Яким повинен бути хороший клей для вінілових шпалер? Перш, ніж відповісти на це питання, варто розібратися, якими бувають безпосередньо самі шпалери. Так, вони класифікуються залежно від свого заснування і можуть бути виготовлені на флізеліновій, тканинній або паперовій основі. Крім того, шпалери можуть бути легкими і важкими залежно від свого декору і фактури. Достатньо лише подивитися на маркування шпалер, щоб дізнатися про характеристики.
Виробники настійно рекомендують використовувати спеціальний клей для вінілових шпалер, який у своїй маркування містить відповідну інформацію. Деякі схиляються до того, що особливої різниці між вініловим і флизелиновым клеєм немає. Для того, щоб з’ясувати основні відмінності варто визначитися з основними характеристиками шпалер і клею для них.
Флізелінові шпалери
Цей досить популярний оздоблювальний матеріал виготовляється з застосуванням целюлозних волокон і додаванням особливих компонентів. Такі шпалери володіють чудовою здатністю пропускати повітря, дозволяють стінам будинку добре дихати і не накопичувати конденсат, а також є екологічно безпечним варіантом серед своїх аналогів.
Флізелінові шпалери відрізняються щільною і товстою текстурою, що, в свою чергу, дозволяє приховати деякі неточності та нерівності на поверхні стіни. Такі шпалери не будуть деформуватися, вони відмінно зберігають свою текстуру і не «розповзаються», а значить після висихання стики полотен не будуть помітні. Однак, якщо раптом все ж трапилася така неприємність, то стаття як прибрати стики на шпалерах допоможе вам з цим упоратися. Але це можливо тільки при правильному дотриманні технології поклейки. Шпалери на флізеліновій основі рекомендують для обробки внутрішніх стін в недавно побудованих будинках, так як саме вони сприяють процесу загальної усадки.
Серед основних переваг флізелінових шпалер варто виділити наступні моменти:
- Зручність і простота поклейки;
- Не всідаються і не розтягуються після висихання;
- Відсутність необхідності промащувати клеєм безпосередньо самі шпалери – достатньо лише тонкого шару на стіні.
До недоліків можна віднести лише один чинник – досить висока ціна, яка обумовлена витратами на дороге сировину і закордонне виробництво.
Шпалери на вініловій основі
Даний матеріал, призначений для обробки внутрішніх поверхонь стін, відрізняється тим, що складається з двох шарів. Перший являє собою полівінілхлоридну плівку, яка захищає поверхню від впливу вологи та інших несприятливих факторів. Другий шар – це паперова або флізелінова основа.
Вінілові шпалери при правильному укладанні і догляді можуть тривалий час перебувати в первозданному вигляді, тобто термін експлуатації у них досить великий. Вони добре очищаються від пилу і невеликих забруднень, а також завдяки своїй щільній текстурі прекрасно маскують деякі нерівності й дефекти стін. Для того, щоб уникнути появи цвілі між стіною і вініловими шпалерами, досить промазати їх спеціальними антисептичними засобами. Сучасні ґрунтовки вже мають в своєму складі необхідні компоненти проти цвілі, тому досить просто купити хороший грунтовий склад і промазати стіни в два шари, перед тим як клеїти вінілові шпалери.
До недоліків можна віднести наступне:
- Недостатньо добре пропускають повітря. Це обумовлено характеристиками зовнішнього шару, виготовленого з полівінілхлоридної плівки. Саме тому такі шпалери не варто клеїти в приміщеннях, які відрізняються високим рівнем вологості, адже це відмінні умови для появи вогкості і грибка.
Виробники швидко реагують на відгуки покупців і вже в даний час у продажу з’явилися вінілові шпалери, що володіють пропускною здатністю. Спеціально для цього на зовнішній поверхні були створені мікроскопічні пори, які сприяють повітрообміну і не дозволяють цвілі оселитися між стіною і шпалерами.
Флізеліновий клей
Основа такого клею складається з специфічних крохмалів. На вітринах будівельних магазинів і салонів він представлений у вигляді сухих сумішей. Розводиться такий клей протягом декількох хвилин за допомогою звичайної води до консистенції густої сметани. Його текстура повинна бути однорідною, без сторонніх домішок і грудочок. При нанесенні на поверхню повинен утворюватися рівномірний шар.
Клей не повинен вступати в контакт з ми, офарблюють речовинами, так як ці шпалери призначені для фарбування і це означає, що при наклеюванні така помилка може виступити назовні.
Витрата спеціального клею для флізелінових шпалер практично в два рази менше, ніж при тій же площі поверхні стін, обклеєні паперовими полотнами.
Вініловий клей
Який клей краще для вінілових шпалер? Зрозуміло, краще всього купувати той, який створений спеціально для поклейки відповідних шпалер. Виробник на своїх шпалерах обов’язково вказує тип клею, який безпосередньо призначений для них. Особливо це стосується фактурних і рельєфних полотен. Однак клей для вінілових шпалер являє собою особливу категорію – він підходить для обклеювання тканинних шпалер з тисненій поверхнею.
Він відрізняється ковзаючими властивостями, тобто при обклеюванні стін стикувати і рівняти полотна шпалер буде досить легко. При купівлі вінілових шпалер і відповідного клею необхідно уточнити у продавця-консультанта, чи підходять вони один одному.
Підходить флізеліновий клей для вінілових шпалер?
По своїй суті, особливої різниці між флизелиновым і вініловим клеєм немає. Однак, якщо врахувати той факт, що в продажу все-таки зустрічаються обидва види, значить, бажано використовувати їх у відповідності з призначенням, тобто вініловий клей для вінілових шпалер, флізеліновий відповідно для обклеювання флізелінових шпалер.
Клей, призначений для вінілових шпалер, повинен використовуватися тільки за своїм прямим призначенням. Флізеліновий клей, в свою чергу, підходить і для інших видів шпалер, наприклад, паперових. Однак у цьому випадку його варто зробити більш рідким.
Основні компоненти, що входять до складу клею, практично однакові. Основну різницю складають добавки, які і визначають приналежність клею до вініловим або флизелиновым шпалер. Варто пам’ятати про те, що для флізелінових шпалер можна використовувати клей, призначений для роботи з паперовими.
Клей шпалерний для вінілових шпалер містить у своїй основі деякі види крохмалю, специфічні протигрибкові добавки і метилцелюлозу. Основна відмінність від флізелінових – додавання ковзної присадки.
Це, в свою чергу, означає, що вініловим клеєм можна скористатися для флізелінових шпалер. Єдиний нюанс – можлива необхідність у вирівнюванні шпалерних полотен.
Порівняльні характеристики шпалерного клею для вінілових шпалер
Численні відгуки покупців красномовно свідчать про те, що найбільш підходящим клеєм є «Метилан», який, по своїй суті, є універсальним засобом. У серії «Метилан» є і спеціальний клей, призначений виключно для вінілових шпалер. До його складу входить забарвлює пігмент, що дуже зручно при нанесенні складу на поверхню стін або шпалер. Крім цього, варто згадати ще один клей з цієї серії, який використовується для полотен з гарячим тисненням.
«Келід» впевнено займає друге місце. Виробник запевняє покупців, що цей склад ідеально підходить для будь-яких видів вінілових шпалер, а також чудово справляється зі своїми обов’язками. Крім того, це такий клей для вінілових шпалер, ціна якого приємно здивує покупців.
Виходячи з усього вищевикладеного, можна зробити наступний висновок – клей для вінілових шпалер підходить для роботи з однойменними і флізеліновимі шпалерами.