Як наклеїти шпалери своїми руками: особливості, етапи, відео-інструкція

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Якщо ви вирішили прикрасити вашу кімнату з допомогою фотошпалер, недостатньо підібрати відповідний малюнок. Дуже важливо правильно наклеїти їх, інакше спотворення або видимі помилки зіпсують весь інтер’єр.

Щоб не допустити таких помилок, пропонуємо ознайомитися з необхідною інформацією і дізнатися про підготовку до наклеювання та особливості проведення цієї процедури.

Багато сімей воліють робити ремонт, покладаючись на власні сили і не вдаючись до послуг фахівців. Це стосується і фотошпалер. Але щоб правильно наклеїти їх на стіну, необхідно знати основні правила та етапи такого процесу.

Монтаж фотошпалер – це не складна процедура, тим не менш, вона вимагає акуратності й уваги.

Щоб з’ясувати, як поклеїти шпалери на стіну так, щоб малюнок не зрушив і не зіпсувався в процесі наклеювання, слід знати деякі особливості цього процесу.

Необхідні матеріали

Перш ніж розбиратися, як клеїти шпалери на стіну, давайте з’ясуємо, які матеріали та інструменти вам необхідно приготувати. Це дуже важливо, оскільки на деяких стадіях поклейки у вас не буде часу на здійснення їх пошуку.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Тому заздалегідь підготуйте все, що може вам знадобитися:

 • самі фотошпалери. До речі, купуючи фотошпалери, відразу продумайте, де ви будете їх клеїти, якого розміру і фактури повинен бути малюнок. Іноді при неправильному виборі доводиться міняти фотошпалери, а це додаткові витрати;
   
 • клей. Можете порадитися з консультантом в спеціалізованому магазині: він підбере оптимальний для фактури шпалер та умов приміщення варіант;
   
 • канцелярський або шпалерний ніж. Він знадобиться для того, щоб підрівняти виступаючі частини фотошпалер або підрізати деякі кінці;
   
 • пензлики. Оскільки за допомогою пензля на внутрішню поверхню фотошпалер буде наноситися клей, бажано здійснити цю процедуру максимально швидко, тому кисть повинна бути як можна більше. А для того, щоб проклеїти стики, підготуйте маленьку пензлик;
   
 • олівець. З його допомогою ви зробите позначки на самих фотошпалерах і на поверхні стіни;
   
 • рівень, рулетка або рівна лінійка для дотримання правильних пропорцій, перевірки горизонтальних і вертикальних ліній;
   
 • лінійка, брусок або інша рівна поверхня. З їх допомогою на стіні будуть расчерчены кордону для фотошпалер;
   
 • дрантя або ганчірочка. Вони стануть в нагоді в тому випадку, якщо клей виступить на лицьову сторону шпалер;
   
 • гумовий валик. З його допомогою шпалери будуть правильно розподілені по поверхні. Крім того, валик допоможе позбутися від бульбашок і скупчень повітря під приклеєними фотошпалерами.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

До речі, в залежності від зони їх розташування продумайте, як приклеїти фотошпалери максимально просто. Наприклад, для поклейки фотошпалер на висоті необхідно підготувати драбину або стійкий стілець.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкцияСучасні фотошпалери komar вас не розчарують: це якісне і довговічне покриття представлене різноманітними колекціями фотошпалер німецького виробника для всіх без винятку кімнат.

Про можливості та варіаціях дизайну дитячої кімнати з фотошпалерами читайте тут. Безліч фото з зображенням яскравих і нестандартних варіантів оформлення кімнати дитини.

Підбираємо клей

Як наклеїти шпалери на стіну, щоб вони прослужили вам якомога довше? У цьому питанні дуже важливу роль грає сам клей, на якому ці шпалери будуть триматися. Безсумнівно, для фотошпалер підійдуть не всі варіанти, адже вони можуть зробити негативний вплив на фактуру і сам малюнок. Тому багато споживачів задаються питанням, на який клей клеїти шпалери.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Згідно з рекомендаціями фахівців, клей для фотошпалер повинен відповідати марці вибраних оздоблювальних матеріалів.

Досить часто для цих цілей використовується клей марки Quelyd, Контакт Вініл і Метилан. Вони досить якісні і мають невисоку вартість, тому відмінно підходять для наклеювання фотошпалер.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

У деяких випадках клей додається до фотошпалерами, але цієї кількості може виявитися недостатньо. Тим більше що для більшої надійності варто наносити клей на внутрішню сторону фотошпалер, так і на саму стіну. На кожній упаковці клею можна побачити інформацію про те, в яких пропорціях слід розвести.

Пам’ятаєте! Для щільних і товстих фотошпалер необхідно використовувати густу клейку масу, щоб після наклеювання вони не свезлись і добре прикріпилися до стіни.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Вибираючи відповідний клей, звертайте увагу на деякі його властивості:

 • вологостійкість (такий клей буде перешкоджати появі грибка);
 • колір клею (він не повинен залишати слідів на поверхні шпалер);
 • відсутність різкого неприємного запаху;
 • час висихання (природно, чим швидше висохне клей – тим краще).

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Зверніть увагу на те, що якісний клей пропонують не тільки зарубіжні, а й вітчизняні виробники. Тому ціна поклейки фотошпалер не буде для вас надто високою.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Стадії процесу поклейки

Практично в будь-якій упаковці фотошпалер можна знайти докладну інструкцію про те, як правильно клеїти шпалери. Але оскільки в деяких випадках вона може бути відсутнім, ми пропонуємо вам ознайомитися з тонкощами цього процесу. Особливо актуальною ця інформація буде для тих, хто робив фотошпалери на замовлення і бажає знайти інформацію щодо поклейки фотошпалер своїми руками.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Перш ніж приступати до безпосереднього процесу наклейки, ви повинні визначитися з тим, на яку стіну клеїти шпалери. Якщо ви вибрали шпалери на флізеліновій або вініловій основі, то, можливо, вони зможуть приховати недоліки поверхні.

Але як клеїти паперові шпалери, щоб крізь них не проступали нерівності стіни? Для цього стіна повинна бути ретельно підготовлена. Не допускається наявність нерівностей, тріщин, нерівностей.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Багато хто цікавиться, як наклеїти шпалери на шпалери, але хочемо вас відразу попередити: цього робити не можна. Стіну необхідно очистити від попередніх шпалер і позбутися від залишків попереднього покриття.

Важливо! Якщо процес видалення старих шпалер був складним, і вам довелося змочити поверхню стіни водою, дочекайтеся повного висихання. Наклейка фотошпалер своїми руками здійснюється тільки на суху поверхню.

Щоб колір фотошпалер був як можна яскравіше, поверхню стіни фарбують білосніжною водоемульсійною фарбою. Далі стіна грунтується і шпаклюється.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Звертайте увагу на температуру в приміщенні. До і після процесу поклейки в кімнаті повинні бути відсутні протяги, а температура не повинна перевищувати 25 градусів.

Коли стіна готова, приступаємо до підготовки самих фотошпалер. Розкладіть їх на рівній поверхні і уважно огляньте малюнок.

Всі частини малюнка повинні підходити один до одного за кольором. Навіть у разі незначного відмінності між відтінками такий малюнок на стіні буде псувати весь інтер’єр. Тому не клейте його, а здайте в магазин і попросити інший варіант.

Бажано придбати зовсім інший малюнок, оскільки іноді бракованої може виявитися вся партія фотошпалер.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Крім того, переконайтеся, що на стиках складових частин малюнок збігається. У деяких випадках після наклейки фотошпалер близько 2 мм стиків доведеться зрізати (якщо шпалери клеїлися внахлест). Але про такі особливості виробник попереджає покупців в інструкції, прикладеної до рулону.

Порада: як приклеїти фотошпалери на стіну, якщо окремі частини малюнка відрізняються між собою? Якщо ви не боїтеся експериментувати, і у вас немає бажання повертати їх продавцеві, можете спробувати зробити з них оригінальну модульну картину.

Якщо з малюнком все в порядку, залишається розібратися, як правильно поклеїти шпалери у вашому приміщенні. Щоб малюнок був приклеєний рівно, необхідно заздалегідь зробити розмітку на стіні. Розстеліть фотошпалери на підлозі або на столі, визначте їх розміри і накресліть відповідні кордону прямо на тому місці, куди плануєте їх приклеїти.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

У тому випадку якщо малюнок складається з декількох частин, починати розмітку необхідно з того листа, який буде розташований ближче всіх до вікна. Але як правильно приклеїти фотошпалери, якщо вікна в кімнаті немає? Почніть з того фрагмента, який розташований посередині нижньої частини зображення чи з крайнього верхнього листа.

Щоб відповісти на питання, як наклеїти шпалери, давайте розглянемо основні стадії цього процесу.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Етап №1: на виворітну сторону полотна або окремого фрагмента наноситься клей. Потім залиште шпалери на деякий час (близько 10-15 хвилин), щоб вони просочилися. У цей час можна нанести клей на стіну.

Пам’ятаєте! Шпалери не повинні розмокнути, інакше вони розтягнуться або порвуться. Тому важливо використовувати лише густий клей або взагалі не давати йому просочитися (у випадку з паперовими фотошпалерами).

Етап №2: Орієнтуючись на межі, намальовані на стіні, починайте приклеювати фрагменти фотошпалер.

Етап №3: Нанесений малюнок вирівнюється за допомогою валика або інших пристосувань. Це робиться для того, щоб вирівняти фрагмент зображення, випустити повітря і позбутися зайвого клею. Щоб очистити руки від клею, використовуйте суху ганчірку.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкцияЧитайте про те, як вибрати найкращі шпалери в дитячу для хлопчика: виберіть для дитини тематичне зображення, яке відповідає його хобі або захоплення.

Дізнайтеся тут, які шпалери поєднуються з фотошпалерами і що потрібно враховувати при підборі фонового відтінку шпалер.

Фото з варіантами дизайну залу з фотошпалерами дивіться за адресою: https://ru-remont.com/steny/oboi/fotooboi/interjer/gostinaya.html

Етап №4: Оскільки фотошпалери, як правило, клеяться внапуск, після завершення цього процесу необхідно зрізати зайві деталі зображення. Крім того, необхідно зробити вирізи в тих місцях, де знаходяться розетки.

Как наклеить фотообои своими руками: особенности, этапы, видео-инструкция

Етап №5: У разі необхідності на поверхню малюнка наноситься захисний шар або спеціальна плівка, що запобігає вплив вологи, світла і температур.

Увага! Клеїти шпалери з готовим клейким шаром буде набагато складніше, тому для таких процедур краще запросити фахівців.

Якщо деякі етапи цієї процедури залишилися для вас незрозумілими, пропонуємо вам подивитися відео-урок, як клеїти шпалери. Можливо, в процесі перегляду ви помітите інші важливі деталі процесу їх приклеювання:

У цій статті ми розповіли вам, як правильно наклеїти шпалери. Безсумнівно, ця інформація допоможе вам на практиці, але важливу роль при цьому буде грати ваша акуратність і уважність до процесу. Сподіваємося, що процес наклеювання фотошпалер не буде для вас надто складним.