Кілька ідей, як модно поклеїти шпалери в залі: стильні фото готових інтер’єрних рішень

обои

При оформленні залу або вітальні необхідно вибрати оздоблювальні матеріали, які продовжували б відповідати вимогам моди протягом довгого часу.

З цієї причини багато хто воліє використовувати шпалери нейтральних відтінків без яскравого дизайну, але створити динамічний і яскравий інтер’єр не завжди виходить без матеріалів з акцентними функціями.

Тому, перш ніж приступати до внутрішнього оздоблення, розберіться, які шпалери зараз в моді для залу, і як їх краще наклеїти, враховуючи особливості освітлення і планування.

Головне правило, яке слід враховувати, оформляючи саму головну кімнату вашого будинку, – це дотримання заходів.

Новачкам буває досить складно врахувати баланс між відтінками і малюнками на стінах, але наша стаття допоможе вам розібратися в тонкощах гармонійного декорування домашнього інтер’єру.

Дивіться на фото, як можна поклеїти шпалери в залі – і перетворюйте свою кімнату з урахуванням вимог сучасності.

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

Загальні тенденції

Для початку давайте розберемося, що можна в цьому році, і які особливості домашнього декору будуть актуальними і надалі.

У сучасних інтер’єрах яскравість межує з легкістю і простотою, тому і різнокольорові, і звичайні однотонні шпалери нейтральних відтінків можна використовувати в обробці стін залу або вітальні.

Щоб розібратися, які модні шпалери в зал можна поклеїти, враховуючи особливості інтер’єру, орієнтуйтеся на загальні правила і принципи:

  • чим менше кімната, тим світліше повинні бути матеріали для стін. Враховуйте і особливості освітлення: затемнені зали або вітальні штучно висвітлюються за рахунок правильно підібраних фактур і відтінків (як правило, це глянець світлих тонів);
  • набирають популярність фактурні і рельєфні шпалери: звичайні рівні покриття все частіше використовуються як фон, а акценти формуються за рахунок більш цікавих матеріалів;
  • візерункові шпалери практично не використовуються для створення фону вітальні: така обробка застосовується лише у деяких стилях (наприклад, в інтер’єрах прованс);

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

 • у сучасних інтер’єрах можна зустріти не більше трьох відтінків. Світлі тони – обов’язковий компонент вдалого домашнього дизайну: при відсутності таких акцентів інтер’єр стає тісним і похмурим;
 • в цьому році стає все більш затребуваним еко-стиль. Природні акценти присутні навіть у відтінках шпалер, використовуваних для прикраси стін;
 • у тісних інтер’єрах шпалери використовуються для підтримки вільного простору, в кімнатах з великою площею – для виділення окремих функціональних зон;
 • все більш привабливі в домашніх інтер’єрах шпалери з нестандартним дизайном: фотошпалери, 3-D графіка, імітації натуральних матеріалів.

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

Щоб зробити інтер’єр залу або вітальні більш цікавим, не зупиняйтеся на одному варіанті шпалер для стін. З плином часу починає цінуватися різноманітність, і воно повинно бути навіть у внутрішній обробці, особливо у залі, так як саме ця кімната призначена для торжества і сімейних вечорів.

Порада: урізноманітнити дизайн стін буде простіше з використанням шпалер-компаньйонів із спеціалізованих колекцій деяких виробників. Матеріали спочатку скомбіновані за кольором, фактурі і стилю.

Не варто думати, що модні шпалери для залу – це обов’язково матеріали насиченою і глибокої палітри. Навіть стандартні білі шпалери можуть стати головним достоїнством вашого дизайну, якщо правильно підкреслять деталі планування. Тому продумайте, які відтінки дозволять зробити ваш зал ще більш комфортним і стильним.

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

Модні відтінки

Фахівці рекомендують вибирати оздоблювальні матеріали вже після покупки меблів. Підібрати фоновий відтінок під меблі буде простіше, хоча й тут існують деякі особливості. Наприклад, при наявності темної і масивних меблів небажано клеїти шпалери з великими візерунками і затемненим дизайном.

Не варто забувати і про те, що всі відтінки в інтер’єрі повинні гармоніювати один з одним.

Порада: колір меблів і шпалер для стін не повинен бути однаковим. Якщо ви плануєте підтримати єдину колірну гаму в інтер’єрі залу або вітальні, зробіть стіни темніше або світліше на пару тонів.

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

Оскільки відтінок задає загальний настрій, враховуйте особливості психологічного впливу вибраних шпалер для стін. Наприклад, жовтий – колір позитиву, зелений – концентрації, лавандовий – внутрішнього спокою і гармонії.

Заспокійливий ефект можливий і при використанні шпалер блакитного, сірого, бежевого відтінку. Яскраві шпалери (червоний, малиновий, оранжевий) – дуже емоційні, тому обмежте присутність таких акцентів в домашньому інтер’єрі.

Шпалери з візерунками повинні включати кольору, не суперечать один одному.

Заздалегідь визначтеся, на чому акцентувати увагу: більш насичений відтінок може мати і фон, і сам малюнок, але ефект від таких шпалер буде різний.

Світлі візерунки на насиченому тлі – варіант виключно для акцентного декорування. Такі шпалери не використовуються на всіх стінах: у більшості випадків достатньо лише однієї з них або окремої ділянки поверхні.

Світлі шпалери з малюнком більш темного або яскравого кольору можуть використовуватися по-різному. Якщо ви клеїте їх на всі стіни в залі – подбайте про те, щоб характер малюнка не сприяв зменшенню простору або створення гнітючої обстановки.

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

Якщо ви не можете визначитися, які шпалери в моді для залу – виберіть що-небудь нейтральне. На тлі шпалер білого, бежевого або чорно-білого кольору можна розмістити практично будь-які меблі.

На одній зі стін буде просто створювати яскраві і насичені акценти, не позбавляючи інтер’єр цілісного дизайну.

Варіанти сучасного дизайну стін

Якщо перетворення залу і вітальні задумано з використанням візерункових шпалер для стін, важливі не тільки кольору, але і самі малюнки.

Оформляйте кімнату в єдиному стилі: для цього буде корисним з’ясувати, які напрями вважаються модними, і які візерунки можуть найкращим чином розкрити їх сутність:

  • класика не йде з моди, але стає все більш суворої. Яскраві великі орнаменти та елементи з позолотою, які характеризують цей стиль, сьогодні змінюються лаконічними смугами або орнаментами дамаск на світлому фоні. Допускається в таких інтер’єрах і контрастна обробка: як правило, візерунчасті шпалери комбінуються з більш яскравими однотонними;

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

  • стиль прованс, як один з кращих варіантів для створення затишного домашнього інтер’єру, також залишається на піку популярності. В такому залі поталу шпалери пастельних відтінків з флористичними візерунками або в клітку;
  • один з найбільш виграшних варіантів домашнього дизайну – це лофт. Такий стиль може поєднувати в собі практично будь-які відтінки і матеріали. Шпалери для залу в стилі лофт можуть мати абстрактні візерунки, геометричні сюжети або імітувати камінь, цегла, шкіру і штукатурку;

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

 • стилі модерн і хай-тек можуть включати шпалери в смужку, геометричні та абстрактні сюжети, фотошпалери на міську та інші тематики. Оскільки в сучасних стилях цінується лаконічність, намагайтеся не використовувати шпалери з орнаментами плавних і вишуканих форм;
 • етнічний стиль кантрі, ретро, арт-деко та інші напрямки зустрічаються рідше. У таких інтер’єрах важливо підкреслити суть напрямки за рахунок тематичних малюнків: наприклад, контрастні вензелі на стінах стануть основним елементом дизайну в стилі арт-деко, а ієрогліфи і східна символіка підкреслять етнічні мотиви в інтер’єрі.

Як модно поклеїти шпалери в залі, щоб і різнокольорові, і однотонні покриття виглядали виграшно? У найефектніших інтер’єрах сучасного типу рідко обходяться без шпалерних комбінацій. Давайте розглянемо основні з них.

Підходи до оформлення залу і вітальні

Для початку визначитеся, якого результату вам необхідно досягти при комбінуванні шпалер в інтер’єрі свого залу або вітальні. У великих інтер’єрах поєднання шпалер дозволяє зонувати простір.

У вітальні ви зможете виділити місце для відпочинку з допомогою шпалер зі спокійним дизайном, а також привернути увагу до основної частини кімнати, де будуть збиратися гості та близькі, використовуючи шпалери з візерунками або насиченими відтінками.

Деякі способи комбінування дозволяють витягнути розміри кімнати. Наприклад, чергування вертикальних фрагментів візуально підніме стелю, а за рахунок поділу стіни по горизонталі ви зможете розширити стіни і виправити непропорційну форму приміщення.

Віддаляючи і наближаючи деякі ділянки стін (шляхом формування вставок або оформлення ніш), ви зможете обіграти простір і підкреслити вільну обстановку. У деяких випадках шпалерні комбінації використовуються і з метою маскування дефектів стін.

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

Але одне з головних переваг формування комбінацій з шпалер на стінах – декоративне.

Поєднання з шпалер з різним дизайном виглядають набагато ефектніше, ніж стандартний фон, тому самі яскраві і цікаві інтер’єри неможливо уявити без шпалер, як мінімум, двох різновидів.

При оформленні залу ви можете створити кілька варіантів шпалерних комбінацій:

  • горизонтальне поєднання характерне для суворих інтер’єрів. Таке оформлення дозволяє створити видиму межу між верхньою і нижньою частиною стін. Зверніть увагу, що кордон може проходити не лише на рівні основної меблів або підвіконня, але і під стелею. Межа прикрашається молдингами або декоративними шпалерними стрічками;

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

  • ще один підхід – чергування вертикальних шпалерних фрагментів – часто використовується для виділення окремих зон кімнати. Камін, диванну або балконні зону можна виділити, наклеївши широкі смуги з двох сторін. Зверніть увагу, що ефект від такого дизайну буде різним в залежності від параметрів матеріалу: чим товще смуга, тим сильніше буде акцент;

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

 • поклейка іншого типу шпалер на одну зі стін теж дозволяє підкреслити окрему функціональну зону. Для цього достатньо відтінити ділянку стіни за допомогою правильно підібраних відтінків або привернути увагу шпалерами з рельєфною поверхнею;
 • створення невеликих акцентів за рахунок вставок – підходящий варіант для кімнат, де інші варіанти можуть сприйматися неправильно. Найчастіше художні вставки формуються на вільних стінах або над низькою меблями для залучення уваги. Шпалери, які використовуються для такого декору, не повинні значно відрізнятися від фону, тому вибирайте матеріали схожих кольорів з більш насиченими декоративними елементами або створюйте акценти за рахунок фактур. Вставки, як і горизонтальні межі, виділяються молдингами.

Пам’ятаєте! Не варто клеїти поруч шпалери різного типу. Комбінування різних фактур не завжди буде сприйматися гармонійним, так як помітні шви і стики на стінах будуть псувати весь дизайн.

Несколько идей, как модно поклеить обои в зале: стильные фото готовых интерьерных решений

Практично будь-який тип шпалер можна поєднувати з іншими матеріалами (деревом, пластиковими панелями або склом), і в сучасних інтер’єрах все частіше відходять від стандартних прийомів такого комбінування.

Проявіть фантазію і створіть комбінації незвичайних форм і забарвлень, і тоді ваш зал буде сприйматися стильним ще довгий час.

Створити модний і сучасний інтер’єр залу і вітальнею можна навіть без витрат на дорогі матеріали. Достатньо усвідомлювати роль відтінків і візерунків у сприйнятті дизайну – і вміти підбирати акценти, орієнтуючись і на особливості кімнат, і на їх психологічне сприйняття. Саме тому всі сучасні дизайни здаються простими й лаконічними.