Якою фарбою фарбують шпалери під фарбування: паперові, вінілові, флізелінові


			Какой краской красят обои под покраску: бумажные, виниловые, флизелиновые

Незважаючи на регулярне поява нових оздоблювальних матеріалів для стін паперові шпалери під фарбування все ж залишаються найбільш популярними серед споживачів, що бажають швидко оновити інтер’єр, або обробити щойно куплену квартиру швидше і нарешті заселитися в неї. Така велика затребуваність пояснюється досить низькою ціною, екологічністю, універсальністю покриття.

Крім цього, дані шпалери хороші тим, що будучи щільними і фактурними чудово приховують різні дефекти: перепади, тріщини, сколи і т. д. Вибравши шпалери під фарбування, вам не доведеться купувати нові, щоб оновити колір інтер’єру або підігнати його під придбані предмети декору, адже досить купити фарбу і нанести її на шпалери. Зробити це зможе будь-яка людина самостійно. Не потрібно наймати професійних ремонтників для такого простого справи. Однак перед цим необхідно дізнатися якою фарбою фарбують шпалери під фарбування, адже вони бувають різні і за якістю, і за ціною.

Основні види фарби і яка краще

Перед тим як ми почнемо розглядати їх різновиди саме для шпалер, краще спочатку дізнаємося які взагалі фарби використовуються для внутрішньої обробки приміщень. Отже, найчастіше застосовують водоемульсійні, олійні та латексні. Перший і третій варіант відмінно підходять для фарбування шпалер, а ось другий немає. Обидва цих виду легко наносяться на полотна і володіють великою витратою. Водоемульсіонка, так її називають багато, просто змивається з поверхні звичайною водою без мила і порошку, а ось латексна досить важко. Водовідштовхувальні властивості шпалер, пофарбованих простий емульсійної фарбою з кольором, залежать від того, які додаткові компоненти були додані матеріал.


			Какой краской красят обои под покраску: бумажные, виниловые, флизелиновые		Водоемульсійна фарба — це непоганий і недорогий варіант при фарбуванні паперових шпалер під фарбування.

Латексна фарба для шпалер під фарбування – це найкращий варіант, оскільки вона володіє всіма необхідними якостями, щоб зробити полотна яскравими, красивими, довговічними і стійкими до різних шкідливих впливів. Вона не боїться води, не вигорає на сонці, не тріскається, не залишає слідів, якщо доторкнутися до пофарбованим шпалерами, прекрасно пропускає повітря, завдяки чому приміщення буде «дихати». Практично в будь-якому спеціалізованому магазині будматеріалів можна знайти багато відтінків і кольорів, тому якщо ви все ще не знаєте якою фарбою фарбують шпалери під фарбування, то відповідь буде проста – «Найчастіше використовують латексну вододисперсійну» тому що вона краще за інших.


			Какой краской красят обои под покраску: бумажные, виниловые, флизелиновые		Латексна фарба краще всього підходить для фарбування шпалер під фарбування.

Не варто турбуватися про їх безпеки для здоров’я, оскільки виробники допускають застосування вододисперсійних фарб в таких кімнатах як, спальня, вітальня, дитяча, кухня. При здійсненні робіт немає специфічного запаху, як у масляних або інших видів, а економічний витрата дозволяє обробити велику ділянку – 1 літр, приблизно на 6 кв. м. Матеріал наноситися звичайної пензликом або валиком. Першим інструментом, як правило, відводяться кути, важкодоступні місця, стельові стики, а другим загальну площу. Не потрібно проводити ніяких підготовчих робіт перед фарбуванням.

Фарба для шпалер під фарбування: критерії вибору.

Ремонт-заняття клопітка і витратна. Для того щоб результат докладених зусиль і витрачених грошей радував око довгий час, слід уважно поставитися до різних нюансів, особливо, коли ремонтні роботи виконуються власними силами без залучення кваліфікованих робітників. Одним з ключових моментів є правильний вибір супутніх матеріалів. Визначившись з тим, яка фарба краще для шпалер під фарбування, необхідно зрозуміти, як зробити правильний вибір для того чи іншого типу полотен.

Навіщо фарбувати шпалери

Останнім часом фарбування шпалер користується великою популярністю насамперед, завдяки можливості внести суттєві зміни інтер’єру без високих фінансових витрат і залучення найманих фахівців. Поклейка шпалер та їх подальше фарбування не є дуже складним процесом з технічної сторони, оволодіти тонкощами якого під силу кожному. У результаті виконаної роботи можна не тільки кардинально змінити вигляд приміщення, домігшись ексклюзивності, але і значно посилити звукоізоляцію і теплостійкість оброблених таким чином стін.

Види шпалер під фарбування

Зазвичай під фарбування використовується чотири різновиди шпалер:

 • Паперові шпалери.
 • Флізелінові на основі целюлози.
 • Шпалери вінілового або акрилового типів.
 • Склотканинні або скловолоконні.

Подальший підбір фарби повинен відбуватися з урахуванням характеристик обраної різновиди шпалер, які треба фарбувати.

Види фарб для шпалер

Існує кілька варіантів фарб, використовуваних для фарбування шпалер:

 • Фарби на основі латексу.
 • Водоемульсійні або водорозчинні на основі ПВА.
 • Акрилові або вододисперсні, по-іншому.

Які фарби не слід використовувати для фарбування шпалер

У першу чергу необхідно розуміти, що все розмаїття палітри фарб, яка може бути використовувана для обробки приміщень, ділитися всього на два види:

 • Алкідні, в основі яких при виготовленні використовуються багатоатомні спирти і кислоти.
 • Фарби на водній основі, до яких слід відносити так само латексні і акрилові, між якими немає принципових відмінностей.
 • Виходячи з високого ступеня пожежонебезпеки, алкідні фарби не застосовуються при фарбуванні шпалер в житлових приміщеннях. Через низку мінусів порівняно з водорозчинними фарбами, дана категорія не підходить до використання при здійсненні фарбування шпалер для внутрішніх поверхонь приміщення. До мінусів відносяться водонепроникність, токсичність, їдкий запах, що зберігається тривалий час.

  Як зробити вибір

  Для паперового типу шпалер в принципі підійде будь-яка фарба, однак, краще використовувати вододисперсную на основі латексу або акрилу. За рахунок надзвичайно тонкого шару покриття, що наноситься, такі фарби не надають утяжеляющего впливу на самі шпалери. Для цього ж типу можна використовувати і водоемульсійну. При виборі водної емульсії необхідно врахувати, що така фарба проводиться в єдиному білому кольорі, що є і плюсом, і мінусом одночасно.

  Як плюс розглядається факт того, що при тонуванні фарби можна домогтися будь-яких, навіть самих неймовірних відтінків. З мінусів –неможливо вгадати, яким буде кінцевий результат колеровки на стіні, тому бажано пофарбувати лише невеликий шматочок, щоб мати можливість оцінити результат після повного висихання.

  
			Какой краской красят обои под покраску: бумажные, виниловые, флизелиновые		Найчастіше для фарбування шпалер використовують продукцію Тіккуріла і Dulux

  Важливо! Фарби вододисперсного типу на відміну від водоемульсійних вкрай стійкі після висихання, у зв’язку з чим їх видалення можливо тільки з допомогою розчинника, тоді як емульсію можна з легкістю видалити звичайною водою.

  Флізелінові шпалери часто забарвлюються не з зовнішнього, а з внутрішньої сторони. Таким способом можна домогтися незвичайного ефекту і вигідно підкреслити структуру самого полотна. Для таких робіт використовується вододисперсна фарба на основі акрилу або латексу.

  Вінілові шпалери так само як і флізелінові переважно фарбувати полімерними фарбами вододисперсного типу, а ось до скловолоконим, або як їх називають, склотканинні шпалер підійде будь-яка фарба в силу того, що даний тип шпалер здатний витримати навантаження хоч у десять шарів наноситься фарби.