Флізелінові шпалери для стін: їх види та правила обробки

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиБамбукові шпалери в інтер’єрі приміщення

Шпалери флізелінові для стін застосовуються досить часто, навіть незважаючи на великий асортимент даної продукції в мережах роздрібної торгівлі. Адже у них є маса позитивних якостей. У даній статті ми розглянемо стінові шпалери флізелінові.

Ви пізнаєте їх позитивні і негативні сторони і зможете визначитися, на скільки вони вам підійдуть. Так само будуть дані рекомендації по їх поклейке і ви все зможете зробити своїми руками і тоді кінцева ціна буде значно нижчою.

Зміст статті

  • Чим привабливий матеріал
  • Види матеріалу
  • Як правильно наклеїти флізелінові шпалери
    • Готуємо клей
    • Підготовка шпалер
    • Поклейка шпалер

Чим привабливий матеріал

Шпалери флізелінові для стін мають свої позитивні і негативні сторони. Так що давайте оцінимо, на скільки вони підійдуть саме у вашому випадку.

ДостоинстваНедостатки

  • Основа шпалер, щільністю своєї структури надає можливість заощадити сили і час, маскуючи дрібні нерівності і щілини в стінах, позбавляючи про процедури їх вирівнювання.
  • Володіють високим класом пожежостійкості.
  • Своєю міцністю і стійкістю до механічних пошкоджень, а також великими розмірами, роблять обклеювання стін більш зручною.
  • Нанесення клею безпосередньо на стіну, економить багато місця і не сприяє зайвому забруднення кімнати.
  • Збільшена тривалість терміну експлуатації, обумовлена стійкість до вигорання на сонці.
  • Не обмежують природну циркуляцію повітря в приміщенні.
  • Можливість вологого прибирання, аж до застосування чистячих засобів, що забезпечують практичність у застосуванні і простоту в обслуговуванні.
  • Мають складом, що перешкоджає, при малій рельєфності, проникненню пилу, що сприятливо для осіб, що мають до неї алергію і хворих на астму.
  • Можливість неодноразової перефарбовування, сприяє низкобюджетному оновлення інтер’єру.
  • Появи подряпин і вм’ятин, схильні флізелінові шпалери, які мають верхнім шаром з опуклим рельєфом. Тому при наявності в будинку домашніх тварин, особливо кішок, потрібно вдумливо підійти до їх вибору.
  • Випуклі місця шпалер, сприяють осідання на них пилу, змушуючи періодично проводити вологе прибирання.
  • Купуючи шпалери під фарбування та економлячи на подальшої їх заміни, доведеться витратитися ще й на фарбу.

 

Види матеріалу

Даний варіант обробки можна розділити на два види, кожен з яких має свої особливості:

Флізелінові обоиФлизелиновыми вважаються ті шпалери, які повністю виготовлені з цього матеріалу. Мають багатошарову структуру. Всі шари мають рівну і гладку структуру, крім зовнішнього, на який нанесений малюнок. Тому він має виражений рельєф.

Міцні, призначені для тривалого використання, в основному передбачають подальше неодноразове фарбування. Таким чином сприяючи кардинальній зміні інтер’єру.

Шпалери на основі з флизелинаПредставляют собою двошарові шпалери, внутрішній шар флізеліновий, а зовнішнє може бути вініловим, текстильним або паперовим. За рахунок нижнього шару, у плані обклеювання стін, повністю ідентичні флизелиновым.

В залежності від типу покриваючого шару, що знаходиться зовнішній вигляд, воздухопропускная здатність, придатність до фарбування, а також вартість.

Як правильно наклеїти флізелінові шпалери

Даний матеріал є в великому асортименті, але його поклейка дещо відрізняється від інших видів. Давайте поговоримо про це більш детально.

Готуємо клей

Для того щоб, флізелінові шпалери служили довго, необхідно ретельно підійти до вибору клейового складу.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиРобимо підготовку клею

Увага: Потрібно вибирати якісний клей призначений саме для даного виду шпалер. Інструкція завжди є на упаковці.

Отже:

  • Купивши суху клейову суміш і попередньо ознайомившись з інструкцією, яка, зазвичай поетапно розписано на упаковці, готують клей.
  • Після проведення всіх зазначених дій, бажано дати настоятися отриманої маси деякий час, після чого ще раз ретельно перемішати, переконавшись у відсутності грудочок. Клей готовий до вживання.
  • Так само уважно треба пройтися рукою в складі. Не повинно бути грудок.

Підготовка шпалер

Це можуть бути однотонні флізелінові шпалери для стін або з малюнком, не має значення. Підготовка стін під флізелінові шпалери має велике значення, адже при правильному виконанні вони довго не протримаються.

Попередньо розмітивши стіни, для більш економного витрати рулонів, потрібно підготувати шпалери до обклеювання. В ідеальному варіанті, раз різати рулони бажано, щоб готових листів вистачило на обклеювання всієї запланованої поверхні. Малюнок, нанесений на шпалери, впливає на складність цієї процедури.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиГотуємо стіни

Нарізка не викличе труднощів, коли не потрібно стикувати малюнки. Перед процесом нарізки, потрібно обов’язково виміряти висоту стін обклеюваної кімнати, в декількох місцях, через певну відстань. Якщо висота рівна, нарізати можна по заздалегідь зробленій, еталонному зразку.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиНарізаємо шпалери

При великому малюнку флизилиновых шпалер, доведеться підганяти малюнок.

Допомогти в цьому допоможе піктограма, що вказує розмір підгонки і розташована на етикетці. Шляхом переміщення відносно один одного, поєднати малюнок, відрізків рулону, домагаються збігу. І тільки потім відрізають.

Увага: Необхідно уважно підійти до даної процедури, тому що інакше або не вистачить куплених рулонів або доведеться усувати недоліки за допомогою відрізків, що буде виглядати неестетично.

  • Якщо взяти, для прикладу, висоту стелі 2,3 метра при розмірі підгонки 39 см, то відповідно до правил нарізки рулону, довжина кожного шматка повинна бути 2,34 метра. Закінчивши твір необхідних розрахунків, починаємо різати шпалери, на потрібні частини. На чистому підлозі або настеленном покритті, необхідно розкотити рулон, поклавши лицьовою частиною вниз і відмірявши, розраховані 2,34 метра, зробити відмітку.
  • По цій позначці робиться згин, при цьому перевіряється точне співпадання країв нижньої і відігнутою частин. За допомогою даної дії, вийти рівна, під прямим кутом, відріз.
  • Наступне полотно шпалер, настилати аналогічно попередньому, тією ж стороною. Трохи підігнувши краї, тільки відрізаного і першого аркуша флизилиновых шпалер, потрібно перевірити чи збігаються між собою, нанесені на них малюнки. Проконтролювати припасування листів, можна візуально виділяючи найбільш помітні частини малюнка. Поєднавши два відрізки, перевірити збіг малюнка і переконавшись у правильності, починаємо готувати наступний лист. При цьому потрібно, рулон розгортати тільки з одного боку, послідовно нарізаючи полотнища на всі оклеиваемое приміщення.

Поклейка шпалер

Розглянемо процес обклеювання стін шпалер на флізеліновій основі, розібравши його на кілька етапів:

  • Етап 1. Для виключення неприємностей. Рекомендується уважно вивчити інструкцію, надану виробником. Нанесення клею тільки на стіну, є економічним і комфортним методом обклеювання, але деякі виробники рекомендують обробляти клейовою сумішшю, до того ж до стіни ще й поверхню шпалер. І хоча за технологією обклеювання шпалери з флізеліну цього не вимагають, краще буде виконати рекомендації (див. Як клеїти бамбукові шпалери правильно).

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиНаносимо клей на шпалери

За допомогою валика, необхідно як можна більш рівномірно нанести клей на поверхню стіни. При цьому покрити клеєм, треба площу більше ширини шпалер. Це робиться для більш міцної фіксації до стіни країв. Потрібно використовувати клейову суміш, призначену саме для флізелінових шпалер. Забороняється використовувати клей, який був приготований давно.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиНаносимо клей на стіну

  • Етап 2. Для того щоб отриманий результат радував око необхідно ретельно підійти до наклейці першого аркуша. Він буде еталонним для подальших, відповідно, клеїти його необхідно вертикально, бажано із застосуванням будівельного рівня. Для ефективного зчеплення зі стіною, потрібно розгладити аркуш шпалер, скориставшись шпателем. При цьому залишки клейової суміші, выдавятся на не обклеєну стіну. Для розгладження флізелінових шпалер, мають помітно опуклий рельєф, краще скористатися шпалерним валиком, акуратно притискаючи його без помітних зусиль.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиКлеїмо перший лист шпалер

  • Етап 3. Приклеївши відрізок до стіни, потрібно відрізати знизу, залишок зайвої частина. З-за того, що плінтус може прикрити лише близько 4 см, відрізати надто багато не варто.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиПідрізаємо шпалери в нижній частині

Після цього, потрібно перевірити, чи не залишилося надлишків шпалер згори. Якщо залишок занадто великою потрібно ретельно відрізати надлишки, залишивши запас, який закриється згодом стельовим плінтусом. Зрізати надлишки, слід ножем, не відриваючи його від лінії розрізу, для допомоги при цьому скориставшись шпателем.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиПідрізаємо шпалери у верхній частині

  • Етап 4. Залишки клею на підлозі і стелі, необхідно витерти мокрою ганчіркою. Не варто при цьому боятися за флізелінові шпалери, вони вологостійкі. Місце, де залишиться засохлий клей буде блищати, створюючи не естетичний вигляд.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиВитираємо клей з шпалер

  • Етап 5. Другий і наступні заготовки наклеюють встик попереднім листами. Флізелінові шпалери, не піддається стиску, після висихання клею, а значить між наклеєними смугами не буде залишатися проміжків. Листи, підготовлені заздалегідь розкочуються вертикально, при цьому поєднуються елементи, намальовані на шпалерах. Присунувши полотнище до вже наклеєного, необхідно ретельно пропрасувати місце стиків валиком. Надлишки клею видаляються в бік, де ще не наклеєні шпалери. Далі проводять обрізання зайвих частин, також як у першого аркуша.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиКлеїмо шпалери встик

  • Етап 6. У кутах, обклеювання та обрізка шпалер, здійснюється аналогічно. Однак шпателем потрібно притискати обидва полотнища одночасно з обох сторін кута і відразу ж підрізати. Після цього, зайву відрізану смугу, необхідно акуратно витягнути з-під полотна шпалер.

Флизелиновые обои для стен: их виды и правила отделкиПоклейка шпалер в кутах

Шпалери для стін флізелінові після поклейки повинні висохнути, але тільки при закритому приміщенні. Адже при протязі вони просто відпадуть.

Ви клеїте флізелінові шпалери для стін однотонні чи ні, принцип роботи абсолютно однаковий. Якщо ви подивіться фото і відео тоді все зробите швидко і якісно.