Як пофарбувати шпалери під фарбування без розлучень

Как покрасить обои под покраску без разводовЯк пофарбувати шпалери під фарбування без розлучень

Як правильно пофарбувати шпалери під фарбування ми з вами розглянемо докладно. Адже на сьогоднішній день серед представленого різноманіття декоруючих покриттів для стін, шпалери займають лідируючі позиції. Вони відрізняються різноманітністю колірних варіантів, фактури, техніки нанесення, функціональністю.

Кожен варіант перетворює приміщення, роблячи його затишним, при необхідності функціональним. Шпалери – це наш щоденний затишок. На відео у цій статті ви можете переглянути окремі моменти виконання роботи. Адже все цілком можна зробити своїми руками і тоді ціна буде не значною.

Зміст статті

  • Шпалери під фарбування: основне і другорядне
    • Варіанти шпалер під фарбування
  • Чим і як фарбувати шпалери під фарбу
  • Виконання роботи
    • Забарвлення шпалер

Шпалери під фарбування: основне і другорядне

Шпалери з можливістю фарбування створюють додаткові розширені можливості. Таку поверхню можна перетворити на витвір мистецтва і поле діяльності вашої фантазії. Правильний вибір потрібного варіанту матеріалу, дасть можливість тривалий час милуватися отриманим результатом.

Варіанти шпалер під фарбування

Під фарбування розрізняють шпалери на основі флізеліну, паперові і склошпалери (див. Що краще: флізелінові або склошпалери). Кожен з видів абсолютно індивідуальний, при виготовленні має особливу технологію, склад. Кожний окремо можна застосувати навіть до багаторазового фарбування фарбою.

У продаж вони надходять без попередньо нанесених шарів фарби. Зустрічаються кольорові варіанти, але вони світлих тонів.

Паперові обоиПод фарбування підходять навіть для тих стін, які не змогли вирівняти ретельно. Така можливість створюється завдяки щільності і багатошаровості паперових рулонів.

  • Для тривалої служби та можливості фарбування в процесі виготовлення їх просочують спеціальними складами, які відштовхують воду, але добре схоплюють фарбу.
  • Якщо обклеїти такими шпалерами всю кімнату, то створиться відчуття безшовної технології, тепла, затишку (див. Розглянемо як клеїти паперові шпалери правильно).

Бамбукові шпалери під фарбування плотныеОни не мнуться. Флізелін — це основа, яка має найбільшу щільність.

  • На таку основу наноситься рельєфний малюнок з вінілу, який попередньо перетворили в піну. Звичайно такий м’який шар, його легко пошкодити. Тому з такими шпалерами потрібно поводитися акуратно. Нанесена на них фарба виконує захисну функцію, забезпечуючи необхідну твердість.
  • Флізелінові шпалери прекрасно клеяться (див. Як клеїти бамбукові шпалери правильно), стиків не видно. Після фарбування ховаються нерівності стін і інші дефекти. Їх рекомендують клеїти в нових будинках з-за міцності і приховування можливих тріщин після

Склошпалери Виготовлені з ниток скловолокна. У нього входить пісок, сода, доломіт, вапняк.

  • При виробництві склоподібне покриття з’єднують з паперовим. В результаті утворюється основа різної щільності, з різними варіантами рельєфності, малюнків.
  • Вони також можуть приховувати дефекти стін. За рахунок можливості різного переплетення ниток, можуть імітувати будь-яку поверхню: ялинку, павутину, ромби та інші.
  • У них завидна довговічність, вони піддаються миття щіткою. Таке відмінна якість дає можливість їх застосовувати в громадських будівлях, готелях.
  • Обклеювання вони піддаються добре (див. Як клеїти склошпалери під фарбування: робимо своїми руками), але знімаються зі стіни з зусиллями, та як щільно прилягають.

 

Чим і як фарбувати шпалери під фарбу

Крім вибору правильних шпалер, увагу потрібно приділити якою фарбою пофарбувати шпалери під фарбування. Від цього буде залежати не тільки зовнішній вигляд, але і термін служби покриття.

Как покрасить обои под покраску без разводовВибираємо барвник

Увага: Для фарбування шпалер підходять фарби на основі води. З акрилових представників підходять тільки ті, які не входять розчинники.

Це:

  • Фарби на водній основі можуть бути матовими, глянцевими, бувають і підлозі матові.
  • Глянцеві яскраво і чітко підкреслюють фактуру і малюнок шпалер, утворюють стійку поверхню.
  • Застосування матового варіанта забезпечує приховування будь-яких нерівностей і огріхів стін.
  • Обов’язково треба подумати, в який колір пофарбувати шпалери під фарбування, світлі тони візуально збільшить приміщення, а темні, навпаки, зроблять його менше.

Виконання роботи

Для приклеювання основи необхідно придбати валик з хутряною насадкою, лоток, пензлик, звану флейц на 50 або 80 см, скотч з паперу.

Увага: Приділіть увагу вибору валика, адже така дрібниця може погіршити фарбування. Найкраще підійде варіант з довгим ворсом. Його вистачить на фарбування всієї необхідної площі.

Отже:

  • За рахунок подовженого ворсу фарбується малюнок повністю, короткий ж захоплює тільки поверхню зверху. При виборі поролонових валиків враховуйте, що вони утворюють бульбашки фарби, а отже зовнішній вид роботи буде зіпсований. Гідність поролону – це можливість зняття надлишку фарби з поверхні. Велюровий матеріал також забезпечує погане фарбування, як і у випадку з короткого ворсу хутра.
  • Щоб фарбувати кути користуються вузькими пензликами або короткими валиками.
    Перед початком роботи потрібно застелити підлогу газетами або іншим матеріалом, щоб уберегти від забруднення.
  • Для захисту плінтусів їх проклеюють паперовим скотчем. Видаляють його до застигання фарби, щоб уникнути обривів матеріалу.
  • Кількість нанесених шарів залежить від якості фарби. Деякі наносять в один шар і цього достатньо фарбування виконується ретельно. Фарби подешевше вимагають двох шарів нанесення з висиханням кожного попереднього. Це також враховують при виборі матеріалу для роботи.

Забарвлення шпалер

Робота з матеріалом повинна виконуватися відповідно до вимог інструкції. Потрібно знепилювання поверхні перед роботою. Дуже довго вичікувати час між висиханням шарів не варто.

Це може вплинути на якість зчеплення матеріалу.
В деяких випадках в інструкції потрібно розбавлення фарби водою. Для цього потрібно перелити її у відро більшого розміру.

Увага: Якщо розведення не потрібне, то перед нанесенням її ретельно перемішують до однорідності міксером або палицею. Проціджування вбереже від твердих нерозчинених суспензій. Якщо після роботи залишилася фарба, її поміщають в банку з щільною кришкою і перевертають для видалення наявного повітря. Таким чином фарба не висохне.

Етапи нанесення фарби:

  • Пензлем або валиком фарбують верх і низ стін, кути. Смуги нанесення повинні бути близько 10 см. Це вимагається для подальшої роботи валиком, щоб він не заходив на зайве відстань, забруднюючи інші ділянки. Наноситься фарба ділянками, щоб мокрий шар не переривався.
  • При підсиханні потрібно враховувати, що шари можуть накладатися і товщати в місцях перетину і давати інший відтінок. Тому потрібно намагатися не допускати пересихання.
  • Може трапитися і підняття фарби. Такий небажаний ефект досягається також за рахунок неправильного нанесення фарби і безконтрольного висихання. Приклад: наноситься мазок, який не висох, але знайшов велику густоту. При нанесенні наступного шару інструмент може зачепити краєм цей край і підняти його. Тому мазки потрібно відразу наносити, розтушовуючи можливі накладки.
  • У важко доступних місцях користуватися валиком не рекомендується. Розетки, плінтуси та інші елементи обробляють пензлем необхідної товщини. Це виконується по ходу роботи при підході до необхідного ділянці.
  • Працюють починаючи з кута і до кінця стіни. Якщо бере участь 2 людини, то кожен працює зі своєю.
  • Не варто користуватися старими засохлими валиками. Така економія може зіпсувати зовнішній вигляд полотна, і всі витрати виявляться марними.
  • Новий валик спочатку намочують у мильній воді, віджимають і промивають в чистій. Таким чином, віддаляться випадають ворсинки. Далі його вмочують у ємність з налитої фарбою (не повністю, тільки вмочити).

Щоб вмочити весь інструмент у фарбу, необхідна хитрість. На лотку для фарби є фактурна решітка. Її використовують з метою розкочування валика і рівномірного нанесення фарби на всю його поверхню. Це можна робити по чистій стіні. Іноді вимагається виконання такої процедури кілька разів. У підсумку валик повинен повністю насититися розчином і навіть почати «плямкати».

Виконується цей етап кожен раз при взятті фарби валиком перед подальшим нанесенням. Якщо валик не просочиться, то можливе отримання нефарбованих ділянок, а після висихання утворюються плями. При багаторазовому повторенні таких вимог набувається спритність, як у досвідчених малярів, які роблять це швидко і автоматично.

  • Просочений валик з фарбою піднімається і відразу починається рівномірне розкочування. Рівномірність рухів забезпечать рівність, акуратність, отримання одного шару.
  • Руху при нанесенні також важливі. Рекомендовано візуально промальовувати англійську букву W. Останнім направляють рух знизу вгору. Завдяки цьому знизу не буде утворюватися потовщення шару. Не добираючи фарбу додатково, руху валиком направляють горизонтально, виробляючи краї.
  • Після роботи над однією буквою відразу наносять іншу. При кожному етапі роботи не можна забувати про встановленнях правила нанесення, вологості шарів, адже найменший недолік зіпсує праця і витрати.
  • Фарба для стін наноситься паралельно, вертикально і зверху вниз. Ширина смуг приблизно 70 див. Температура в приміщенні і швидкість висихання шару може впливати на ширину. Потрібно стежити, щоб при наступному нанесенні валик не йшов по висохлому району.
  • Звичайно випадки підсихання бувають. Досвідчені майстри користуються перевіреними способами, прийомами, щоб вийти з такої ситуації. Вони перед фарбуванням поверхні збільшують рівень вологості в приміщенні. Це можна здійснити, поставивши ємність з гарячою водою приблизно за 30 хвилин до початку роботи. Батареї потрібно закрити мокрою ганчіркою. Звичайно така процедура полегшить працю і поліпшить якість роботи. Навіть незграбний мазок можна буде справити.
  • Стіни у вологому приміщенні обробляють не переживаючи за пересихання. Фарба лягає рівномірно. Після роботи воду прибирають, двері і вікна відкривають для провітрювання. Проветриваясь, вологість знижується і фарба краще починає висихати.

Увага: При підвищенні вологи слід пам’ятати, що волога може надати негативний вплив на шпалери. Переборщивши, можна привести до відклеювання країв матеріалу.

  • Після роботи з першим шаром, чекають висихання, дивляться на отриманий результат. Якщо ефект не підходить, то наносять другий шар, а далі, можливо, буде і третій.
  • Виділити рельєфність зображення можна за допомогою велюрового валика.
    Для кутів беруть короткі валики або флейци, але ними важче працювати.
  • Іноді застосовують технологію з видаленням верхнього шару. Для цього використовують поролоновий валик. Такий інструмент не годиться для первинного фарбування, але відмінно справляється зі збором фарби.
  • В такому процесі важливо періодично промивати валик і добре віджимати, щоб вода не потрапила на поверхню, утворюючи бульбашки. У цьому випадку потрібен тільки збір фарби.
  • Після роботи фарбу збирають у ємність, проціджують. Якщо передбачається робота валиком з цією ж фарбою, то його не миють, а тільки обертають вологою ганчіркою і поміщають в кілька пакетів. Якщо помиєте його, то збільшите витрата фарби. Адже потім його знову доведеться добре просочувати.
  • Шпалери під фарбування можуть припускати і кілька шарів нанесення фарби. Все залежить від малюнка. Останній шар може взагалі привести до вирівнювання поверхні.

Увага: Перед купівлею шпалер, дізнайтеся скільки шарів можна наносити , адже може бути і знадобиться наносити барвник і другий раз. Продумайте який можливий знос стін, адже в разі наявності в будинку дітей або домашніх тварин фарбування може не врятувати. Може знадобитися заміна старого матеріалу на новий.

  • У громадських місцях також може знадобитися заміна шпалер, а не повторне фарбування, але в цьому випадку слід підбирати більш зносостійкі варіанти при первинній обклеюванні.

Фарбування шпалер цікавий і цікавий процес, адже при творчому підході з допомогою фарби можна зобразити будь-яку картинку. Так що поспішати не варто, подивіться фото готових приміщень і виберіть потрібний дизайн. Інструкція допоможе вам не допустити помилок.