Як виконується поклейка шпалер під фарбування

Как выполняется поклейка обоев под покраскуПід фарбування як поклеїти шпалери

Як клеїти і фарбувати шпалери під фарбування ми з вами сьогодні розглянемо в деталях. Адже якщо цю роботу виконати не правильно, тоді ви можете зіпсувати поверхню, адже всі вади будуть видні. І як правильно клеїти шпалери під фарбування ми і розглянемо нижче. Так само на відео та фото ви зможете побачити найбільш складні ділянки роботи.

Зміст статті

  • Класифікація шпалер під фарбування
    • Порядок роботи при наклеюванні шпалер під фарбування
    • Наклеювання паперових і вінілових шпалер під фарбування
    • Наклеювання флізелінових і під фарбування склошпалер
  • Фарбування наклеєних шпалер

Класифікація шпалер під фарбування

Шпалери під фарбування як клеїти визначаємося і за складом самих шпалер. Адже в роздрібній торгівлі є не мало матеріалу, який досить різний за своїм складом.

Ціна нових матеріалів буде значно вище, адже у них характеристики найбільш прийнятні. Найдешевші, це паперові (див. Розглянемо як клеїти паперові шпалери правильно). Але їх приміром не варто кріпити на кухні. Адже вони досить сприйнятливі до вологому середовищі.

Давайте розглянемо найпоширеніші види шпалер і визначимося, які підійдуть вам:

БумажныеСамые дешеві і самі недовговічні. Цей вид шпалер має низьку якість, тому їх частіше застосовують для створення фону основного інтер’єру. Паперові шпалери під фарбування клеяться на стіну також як звичайні шпалери, але все-таки для подальшого фарбування доцільніше вибрати більш якісну основу.Вінілові з паперової основойЭтот вид шпалер під фарбування складається з паперового підстави і вінілового фактурного шару. Вони мають більш високу якість, проте вініл – матеріал не міцний і швидко стирається, тому для тривалого використання таких шпалер обов’язково нанесення на них фарби або лаку.Флізелінові шпалери
Даний вид шпалер може застосовуватися не тільки для фарбування, але і як готовий матеріал для стіни. Вони складаються з двох шарів – флізеліновій основи і вінілового шару з фактурною поверхнею.Найбільш зарекомендували себе в цій категорії шпалери американського виробника York. Вони володіють дуже високими характеристиками якості, при цьому не створюють особливих труднощів при роботі з ними.Флізелінові шпалери є високоміцними і добре стягують стіни. До того ж з’являється можливість економії клею за рахунок його нанесення безпосередньо на стіну.СтеклообоиПроизводятся склошпалери шляхом з’єднання паперового підстави і ниток скловолокна, які містять кварцовий пісок зі спеціальними добавками. Цим шпалер властиво щільна будова і чіткі рельєфні лінії.

Сплетіння ниток скловолокна утворює різні орнаменти на шпалерах.
Даний вид шпалер під фарбування є найбільш міцним і довговічним (див. Як клеїти склошпалери під фарбування: робимо своїми руками), їх можна мити, тому це хороший варіант для приміщень, де є маленькі діти або домашні тварини. Крім того, ще один важливий плюс стеклообоев – їх вогнестійкість.

Порядок роботи при наклеюванні шпалер під фарбування

Поклейка шпалер під фарбування робиться в певному порядку. Тут немає нічого складного, але інструкція повинна виконуватися.

Как выполняется поклейка обоев под покраскуРобимо розмітку приміщення

Отже:

  • Як поклеїти шпалери під фарбування треба визначати на початковій стадії. Адже вони можу бути не просто різні по довжині, але і за розміщення малюнка. Так що відразу треба буде зробити розмітку і порізати рулони на смуги.
  • Тепер відбиваємо першу лінію для наклеювання. Для її правильного визначення треба застосує схил. Адже саме по першій смузі будуть кріпитися інші.

Увага: Чим більш великий малюнок, тим більше буде відходів. Цей фактор треба буде врахувати ще при покупці матеріалів.

Далі все робиться в наступній послідовності:

ПодготовкаПеред початком роботи потрібно підготувати інвентар, самі шпалери, і клей, що підходить для цього виду матеріалу.

  • З інструментів необхідний валик або широка м’яка щіточка для нанесення клею на шпалери, і такі ж інструменти для подальшого фарбування шпалер. Можна скористатися пульверизатором (див. Пульверизатор для фарби: особливості використання).
  • Для роботи потрібно приготувати відро або іншу ємність для розведення клею, і тару для фарби. Також потрібно заздалегідь приготувати м’яку ганчірку для видалення зайвого клею.

Вибір клеяВажный момент при організації поклейки шпалер під фарбування – вибір відповідного клею.

  • Прості паперові шпалери можна клеїти звичайним клеєм для шпалер, складається з метилцелюлози. Для них підійде навіть клейстер, приготовлений самостійно.
  • Для роботи з більш важким матеріалом необхідно використовувати спеціально призначені склеювальні склади.
  • Універсальним засобом для поклейки важких шпалер або шпалер york є сполуки на основі ПВА. Вони є особливо надійними і можуть утримувати на стінах і навіть на стелі важкі і щільні двошарові полотна шпалер.

Наклейка обоевСама процедура практично нічим не відрізняється від стандартного алгоритму з обклеювання стін, і включає в себе кілька етапів:

  • Розрізати рулон на смуги. Висота готових смуг повинна бути сантиметрів на 10-15% більше, ніж висота приміщення. Щільні шпалери можна розрізати за допомогою гострого ножа або ножиць для різки по металу. Далі по стіні, на відстані приблизно 50 см від вікна, необхідно провести вертикальну лінію-орієнтир, перпендикулярну до поверхні підлоги.
  • Намазати смуги клеєм. Тут слід враховувати свої особливості для кожного виду шпалер. Так, паперові шпалери мажуть клеєм із зворотного боку і залишають просочитися. Обов’язково клей наноситься на стіну. Наклейка флізелінових шпалер вимагає грунтування поверхні стіни, клей слід наносити також на полотно і на стіну. Для того, щоб приклеїти склошпалери, досить намазати клеєм стіну.

Наклеїти шпалери. Прикладену до стіни смугу шпалер потрібно вирівняти по вертикальному орієнтиру, і починати розгладжувати м’якою ганчіркою, щоб позбутися від бульбашок повітря і інших нерівностей. Наступні смуги треба клеїти встик по напряму від вікна. Особливої уваги потребує обклеювання кутів – тут необхідно робити нахлест, при наклеюванні першої смуги робиться запас 2-3 см, друга смуга клеїться зверху.

Наклеювання паперових і вінілових шпалер під фарбування

Для роботи з цим типів шпалер потрібен спеціальний клей, згідно з рекомендаціями на упаковці.

  • Смуги треба клеїти встик, тому що шпалери для наступного фарбування досить-таки товсті і при нахлестывании смуг, будуть сильно помітні шви.
  • На підготовлену смугу наносять клей, потім складають за обидва краї до середини, і залишають для просочення не більше ніж на 15 хвилин.

Увага: Дуже важливо стежити за тим, щоб клей не виявилося занадто багато, інакше полотно може порватися або втратити фактурність. Для вирівнювання і підгонки шпалер можна користуватися гумовим валиком або шпателем з пластмаси.

Наклеювання флізелінових і під фарбування склошпалер

Працювати з флізеліновимі або склошпалерами набагато простіше, тому що клей, призначений спеціально для цих видів шпалер, наноситься тільки на стіну. Це дає значну економію часу, так як не потрібно чекати поки шпалери просочаться.

  • Намазувати клеєм слід більш широкий, ніж ширина смуги, ділянка стіни, до якого потім прикладаються шпалери. Ще один позитивний момент у використанні шпалер такого типу – їх не потрібно заздалегідь нарізати. Рулон прикладають до стіни, відмотують потрібну довжину і відрізають. Однак якщо потрібно підганяти малюнок, то шпалери все ж доведеться нарізати.
  • При наклеюванні будь-якого типу шпалер під фарбування, необхідно, щоб температура в приміщенні була не нижче 20 градусів С, також обов’язкова умова – відсутність протягів до повного висихання шпалер. Слід врахувати, що склошпалери висихають довше ніж інші шпалери під фарбування. Наносити фарбу на шпалери можна не раніше ніж через добу, але обов’язково коли вони вже повністю висохнуть.

Якщо враховувати всі правила і рекомендації, то шпалери під фарбування цілком можна поклеїти своїми руками, без професійної допомоги.

Фарбування наклеєних шпалер

За умови, що поверхня вже висохла, можна приступати до фарбування шпалер. Для будь-яких видів шпалер можна застосовувати фарби, в яких немає хімічних розчинників.

  • Для фарбування паперових шпалер використовується водно-дисперсійна фарба. Для флізелінових і вінілових – водоемульсійна. Акрилові і латексні емульсії підходять для фарбування склошпалер.
  • Фарбу потрібно рівномірним шаром розподіляти по всьому полотну. Щоб не зіпсувати рельєф шпалер, не варто фарбувати по декілька разів одне і то ж місце.
    Повторно фарбувати поверхню допустимо тільки коли перший шар остаточно висохне.
  • Використання шпалер під фарбування дає можливість оновити інтер’єр без глобальних ремонтних робіт. Колір фарби можна змінювати до 8 разів, що дозволяє легко освіжити обстановку, створити оригінальні дизайнерські рішення, зробити інтер’єр практичним і сучасним.

Шпалери під фарбування як клеїти ви тепер знаєте. Головне не поспішати і використовувати при роботі тільки якісні матеріали. Адже це буде запорукою успіху і довговічності покриття.