Фотошпалери з’явилися в середині 90-х років. Полотна дуже швидко увійшли в моду, хоча так само швидко про них забули, тому що вони були схильні до механічних пошкоджень і вигоряє на сонці, але кілька років тому дизайнери знову згадали про них.
Фотополотна сьогоднішнього дня відрізняються від своїх попередників високим ступенем стійкості до механічних пошкоджень, вони не схильні до вигорання, а вода і бруд їм і зовсім не страшні.
До всіх перерахованих вище переваг сучасні фотошпалери ще й дуже красиві. Завдяки якісній пресі вони мають чіткістю і реалістичністю зображення, яскравістю кольорів, різноманітністю сюжетних ліній.
Ніщо так не розкриває людську сутність, як його житло. Тут він почуває себе комфортно, тому кожна людина прагне облаштувати свій будинок, спираючись на свої смаки і переваги. Кожна деталь несе на собі відбиток характерних рис і світогляду господаря будинку.
Екстравагантні і неординарні люди воліють оформляти свою квартиру в яскравому і гламурному стилі. Більш спокійні натури обмежуються неокласикою, а ось педанти в інтер’єрі намагаються використовувати найчастіше мінімалізм. І все ж кожна людина за своєю природою схильна до романтизму і мріє про подорожі на далекі материки і країни, тому полотна на тему географічних карт припадуть до смаку кожному.
Якщо раніше для прикраси бібліотек і робочих кабінетів використовували карти світу, то зараз дизайнери використовують більш вишуканий метод – фотошпалери великого дозволу із зображенням географічних карт. Такими полотнами декорують будь-яке приміщення незалежно від місця його призначення.
Дивіться підбірку фото з фотошпалерами 3д в інтер’єрі: барвисті і реалістичні фотозображення різної тематики для будь-яких кімнат.
Читайте в цій статті про фотошпалери Афреско: висока якість, стильні картини на будь-який смак нікого не залишать байдужим.
Класифікація карт світу через призму фотозображень
Фотошпалери на стіну карта світу класифікуються за кількома категоріями:
- фотошпалери, стилізовані під старовинну карту. Виготовлені в світло-коричневих, блакитних та зелених тонах. Вони здатні надати приміщенню розкішний і благородний вигляд, що і робить їх настільки популярними. Часто ці полотна використовують для декору кабінетів, бібліотек і камінних залів, особливо якщо кімнати стилістично оформлено в стилі ампір, рококо та бароко;
- морські. Вони характеризуються тим, що повноцінної картою їх назвати дуже важко, скоріше це зображення конкретної територіальної частини з намальованими на ній кораблями. Акцент у таких фотошпалерах зроблений на морську атрибутику;
- карта розділена на дві півкулі. Найчастіше на таких полотнах зображені географічні карти, що мають старовинний або сучасний вигляд. По краях їх прикрашають дрібними малюнками зображують континенти, різні країни або морські контури. У старовинних варіантах акцент зроблений на історичну навігацію, яка відтворює давню Візантію або Римську імперію;
- модерністські. Серед усіх географічних фотошпалер вони більше спрямовані на реальну територіально-політичну ситуацію сучасного світу. Країни розділені квітами яскравих відтінків, але крім колірної гами застосовують ще різні стилістичні ідеї. Одна з таких думок — це контурне позначення країн на карті без видимих кордонів держав. Замість них на карті надруковані назви країн, величина яких продемонстрована в розмірі літер. Саме велике слово – Russia.
Ще один яскравий приклад модерністських фотошпалер — це контурні зображення островів і материків, залиті не кольором, а заповнені колами і квадратами невеликих розмірів. Звичайно ж, ніякої користі такі фотополотна принести не можуть, а їх існування направлено на чисто дизайнерську функцію.
Варіанти оформлення: поради та рекомендації
Підібрати фотошпалери карти може будь-яка людина, виходячи зі своїх смакових пристрастей. Звичайно, варто звертати увагу і на функціональні властивості фотошпалер. Найпростіший варіант — обклеїти географічними зображеннями видиму частину стіни, таким чином ви не перезавантажте загальний фон. Інші стіни можна пофарбувати фарбою або поклеїти шпалери спокійних і нейтральних тонів.
В кімнатах невеликого розміру можна використовувати полотно у вигляді двуцветной карти пастельних тонів: це дозволить візуально збільшити простір. До того ж такий варіант буде добре виглядати в мінімалістичному інтер’єрі: кухні, передпокої, спальні і навіть у ванній кімнаті.
Для стилю хай-тек будуть прекрасні двокольорові зображення темних тонів: вони впишуться в загальний інтер’єр вітальні та не порушать єдність стилю.
На сьогоднішній день сучасна молодь відрізняється креативністю і перевагою до більш простому і функціональним оформлення кімнат. Тому фотополотна з нанесеними контурними зображеннями континентів буде дуже ефектно виглядати на тлі екстравагантного інтер’єру.
Ще один яскравий приклад молодіжного стилю — це фотошпалери у вигляді цегляної стіни, на яку нанесено зображення географічної карти без явних позначень материків і держав.
Нестандартний підхід до оформлення кімнат додадуть приміщенню дух свободи і розпалять вогонь бажання подорожувати.
Дуже часто зустрічаються завзяті мандрівники, котрі воліють прикрашати свої спальні кімнати і вітальні географічними фотошпалерами, періодично відзначаючи на них місця, в яких побували. Тільки уявіть собі одну або дві стіни, які декоровані полотнами великих масштабів від підлоги і до стелі.
Для додання кімнаті стилю мандрівника-першопрохідника зображеннями карт прикрашають меблі, абажури, фіранки і навіть стеля. Використовуючи в інтер’єрі такі аксесуари, ви можете заявити про себе, як про незвичайну і неординарної особистості.
Сучасні фотошпалери нічного Нью-Йорка — це безмежні можливості оригінально і зі смаком оформити вітальню або спальню.
Дізнайтеся тут про варіанти перетворення інтер’єру фотошпалерами з зображенням міських пейзажів.
Про прикольних фотошпалери для дитячої читайте за адресою: https://ru-remont.com/steny/oboi/fotooboi/interjer/detskie/multfilmy.html
Вельми цікаво будуть виглядати полотна із зображеннями карт світу в дитячих кімнатах. Кімнату можна оформити в стилі «маленького мандрівника» або «морської тематики».
В інтер’єрах дитячих без географічних фотошпалер іноді ніяк не можна обійтися. Полотна будуть носити не тільки декораторскую функцію, а й будуть слугувати гарним пізнавальним посібником з географії.
На кухні або в їдальні також можна застосувати географічні полотна, наприклад, щоб виділити обідню зону від зони приготування їжі. Так ви зможете підкреслити самобутність дизайну, а для додаткового декору можна використовувати рулонні штори або фартух у вигляді карт.
Рада. Цікавий результат можна отримати, якщо прикрасити географічними полотнами ванну кімнату. Якщо вам близький дух морських подорожей та мандрівок, спробуйте застосувати в оформленні інтер’єру такий декор.
Насолоджуючись прохолодним душем або ніжачись в гарячій ванні, ви будете споглядати ніжно-блакитні стіни з нанесеним малюнком карти світу. Блакитний колір додасть ванній морський характер і підкреслить доречність тематичного полотна.
Важливо! Оформлення кімнат складається з багатьох дрібниць, тому ви можете використовувати додатково якісь оригінальні аксесуари у вигляді плавального кола або статуетки кораблів.
Останнім часом географічними полотнами стали прикрашати і офісні будівлі. Зображення карт світу мають ненав’язливий ефект глобальності, масштабності і дозволяють зосередитися і працювати продуктивно цілий день, не відволікаючись на дрібниці.
Фотошпалери з географічними картами гармонійно впишуться в інтер’єр будь-якого приміщення. Вони зможуть стати не тільки стильним декором, але і привнести в повсякденне життя дух авантюризму і романтизму.