Невелика інструкція з поклейки шпалер.
При виконанні ремонтних робіт своїми руками найчастіше стелю оздоблюють кількома способами, але найбільш популярним і вигідним за багатьма критеріями є обклеювання поверхні саме флізеліновимі шпалерами. Цей спосіб обробки вигідний тим, що не вимагає спеціальних навичок і чудово приховує дефекти на поверхні. З цього приводу виникає наступне питання – як клеїти на стелю флізелінові шпалери?
Зміст статті
- Переваги флізелінових шпалер
- Підготовчі роботи
- Проводиться вибір флізелінових шпалер
- Який клей вибрати?
- Вибираємо інструменти
- Готуємо поверхню
- Декілька етапів робіт
- Подальший підсумок
Переваги флізелінових шпалер
Так як сам матеріал за своїм складом не зовсім звичайний, то й умови для роботи з ним якісно відрізняються:
- Існує величезна кількість способів обробки стелі.
- Кожен з них володіє своїми перевагами і недоліками, але все ж найбільш популярним є шпалери.
Які саме для цього виду робот підійдуть, можна побачити в наступній таблиці:
Вид обоевПреимуществаНедостаткиБумажные шпалери.Має величезний асортимент і широку колірну палітру. Легко клеяться і порівняно недорого коштують.Гладка поверхня, яка не витримує агресивних впливів навколишнього середовища. Невигідно підкреслюють всі дефекти поверхонь.Вінілові шпалери.Складається з двох шарів, що робить їх більш міцними і естетично привабливими. Не піддаються несприятливому впливу сонця.Монтаж виробляти з працею, так як із-за тяжкості матеріалу. Вінілове покриття є причиною стискання матеріалу в процесі висихання.Текстильні шпалери.Екологічно чистий продукт. Підсилюють шумоізоляцію і теплоізоляцію. Не вицвітають на сонці. Мають широкий спектр різноманітності дизайну та декоративного оформлення.Дорогий матеріал через використання тільки натуральних волокон. Вимагають спеціальних умов у процесі обклеювання.Флізелінові шпалери.Мають фактурну основу, яку в подальшому можна фарбувати спеціальною фарбою. Стійкі до багатьох несприятливих впливів.Не надто зручно монтувати, особливо на стелю, так як під вагою своєї ваги можуть відшаровуватися. Ціна такого оздоблювального матеріалу досить висока.
Крім шпалер можуть використовуватися й інші способи обробки:
- Фарбування.
- Навісний стеля.
- Натяжна стеля.
- Гладка або фактурна штукатурка.
Але ці матеріали використовуються менш часто, так як вимагають досить великих фінансових витрат, а так само спеціальних умінь. Якщо виконати цю процедуру за стандартною схемою, то результат може бути непередбачуваним.
Підготовчі роботи
Як наклеїти флізелінові шпалери на стелю самотужки?
Як поклеїти флізелінові шпалери на стелю так, щоб вони трималися довго, а виглядали естетично привабливо? Спочатку варто підготувати поверхню стелі, куди буде проводитися поклейка шпалер. Потім зробити деякі прикидки і примірки.
Проводиться вибір флізелінових шпалер
Як підібрати шпалери для стелі?
Вони можуть бути практично прозорими, світлими і насичено забарвленими. Якщо належить подальша забарвлення, можна вибрати і прозорі. В інших випадках краще підібрати насичені кольори і відтінки.
Який клей вибрати?
Важливо придбати спеціальний клей саме для цього виду шпалер.
Примітка. Даний матеріал обтяжений із-за наявності декількох шарів матеріалу, то звичайний шпалерний концентрат не підійде.
Вибираємо інструменти
Флізелінові шпалери як клеїти на стелю: вибір інструментів. У процесі роботи знадобляться спеціальні інструменти, з допомогою яких проводитися обробка.
В першу чергу це:
- Ніж для паперу.
- Валик.
- Пензлик для нанесення клею.
Готуємо поверхню
Обов’язкова грунтовка.
Рада. Для того щоб уникнути прояву жовтих плям на поверхні шпалер, треба правильно підготувати стелю. Краще, якщо всю поверхню попередньо прогрунтувати.
В загальних рисах флізеліновий будівельний матеріал частково маскує нерівності, які зустрічаються на стелі. Тому не варто ретельно вирівнювати поверхню, потрібно видалити темні плями за допомогою грунтовки, щоб вони не проступали крізь матеріал.
Декілька етапів робіт
Перед тим як приступити до роботи, виникає головне питання – як правильно клеїти бамбукові шпалери на стелю?
Так як цей вид оздоблювального матеріалу в порівнянні з паперовими аналогами має свої особливості, то тут потрібен зовсім інший підхід.
Інструкція обклеювання передбачає наступні кроки:
Звільняємо поверхню від старого матеріалу.
- Вся поверхня стелі повинна бути очищена від залишків старих оздоблювальних матеріалів і оброблена спеціальними засобами.
Робимо клейовий склад.
- За годину до того, як приступити до обклеювання, потрібно замочити спеціальний клей для флізелінових шпалер. Спосіб підготовки і дозування вказане на упаковці продукції.
Примітка. Головне ретельно розмішати вміст пакета, щоб не було грудок.
За стандартом обклеювання проводитися від дальньої стіни.
- Але спочатку проводитися лінія, яка визначить, рівно покладена буде перша смуга вироби. Цю орієнтовну смугу слід виміряти за допомогою схилу і лінійки.
На підлозі у відповідності з розмірами відміряється смуга шпалер.
- Після цього вона прикладається схематично до стелі, щоб підтвердити правильність параметра. Якщо все точно, то по цій смужці обрізаються в достатній кількості і інші.
Далі за допомогою пензля на шпалерну смужку наноситися вже відстояний клей.
- Для того щоб шпалери досить просочилися, потрібно 20-30 хвилин. Тому не варто поспішати робити обклеювання.
Поки обробний матеріал просочується, наносимо клейовий склад на стелю.
- Розчину не треба жаліти – залишки можна буде без проблем прибрати. А якщо клею вистачати не буде, то матеріал може відшаруватися від поверхні стелі.
Флізелінові шпалери на стелю як клеїти?
Коли підготовка закінчитися, то смужку шпалер потрібно прикласти до стелі і притиснути її за допомогою валика. Надлишки клею слід прибрати за допомогою звичайної ганчірки.
Рада. Укочувати поверхню коштує до тих пір, поки матеріал повністю не пристане до стелі.
Подальший підсумок
А тепер виникає інше, не менш важливе питання – як доглядати за таким обробним матеріалом після монтажу:
- Бамбукові шпалери дуже довго сохнуть, так як для їх обклеювання на стелю потрібна кількість клею, більше, ніж для звичайних паперових.
- Надалі такий матеріал можна буде обробляти спеціальним хімічних розчинів, щоб очищати їх від бруду і пилу нальоту.
- У будь-якому випадку такі ускладнення того варті, так як в результаті стеля буде виглядати дуже естетично – всі дрібні дефекти будуть приховані, візуально стеля стане більш фактурним і привабливим.
- Крім того, флізелінові шпалери виглядають дуже дорого й багато, тому їх часто віддають перевагу навісним і натяжним стелям.
Фото флізелінових шпалер в інтер’єрі:
Комбінований стеля в спальні Оригінальний дизайн Комбінований стеля в кухні Класика в інтер’єрі Оформлення залу Шпалери в спальні
Надалі можна буде заощадити на ремонті – змінити стиль оформлення стелі, просто пофарбувавши шпалери спеціальною фарбою. Таке рішення набагато вигідніше інших оздоблювальних робіт. Відео у цій статті більш детально розповість про всі види робіт.