Гармонія кольору і дизайну в будь-якому інтер’єрі: фото коричневих шпалер різної насиченості

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Використання шпалер коричневих відтінків в інтер’єрах поступово входить в тренд: такий колір не тільки сприятливо впливає на сприйняття дизайну, але і виглядає ефектно в будь-яких стильових напрямках.

До того ж шпалери коричневого кольору відносяться до матеріалів, які можна комбінувати практично з будь-якими відтінками, що істотно розширює можливості декорування стін в житлових і офісних приміщеннях.

Особливістю коричневого відтінку виступає можливість виконання відразу декількох функцій в інтер’єрі: при правильному підборі тони такі шпалери можуть служити акцентними, висвітлювати або, навпаки, затемнювати кімнату, створювати контраст і перетворювати простір.

Фото коричневих шпалер в інтер’єрах, а також інформація про деякі особливості такого оформлення кімнат дозволять вам створити не менш стильний дизайн у власному будинку.

Тим не менш, незважаючи на настільки істотні переваги цього відтінку, коричневі шпалери в інтер’єрі завжди використовувалися з побоюванням. Темний відтінок у вашій кімнаті може стати причиною поганого настрою і самопочуття, але при правильному оформленні стін такі шпалери, навпаки, послужать джерелом комфорту і гармонії. Пропонуємо вам розібратися разом з нами, як вигідно підкреслити такі ефекти.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Особливості використання коричневих шпалер

Оскільки коричневі шпалери можуть мати різні за насиченістю відтінки, у вас не повинно виникнути складнощів з оформленням будь-якої кімнати в будинку, починаючи передпокою і житловими приміщеннями і закінчуючи кухнею, ванною кімнатою. Хоча таке оформлення і не вимагає професійного втручання в силу універсальності коричневих кольорів, все ж, в процесі вибору і поклейки шпалер необхідно врахувати кілька важливих аспектів.

При використанні коричневих настінних покриттів для оформлення своїх кімнат звертайте увагу на наступні особливості:

 • будь-який відтінок коричневого – це досить темний і похмурий колір, тому його використання в інтер’єрі вимагає відповідного освітлення. Наклейте шпалери напроти великих вікон або продумайте варіанти розміщення світильників у вашій кімнаті;
   
 • Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

 • оскільки довговічність настінних покриттів залежить не тільки від їх структури, але і від зовнішнього вигляду, намагайтеся вибирати шпалери зі стійкою фарбою. Такі властивості будуть корисні в тому випадку, якщо ви збираєтеся періодично очищати шпалери від забруднень (наприклад, при поклейці на кухні або в передпокою);
   
 • для створення додаткової динаміки в інтер’єрі розбавте коричневий колір більш яскравими і світлими відтінками. Це можуть бути інші шпалери (кольору какао або бежеві, наприклад), предмети меблів, текстильні елементи та аксесуари;
   
 • намагайтеся не використовувати похмурі коричневі шпалери для декорування невеликих кімнат. Темні відтінки (темно-каштанові, шоколадні) в інтер’єрі будуть візуально зменшувати і без того тісний простір;
   
 • не варто клеїти шпалери з великими візерунками по всьому периметру кімнати. Наприклад, коричневі шпалери з квітами бажано використовувати для оформлення лише однієї з стін з метою створення акценту.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Ці універсальні правила дозволять вам створити гармонійний і приємний інтер’єр, а також уникнути поширених помилок в процесі такого декорування. Але не забувайте про те, що кожна кімната (в силу специфічних умов і особливого призначення) повинна оформлятися по-своєму, тому створення однакового дизайну в кожному приміщенні вашого будинку не прийнятно.

Кухня в шоколадних тонах

Не секрет, що яскравість і насиченість відтінків впливає на самопочуття, і на кухні такий ефект проявляється особливо гостро: незатишні відтінки і кричущий дизайн настінних покриттів можуть зіпсувати вам не лише апетит, а й весь день. До того ж на кухні щодня збирається вся родина, а це означає, що створення гармонійного і затишної обстановки тут просто необхідно. Наприклад, шпалери темно-коричневого кольору в такому інтер’єрі не будуть виконувати покладені на них функції.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Пам’ятаєте! Шпалери, призначені для оформлення кухні, повинні володіти влагоустойчивыми властивостями і мати можливість очищення від забруднень. Наприклад, для робочої зони кухонного простору підійдуть покриття з щільного вінілу або на флізеліновій основі.

Коричневі шпалери на кухні можна витримати цілком в одному кольорі: так, кавові шпалери на кухню не занадто темних відтінків можна використовувати, але тільки при наявності достатнього освітлення в поєднанні зі шторами світлих кольорів.

Вибираючи темні шоколадні і кавові шпалери, їх необхідно буде розбавляти світлими відтінками, щоб темні стіни не створювали гнітючу атмосферу. Це можуть бути світлі вставки з шпалер, меблі і гарнітура, контрастні підлоги і стелі ніжних відтінків: білого, кремового, жовтого, блакитного та інших.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Для забезпечення додаткового захисту нижню частину стін можна оформити за допомогою кераміки або декоративних панелей світлих тонів.

Передпокій

Для оформлення передпокою чистий коричневий, шоколадний, кави з молоком, а також колір какао вважаються одними з найбільш вдалих відтінків. Кожен з них досить стійкий до забруднень, виглядає презентабельно і гармонійно поєднується з будь-якими відтінками, популярними в таких інтер’єрах приміщень.

Більшість предметів меблів в передпокої має коричневий колір, тому комбінація шпалер з предметами інтер’єру буде гармонійною і правильною.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Порада: при бажанні можна підібрати шпалери під дерево і наклеїти в нижній частині стін, скомбінувавши з іншими матеріалами по горизонталі.

Коричневі шпалери в коридорі можна поклеїти, чергуючи смуги в певній послідовності. Різні тони коричневого відтінку дозволять вам створити плавний і ефектний перехід до інших кімнат і поступово приготують до споглядання більш світлих і яскравих інтер’єрів.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Відтінки у вітальні

Можливості підбору коричневих шпалер в зал не обмежені: цей відтінок підходить до будь-якого стилю. Наприклад, еко-стиль можна доповнити за допомогою шпалерних покриттів, що імітують дерево, прованс або класику – з допомогою глибоких і насичених відтінків, модерн, хай-тек або мінімалізм – з допомогою світло-коричневих і бежевих кольорів, арт-деко – з допомогою шпалер будь-якого фону з коричневими тематичними візерунками.

Порада: коричневі шпалери у вітальні старовинного типу можна оформити молдингами або рамами, а також використовувати покриття з позолоченими візерунками для правильної передачі обраної тематики.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

У розкішних інтер’єрах такі шпалери можна доповнити стильною дерев’яними меблями, а також диванами і кріслами з ніжно-коричневою оббивкою з текстилю або шкіри. Поєднання коричневого з більш яскравими або світлими відтінками (какао, пісочний, ніжний персиковий та ін) дозволить зонувати простір великого залу.

Спальня з коричневими стінами

Оскільки спальня покликана розслабляти і налаштовувати на сон, не варто використовувати занадто похмурі відтінки. Самий вдалий варіант створення такого інтер’єру – використання ніжно-коричневих шпалер у поєднанні з бежевими полотнами. Такі кольори збільшать простір і підкреслять затишну атмосферу.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Сучасні спальні можна оформити в більш темних кольорах. Правильне комбінування відтінків у цьому випадку підкреслить романтичність і загадковість інтер’єру, але не забувайте, що занадто яскраві або темні коричневі шпалери в спальні можуть чинити психологічний тиск і заважати сну, тому їх бажано клеїти за ліжком. Це ж стосується і дитячої кімнати, причому, інтер’єр спальні вашої дитини обов’язково слід розбавити яскравими і ніжними відтінками.

Правильне поєднання відтінків

Ми вже відзначали, що коричневий колір оригінально поєднується з відтінками будь палітри. Найпоширеніші варіанти такого комбінування – це використання бежевих, блакитних, бірюзових, жовтих і червоних тонів.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

На деяких фото коричневі шпалери в інтер’єрі прикрашаються за допомогою дерев’яних матеріалів і декоративної цегляної кладки: така обробка дозволяє підкреслити натуральність вибраного стилю.

До іншим, не менш цікавим комбінацій можна віднести такі поєднання:

 • коричневий і білий відтінки – вдалий варіант для колірного оформлення сучасних інтер’єрів. Для створення акцентів у таких кімнатах бажано використовувати ще один колір – наприклад, червоний, рожевий або синій;
   
 • Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

 • коричневий і рожевий колір поєднуються цілком гармонійно, але така палітра підійде не для всіх кімнат. Все-таки рожевий вважається суто жіночою відтінком, тому використовувати цей тон можна в спальні, дитячої або кухні. Завдяки ніжності рожевого відтінку коричневі шпалери будуть балансуватися і виглядати більш спокійно;
   
 • поєднання коричневого і зеленого кольору підкреслить природну спрямованість вашого дизайну. Таку кольорову гаму можна доповнити натуральним бежевим, пісочним або жовтим кольором;
   
 • Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

 • при поєднанні з фіолетовим коричневі відтінки будуть виглядати більш яскраво. Такий спосіб оформлення стін підійде для тих, хто шукає можливість підкреслити романтичну обстановку в будинку;
   
 • комбінації коричневих шпалер з синіми і блакитними дозволяють створити ефектний і гармонійний контраст і наповнити інтер’єр свіжістю. Функціональний поділ простору на кілька зон з допомогою таких кольорів дозволяє підкреслити динамізм інтер’єру і створити акцент на особливостях призначення кожної частини кімнати: якщо коричневий відтінок виступає нейтральним, то блакитний символізуватиме спокій, а синій, навпаки, внутрішню енергію і активність;
   
 • Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

 • поєднання коричневих і помаранчевих тонів підійде для мінімалістичні і східних дизайнів. Вітальня і передпокій оформляються у таких кольорах частіше інших приміщень, оскільки обидва відтінку вважаються досить насиченими і яскравими;
   
 • поєднання коричневого і кольору кави з молоком передбачає наявність достатнього освітлення. Розбавити їх можна білим, пісочним, золотистим або меблями цих квітів, щоб атмосфера не була занадто похмурою.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Важливо! Дуже стильним, затишним і оригінальним виглядає і чистий шоколадний колір шпалер в інтер’єрі. Досягнути вдалого поєднання коричневих шпалер і їх шоколадних відтінків можна комбінаціями світлих і темних смуг.

Вибираючи додаткові відтінки для комбінування, враховуйте не тільки їх сполучуваність з коричневим кольором, але і рівень контрастності. Наприклад, яскраві тони в коричневому інтер’єрі будуть наповнювати кімнату енергією, а такий небажаний ефект при оформленні спальні або ванної.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Більш світлі і ніжні відтінки в комбінації з коричневими тонами будуть символізувати гармонію і спокій і стануть ідеальним варіантом для приміщень, призначених для відпочинку. Похмурі кольори зразок чорного або сірого тону можна поєднувати лише з світло-коричневими шпалерами кольору какао або кави з молоком і розбавляти відтінками іншої колірної гами.

Як підібрати штори та текстиль

Затишок в будь-якому інтер’єрі неможливий без текстильних декоративних елементів. Це може бути м’яка меблі, іграшки, килимки або штори на вікнах. Які штори підійдуть до коричневим шпалер? Підібрати колір штор до коричневим шпалерах можна досить просто: достатньо визначитися, що ви будете орієнтуватися.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Якщо ви бажаєте підкреслити насичений відтінок стін – то вибирайте штори і фіранки, відповідні їх колірній гаммі або трохи відрізняються за відтінку. Якщо ж такий інтер’єр здасться вам занадто нудним або похмурим – можете повісити штори, відповідні кольором меблів, іншого текстилю та аксесуарів. Це можуть бути яскраві або світлі тони.

Коричневі інтер’єри з приємними стінами кольору кави з молоком, какао, шоколадного стануть втіхою для тих, хто цінує динамічність, прагне знаходити гармонію в оточенні і любить енергію і активність. Такі відтінки зможуть і розслабити, і зарядити позитивним настроєм при правильному використанні в дизайні.

Гармония цвета и дизайна в любом интерьере: фото коричневых обоев разной насыщенности

Крім того, коричневий колір сприятливо впливає на дітей: сприяє творчому розвитку, заспокоює, допомагає звернути увагу на окремі акценти в інтер’єрі.

Оформляйте свій будинок в коричневих тонах – і ви переконаєтеся, що навіть через кілька років цей колір залишається в тренді.