Як створити ефектний дизайн без істотних витрат: приклади використання шпалер під камінь

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

Серед найбільш міцних і довговічних будівельних матеріалів саме камінь користується найбільшою популярністю: різні відтінки, нестандартні форми обробки і можливість оформлення будь-якого приміщення – це лише деякі з тих переваг, які дозволять вам створити по-справжньому вишуканий і неповторний дизайн.

Камінь в інтер’єрі вже давно використовується для створення акцентів на багатстві і розкішності стилю. Тим не менш, такі матеріали сьогодні доступні не всім: насамперед, це пов’язано з їх вартістю, адже, залежно від різновидів каменю, ціни збільшуються.

Деякі типи приміщень не представляється можливим оформити за допомогою таких матеріалів: розміри простору, особливості планування і навіть структура стін можуть стати головними перешкодами для кам’яного оформлення.

У зв’язку з такими особливостями набувають популярності альтернативні варіанти обробки, а саме — шпалери під декоративний камінь. Менш дорогі, але досить стійкі і практичні шпалери, стилізовані під камінь, допоможуть вам оформити кімнату в яскравому і ефектному стилі, не вдаючись до використання натуральних оздоблювальних матеріалів.

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

Особливості шпалер, стилізованих під камінь

Шпалери такого типу можна назвати новинкою на ринку оздоблювальних матеріалів: ще при Радянському Союзі вони користувалися неабиякою популярністю, і з тих пір технології створення подібних покриттів лише вдосконалюються.

За структурою вони не відрізняються від стандартних шпалерних покриттів: той же склад, ті ж різновиди і особливості поклейки. Єдина відмінність – це зовнішній вигляд, що імітує кам’яну кладку, а іноді і повторює її по фактурі.

Реалістичність таких шпалер забезпечується завдяки незвичайному способу фарбування полотна: безліч різновидів лакофарбових матеріалів накладаються на поверхню декількома шарами для створення різнопланових фактур і відтінків. У деяких випадках для створення реалістичного малюнка використовуються нестандартні технології нанесення фарб: такі шпалери зустрічаються рідше, але і виглядають більш стильно в порівнянні з традиційними аналогами.

Пам’ятаєте! Оскільки структура шпалер під камінь відповідає структурі звичайних шпалерних покриттів, вибирати потрібний матеріал необхідно, відштовхуючись від специфічних умов, характерних для вашої кімнати.

У ванній враховуйте можливість попадання вологи, на кухні – ризик забруднення поверхні, в передпокої – можливість постійного механічного впливу, а в жилих приміщеннях – необхідність використання екологічно чистих матеріалів.

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

Найчастіше виробники випускають паперові вологостійкі шпалери для стін під камінь, але такі шпалери підійдуть вам тільки в тому випадку, якщо ви не розраховуєте на довгий термін служби. У процесі експлуатації вони можуть втратити форму або свою яскравість, і ваша стіна вже не буде виглядати, як справжній камінь.

Паперові покриття доцільно використовувати для обробки житлових приміщень, оскільки вони забезпечують можливість циркуляції повітря і відрізняються екологічністю. Також вони підійдуть для оформлення обідньої зони в інтер’єрі кухні.

У робочій зоні кухні, а також в інтер’єрі ванної кімнати необхідно використовувати шпалери, які витримають не тільки періодичне потрапляння вологи, але і перепади температур. Крім того, було б непогано забезпечити можливість періодичної очистки таких матеріалів. Саме тому фахівці радять використовувати в таких приміщеннях вінілові і акрилові шпалери під кам’яну кладку.

Ще одним вигідним варіантом для обробки є шпалери на флізеліновій основі, оскільки вони відрізняються високою міцністю і достатньою стійкістю до зовнішніх впливів.

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

Порада: у разі необхідності маскування нерівностей стін або створення реалістичного рельєфу на поверхні шпалер зупиніть свій вибір на покриттях із спіненого вінілу.

Нестандартні фактурні рішення допоможуть вам точно відтворити кам’яну кладку в інтер’єрі, а якісні характеристики таких шпалер дозволять вам створити довговічний ремонт, який не зіпсується навіть після тривалого терміну експлуатації шпалер.

Крім можливості орієнтації на будь-які особливості приміщень, шпалери з кам’яною кладкою володіють значним рядом інших переваг. У чому ж успіх таких матеріалів, і як вони дозволяють вирішити деякі проблеми в дизайні, ми розберемося далі.

Переваги

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

Крім дизайнерського ефекту, шпалери, що імітують кам’яну кладку, володіють наступними перевагами в порівнянні з іншими варіантами обробки:

 • за рахунок основи, аналогічної звичайним шпалер, такі покриття володіють невисокою вартістю. До того ж, для обробки стін за допомогою матеріалів такого типу не доведеться залучати фахівців, що дозволить вам заощадити не тільки на їх покупку, але і на процесі поклейки;
   
 • одна з важливих особливостей таких шпалер – можливість створення будь-якої композиції на стіні: орієнтуйтеся на пропорції кімнати і відповідні за стилем можливості такої обробки – і клейте шпалери, попередньо вирізані в потрібній формі;
   
 • для зняття і заміни шпалер потрібно менше часу, ніж для очищення стін від декоративної кам’яної кладки;
   
 • завдяки стандартній товщині покриттів шпалери такого типу не будуть створювати негармонійні стики при поєднанні з іншими настінними покриттями, тому вам не доведеться витрачатися на молдинги, бордюри та інші пристосування;
   
 • великий асортимент шпалер з малюнком під камінь дозволяє втілити в реальність практично будь-який дизайн.

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

При бажанні майбутній сюжет кам’яної кладки можна вибрати самостійно – і замовити сучасні фотошпалери на клейкій основі — самоклеючі, що дозволяють значно спростити процес декоративної обробки. Визначитися з відтінками і розмірами можна по фото шпалер під камінь.

При гармонійному поєднанні кам’яних мотивів з іншими матеріалами можна підкреслити особливості вибраного стилю інтер’єру.

Наприклад, класика буде виглядати набагато ефектніше при поєднанні каменю і дерева, хай-тек – при поєднанні з металом, а модерн – зі скляною атрибутикою. Крім того, шпалери такого типу відмінно поєднуються з іншими оздоблювальними матеріалами: наприклад, поширеним є створення в інтер’єрі комбінацій шпалер під декоративний камінь з рідкими шпалерами.

Шпалери такого типу можна використовувати для перетворення житлових просторів, передпокоїв, кухонних інтер’єрів, а також прикрашати ванну, лоджію та інші приміщення. Завдяки можливості імітації будь-якого сюжету ви зможете створити видимість обробки з допомогою самих дорогих матеріалів, наприклад, мармуру, який завжди вважався доказом розкішного стилю.

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

Інтер’єрні рішення

Хоча використання шпалер під камінь і цегла в інтер’єрі – це вже свідчення тонкого смаку, все ж, необхідно відповідально підійти до вибору таких матеріалів та їх використання для перетворення простору.

При купівлі стилізованих шпалер переконайтеся в їх довговічності і відповідній якості: ознайомтеся з інформацією і відгуками про бренд, поцікавтеся про наявність відповідних сертифікатів, а також проконсультуйтеся зі спеціалістами щодо можливості їх застосування в вашому інтер’єрі.

Порада: заздалегідь продумайте, з якими покриттями ви плануєте поєднувати шпалери з кам’яною стіною. Можливо, вам доведеться перевірити покриття на сумісність: для цього невеликі фрагменти шпалер стикуються один з одним і розглядаються під різними кутами освітлення.

Гарантією успішного дизайну буде не тільки правильний вибір шпалер, але і вдале розміщення їх у просторі. Причому, для кожної кімнати характерні свої особливості такого декорування.

Наприклад, шпалери під камінь на кухні бажано розміщувати в тій зоні, яка сприймається, як головна в інтер’єрі. Найчастіше це обідній стіл, тим не менш, навіть в робочій зоні можна наклеїти матеріали такого типу: головне, щоб вони відповідали необхідним показниками вологостійкості і могли спокійно очищатися від забруднень.

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

В кухонному інтер’єрі необов’язково імітувати камінь на всій поверхні стіни. Щоб ваша кімната не здавалася тісному і похмурою, продумайте, як поєднати таку композицію зі світлими відтінками. Наприклад, камінь стане відмінним доповненням до світлого кухонного гарнітуру: в цьому випадку шпалери можна наклеїти в просторі між верхніми полицями і нижній меблями.

Взагалі шпалери під камінь в інтер’єрі можна використовувати у двох варіаціях. У першому випадку камінь сприймається, як основа дизайну, і фігурує у всьому просторі. З допомогою сюжетів з каменю декоруються всі стіни в приміщенні. Але не забувайте про те, що такий похмурий дизайн не завжди доречний. Якщо для стилю кантрі або класики камінь є одним з традиційних матеріалів, то сучасні напрямки не сприймають достатку таких сюжетів.

Другий спосіб – це створення акценту на окремій поверхні. У цьому випадку шпалери з сюжетом з каменю клеяться тільки на одній стіні. З допомогою кам’яної кладки можна підкреслити окремі полки, ніші, виступи, оформити арки або балконні зони.

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

За допомогою шпалер, зображують кам’яну кладку, можна створити видимість декоративних панелей, які зазвичай виконують захисні функції. Досить скомбінувати шпалери під камінь з іншими шпалерами в інтер’єрі – і забезпечити горизонтальний перехід між такими покриттями. Для оформлення верхньої частини стін бажано використовувати шпалери світлих відтінків.

Використання каменю для оформлення залу і вітальні дозволяє передати тонкощі стародавніх і середньовічних тематик. Тим не менше, навіть у деяких сучасних дизайнах такі елементи можуть бути присутніми для підкреслення акцентів. Чим світліше камінь – тим ніжніше і спокійніше сприймається інтер’єр.

У вітальні такі шпалери найчастіше використовуються для прикраси зони з диваном, виділення окремих полиць, а також для підкреслення камінної зони. З допомогою створення ефектних переходів між звичайними шпалерами і покриттям, стилізованими під камінь, можна зонувати будь-який простір.

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

Порада: щоб кімната, оформлена за допомогою шпалер під камінь, не виглядала перевантаженою, розбавте таку обстановку світлими меблями.

В передпокої найчастіше використовується декоративний камінь: порівняно з шпалерами такі матеріали стійкіші до пошкоджень, вологи і забруднень. Тим не менше, навіть при використанні стилізованих шпалер можна створити достатній захист для стін. До того ж, сюжети з каменю підкреслить вишуканий стиль такої кімнати. За допомогою кам’яних сюжетів у передпокої нерідко оформляються дверні прорізи, ніші, полиці, та дзеркальні рами, але можуть прикрашатися й цілі стіни.

Как создать эффектный дизайн без существенных затрат: примеры использования обоев под камень

Використання шпалер, що імітують кам’яну кладку, характерно навіть для ванної кімнати. Підібравши та стійкі якісні шпалери такого типу, ви зможете підкреслити розкішність інтер’єру і вигідно перетворити простір в зоні ванною, дзеркал або поличок.

В якості оптимального варіанту для створення такого дизайну у ванній кімнаті підійдуть склопластикові і вінілові покриття.

Шпалери, стилізовані під камінь – це вигідне рішення для тих, хто шукає оригінальні способи оформлення інтер’єрів, але не готовий викладати шалені суми за такий дизайн.

Ефектні і стильні шпалери допоможуть вам створити акценти, підкреслити особливість стилістики вашої кімнати, а також підтримати потрібну колірну гаму в інтер’єрі, не вдаючись до допомоги професійних дизайнерів.