Фотошпалери кафе
Фотошпалери для кафе застосовуються досить часто. Вони визначають стилістику приміщення і можуть прикрити вади стін. Не так і рідко підбирають і фотошпалери в вуличне кафе, тільки їх ціна буде дорожче, адже тут на них впливає не тільки механічною вплив, але і вологе середовище. Сьогодні ми розглянемо, як вибрати для кафе фотошпалери
І при цьому все передбачити. На відео та фото ви зможете побачити різні варіанти оформлення і підібрати потрібний.
Зміст статті
- Вибір фотошпалер для кафе
- Основні правила вибору фотошпалер для кафе
- Не економте на фотошпалерах
- З чого робляться фотошпалери
- Поділ фотошпалер за текстурою поверхні
Вибір фотошпалер для кафе
Вуличне кафе фотошпалери
В сучасному дизайні фотошпалери займають провідне місце і часто саме вони відповідають за створення затишної атмосфери і правильного настрою у закладі. Красива обстановка залишає у клієнта бажання ще раз повернутися до вас і стати постійним клієнтом.
Це не тільки підвищить ваші доходи, але й підніме престиж закладу. Але поки ще не всі господарі кафе розуміють всю вигоду фотошпалер, віддаючи перевагу іншим видам обробки, з-за чого залишаються в програші.
Давайте подивимося:
Прості обоиОни вже всім давно приїлися, і в кращому випадку не звертають на себе увагу своїми плавними візерунками і непомітною розфарбуванням.В гіршому випадку занадто яскраві і агресивний візерунок стомлює очі і викликає бажання швидше покинути це місце. Здебільшого вони просто прикривають собою стіни і більше нічому не служать.КраскаЕсли на вашій стіні не написав картину відомий художник, то фарба – це наступний з кінця списку варіант після голих стін чи побілки. Навіть самі яскраві і симпатичні кольору дуже швидко бліднуть.А в громадських місцях, яким має бути ваше кафе, колір всього за кілька місяців набуває зовсім непривабливий характер, що нагадує про поліклініках, військкоматах та інших не викликають радості місцях.Панельна отделкаКрасиво, особливо при вдалому дизайні, престижно і статусно, але дуже дорого. І дуже багато клопоту з відходом і підтриманням у презентабельному вигляді. Якщо у вашому кафе не снідає щоранку заходів міста зі всією адміністрацією, цей варіант буде збитковим.
Так що на сьогоднішній день кращого варіанту, ніж фотошпалери, просто не знайти. Вони не дороги, прості в обслуговуванні, привертають увагу відвідувачів, створюючи гарний настрій. Багатство тем і сюжетів дозволить підібрати для свого кафе саме те, що потрібно. А завдяки своїй дешевизні монтажу їх можна регулярно міняти.
Основні правила вибору фотошпалер для кафе
У кожної людини свої смаки і намагаючись догодити кожному відвідувачу, можна раптом виявити, що тобою невдоволені всі. Тим не менше, існують загальні установки, які діють на всіх.
Увага: Наприклад, вкрай не рекомендуються фотографії з павуками, тарганами та іншої повзучої гидотою, якщо тільки вона не подається тут в смаженому вигляді.
Отже:
- Зображення йдуть вдалину пейзажів або міської панорами (див. Місто фотошпалери: як підібрати для інтер’єру) візуально розширять невелике приміщення. Відвідувачі будуть почувати себе менш скутими навіть при великому скупченні народу.
- Точно так само подействую і світлі яскраві зображення. Якщо ваш заклад сонце заглядає за весь день всього на пару хвилин, без світлих радісних пейзажів просто не обійтися.
- Протилежна ситуація, коли світла занадто багато. З цим чудово впораються зображення в холодних тонах і великою кількістю тіней. Вийде цікава річ: велика кількість світла зробить картину не такою темною і більш привабливою, а сама картина забере в себе надлишки світла. Таким чином створиться оптимальна атмосфера, в якій можна буде не напружуючись і з комфортом провести час.
- Занадто темні кольори крадуть простір і викликають відчуття дискомфорту. Похмурі тони в кафе краще взагалі не вживати, якщо тільки це не тематичне кафе для готів, емо та інших любителів посумувати.
- Якщо ви вибрали красивий краєвид на всю стіну або інше зображення, яке має стати ключовим в інтер’єрі, створіть навколо нього вільний простір. Приберіть в протилежну сторону всю меблі. А столики постарайтеся розставити так, щоб вони не затуляли один одного і дозволяли з будь-якого місця розгледіти картину.
- Для візуального збільшення висоти стелі чудово підійдуть шпалери з вертикальним малюнком.
- Великі зображення на фотошпалерах створять навколо кожного відвідувача, або групи, особистий простір. Психологічно великий візерунок буде сприйматися як огорожа або перегородка, захисна стіна, за якою можна розслабитися і не переживати, що хтось почує.
І останнє. Якщо у вашому кафе вже склався певний коло відвідувачів і є постійні клієнти, не полінуйтеся дізнатися про їхні побажання.
Зрештою, саме з-за того, як добре вони себе будуть почувати в новій обстановці, буде залежати ваша виручка. Можете навіть провести невелике опитування на тему майбутнього ремонту. Раптом у кого-небудь виникне геніальна ідея або просто запропонує свою допомогу.
Не економте на фотошпалерах
У порівнянні з іншими видами обробки фотошпалери вже зекономлять чималі кошти. Подальше бажання знизити витрати приведе до купівлі дешевого матеріалу, який незабаром доведеться міняти через швидке псування і втрати виду.
Дешеві фотошпалери мають купою недоліків:
- Швидко вигорають.
- Не мають захисного покриття і втрачають вигляд від найменшого дотику. Швидко утворюються потертості і подряпини.
- Низька якість зображення, прямо кричуще про задешево, навряд чи приверне додаткових клієнтів.
- У пресі таких шпалер використовується дешева фарба. Скоро вона почне виділятися в повітря, просочить собою всі приміщення і зіпсує смак всіх страв.
- При спробі стерти випадкове пляма гарантовано протрете дірку. У підсумку доведеться переплачувати набагато більше, ніж якщо б спочатку купили хороші шпалери. Пам’ятайте: скупий платить двічі.
З чого робляться фотошпалери
Коли цей вид дизайнерської обробки тільки з’явився як такої, його виробляли лише з двох матеріалів: паперу і плівки. Паперові використовувалися там, де звичайні шпалери. Плівковим знайшлося місце на кухнях, у ванних, коридорах (див. Фотошпалери в коридор: робимо вибір) та інших місцях, де папір з-за вологості, бруду і протягів швидко виходить з ладу.
Тепер вибір багатшим і різноманітнішим. Фотошпалери роблять з тканини, паперу, вінілу, сатину і флізеліну (див. Флізелінові шпалери: як вибрати і наклеїти). Кожен з видів ми розглянемо трохи нижче, а поки варто уточнити дві деталі.
- Незалежно від матеріалу, все шпалери діляться на самоклеючі немає. Для других потрібно купувати клей окремо. На самоклеючих досить зняти захисну плівку з тильного боку і приступати до наклейці.
- Також незалежно від матеріалу, фотошпалери бувають симплексными і дуплексными. Тобто складаються з одного або двох шарів. У двошарових фотошпалерах шари поділяються на підкладку і лицьову сторону і можуть бути з різних матеріалів, що надає їм нові властивості.
Давайте розглянемо декілька найбільш використовуваних матеріалів:
Паперові фотообоиДревнейший і найдешевший варіант.
- Істотно поступається іншим матеріалам і по суті мало чим відрізняється від звичайних шпалер і виглядають трохи краще голою бетонної стіни. Швидко зношуються і бояться вологи. Проводяться тільки в симплексному варіанті без приклеивающего шару.
- Технологія наклейки нічим не відрізняється від паперових шпалер (див. Розглянемо як клеїти паперові шпалери правильно). Маститься клеєм стіна і тильна сторона рулону, після чого папір акуратно притискається до стіни і розгладжується. Дуже багато залежить від консистенції клею і його кількістю. Якщо мало, погано приклеїться і відпаде, а якщо багато і шпалери сильно просочилися, можуть утворитися бульбашки, плями на лицьовій стороні, які залишаться і після висихання.
Увага: Сильно промоклі від клею полотно може разлезаться в руках.
ФлизелиновыеСамые популярні і ходові на сьогоднішній день.
- Флізелін – матеріал м’який і легкий, виготовлений на основі целюлозних ниток і трохи нагадує папір, хоча за багатьма параметрами помітно її краще. Їх можна мити, але вони погано чинять опір стирання і інших фізичних пошкоджень.
- Клеїти їх легко (див. Як клеїти бамбукові шпалери правильно), помазати стіну клеєм і тут же докласти полотно. Добре стикуються і не пузырятся. Головним достоїнством вважається те, що флізелін може розтягуватися, облягаючи нерівності. Тому стіну під нього не обов’язково доводити до ідеального стану.
- В дуплексному варіанті флізелін часто служить підкладкою під вінілову лицьову сторону. Клеїти такі шпалери слід точно так само, як описано вище.
ВиниловыеВинил, або полівінілхлорид – синтетичний матеріал, різновид пластику, широко використовується для різних цілей в багатьох галузях.
- Стійкий до вологи, забруднень і фізичних пошкоджень, легко миється. Лицьова сторона може бути гладкою або спіненої. Вінілові шпалери з гладкою поверхнею ще називають сатиновими і нерідко відносять в окрему категорію, хоча інші властивості залишаються, як і у вінілу.
- Матеріал щільний і зовсім не розтягується, з-за чого можуть виникнути труднощі при наклейці на нерівну поверхню.
- Одношарові шпалери з вини ще іменують ПВХ плівками. Часто вони проводяться у самоклеїться варіанті, має клейку основу.
- В дуплексному вигляді вініл завжди виступає в якості лицьового шару. А для підкладки використовується папір або флізелін. Робиться це для того, щоб забезпечити зручність наклеювання. Фотошпалери з паперовою основою важкі і погано клеяться.
- Єдиною їх перевагою залишається велика міцність. Технологія наклеювання така ж, як у паперових фотошпалер, тільки слід врахувати додатковий вага вінілового шару. Шпалери з флізеліновій основою легше паперових, зручніше в монтажі і тому більш популярні.
ТканевыеТканевые фотошпалери можна сміливо назвати реінкарнацією середньовічних гобеленів, якими прикрашалися стіни замків і королівських палаців. Це найдорожчий і самий вид фотошпалер, нітрохи не поступається іншим елітних видів декоративної обробки приміщень.Для виробництва використовується в основному натуральна тканина (шовк, вельвет, велюр, оксамит тощо). Широко поширене друк фотошпалер на полотнах, що використовуються для написання картин.
- Самоклеючі одношарові тканинні шпалери зустрічаються рідко. Класичні одношарові варіанти у сухому вигляді накладаються на намазала клеєм стіну.
- В дуплексному вигляді в якості підкладки під тканина використовується флізелін, ПВХ або папір. З флізеліновій основою шпалери найбільш легкі і зручні. Паперові міцніше і можуть прикрити незначні дефекти поверхні. ПВХ підкладка зазвичай йде в самоклеїться варіанті.
- Головне достоїнство тканинних фотошпалер в справлене враження розкоші і витонченості. Але крім власної дорожнечі вимагає ретельної підготовки стін, на якій не варто економити. Інакше, витратившись, можна залишитися незадоволеним кінцевим результатом.
Поділ фотошпалер за текстурою поверхні
Текстура поверхні фотошпалер сильно впливає не тільки на декоративний зовнішній вигляд враження від картини. Від неї безпосередньо залежить вологостійкість і опір фізичного впливу. Коли фотошпалери вироблялися тільки з вінілу і паперу, існував тільки один гладкий вигляд поверхні.
Пізніше додався ламінований шар, що захищає папір від вологи, але він теж був гладким. Тепер ситуація змінилася і в прагненні залучити клієнта і додати зображенню більшої виразності, виробники фотошпалер розробили кілька видів текстур.
ШтукатуркаПоверхность не рівна, а з найдрібнішої шорсткістю і подряпинами, наче потерті дрібним піском. Повністю імітує зовнішній вигляд звичайної штукатурки.Робиться на вінілі або флізелін.Іноді додатково ламінується для більшої схоронності. На обробленої таким чином поверхні виглядають як справжні зображення середньовічних фресок з храмів і замків. На текстурах пил майже не збирається, і чистити або мити таку поверхню так само легко, як і гладку.ПесокРельефная поверхня, що імітує великі піщини. Підрозділяється на дрібну (розмір песчинок1-2 мм) і велику фактуру (до 5 мм).
- Пісок з дрібною фактурою робиться на вінілової або флізеліновій основі, товщиною 1-3 мм Крупнофактурний поверхні робляться тільки на товстому шарі (5 мм) спіненого вінілу.
- Така фактура відмінно приховує нерівності стін. На ній погано помітні незначні фізичні ушкодження. Але дуже швидко забруднюється і накопичує бруд в западинах рельєфу. Чистка та мийка таких поверхонь являє істотну проблему.
ЖивописьНа цієї текстурі чітко видно сліди і розводи від мазків пензлем або мастихіном, залишені недбалим художником. Такі шпалери виглядають як справжні картини.
- На них виглядають як справжні репродукції шедеврів епохи Відродження, так і сучасні твори. Глибина мазків може доходити до 3 мм. Поверхня використовується з вінілу, сатину, флізеліну.
- Можна створити матовий відтінок або надати поверхню глянсовий блиск. Миється така фактура відносно легко, хоча пил і може накопичуватися в найглибших штрихах і лініях.
- Текстура візуально згладжує плавні нерівності стіни, але нетерпима до тріщин та вибоїн, які слід попередньо закрити.
ХолстТот ж схожий мотив на мистецьку тему, однак у цей раз імітуються не мазки на товстому шару фарби, а фактура полотна, на якому буде написана картина. Гладка поверхня практично з глянсовим або матовим блиском. Може бути створена на всіх видах матеріалу, крім тканинного.Це найдрібніша з текстур, а тому найбільш вимоглива до ідеальної рівності стіни, на яку буде клеїтися. Так само вона практично не приховує нерівності і вигини.
Сучасні фотошпалери за матеріалами, з яких виготовляються, багато в чому схожі на звичайні шпалери. Але на відміну від останніх вони не розфарбовані в примітивні узорчіков і квіточки.
Вони несуть у собі осмислене сюжетне зображення, що мають власну мистецьку цінність. Цим вони суттєво виходять за рамки чисто утилітарної функціональності, стаючи важливим атрибутом в дизайнерському оформленні інтер’єру та його естетичному сприйнятті.
Фотошпалери у вуличному кафе краще підбирати з скловолокном, даний матеріал прекрасно переносить підвищену вологість. Всю роботу по обробці повністю можна буде зробити своїми руками і ціна буде не значною. Інструкція допоможе вам зробити правильний вибір.