На фото, зображення синього неба над вечірнім Нью-Йорком
Фотошпалери – знову ввійшов у моду красивий і оригінальний обробний матеріал. Оновлені, вони відрізняються різноманітністю хороших якостей та широким асортиментом зображень.
У них різноманітна ціна, на будь-якого споживача і їх досить просто наклеїти своїми руками, для цього не потрібно інструкція. На відео показаний приклад наклейки фотошпалер.
Зміст статті
- Небо на фотошпалерах
- Популярні сюжети
- Варіанти використання
- Секрети застосування
- Вибираємо шпалери
- Види фотополотен
- Види типів зображення
- Розміри фотошпалер
- Висновок
Небо на фотошпалерах
Фотошпалери із зображенням неба добре підходять для обклеювання стелі
Фотошпалери небо стають все популярнішими з кожним днем. Їх вибирають, в основному, для спалень і дитячих кімнат, адже синє небо заворожує, заспокоює і розслабляє. Але різноманітність небесних фотошпалер настільки велика, що дозволяє підібрати зображення в будь-яку кімнату.
Зображення з небом вважається універсальним, так як це досить нейтральний малюнок, можна використовувати в будь-якому стилістично направленому інтер’єрі, в різноманітних приміщеннях. Якщо раніше фотошпалери використовувалися лише на стінах, то зараз ними можна обклеювати та стелі.
Різноманітні розміри (див. Як правильно вибрати розмір фотошпалер) фотополотен дозволяють створити приголомшливі і незвичайні інтер’єри кімнат. Наприклад: невеликі фотошпалери на стіні з зображенням синього неба, можна оформити у вигляді вікна. Така композиція буде добре виглядати в будь-якому приміщенні.
Популярні сюжети
Фотошпалери із зображенням неба і моря, можуть візуально розширити простір кімнати
Фотошпалер з зображенням неба, насправді дуже багато, це може бути як чисте небо з хмарами або зірками, так і з доповненням у вигляді міста внизу, моря, пляжу, гір, поля, лісу або з летючими птахами, літаками і повітряними кулями.
Розглянемо найбільш популярні сюжети із зображенням неба і, в якій кімнаті їх краще всього використовувати:
- Чисте небо з хмарами. Це найпоширеніший сюжет із зображенням синього неба і білосніжних хмар. Найчастіше його використовують для обклеювання стель, причому в будь-якій кімнаті і в будь-якому стилі інтер’єру.
- Зоряне небо. Це другий за популярністю сюжет із зображенням неба, причому він може бути різноманітним: хаотично розташовані, різної величини, зірки або групи сузір’їв; з зображенням падаючої зірки або летить супутника. Гарні для спальні та дитячої кімнати.
- Яскраве небо. Це різноманітні сюжети неба з різними кольорами і відтінками. Наприклад: відтінки неба і хмар при заході; різнобарвна веселка в небі; грозові хмари і хмари в темних відтінках; яскраве північне сяйво. Такі яскраві сюжети добре використовувати в дитячій кімнаті.
- Чисте небо з акцентом. Це зображення небесної височіні з летять літаком, птицею або кулями. Увага акцентується на предметі, що знаходиться серед хмар. Такі сюжети можуть бути як в спокійних кольорах і відтінках, так і з яскравим акцентом.
- Небо з доповненням. Такі сюжети, найчастіше використовують для візуального розширення простору приміщення, вони хороші для невеликих і погано освітлених кімнат. Це зображення, наприклад: синє небо і синє море; світле небо і величні гори.
Зображень синього неба дуже багато і кожна відрізняється не тільки сюжетом, але й різноманітністю колірної палітри, є навіть чорно-білі зображення неба, для вузького цінителя. Фотошпалери зоряне небо на стіну, можуть і зовсім зображати космічні сюжети.
Варіанти використання
Наближені тюльпани створюють відчуття, ніби ми милуємося небом, лежачи в кольорах
Щоб створити цікавий і гармонійний інтер’єр з фотошпалерами в кімнаті, варто продумати де, як і сюжет, ви будите використовувати.
Розглянемо кілька прикладів:
- Якщо ви вирішили клеїти небесний сюжет на стіні, то можна продовжити малюнок на стелі, з іншими відтінками – цей прийом зробить кімнату візуально більше, за рахунок свого панорамного виду.
- Також глибину приміщення може надати композиція: небо, наклеєне на стелю і дорога, що йде вдалину за обрій, на стіні.
- Якщо ви вирішили наклеїти шпалери (див. Поклейка фотошпалер: як зробити правильно) із зображенням неба на стелю, то найбільш реалістично буде виглядати не всю стелю, а невелика його частина.
- Також ефектно буде виглядати зображення неба крізь виту альтанку або красиво оформленого вікна. Такий сюжет можна використовувати як на стіні, так і на стелі.
- Фотошпалери із зображенням небесного сюжету, наклеєні на стелі і заходять на стіни, теж допоможуть візуально збільшити обсяг кімнати, але при цьому роблять нижче стелі.
Рада! Фотошпалери із зображенням неба універсально, тому не бійтеся експериментувати.
Секрети застосування
Незвичайний небесний сюжет, вид на зоряне небо і землю з іншої планети
Зазвичай фотошпалери з небом виконані в трьох основних квітах, це:
- Білий.
- Блакитний.
- Синій.
Така колірна гамма підійде в будь-який інтер’єр кожної кімнати в будинку. З цими квітами поєднуються будь-які інші кольори і відтінки.
Складніше, якщо крім синього неба, в зображенні присутні кольорові акценти або доповнення, або ж хмари похмурі або пофарбовані заходом. В цьому випадку, необхідно правильно поєднувати кольори і відтінки, як на фотошпалерах, так і в усьому інтер’єрі кімнати.
Якщо сюжет на фотошпалерах барвистий, то їх не варто застосовувати в спальні, так як там ми розслабляємося, відпочиваємо і готуємося до сну. Також не варто їх клеїти в зоні відпочинку в дитячій спальні, краще розташувати їх в активній зоні дитячої кімнати.
Добре яскраві і насичені кольори будуть виглядати на кухні, як в обідній зоні, підвищуючи апетит, так і в робочій, даючи заряд бадьорості і гарного настрою господині. У вітальні такі зображення використовуйте, лише якщо весь інтер’єр оформлений в спокійних тонах, щоб не перенаситити кімнату.
Щоб фарби зображення фотошпалер поєднувалися із загальним дизайном та інтер’єром, підберіть аксесуари або текстиль в таких же кольорах і відтінках. Наприклад: якщо на тлі блакитного неба зображений яскраво червоний літак, підберіть декоративні диванні подушки того ж відтінку.
Зоряне небо фотошпалери, самі по собі досить темні, тому їх відтінки не потрібно дублювати, їх навпаки варто відтінити більш світлими кольорами. Наприклад: якщо зірки срібні, то додайте срібних відтінків в інтер’єр і дизайн кімнати.
Вибираємо шпалери
Фотошпалери із зображенням зоряного дощу на синьому небі
Щоб правильно підібрати фотополотна і колірну гамму зображення, дизайнери дають кілька своїх секретів.
Щоб інтер’єр кімнати був гармонійний і не доставляв дискомфорту, необхідно враховувати деякі фактори:
- Кімнату, в якій ви хочете повісити полотно, так як від цього буде залежати, на які його якості ви звернете увагу в першу чергу. А так само забарвлення зображення, так як місць відпочинку варто підбирати спокійні колірні відтінки, а в загальні кімнати більш насичені зображення.
- Наскільки добре освітлена кімната з фотошпалерами, від цього буде залежати, якої якості варто добирати полотна і зображення, а також їх розміри і забарвлення. В погано освітлене приміщення або якщо воно саме по собі темне, не варто брати зображення в темній колірній палітрі.
- Розміри кімнати, її об’єм, площу і висоту стель, так як від цього буде залежати розмір і колірна гамма зображення. При правильному розташуванні полотна в кімнаті, можна візуально змінити простір приміщення і його геометрію, а також і з допомогою правильного малюнка.
- Дуже важливо, якщо ви збираєтеся вішати фотошпалери в одній з загальних кімнат, порадитися з усіма членами своєї сім’ї, так як їм також доведеться бачити вибране зображення з дня в день, досить багато років.
- Також потрібно зрозуміти для себе, що ви хочете отримати від застосування фотошпалер в інтер’єрі вашої кімнати, так як від цього буде залежати, яких розмірів варто купувати фотополотна та, яка забарвлення зображення вам підійде.
Рада! Фотошпалери можуть одночасно виконувати кілька функцій в інтер’єрі приміщення. Наприклад, повісивши невеликі фотошпалери на стіну, ви можете застосувати їх як прикраса інтер’єру, так і як створення яскравого акценту в інтер’єрі.
Види фотополотен
Зображення блакитного неба і зеленого поля, створюють чіткий горизонтальний поділ інтер’єру в спальні і візуально роблять кімнату ширше
Сучасні фотополотна відрізняються від своїх колись популярних попередників, високим і різноманітним якістю, що дозволяє підібрати полотно для будь-якого приміщення, навіть в ньому велика вологість або часті перепади температури.
Їх поділяють на:
- Паперові шпалери.
Вони можуть бути матові, що не визнають вологості, легко рвуться і швидко втрачають свою естетичну привабливість. Але зате у них дуже великий асортимент зображень і найнижча вартість. Такі фотошпалери підійдуть людям, які люблять зміни. Вони можуть бути ламіновані, покриті глянцевою захисною плівкою, за рахунок чого їх можна протирати вологою ганчіркою і, легкі подряпини їм не страшні. Їх відміну від попередніх, це блиск поверхні зображення, що не всім може сподобатися.
- Флізелінові шпалери.
Найчастіше флізелінові фотополотна (див. Флізелінові шпалери: як вибрати і наклеїти) з текстурної, опуклою або шорсткою поверхнею, так як можуть імітувати різні природні елементи або будівельні матеріали. Наприклад: камінь або цегла, пісок або іній, холст художній або шовк, деревну кору або крокодилячу шкіру. Такі полотна складаються з натуральних природних матеріалів, вони не бояться вологого прибирання, добре пропускають повітряні потоки, пожежобезпечні і виглядають оригінально. До мінусів такого матеріалу можна віднести досить високу ціну і не надто великий вибір малюнків.
- Тканинні шпалери.
Такі фотополотна виглядають, як справжній відріз тканини, так як до їх складу входять тканинні волокна. Вони виглядають дуже дорого і стильно, але без додаткової спеціальної просочення мають ряд мінусів. За ними складно доглядати, так як до них не можна застосовувати вологе прибирання, а вони притягують пил, бруд і вбирають в себе всі запахи. З-за їх естетичного зовнішнього вигляду, в них висока ціна, тим більше що вони екологічні і добре пропускають повітряні потоки.
- Вінілові шпалери.
Такі полотна поділяються на кілька видів, залежно від різних видів вінілу, що входить до їх складу. Тому деякі з вінілових полотен вважаються не екологічним матеріалом. І до того ж всі такі полотна повітронепроникні. Вінілові фотополотна добре підходять для нежитлових приміщень, таких як кухня (див. Фотошпалери для кухні: які вибрати), передпокій, ванна кімната або санвузол. Вони вологостійкі, міцні, довговічні і не вицвітають. Вони можуть бути як з матовою поверхнею, з глянцевою і з текстурної.
- 3d шпалери.
3d шпалери можуть бути, і паперові, і тканинні, і вінілові, і флізелінові. Відмінність цього виду, полягає в їх різноманітних розмірах і видах типів зображення. Наприклад: флуоресцентні – світяться в темряві; панорамні – досягають кілька десятків метрів у довжину. А новітній 3d видів фотошпалер – 3d світлодіодні фотошпалери взагалі представляють із себе електронну систему, керовану спеціальним пультом. Вони можуть змінювати відтінки і кольори зображення і при бажанні, навіть саму картинку.
Рада! Вибираючи фотополотна і їх якість для певної кімнати, проконсультуйтеся про їх якісних характеристиках, у фахівців-консультантів.
Види типів зображення
Флуоресцентні фотошпалери із зображенням казкового нічного неба, що світяться в темряві
Зображення на фотошпалерах розрізняють не тільки за тематикою і забарвленням, але і за типом самого малюнка. Ці відмінності впливають на візуальне збільшення або зменшення простору приміщення, зміна його геометричних даних і висоту стель.
Вони бувають:
- Реалістичні, що створюють реальну ілюзію простору кімнати. Це тривимірні зображення, що створюють справжній обсяг, при якому ви відчуваєте реальність того, що відбувається на картинці.
- Панорамні, створюють візуальне розширення простору приміщення. Це зображення з перспективою, наприклад: панорамний вид з вікна на синє небо і безкрає море.
- Фонові, що створюють фон для всього інтер’єру кімнати і підкреслюють її геометрію. Наприклад: горизонталь – блакитне небо і різнобарвний луг; вертикаль – тераса з колонами з видом на небо.
- Предметні, де на загальному тлі є головний акцент. Наприклад: в синяві неба з білосніжними хмарами летить літак.
Розміри фотошпалер
Фотошпалери із зображенням вікна з видом на синє небо і прозоре море
Розміри фотошпалер вибираються в залежності від функцій, які ви хочете, щоб вони виконували в інтер’єрі вашої кімнати.
Вони бувають:
- Одиночні. Невеликих розмірів з певним зображенням. Їх найчастіше використовують, як окремий декораторський елемент, який прикрасить інтер’єр кімнати. Їх можна обрамити планками у вигляді картини або декоративного вікна.
- Рулонні. Продаються у вигляді рулонів, як звичайні шпалери і часто використовуються замість них. На них зазвичай зображуються малюнки або візерунки, які не потрібно чітко стикувати один з одним, наприклад: абстракція.
- Панорамні. Це дуже довге полотно, яке клеїться на всю стіну або кілька прилеглих один до одного стін. Найчастіше на них наноситься тривимірне зображення, підкреслює або виділяє геометрію кімнати, наприклад: горизонталь – безхмарне небо і безкраї піски.
Висновок
Фотошпалери із зображенням такого виду з панорамного вікна на небо і ліс, стануть прикрасою будь-якого стилістичного інтер’єру
Фотошпалери із зображенням неба і небесних сюжетів підкорять своїм ефектним виглядом будь-якої людини і не залишать байдужими ваших гостей.