Тематичні шпалери для дитячої кімнати
Для багатьох щасливих батьків, вибір оздоблювальних матеріалів для дитячої кімнати, стає найбільш складним завданням з усього ремонту. І дійсно, потрібно охопити цілий спектр нюансів, яким повинні відповідати всі матеріали. У цій статті ми поговоримо про те, які шпалери вибрати для дитячої, і чим потрібно керуватися, приймаючи рішення.
Зміст статті
- На що звернути увагу
- Натуральні шпалери
- Рідкі шпалери
- Натуральні шпалери
- Плюси
- Мінуси
- Фотошпалери
- І в ув’язненні
На що звернути увагу
Тематичні шпалери з картою світу. Поєднують красу і допомагають дитині в пізнанні географії
Сучасний ринок будівельних матеріалів, переповнений різними видами шпалер. Від простих паперових, до широкоформатних, з нанесенням фото або будь-якого малюнка.
У всьому цьому різноманітті не дивно заплутатися, і якщо, наприклад, для вітальні або кухні можна керуватися лише особистими уподобаннями і практичністю, то ось для дитячої кімнати, нюансів значно більше.
- Чим універсальніше малюнок, тим краще. Діти швидко ростуть, і їхні смаки змінюються набагато частіше, ніж ви здатні переклеювати шпалери. Намагайтеся вибирати шпалери з таким малюнком, щоб дитина не втрачав до них інтерес хоча б кілька років.
- Стійкість до забруднень. Все, навіть самі охайні діти, рано чи пізно доберуться і до шпалер. Важливо, щоб вони були як можна більш стійкі до забруднень і механічних впливів.
- Легкість очищення. Так чи інакше, але шпалери доведеться мити, і вони повинні це стійко переносити. Більш того, деякі забруднення неможливо видалити просто водою, тому їх доведеться мити сильними засобами.
- Безпека і екологічність. Дитячий організм дуже чутливий до всякого роду шкідливих матеріалів, які можуть викликати у нього алергічну реакцію або навіть захворювання. Саме тому так важливо, щоб шпалери для дитячої були з природних матеріалів і повністю нешкідливими.
- Колірна гамма. Дуже важливий аспект, про який не можна забувати. Будь-яка людина дуже сприйнятливий до квітів, які його оточують. Вони можуть впливати на психіку і змінювати емоційний фон, саме тому так важливо, щоб в дитячій кімнаті не було дратівливих, або через чур похмурих відтінків.
Важливо! Визначаючись з питанням, якого кольору вибрати шпалери для дитячої, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцями в області дитячої психіки, які розкажуть вам, яких відтінків бажано уникати в кімнаті дитини.
Натуральні шпалери
Бамбукові шпалери в стилі Прованс. При зовнішній простоті, задають напрям дизайну всього інтер’єру
Натуральними шпалерами називають всі ті, що зроблені без застосування синтетичних матеріалів.
До основної групи можна віднести наступні види:
- Флізелінові. Тканинні шпалери, які можуть відрізнятися за матеріалом підстави. Дорогий вид шпалер з відносно низькою стійкістю до забруднень і механічних пошкоджень.
- Паперові. Самий колись поширений вид шпалер. Головною їх перевагою можна вважати порівняно низьку вартість, але й загальні технічні показники, так само будуть невисокими.
- Пробкові шпалери. Важкий і дорогий вигляд, що відрізняється підвищеною стійкістю.
Вважається, що шпалери з натуральних матеріалів (див. Як клеїти натуральні шпалери: робимо правильно) найбільш екологічно безпечні. Частково це так, але не варто забувати, що практично кожен вид виробляється з додаванням до складу синтетичних матеріалів, які покращують якісні характеристики.
Так, наприклад, флізелінові шпалери, найчастіше мають вінілове основу, і саме завдяки йому вони їх можна протирати вологою ганчіркою.
Тканинні шпалери з квітковим малюнком у м’яких тонах – відмінний вибір для кімнати дівчинки
Сучасні паперові шпалери теж не можна повною мірою назвати природними, так як до їх складу додаються синтетичні види клею, які роблять матеріал більш стійким і міцним порівняно з звичайним папером. Інше питання, що непотрібно боятися слова вініл або синтетика, зовсім необов’язково, що вони шкідливі для здоров’я, тим більше, що без їх застосування, будь-який природний матеріал стає крихким і ненадійним.
Що ж стосується питання, які шпалери для дитячої кімнати вибрати, то саме природні матеріали, фахівці радять обходити стороною. Так, вони виглядають дуже привабливо, але дуже швидко приходять в непридатність. Тим більше, якщо дитина почне виявляти художні нахили, і малювати на них фарбами або тим більше фломастерами.
Рідкі шпалери
Рідкі шпалери з додаванням натурального шовку
Ми навмисно винесли цей вид шпалер в окремий підзаголовок, так як вони кардинально відрізняються від всіх інших варіантів. В першу чергу, це спосіб їх нанесення, тобто, шпалери не приклеюються на стіну у вигляді полотна, а наносяться в рідкому вигляді за допомогою шпателя або кельми.
Основною перевагою цього виду шпалер є той факт, що у разі пошкодження або сильного забруднення, вам не доведеться переклевать всю кімнату, а досить розмочити потрібну ділянку водою, видалити старе покриття і на його місце нанести нове. Але саме те, що рідкі шпалери (див. Оздоблення рідкими шпалерами: вибираємо і правильно наносимо) легко розчиняються у воді і є їх головним недоліком, так як про вологого прибирання, а тим більше миття, можна забути.
Нескладні малюнки, зроблені за допомогою рідких шпалер
Не можна не згадати і про той факт, що з рідких шпалер цілком можна створювати будь-які малюнки (див. Рідкі шпалери і малюнки: технологія нанесення), що дає просто безмежні можливості для прояву своєї фантазії.
Рада! Якщо ви вирішили використовувати в дитячій рідкі шпалери, обов’язково подивіться перед наклеюванням тематичні відео, або почитайте в інтернеті статті, де буде описано докладна інструкція. Процес це досить простий, але знати деякі нюанси все-таки необхідно, особливо якщо поклейка виробляється своїми руками.
Слід зазначити, що рідкі шпалери досить легко пошкоджуються, але є спосіб значно підвищити їх міцність – нанести поверх шпалер шар безбарвного захисного лаку. Таке покриття набагато складніше пошкодити, але не можна забувати і про те, що відреставрувати його згодом буде набагато складніше.
Натуральні шпалери
Вінілові шпалери із зображенням мультяшних персонажів
Визначаючись з питанням, які шпалери вибрати дитячу кімнату, все більше людей віддають перевагу саме цього варіанту. Зокрема, ми зараз говоримо про шпалерах на вініловій основі.
Кілька років тому, саме слово вініл, або тим більше полівінілхлорид, відлякувало потенційних покупців, і справа тут не в низькій якості матеріалу або його шкідливості, а скоріше в елементарному незнанні. Сучасний вініл – це звичайно продукт хімічної промисловості, але, не дивлячись на це, він абсолютно безпечний для здоров’я, і більше того, дозволений наглядовими органами до використання в дитячих установах.
На жаль, цей матеріал не ідеальний, і має в рівній мірі, як достоїнства, так і недоліки. Щоб не вводити нікого в оману і не малювати ідеалістичні картинки, просто розповімо про найбільш характерні якості вінілових шпалер.
Плюси
Текстурні вінілові шпалери
- Вінілові шпалери дуже щільні, завдяки чому, їх дуже важко пошкодити, яким-небудь способом, причому це актуально навіть для випадкових контактів з гострими предметами.
- Самі по собі, шпалери складно забруднити, так як більшість з них мають захисне покриття на поверхні, що відштовхує пил. Але навіть, якщо забруднення сталось, шпалери можна безбоязно мити з використанням сильних миючих засобів.
- Текстури і малюнки вінілових шпалер, по праву можна вважати самими різноманітними. Технологія виробництва дозволяє наносити на поверхню будь-які малюнки, і навіть робити шпалери з текстурним принтом, що дає можливість підібрати саме той варіант, який буде відповідати всім вимогам.
- Порівняно невисока вартість. Ціна вінілових шпалер в кілька разів нижче, ніж у флізелінових, або, тим більше пробкових.
Цікаво! Багато видів так званих натуральних шпалер мають вінілове основу, яка забезпечує більш надійне зчеплення з поверхнею, тому називати їх повністю природними не можна, це скоріше маркетинговий хід.
Мінуси
Вінілові шпалери однотонні
- Вініл, сам по собі, щільний матеріал, який абсолютно не пропускає вологу, тому шпалери вважаються «не дихають», тому необхідно частіше провітрювати приміщення, а стіну перед наклеюванням ретельно обробляти спеціальними антисептиками.
- Самі по собі, вінілові шпалери є негорючим матеріалом, і не підтримують горіння, але при плавленні, вони починають виділяти токсичні гази, які здатні суттєво зашкодити здоров’ю.
- Вініл – щільний і важкий матеріал, який створює додаткове навантаження на стіни. Цей факт обов’язково потрібно враховувати, вибираючи клей.
- Видалити вінілові шпалери в разі необхідності буде дуже складно. На відміну від тканинних або паперових видів, вініл не розмокає під дією води та мильного розчину.
Як видно, якісні характеристики вінілових шпалер досить спірні, але одне можна сказати з повною упевненістю, якщо ваша дитина проявляє художні нахили і для своєї творчості найчастіше вибирає стіни, то це саме той варіант, що вам потрібен.
В даному випадку, ви легко зможете видалити не тільки акварельні фарби, але і складні фломастерные малюнки.
Фотошпалери
Фотошпалери для кімнати підлітка
Визначаючись з тим, які вибрати шпалери для дитячої, настійно рекомендуємо вам звернути увагу на цей варіант. Привабливі фотошпалери своєю різноманітністю, можна підібрати абсолютно будь-тематичний малюнок, і навіть якщо у магазинах не знайшлося нічого підходящого, існує можливість зробити принт на замовлення, в будь-студії, яка займається широкоформатного печаткою.
Фотошпалери здатні прикрасити будь-який інтер’єр, і стати його ключовим елементом, причому помічено, що у дитини часто пропадає бажання псувати такі шпалери саме з-за їх зовнішньої привабливості.
Головна складність в питанні, які шпалери вибрати для дитячої, полягає в тому, щоб визначитися з тематикою малюнка, адже як ми вже говорили вище, діти дуже швидко ростуть, і мультяшні персонажі, цікаві для зовсім маленької дитини, вже через пару років стануть неактуальними.
Саме тому необхідно підбирати для фотошпалер щось нейтральне, наприклад, дуже цікаво і актуально будуть виглядати фотошпалери із зображенням природних пейзажів, вони довго не набриднуть, і будуть постійно налаштовувати дитину на позитивне мислення, що дуже актуально в наш вік комп’ютерних ігор і фільмів з жорстокими сценами.
Фотошпалери з космічною тематикою
Крім природних пейзажів, в дитячій кімнаті будуть гармонійно виглядати принти із зображеннями різних тварин. Це можуть бути як миролюбні коня (див. Коні фотошпалери: як використовувати в інтер’єрі), так і леви або тигри. У будь-якому випадку, в сучасному світі нам дуже бракує контакту з природою, і подібні фотошпалери, хоч і частково, але компенсують цю недостачу.
А перед тим, як вибрати шпалери для дитячої кімнати з фотодруком, обов’язково прочитайте наведений нижче список, який допоможе максимально гармонійно вписати їх в інтер’єр.
- Намагайтеся уникати зображень з великими об’єктами. Такі шпалери будуть тиснути на психіку, і зроблять інтер’єр незатишним.
- Мінімум агресивних кольорів, якщо ми говоримо про тематичних малюнках. З зображеннями природи, таких проблем не буде, так як там все відтінки м’які і нераздражающие, саме тому на них найчастіше і падає вибір споживачів.
- Фотошпалери, візуально розширюють простір кімнати, але, незважаючи на це, не варто їх клеїтимуть на всі стіни, так як отримана візуальна ілюзія лише дезорієнтує дитину в просторі і внесе певний дисонанс в інтер’єр.
- Якщо дитині більше 4 років, не намагайтеся нав’язати йому свою думку у виборі малюнка для фотошпалер, це тільки викличе негатив. Намагайтеся дійти спільної думки, враховуючи побажання малюка і радячись з ним.
Підводячи підсумки під усім сказаним вище, можна зробити висновок, що фотошпалери для дитячої – це відмінний вибір, за допомогою якого можна вбити відразу двох зайців: створити по-справжньому оригінальний інтер’єр, і привнести в нього позитивні нотки, які будуть формувати у дитини правильне сприйняття навколишнього світу.
І в ув’язненні
Оригінальний інтер’єр з 3Д шпалерами
Сподіваємося, що ми змогли повною мірою відповісти на питання, які шпалери вибрати для дитячої. Далі справа за вами, і головне, пам’ятайте, що шпалери для дитини повинні не тільки цікаво виглядати, але і нести правильний емоційний настрій. Все інше – це вже технічна сторона питання, яку, звичайно ж, вирішувати тільки дорослим.