Як клеїти шпалери в кутах – кілька варіантів виконання робіт

Как клеить обои в углах – несколько вариантов выполнения работЯк клеїти шпалери в кутах в різних варіантах

Наклейка шпалер в кутах є найскладнішою. Тут важливий як сам матеріал, так і правильно підготовлена площину. Як правильно клеїти шпалери в кутах ми і розглянемо в даній статті. Так само будуть дані рекомендації фахівців. На відео та фото ви зможете самі все побачити і краще зрозуміти.

Зміст статті

 • Що вплине на хід робіт
 • Ймовірні проблеми і тонкощі при наклеюванні шпалер на кути
 • Як приклеїти шпалери на внутрішній кут
 • Як приклеїти шпалери на зовнішній кут
 • Як поклеїти шпалери з малюнком у кутку

Що вплине на хід робіт

Для ідеального результату, без розрізання шпалер на місці згину, кути в приміщенні повинні бути рівними. У такій ситуації, вся робота буде полягати в обробленні стін і шпалер клейовим складом з подальшим обклеюванням.

Однак відшукати приміщення з ідеально рівними, геометрично правильними характеристиками вельми непросто, хоч один кут так зіпсує загальну картину.

Що вплине на роботу:

Рівність стенЭто показник найбільш важливий. Треба відразу поміряти рівень стіни і її відхилення. Адже вона може виглядати рівно, але по мірі переходу від однієї стіни до іншої, стане, помітний перекіс, який буде збільшуватися від однієї смуги шпалер до іншої. Малюнок стане зміщатися до кутах, і буде виглядати криво по відношенню до горизонтальних поверхнях.Малюнок обоевЕсли у вас багато в приміщенні кутів, тоді дивіться за вибором малюнка покриття. Адже не збіг відіб’ється на зовнішньому вигляді площини.Якість сцепленияВсегда якісно готуйте основу. Адже якщо цього не зробити, шпалери не закріпляться добре і можуть відставати.

Ймовірні проблеми і тонкощі при наклеюванні шпалер на кути

Важливим моментом, при виконанні даного типу робіт, є матеріал, з якого були зроблені вибрані шпалери. Різні матеріали по-різному ведуть себе в процесі наклейки. І роблячи роботу своїми руками ці тонкощі треба знати.

Інструкція в цьому питанні буде наступна:

Как клеить обои в углах – несколько вариантов выполнения работПаперові шпалери

Варіант паперових шпалер

Без додавання допоміжних шарів, найбільш вимогливі.

Якщо ви маєте справу саме з ними, всі дії повинні бути максимально оперативними.

Паперове полотно швидко насититься рідиною з клею, і якщо під час роботи про нього ненадовго забути, воно розповзеться на шматочки.

Как клеить обои в углах – несколько вариантов выполнения работВінілові шпалери

Варіант вінілових шпалер

Навпаки, необхідно дати достатньо часу після нанесення клейового складу, для кращої просочення.

Але у деяких видів вінілових шпалер є досить тонке напилення візерунка, тому притискати їх до стіни можна лише за допомогою гумового валика.

Не забувайте приділяти підвищену увагу кутах, зчеплення шпалер зі стіною в цих місцях має бути максимальним.

Как клеить обои в углах – несколько вариантов выполнения работФлізелінові шпалери

Варіант флізелінових шпалер

не потребують обробку клейовим складом на тильній стороні.

В даному випадку, промащуються тільки стіни, а кути просочуються двічі, для досягнення найвищої міцності з’єднання.

Увага: Нахлест залежить від того, наскільки щільним є матеріал. Для прикладу, якщо використовуються склошпалери, смуги приклеюють стик в стик. Навіть незначний нахлест виявиться помітний.

Як приклеїти шпалери на внутрішній кут

Головна мета при наклеюванні шпалер полягає в тому, щоб в кутиках не з’являлися “зморшки”, а самі шпалерні листи не розходилися.

Как клеить обои в углах – несколько вариантов выполнения работНаклейка на внутрішніх кутах

Отже:

 • Щоб цього не сталося, полотно заводиться так, щоб по сусідній стіні утворився захоплення не більше 2 див. При цьому, необхідно враховувати наскільки кут не рівна, і чим сильніше викривлення, тим більше залишається припуск. Кромка притискають до стінки з максимальним зусиллям. У разі, коли на смузі починають утворюватися зморшки, необхідно ножицями зробити акуратні надрізи, розрізаючи полотно, прямуючи до складки.
 • Наступним етапом буде виконання розмітки, по ній буде накладатися наступна смуга шпалер на сусідній стінці. Від припуску першої смуги зайшов на другу стіну, відмірюють відстань ширини листа шпалер з зменшенням на 5 мм.
 • Потім, використовуючи рівень, на цій ділянці стіни проводиться вертикальна лінія. По завершенню розмітки, наклеюється наступний лист. Для того щоб він розташувався ідеально рівно, береться орієнтир на проведену лінію.

Як приклеїти шпалери на зовнішній кут

Наклейка шпалер на зовнішніх кутах має свої проблеми, але уникнути їх цілком можливо, якщо діяти професійно.

Как клеить обои в углах – несколько вариантов выполнения работЯк клеїти шпалери в кутку зовнішнього типу

Увага: Для того, щоб шпалери ідеально лягли на зовнішній кут, визначається точка, від якої піде лист таким чином, щоб його край обігнув кут на 3 див.

 • Край листа притискається до стінки з максимальним зусиллям. У разі появи складок, так само як і при роботі з внутрішніми кутами, виробляються невеликі надрізи.
 • По краю листа, можна відірвати тоненьку смужку шпалер так, щоб залишалася лише витончена кромка. Цей метод дозволяє оформити шов більш акуратно, і зробить нахлест менш помітним.
 • Після цього, використовуючи рівень, наголошується від кута величина, рівна полотну і збільшена на 0,5 см. З отриманої лінії наклеюється наступний лист таким чином, що його край перекриває відірвану крайку попереднього полотна.
 • Місце стику продавлюється з максимальними зусиллями, підрівнюються верхні і нижні краї шпалер методом підрізування, після чого листи прокочуються гумовим валиком.

Як поклеїти шпалери з малюнком у кутку

Коли на шпалери нанесений візерунок з вертикально розташованими смугами, по кутах буде найбільше видно, якщо він спотвориться. А при горизонтальних лініях порушення малюнка буде, видно наближаючись до підлоги і стельових плінтусів.

Как клеить обои в углах – несколько вариантов выполнения работПоклейка при наявності малюнка

Уникнути подібних проблем, просто:

 • Не варто забувати залишати нахлест на наступній стінці;
 • ховайте вийшла стик у верхній частині кута;
 • приклеюйте шпалери в кутку кімнати так, щоб край полотна лягав ідеально рівно з проведеної заздалегідь лінією. При цьому другий край прорізається до ребра кута.

Рідко вдається повністю уникнути спотворення малюнка, незначні похибки, швидше за все, залишаться. Але про це недоліку будете знати тільки ви. Адже для виявлення його, доведеться дуже уважно вивчити всі кути в кімнаті. При дотриманні всіх правил, шпалери розташуються ідеально рівно, і порушення малюнка не відбудеться.