Однотонні флізелінові шпалери
Пару десятків років тому, з ремонтом взагалі не було проблем. Пішов у магазин, купив єдині паперові шпалери і поклеїв, все готово. Сьогодні, ця задача значно ускладнилася, а шпалер стало настільки багато, що навіть професіонали іноді плутаються.
У цій статті ми попутаемся досконально розібратися з питанням, які шпалери краще вінілові або флізелінові, і чому.
Зміст статті
- У чому ж різниця
- Спальня
- Дитяча
- Кухня
- Вітальня
- Вінілові шпалери
- Плюси вінілових шпалер
- Мінуси вінілових шпалер
- Флізелінові шпалери
- Плюси флізелінових шпалер
- Мінуси флізелінових шпалер
- І в ув’язненні
У чому ж різниця
На фото, комбінування двох видів шпалер, вінілових і флізелінових в одній вітальні
Саме це питання найчастіше задає собі пересічний споживач, не знайомий близько з будівельною тематикою. Насправді різниця величезна, але про це трохи пізніше, а поки давайте розберемося, яким критеріям повинні відповідати шпалери в різних кімнатах квартири або будинку, адже від призначення приміщення залежить дуже багато, і те що добре в спальні, може абсолютно не підійти для кухні. Але про все по порядку.
Спальня
Флізелінові шпалери з привабливим малюнком в інтер’єрі спальні
Ми не будемо зачіпати дизайнерський питання, так як це тема окремої статті, а нам важливіше технічна сторона питання. Отже, якими ж критеріями повинні володіти шпалери, поклеєні в спальні?
- Екологічність і безпека. Один з основних аргументів при виборі оздоблювальних матеріалів для спальні. В цій кімнаті ми проводимо більшу частину свого життя, і дуже важливо, що б все було по максимуму безпечним.
- Можливість вологого прибирання. Нюанс актуальний для всіх приміщень в будинку, але так як в спальні яких більше вимог немає, то ми внесли його саме в цей список.
Дитяча
Вінілові шпалери з тематичним малюнком в інтер’єрі дитячої кімнати
У дитячій кімнаті (див. Які шпалери вибрати для дитячої кімнати: цікаві ідеї), на відміну від спальні, критеріїв набагато більше, та й підходити до вибору потрібно з усією відповідальністю.
- Безпека. Нюанс, про який можна було б і не згадувати, так як він з розряду очевидних.
- Стійкість до стирання. Діти просто обожнюють все чіпати руками, і шпалери повинні стійко переносити ці «екзекуції».
- Стійкість до води. Якщо, наприклад, у вітальні або спальні досить просто час від часу протирати стіни злегка вологою ганчіркою, то в дитячій може знадобитися повноцінна мийка, а іноді і з застосуванням сильнодіючих миючих засобів.
- Стійкість до механічних впливів. Як говоритися, діти є діти, і пошкодження стін нерідка ситуація, тому шпалери або повинні стійко переносити удари і дряпання, або легко реставруватися час від часу.
Кухня
Вінілові шпалери з об’ємним малюнком в інтер’єрі кухні в стилі мінімалізм
Одне з найскладніших приміщень в будинку, не рахуючи ванної кімнати. Підібрати шпалери для кухні (див. Які краще шпалери для кухні: робимо вибір), часто складніше, ніж для дитячої, і обумовлено це агресивним середовищем.
- Стійкість до перепадів температури. Навіть якщо у вашій кухні встановлені сильні витяжки, зміни температури неминучі, і шпалери не повинні утворювати конденсат і «потіти».
- Стійкість до вологи і воді. Навіть у самій акуратною і дбайливою господині, рано чи пізно на стінах кухні з’являться забруднення, які необхідно буде видалити (див. Як мити миються шпалери: робимо правильно). А деякі плями, як відомо, не йдуть без впливу сильних миючих засобів.
- Стійкість до сильних запахів. Багато шпалери, особливо на паперовій основі, мають властивість вбирати і накопичувати запахи. Згодом їх практично неможливо видалити, і доведеться або миритися, або переклевать всі шпалери.
Вітальня
Сріблясті вінілові шпалери у вітальні. Строгість в поєднанні з розкішшю
Тут складно давати які-небудь поради. З одного боку, якщо в будинку є діти, то рано чи пізно вони обов’язково доберуться до шпалер і у вітальні (див. Як вибрати шпалери для вітальні: поради дизайнера), а значить, вони повинні стійко це перенести. З іншого боку, якщо дітей немає, то можна і не вибирати моделі з підвищеною стійкістю. Вітальня – приміщення, яке забруднюється менше за інших.
Поки, відповідь на питання краще шпалери вінілові або флізелінові не з’явився, тому давайте детальніше розглянемо ці два варіанти, і спробуємо порівняти.
Вінілові шпалери
Один з варіантів малюнка на вінілових шпалерах
Ну, почнемо, мабуть, з того, що ж таке вініл. Вініл, або полівінілхлорид – це пластик, отриманий шляхом хімічних реакцій, і, по суті, є похідним продуктом переробки нафти. Але не варто лякатися, не дивлячись на всі запевнення злих язиків, вініл повністю безпечний для здоров’я і не здатний завдати якої-небудь шкоди.
Більш того, шпалери з вінілу відповідають всім нормам і вимогам законодавства, і навіть рекомендовані до використання в громадських і дитячих установах. І ще один цікавий нюанс, про який часто забувають згадати виробники екологічно чистих природних шпалер, наприклад з тканини або дерева – природні матеріали в цих шпалерах є лише верхній, декоративною частиною, в той час як основа більшості шпалер – це все той же горезвісний вініл.
Справа в тому, що природні шпалери самі по собі дуже слабкі, і можуть прийти в непридатність при найменшому контакті з водою, або тим більше чимось гострим або твердим, і це незважаючи на їх досить високу вартість.
Варіанти різних принтів та імітацій у малюнках вінілових шпалер
Щоб цього не відбувалося, виробники наносять природне полотно на вінілову основу, тим самим значно продовжуючи термін служби своєї продукції і збільшуючи її якісні характеристики. Тому, якщо хтось хвалиться вам, що у нього шпалери виключно з натуральних, екологічно чистих матеріалів, запитайте його, а на який вони основі.
Що ж стосується цілісних, вінілових шпалер, то вони мають цілий список позитивних моментів, які якісно відрізняють їх від «природних» конкурентів.
Плюси вінілових шпалер
Клуби диму – цікаве рішення для малюнка на вінілових шпалерах
Отже:
- Щільний вініл стійкий до механічних пошкоджень. Звичайно, поріз ножем або лезом він не принесе, але невеликі впливу витримає без праці.
- Вініл не вбирає запахи, тому такі шпалери можна безбоязно клеїти на кухні.
- Такі шпалери не пропускають вологу під поверхню, і саме їх майстри рекомендують для поклейки у ванній кімнаті.
- Вініл можна мити навіть великою кількістю води і з застосуванням сильних миючих засобів на основі лугу або хімічних розчинників.
- Вініл пластичний і може витримувати деформацію. Це особливо актуально для нових будинків, які перші кілька років дають природну усадку, внаслідок чого стіни незначно спотворюються.
- Вінілові шпалери мають самий широкий модельний ряд. Завдяки сучасним технологіям, на пластику не тільки можливо надрукувати будь-який малюнок, але і створити з нього об’ємне зображення. Такі шпалери можуть стати справжньою прикрасою для будь-якого будинку, так і підібрати їх можна під будь-який дизайн.
Як видно, позитивних моментів у вінілових шпалер дуже багато, але на жаль, їх не можна назвати ідеальним обробним матеріалом, так як негативних якостей у них не менше. І саме про це ми і поговоримо далі.
Мінуси вінілових шпалер
Чорно-білі вінілові шпалери з тематичним малюнком
- Перший і основний мінус вінілу – це повна відсутність у нього паропроникності. Щільне полотно повністю утримує вологу під поверхнею, що утворюється під поверхнею в результаті зміни температури, і не дає їй випаровуватися, з-за чого може початися утворення цвілі і навіть шкідливого грибка.
- У приміщеннях повністю обклеєних вініловими шпалерами, часто дуже сперте повітря і їх необхідно частіше провітрювати. Обумовлено це все тією ж щільністю пластику, який не дає стінам дихати.
- Самі по собі, шпалери з вінілу дуже важкі, і створюють додаткове навантаження на стіни. Звичайно, нюанси цей часто не актуальний, але тільки не в тому випадку, якщо ви клеїте шпалери на тонкі перегородки, наприклад, з гіпсокартону.
Слід зазначити, що, не дивлячись на те, що шпалери з вінілу не пропускають вологу назовні, з цим можна боротися, а точніше запобігти появі цвілі. Досить просто обробити стіни перед обклеюванням спеціальною грунтовкою глибокого проникнення (див. Грунтовка під шпалери: яку вибрати і як використовувати), яка не дозволить накопичуватися конденсату, а отже і за шкідливий грибок можна не переживати.
Рада! Обробляючи стіни грунтом, забудьте про економію. Сама грунтовка повинна бути якісною, та наносити її потрібно дуже рясно. В іншому випадку, всі ваші дії не принесуть жодної користі.
З-за великої ваги вінілових шпалер, можуть виникнути певні труднощі з їх наклеюванням, особливо якщо ремонт в будинку вирішено робити своїми руками, тому настійно рекомендуємо вам уважно подивитися відео у цій статті, на якому показана докладна інструкція всього процесу поклейки, і тільки після цього братися за справу.
Флізелінові шпалери
Шпалери з тисненням. Вінілові на флізеліновій основі – дуже популярний варіант обробки
Задаючись питанням, краще шпалери флізелінові шпалери вінілові, завжди слід пам’ятати, що правильніше називати їх – флізелінові шпалери на вініловій основі. Виробники має намір опускають цю частину назви, граючи на бажанні людей вибирати тільки якісні природні матеріали для оздоблення свого будинку або квартири.
Так що ж таке флізелін? По суті, це тонка несинтетическая тканину, а отже вона має властивість «дихати» і перешкоджає утворенню під поверхнею крапель конденсату. І так як наша стаття присвячена питанню, які краще шпалери вінілові або флізелінові шпалери, справедливості заради, перерахуємо основні достоїнства і недоліки цього обробного матеріалу.
Плюси флізелінових шпалер
Кілька варіантів флізелінових шпалер з об’ємним малюнком текстури
- Як ми вже згадували, сам по собі, флізелін має властивість дихати, так як будь-яка тканина складається з мікроволокон, між якими завжди є місце для проходу повітря. Якщо флізелінові шпалери йдуть на вініловій основі, вона найчастіше має дрібну перфорацію, тобто мікроотвори.
- Зовні, флізелінові шпалери виглядають набагато привабливіше, ніж їх вінілові аналоги. І справа не в тому, що малюнки на тканині виходять більш ефектними, а в самому зовнішньому вигляді. Флізелін, навіть з самим скромним і невиразним малюнком виглядає розкішно і стильно.
На цьому з перерахуванням позитивних якостей можна закінчувати, а от мінусів виявиться набагато більше, але, не дивлячись на таке співвідношення, флізелінові шпалери продовжують користуватися великою популярністю, як у професіоналів, так і пересічних споживачів, рідко стикаються з ремонтом.
Мінуси флізелінових шпалер
Флізелінові шпалери з повторюваним малюнком
- Ціна – мінус, який часто стає вирішальним при виборі будматеріалів. Флізелінові шпалери набагато дорожче своїх вінілових або тим більше паперових конкурентів, і пов’язано це не з високою якістю, а зі складністю виробництва.
- Невелике різноманітність дизайнерських виконань, а це означає, що не завжди вийде підібрати бамбукові шпалери під ту чи іншу концепцію.
- Повна нестійкість до води і вологи. Флізелін швидко втрачає свої властивості при контакті навіть з невеликою кількістю води, тому про інтенсивної мийки можна забути. Максимум, що можна з ними робити, це протирати злегка вологою ганчіркою, і то, лише час від часу.
- Механічні дії так само згубні для тканинних шпалер, як і контакт з водою. Навіть легке зіткнення з гострим або твердим предметом, здатне залишити незгладимий слід на всьому вашому ремонті.
Цікаво! Для підвищення якісних характеристик флізелінових шпалер, і надання їм стійкості до води і вологи, їх іноді покривають шаром лаку. Покриття стає миється, але паропроникності у результаті такої модернізації можна забути.
Як видно, мінусів набагато більше, ніж плюсів, і більш того, вони дуже суттєві. Саме тому вибираючи флізелінові шпалери, потрібно уважно співвіднести всі «за» і «проти».
І в ув’язненні
Флізелінові шпалери з квітковим принтом
Деяких людей, які дочитали цю статтю до кінця, зараз могло відвідати розчарування, адже ми так і не дали відповідь на самий головний і нагальне питання – які шпалери краще флізелінові або вінілові. Так, це так, і пояснити це можна тим, що ми залишаємо його на ваш суд.
Складно давати поради, не бачачи приміщення і не знаючи його характерних особливостей. У кожного матеріалу є свій набір плюсів і мінусів. Десь вони більш актуальні, десь менше.
Але, наприклад, у ванній або кухні, про флізелінових шпалерах краще забути, а то є ймовірність переробляти ремонт вже через кілька років, а то й раніше. Теж стосується і дитячої кімнати, яка постійно піддається атакам з боку маленьких шибеників.
Флізелінові шпалери з квітами
А ось вітальня або спальня, цілком підходять під флізелінові шпалери. Тут немає агресивного середовища, і постійного впливу на стіни, але важливо пам’ятати, що вініл набагато більш різноманітний в дизайнерському плані, хоча і не виглядає так розкішно і стильно.
Тому думати, співвідносити плюси і мінуси тільки вам, а ми лише спробували докладно описати ці два матеріалу, кожен з яких по-своєму гарний.