Як виконується фарбування шпалер на стелі по інструкції

Как выполняется покраска обоев на потолке по инструкцииЯк пофарбувати шпалери на стелі

Шпалери на стелю під фарбування варто вибирати грунтовно. Адже їх характеристики досить різні. Але за їх допомогою цілком можна зробити гладку площину і після нанесення барвника все буде виглядати рівно і монолітно.

Як правильно вибрати і як правильно пофарбувати шпалери на стелі ми і розповімо в даній статті. Так само вам буде запропоновано відео і фото, де ви зможете побачити найбільш складні моменти нанесення наочно.

Зміст статті

  • Які бувають шпалери під фарбування
    • Як готується поверхню з бетону
    • Як підготувати стіну з цегляної кладки
  • Фарби для шпалер
    • Інструментарій
    • Фарбуємо флізелінові шпалери

Які бувають шпалери під фарбування

Коли люди планують зробити ремонт у своїй квартирі, одним з важливих моментів вибору є підбір оздоблювального матеріалу. Варіантів безліч. Однак, як показує статистика, найчастіше свій вибір зупиняється на шпалерному покритті.

Шпалери під фарбування для стелі бувають з різними характеристиками, давайте з цим питанням більш детально ознайомимося:

  • Це пов’язано, в першу чергу, з простотою поклейки і відносною дешевизною матеріалу. Так і наймати фахівців високого рівня не буде потрібно. Все можна зробити своїми руками, знизивши витрати таким чином до мінімуму. Навіть той, хто жодного разу не клеїв шпалери, зможе впоратися із завданням гідно. Головне, щоб руки були на місці.
  • При виборі такого виду обробки, потрібно пам’ятати, що не всі види годяться для фарбування. Шпалери під фарбування виробляються згідно з відповідними вимогами, характеристиками.

Шпалери з паперу

Как выполняется покраска обоев на потолке по инструкцииШпалери бумажныеВ більшості випадків, поверхня з паперу ще й має певний рельєф-рельєф, виконане за спеціальною технологією.

  • Такі види дизайну, кожен міг бачити на поліграфічної і рекламної продукції. Товщина такого матеріалу вище, ніж у “побратимів” виконаних іншим способом. А сама структура двошарова.
  • Не так давно з’явилися у продажу такі паперові шпалери, у яких між шарами, поміщаються тирсу або тонкий шар стружки. У зв’язку з таким технологічним рішенням, виходить красиве рельєфне зображення.
  • Для обробки беруться водовідштовхувальні хімічні (нешкідливим для оточуючих) фарби.

Флізелінові шпалери

Как выполняется покраска обоев на потолке по инструкцииШпалери флизелиновыеФлизелиновые шпалери (див. Флізелінові або вінілові шпалери: вибираємо які краще), так само, як і вищеописаний вид обробки, характеризуються рельєфністю.

  • Вони імітують рогожку або тканинну структуру. Досить зручні в сучасному дизайні і добре поєднуються з іншими інтер’єрними елементами.
  • Як і зрозуміло з назви, в основі їх – флізелін. На цю основу також наноситься шар спіненого вінілу. В основному – шпалери йдуть білого кольору або виконані в світлій колірній гамі.
  • Такий підхід у провадженні вирішує багато проблем для дизайнерів. Вони можуть пропонувати будь-яку забарвлення в своїх проектах.

Склошпалери

Как выполняется покраска обоев на потолке по инструкцииПриклад стеклообоевОбои “із скла відрізняються вираженою фактурою, що імітує павутину, рогожку або ялинку. Поверхня складається з скловолокна, яке переплітається між собою. В основному, склошпалери застосовуються для часткового декорування, дуже гарні для офісних і житлових приміщень.Трохи про линкрусте

Как выполняется покраска обоев на потолке по инструкцииЛикрустовые обоиДанный тип шпалер виробляється з природних матеріалів. Ніяких синтетичних нововведень – технологічний процес не змінюється з 18 століття. Як було, так і залишилося незмінним.

  • Для основи береться паперова складова, або текстильна. Склад: борошно з дерева, крейда, бджолиний віск та олія з льону. Всі компоненти, як бачите, природні, ніякої хімії.
  • Фарбування і процес тиснення виконуються за спеціальною технологією. На даний момент, такі шпалери лідирують за дорожнечею. Так, приміром, один рулон шпалер лінкруст можна купити за пару сотень єврогрошей.

Як готується поверхню з бетону

Обсяг виконуваних робіт, безпосередньо залежить від того, з чого зроблені стіни. Якщо, наприклад, вся поверхня зроблена з бетону, то єдине, що потрібно ще зробити – поштукатурити (див. Технологія штукатурки стін: як зробити правильно).

Робиться це в кілька етапів:

  • Спочатку обрызгивается стіна і накидається стартовий шар товщиною до 6 мм, Потім наносять основний фінішний шар такої ж товщини (приблизно)
  • Коли весь шар штукатурки висохне, всю поверхню підготовляють і ідеально вирівнюють за допомогою шпателя. Її наносять у два шари.
  • Кожен шар, в обов’язковому порядку, грунтується. Чим якісніше прогрунтовка, тим довговічніше результат. Фінішним етапом всіх робіт, є затирка поверхні за допомогою спеціальної абразивної сіточки або наждачного паперу.

Як підготувати стіну з цегляної кладки

Для початку роботи потрібно видалити все, що залишилося від старого ремонту. Ці шпалери видаляють повністю.

Увага: Не потрібно експериментувати і клеїти прямо з старих шпалер. Будь колишнє покриття необхідно видалити.

  • Запасіться теплою водою і металевим шпателем. Коли старі шпалери просочаться вологою, їх легко можна буде видалити за допомогою шпателя. Для нанесення води шланг не згодиться, досить валика і ванночки для фарбування. Не потрібно затоплювати сусідів знизу і робити ще і їм ремонт.
  • Якщо виникли труднощі під час видалення старої обробки, то підійде старий дідівський метод. Намочіть знову шпалери і пройдіться нагрітою праскою. Навіть самий старий сталінський клей не витримає термічної обробки.
  • Якщо на стінах є водоемульсійна фарба, то її можна легко змити (див. Як змити фарбу без проблем) або нанести шар грунтовки і далі, після висихання, починати поклейку. Трохи складніше, якщо стіни і стеля пофарбовані масляною старою фарбою. В цьому випадку потрібно ретельно її зачистити шпателем, або зняти электроинстументом зі спеціальним абразивом.
  • Потім потрібно пошпаклювати (див. Як зашпаклювати стеля своїми руками правильно) і зачистити сіточкою або наждачним папером. Тепер, що стосується сколів і всіляких тріщин. Перед обклеюванням шпалерами не повинно бути взагалі. У разі, якщо вони присутні, потрібно зашпаклевывать ці місця і затирати.

Про способах і прийомах поклейки в мережі є величезна кількість інформації і відеоуроків, тому не будемо загострюватися на цьому питанні. Розглянемо які фарби використовувати для фарбування шпалер.

Фарби для шпалер

Фарба для стельових шпалер під фарбування вибирається залежно від середовища перебування. Наприклад, для ванної кімнати слід підбирати вологостійкий барвник. Так само слід звернути увагу і на склад барвника, розчинних у воді або використання з додаванням розчинника.

За своїм складом вони поділяються на такі типи:

  • Акрилова фарба.
  • На латексній основі.
  • Полівінілацетатна фарба.

Вся робота цілком може бути зроблена своїми руками, тоді її кінцева ціна не буде високою. Тому для зручності барвник треба вибирати і за його способу нанесення.

В цьому питанні звертаємо увагу на деякі особливості:

  • Найпопулярніша в народі – акрилова фарба. Вона досить зносостійка, має міцний запас вологостійкості, широкий асортимент по колірній гамі. Їх можна застосовувати в будівлях з підвищеною вологістю.
  • ПВА-фарба – дуже дешева з водорозчинних. І її вартість, напевно, єдина позитивна сторона. Вона дуже боїться вологи і колірна гамма – нікуди не годиться. Використовується вона для стельових робіт і тільки в сухих приміщеннях.
  • Латексна фарба. Вона дуже добре себе веде в підвальних і підлозі підвальних приміщеннях у зв’язку з високою вологостійкістю. Дуже хороша тим, що легко наноситься тонким шаром, що зручно при роботі з рельєфними шпалерами.

Увага: При виборі глянсової фарби потрібно пам’ятати про те, що ступінь глянцю впливає на характеристики поверхні після фарбування шпалер. Чим менше ступінь глянцю, тим вище небезпека від вологи.

Інструментарій

Яким же чином пофарбувати шпалери на стелі, що краще використовувати в роботі? А головне, як не обляпать себе, друзів і стіни з статевим покриттям? Ще й потрібно якісно пофарбувати стелю, незважаючи на незручність і закони фізики.

Найкращий варіант – фарбопульт (див. Як вибрати фарбопульт ручного дії). Якщо його немає під рукою, можна скористатися малярським валиком, але це довше і незручно. Руки швидко німіють і втомлюються. Ще потрібна надійна і зручна драбина, ще краще – будівельні ліси.

Фарбуємо флізелінові шпалери

Фарбування шпалер на стелі справа не складна. Інструкція тут досить проста. Найголовніше нанести барвник однорідно.

Для цього варто застосувати валик або пульверизатор, який значно полегшить роботу. Як вже було написано вище, для фарбування вибирають ті фарби, які на водній основі.

Как выполняется покраска обоев на потолке по инструкцииНанесення барвника

Увага: Обмеження лише в тому, що не можна застосовувати масляні фарби і різні розчинники – вони можуть пошкодити рельєф. Для того, щоб мати максимально яскравий колір, потрібно знати деякі секрети:

  • Іноді корисно пофарбувати шпалери до процесу поклейки. Можна відразу нанести тонкий рівномірний шар і розтерти фарбу м’якою ганчіркою по всій площі шпалер. Це створить певний обсяг.
  • Ще одне цікаве дизайнерське рішення – вінілові шпалери в стельової зоні.Як же їх пофарбувати? У чому нюанси?
    По суті, нічого особливого в цьому процесі немає. Фарбування таких шпалер, нічим не відрізняється від роботи з флізеліновимі.

Шпалери під фарбування на стелю ви тепер виберіть відповідно до їх характеристик. Найголовніше на поспішати і робити роботу обдумано.