Більшу частину свого життя людина проводить у приміщенні, та не завжди буває так, що воно йому по душі. Іноді й прослизне думка, що все ж варто візуально збільшити простір приміщення, додати яскравих барвистих атрибутів, розбавити сірість і нудний інтер’єр милими штучками і аксесуарами декору, щоб приміщення отримало більше затишку і комфорту.
І тоді на допомогу приходять фотошпалери: з красивими зображеннями нічних міст, старовинних вуличок, цегляних арок, прикрашених квітучою зеленню, прекрасних пейзажів або незвичайних написів на стіні.
В унісон з технічним прогресом і повсюдної урбанізацією фотошпалери можуть відрізнятися вишуканістю, оригінальністю, неповторністю сюжету і, що важливо, з їхньою допомогою з’являється можливість візуально збільшити або зменшити простір приміщення: розсунути стіни і підняти стелі. Візуально, звичайно ж. Пропонуємо спробувати свої сили в дизайнерському мистецтві і створити яскравий і барвистий інтер’єр за допомогою фресок, графіті та графіки на фотошпалерах.
Фрески і фотошпалери — вигідний дует
Фреска в перекладі з італійської мови означає «свіжий»; так називають живопис по сирій штукатурці. Після висихання вапно, що міститься в штукатурці, утворює тонку плівку, яка робить фреску довговічною. В епоху Ренесансу майстри з виготовлення фресок, які розписували стіни на ще вологій штукатурці, цей процес самі так і називали — «писати по свіжому».
Точно невідомо, в який період з’явився цей метод прикраси стін, але вже в Егейської культури він був широко поширений. У древній Русі живопис на стінах теж мала місце бути: в основному фресками прикрашали стіни храмів. Але саме в Італії фресочная живопис змогла досягти найвищого ступеня свого розвитку.
Фрески в сучасному інтер’єрі — досить доступне задоволення. Причому не потрібно шукати спеціального майстра з настінного живопису: досить зайти в найближчий магазин. Такі твори вражають різноманітністю малюнків і текстур.
Так які ж фрески використовуються в сучасному світі для декорування приміщень?
Фотошпалери — це стильний елемент для декорування приміщень, які представляють собою величезні полотна з нанесеним на них малюнком. Фотошпалери фрески частенько виготовляються, як репродукції картин відомих живописців.
Порада: прикраса стін фотошпалерами з зображенням під фреску можна використовувати для декорування віталень, кабінетів, камінних залів, так як з їх допомогою в приміщення можна привнести елегантність, розкіш і витримати загальну стилістику.
Фотошпалери під фреску чудово доповнюють інтер’єр зі старовинними меблями, розкішними позолоченими декораторскими елементами, оксамитовими тканинами, адже в минулі століття це вважалося показником багатства аристократів. Сьогодні завдяки технологіям цифрового друку можна відтворити старовинний інтер’єр у своїй міській квартирі.
Фотошпалери фрески чудово поєднуватимуться, крім житлових приміщень, і в дизайнерському інтер’єрі сучасного офісу в стилі хай-тек, і в затишних їдалень з красивою дерев’яними меблями, і в залах ресторанів чи кафе.
Цифрові шпалери, фрески на стіну – вибір сучасної людини
Існують різні способи якісно передати картину у всіх її найдрібніших деталях і подробицях. Фотошпалери на стіну фрески виготовляють з паперу, що самоклеїться основи або флізеліну. Зображення на полотно наносять у кілька рівнів, що забезпечують рельєфну поверхню фотошпалер. В кінці виготовлення їх покривають захисною плівкою і завдяки їй декоративним фотошпалери не страшні ні волога, ні пил, а вже тим більше різні пошкодження або сонячні промені.
Піщані фрески
Зовні сучасні піщані фрески навіть важко відрізнити від старовинних. Такі картини відрізняються яскравими і насиченими кольорами, яскраво вираженої сюжетної лінією: найчастіше це пейзаж або натюрморт. Виготовляють їх на флізеліновій, синтетичному або натуральному полотні з використанням штукатурки, зовні схожою з піском.
Кракелюр
Фрески кракелюр нагадують потрісканий малюнок. Для створення такого ефекту використовують спеціальні технології з мармуровою крихтою.
Фрески на фотошпалерах будуть однаково стильно і вишукано виглядати, як у французькому стилі, так і в більш динамічному стилі хай-тек.
Дізнайтеся, як правильно клеїти вінілові шпалери, у чому полягають основні труднощі наклеювання полотен з вінілу і як їх подолати.
Про те, як фарбувати вінілові шпалери, читайте в цій статті: докладно про вибір фарби для фарбування, необхідні інструменти, особливості технології та корисні поради досвідчених малярів.
Цифрові фрески
Створюють їх за допомогою комп’ютерних програм з наступною роздруківкою на високоякісному принтері. Цифрові фотошпалери фрески володіють приголомшливим візуальним ефектом і легкодоступним монтажем.Так виглядають фотошпалери фрески, розширюють простір:
Графіті на стінах
Ще зовсім недавно стиль графіті можна було спостерігати на стінах будинків, на парканах та навіть сміттєвих контейнерах (своєрідне самовираження молоді та демонстрація оточуючим своїх творчих здібностей); зараз же графіті можна зустріти і в фотошпалерах. У минулі часи вулична розпис вважалася вандалізмом, але часи змінюються, і поряд з вуличними витівками графіті можна повною мірою вважати одним з видів мистецтва. Тепер замість того, щоб таких художників штрафувати за псування комунального майна, їх починають все частіше залучати до творчої праці — розпису.
Використання стилю графіті на фотошпалерах передбачає нанесення барвистого сюжету, але при створенні такого інтер’єру важливо не вибитися з спільності стилю. Тому варто ретельно продумати всі деталі.
Рада! Стилістика загального інтер’єру і фотошпалери графіті повинні гармонійно поєднуватися за колірною гамою.
Потрібно розуміти, що графіті жодним чином не підійде до інтер’єру, оформленому в класичному, англійською або вікторіанському стилі.
Великі розміри фотошпалер графіті на стіні маленької кімнатки будуть виглядати безглуздо. Слід ретельно продумати всі найдрібніші нюанси дизайну, розставити акценти, а вже потім підбирати фотошпалери в потрібному стилі. Якщо ви не маєте відношення до дизайнерському оформленню інтер’єрів, то все ж краще цю справу довірити професіоналам.
У тому випадку, якщо ви вирішили взятися за оформлення дизайну своїми силами і зайнятися стилістичним переоформленням своєї квартири з використанням графіті, варто запам’ятати кілька моментів.
Дуже часто фотошпалери в цьому стилі наклеюють у кімнатах, розрахованих на дітей підліткового віку. Яскраві барвисті малюнки із зображенням різних персонажів і графічний стиль подобаються хлопчикам і прекрасно підходять для дитячої кімнати підлітків. Так може виглядати кімната для підлітків з використанням графіті:
Фотошпалери в стилі графіті добре впишуться в інтер’єр передпокою або коридору, привнесуть в приміщення більше новизни і додадуть яскравих акцентів.
За останній час в оформленні дитячих кімнат найпоширенішими стають сюжети на тему хіп-хопу, персонажів із коміксів або різних видів спорту. Хорошим варіантом буде придбання фотошпалер з зображенням вуличного графіті шрифту.
Такими фотошпалерами можна обклеїти ванну кімнату, прихожу, тренажерний зал або офісне приміщення. Якщо у вас виникло бажання декорувати свою спальню в стилі графіті, то варто подумати, перш ніж його здійснювати. Ці шпалери будуть вкрай недоречні в кімнаті, призначеної для відпочинку.
Сама кімната повинна навіювати стан релаксації і спокою, а якщо кожен день споглядати такі малюнки, це вкрай негативно може позначитися на психіці навіть дорослої людини.
Рада. В офісі стиль графіті буде дуже доречний, якщо картинка підібрана стримана, не кричуща: це спонукає всіх працівників на більш активну і динамічну діяльність.
Графіка на стінах
У перекладі з грецької мови графіка означає «дряпати» або «малювати». Спочатку контурні лінії промалювалися грифелем, згодом його замінив олівець, а потім і комп’ютер.
Графіка — один з найпопулярніших видів образотворчого мистецтва, а кошти, які використовуються для створення графічних зображень — це штрихи, контурні лінії, плями і крапки. Вона грає одну з допоміжних, але важливих функцій в живопису.
У більшості випадків перед створенням своєї картини художники олівцем прорисовують лінії, а вже потім на полотно наносяться фарби.
Розрізняють кілька видів графіки: станкова, книжкова, сталеграфика, промислова, прикладна, журнальна і комп’ютерна.
Графічні зображення в фотошпалерах, як правило, призначаються для певних верств населення. Не кожен стане оформляти свій інтер’єр в подібному ракурсі: є люди, які належать тим чи іншим чином до образотворчого мистецтва, але є і просто любителі саме графічної живопису.
В сучасному графічному дизайні отримали велике поширення знакові, геометричні і рослинні зображення. Величезний вибір фотошпалер створюється з допомогою комп’ютерної графіки, де найчастіше можна зустріти різні композиції з складно пересічних ліній, об’ємних елементів, візерунків і яскравих плям.
Якщо провести аналогію між графікою тих часів і сучасної, то раніше вона класифікувалася чіткістю контурних чорно-білих ліній, а зараз все частіше використовується переважання яскравих кольорів.
Фотошпалери графіка будуть гармонійно виглядати на тлі класичного та етнічного стилів хай-тека або модерну.
Найбільшим попитом користуються зображення дерев, квітів або листя. Такі натуралістичні малюнки будуть гідною прикрасою для будь-якої кімнати.
Дуже вдалими стануть і контурні зображення відомих архітектурних будівель або пам’яток, мостів. Велику популярність отримали фотошпалери з японськими мотивами: зображення квітучої сакури або дівчини гейші.
Найголовніше в дизайні — підібрати поєднання кольорів інтер’єру і досягти гармонійності стилю і картинки. Такі фотошпалери при правильно підібраному зображенні здатні створити особливу, часто индивидуализированную атмосферу. Якщо доповнити приміщення, обклеєне графічними фотошпалерами, ультрасучасної меблями, то можна отримати кімнату майбутнього.
Зображень на фотошпалерах так багато, що все не перелічити: від яскраво-барвистих панно до чорно-білих мальованих картин. Кожна людина може підібрати відповідний малюнок під свої смакові уподобання.
Читайте про те, де антімаркер фотошпалери будуть виглядати найкраще, на допомогу — добірка фотографій з продукцією інших виробників якісних фотошпалер з цінами на продукцію кожного бренду.
Дізнайтеся, як можна створювати картини своїми руками з фотошпалер, тут докладно про виготовлення: матеріали, обладнання, мінімум навичок.
Про ціни на 3д фотошпалери для стін за адресою: https://ru-remont.com/steny/oboi/fotooboi/3d.html
Якщо вас зацікавили фотошпалери фрески, то прикрасьте свою вітальню у французькому стилі. Якщо раптом припали до душі графіті, то варто ризикнути і задекорувати ванну кімнату або передпокій такими фотошпалерами.
Вибір дуже великий, і тільки вам вирішувати, яким ви хочете бачити своє житло. Будьте впевнені: з таким вибором фотошпалер воно не залишиться без уваги і неодмінно вразить оригінальністю та унікальністю.