Як підібрати щільні шпалери, щоб приховати нерівності і дефекти на стіні: вибір кольору, фактури і щільності шпалер, рекомендації для дуже кривих стін

Заощадити кошти і зробити якісний ремонт можна за допомогою шпалер великої щільності. Вони не тільки прослужать багато років, але і зроблять стіни більш рівними без додаткових оздоблювальних робіт.

Зміст

 • Як зробити ремонт без вирівнювання стін
 • Можна клеїти на нерівні стіни шпалери: особливості
 • Які вибрати шпалери на нерівні стіни, щоб приховати нерівності, тріщини
 • Які підкреслюють вади штукатурки
 • Самі товсті шпалери для нерівних стін
 • Який колір приховує нерівності
 • Як наклеїти щільні шпалери на нерівні стіни
 • На який клей краще клеїти
 • З чого почати
 • Особливості поклейки в кутах
 • Поради
 • Корисне відео
 • Як зробити ремонт без вирівнювання стін

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стенНерівні стіни можуть бути як у квартирі, так і в житловому будинку. Самостійно зробити їх гладкими складно, тому більшість звертаються до фахівців. Але ця процедура витратна, і багато мешканці намагаються вирішити проблему нерівних стін більш бюджетним способом. Зробити це можна за допомогою шпалер великої товщини.

  Можна клеїти на нерівні стіни шпалери: особливості

  Нерівні стіни — одна з головних проблем при ремонті квартири. Недоліки можуть бути як незначні, помітні тільки при певному освітленні. Можуть бути добре видимі недоліки, які можна виправити тільки за допомогою професіоналів обробників. Такі стіни можна фарбувати, наносити рідкі шпалери, декоративну штукатурку, такий вид обробки тільки підкреслить недоліки стіни. Єдиним варіантом, який підійде для декорування стін з нерівностями буде використання шпалер. Вони допоможуть візуально вирівняти стіни і частково приховають недоліки.

  Які вибрати шпалери на нерівні стіни, щоб приховати нерівності, тріщини

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стенНерівності на стінах допоможуть приховати шпалери:

  • з дрібним малюнком, наприклад, орнамент з рослинних елементів, фігурок птахів, тварин;
  • з абстрактним малюнком, не мають строгих геометричних форм;
  • з фактурним малюнком, будь-опуклі зображення при правильному наклеюванні зроблять стіну більш рівною. Підійде опуклий малюнок як великий, так і малий;
  • з імітацією різних видів штукатурки.

  Візерунок на шпалерах з малюнком не повинен підбиратися на стиках. Це збільшить витрату матеріалу і підкреслить нерівності стіни, якщо вони будуть потрапляти під стики смуг.

  Які підкреслюють вади штукатурки

  У цьому випадку не варто використовувати рулони:

  • з геометричним візерунком, особливо з вертикальними або горизонтальними смугами;
  • зі світлими або пастельними відтінками, вони зроблять виїмки або виступи на стінах набагато помітніше;
  • тонкі на паперовій основі підкреслять навіть невеликі недоліки штукатурки;
  • на тонкій основі з геометричним малюнком. При наклеюванні на дефекти малюнок буде жолобитися і привертати увагу;
  • однотонні рулони світлих тонів, наприклад, пісочні, рожеві, салатові.

  Самі товсті шпалери для нерівних стін

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стенПри виборі відповідного рулону, потрібно звернути увагу на товщину матеріалу: чим він товстіший, тим краще приховає недоліки стін.

  Тут підійдуть такі шпалери:

  • багатошарові з паперу;
  • флізеліну;
  • вінілу, вони завдяки покриттю мають високу щільність від 200 до 400 г/м2;
  • з натуральної основи. Вони виконуються з рослинних матеріалів, найпоширеніші з бамбука і пробки. Завдяки товщині і фактурі вони добре маскують всі недоліки стіни. Можуть використовуватися для однієї, самої проблемної стіни в приміщенні.

  Шпалери з натуральних матеріалів коштують не дешево, але вони не виділяють шкідливих речовин, довговічні, їх легко очищати від забруднень. Коркові шпалери виконують звукову ізоляцію приміщення.

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стен Слід врахувати, що чим товще шпалери, тим складніше їх приклеїти. Тому, якщо немає досвіду в приклеюванні шпалер, але потрібно вибирати рулони з середньою щільністю.

  Який колір приховує нерівності

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стенНе тільки фактура і товщина шпалер допомагає приховати вади в штукатурці. Колір також має важливе значення. Краще вибирати рулони темних кольорів, наприклад, з темним фоном або з орнаментом насичених кольорів. Чорний і темно-синій кольори можуть приховати вади, але кімната зі стінами таких відтінків не сподобатися багатьом. Краще використовувати такий колір для однієї зі стін, для інших підібрати варіант з малюнком, де використовуються чорний чи темно-синій кольори.

  Як наклеїти щільні шпалери на нерівні стіни

  Якщо візуально є не тільки дефекти на стінах, але і нерівності між стіною і стелею, потрібно відрізати смуги з запасом. Зайве після наклейки і висихання клею відрізають монтажним ножем під лінійку.

  Краще вибирати ті щільні шпалери, на яких є нахлест. Це дозволить більш акуратно виконувати роботу.

  На який клей краще клеїти

  Флізелінові шпалери легко наклеювати, так як клей наноситься на стіну. Смуга легко розподіляється по поверхні стіни і не розтягується через вологого клею.

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стен Слід використовувати той вид клею, який рекомендує виробник шпалер. Може здатися, що це економічно не вигідно, так як хороший матеріал коштує не дешево. Але це забезпечить хорошу сцепляемость смуг зі стіною. Зазвичай клей продається у вигляді сухого порошку, який розводиться водою. При покупці потрібно звернути увагу на термін придатності суміші.

  З чого почати

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стенСпочатку потрібно виконати підготовчі роботи. Якщо на стіні є тріщини, то їх потрібно зняти старий матеріал, і загрунтувати утворилася западину. Потім закрити тріщину шпаклівкою.

  Потім нанести ґрунтовку, вона зміцнить основу, зробить його більш зручним для наклеювання смуг. Час висихання грунтовки вказано на упаковці. Зазвичай використовують ґрунтовки, що утворюють після висихання на поверхні плівку.

  Наклеювання флізелінових або вінілових шпалер виконують у наступній послідовності:

  • За допомогою будівельного рівня потрібно намалювати на стіні вертикальну смугу. По ній потрібно строго вирівняти першу смугу. Наносити на стіни клей можна за допомогою поролонового валика або широкої кисті. Робити це потрібно акуратно і максимально швидко.
  • Прикладають смугу і акуратно її вирівнюють зверху вниз. Робити це можна за допомогою м’якої тканини або чистого валика з поролону. Сильно пригладжувати полотно до нерівностей не потрібно, так як це тільки підкреслить дефекти.

  Після наклеювання можуть бути видно нерівності на стиках стін і стелі. Щоб їх приховати використовують стельовий плінтус.

  Особливості поклейки в кутах

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стенПриклеїти цілісне полотно в кутку особливо при дефектах стін не вийде акуратно. Обклеювання внутрішніх кутів потрібно виконувати в наступній послідовності:

  • від останньої приклеєною смуги до кута відміряти відстань;
  • розрізати шпалери на дві частини, ширина однієї повинна рівнятися відміряному розміром плюс 5 см;
  • потім потрібно приклеїти смугу так, щоб невеликий внапуск заходив за кут. Надлишки шпалер потрібно зрізати по куту гострим ножем. Якщо лінія кута не рівна, то потрібно використовувати лінійку;
  • на іншій стороні потрібно за допомогою схилу намалювати вертикальну лінію на відстані від кута, рівному ширині залишився смуги мінус 2 див. Намальована лінія допоможе рівно приклеїти шпалери;
  • на стіну наносять клей, вирівнюють смугу по накресленої лінії і акуратно наклеюють. При цьому в кутку напуск утворюється. Його потрібно зрізати за допомогою гострого ножа.

  Поради

  Для стін краще не використовувати бра та інші види настінних світильників, так як світло від них у вечірній час підкреслить всі недоліки. Чим далі джерело світла від стіни, тим менше він буде підкреслювати недоліки.

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стенБільшість дефектів, таких як: перепади по висоті, незначні заглиблення та виступи будуть помітні тільки при вечірньому освітленні. Це потрібно враховувати при закладенні тріщин і невеликих заглиблень.

  Якщо є досвід в обробних роботах, то бажано явні похибки виправити за допомогою штукатурки. Наприклад, занадто великі поглиблення і тріщини буде дуже складно замаскувати навіть щільними шпалерами.

  Щільні шпалери будуть коштувати дорожче тонких, але не слід економити, так як вони допоможуть приховати недоліки.

  При комбінуванні смуг з різних рулонів, потрібно заздалегідь продумати поєднання. У двох видах повинні бути елементи, що повторюються, наприклад:

  • однакова текстура при різному кольоровому фоні;
  • однотонний варіант і рулони з орнаментом. При цьому колір однотонного полотна повторяться в малюнку орнаменту;
  • однаковий малюнок в різному колірному виконанні. Це може бути рослинний орнамент на пастельному тлі і той же мотив, виконаний на темному тлі.

  Как подобрать плотные обои, чтобы скрыть неровности и дефекты на стене: выбор цвета, фактуры и плотности обоев, рекомендации для очень кривых стенНе слід вибирати шпалери з глянсовою, блискучою поверхнею, краще підібрати матовий варіант. Глянсова поверхня відбиває світло, підкреслює недоліки.

  Наклеїти шпалери будинку можна і самостійно, вибираючи рулони великої щільності. З їх допомогою можна задекорувати невеликі недоліки стіни і нерівності у місці стику стіни і стелі.

  Корисне відео