплив, і вам буде некомфортно перебувати в такій кухні довгий час.

Шпалери під коричневу кухню вибираються в залежності від насиченості цього відтінку. З темно-коричневим комбінується бежевий, кремовий, білий, блакитний, салатовий, жовтий колір. Світло-коричневу кухню краще прикрасити шпалерами більш насичених відтінків сірого, теракотового, коричневого, синього, фіолетового.

Вирішити, які шпалери з коричневою кухнею будуть виглядати гармонійно, можна, подивившись на фото інтер’єрів з елементами з дерева.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Синій відтінок може бути різним. До темно-синього кольору підібрати фон досить складно, так як він істотно затьмарює інтер’єр.

Які ж шпалери до синьої кухні не будуть володіти таким ефектом? Вам підійдуть будь-які шпалери світлої панелі або деякі варіанти холодних тонів, наприклад, сірий або блакитний.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Шпалери під кухню інших темних відтінків вибирайте, дотримуючись двох принципів. По-перше, вони не повинні робити кімнату ще темніше і менше: якщо вам здається, що такий ефект неминучий – додайте на стіни світлі вставки. По-друге, комбінації обраних відтінків повинні бути гармонійними і відповідати єдиної тематики.

Оздоблення стін і яскравий гарнітур: створення гармонійного дизайну

Кухня червоного, блакитного, оранжевого та інших яскравих відтінків виглядає стильно тільки тоді, коли не створює в інтер’єрі суперечливий акцент. Тому вибирати шпалери до такої меблів слід обережно, дотримуючись контраст відтінків і не допускаючи надмірної яскравості дизайну.

Які шпалери підійдуть до помаранчевої кухні? Це можуть бути світлі кольори – білий, бежевий, світло-сірий, нейтральний жовтий або пісочний. З яскравих в такому інтер’єрі будуть гармонійно виглядати шпалери зеленого і блакитного відтінку.

Шпалери під помаранчеву кухню можуть мати і темний колір, наприклад, коричневий або сірий.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Багато хто задається питанням, як до червоної кухні підібрати колір шпалер на стіни або стелю. Як і у випадку з бордовим гарнітуром, в такому інтер’єрі краще задіяти матеріали максимально спокійних відтінків.

У сучасних інтер’єрах шпалери для червоної кухні повинні виглядати просто: білий або сірий колір підійде в кухню будь-яких розмірів.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Давайте розберемося, які шпалери підійдуть до зеленої кухні. В яскравому салатовому інтер’єрі краще задіяти шпалери з одночасним використанням світлих і темних кольорів. Наприклад, чорно-білий або жовто-синій варіант підійде для обробки фартуха.

Вдалими стануть і шпалери природних кольорів: коричневого, жовтого, лавандового, блакитного. Продумайте, які шпалери до салатової кухні найкращим чином розкриють позитивну обстановку.

Не менш вишукано будуть виглядати світлі і темні відтінки з блакитний кухнею: які шпалери вам підійдуть? З темної палітри це коричневий, синій, сірий тон, з світлою – практично кожен пастельний відтінок.

Серед яскравих варіантів до блакитного гарнітуру підійдуть шпалери жовтого кольору.

Эффектные варианты обоев, гармонирующих с гарнитуром: какие обои подойдут для кухни в зависимости от цвета мебели

Шпалери до бузкового кухні, який би вони не мали колір, повинні заспокоювати, так як колір гарнітура буде основним у вашому інтер’єрі. Тому використовуйте матеріали з світлою палітри. Шпалери до рожевої кухні теж повинні бути нейтральними.

Ми висвітлили основні варіанти підбору шпалер під колір кухні, і тепер у пошуках відповіді на питання, як підібрати колір кухні під шпалери, вам теж не доведеться витрачати максимум часу. Дивіться фото квітів шпалер для кухні – і створюйте не менш вишукані інтер’єри.