Як використовувати набирають популярність шпалери з блискітками в інтер’єрі квартири. Особливості використання глітерів для пофарбованих стін, як наклеювати та доглядати.
Зміст
Як додати трохи сяйва в інтер’єр
Шпалери з відбивають частками стають більш популярними. Мерехтіння при денному або штучному світлі здатне перетворити інтер’єр будь-якої кімнати.
Шпалери з блискітками бувають вініловими, флізеліновими та вініловими з акриловим напиленням.
Глітер можуть знаходитися на поверхні або підкреслювати візерунок. Наприклад – рулони з кольоровими блискітками, по відтінку збігаються з кольором основи.
Блискітки на шпалерах: коли актуально застосовувати
Яскрава блискуча поверхня підійде для кухні, вітальні, коридору чи передпокою.
У спальні або дитячої блискітки використовуються обережно. З урахуванням віку дітей.
Є кілька варіантів використання шпалер:
Види:
- дзеркальні без кольору проявляються тільки при попаданні штучного або природного світла;
- з темним фоном — зустрічаються на шпалерах насичених кольорів;
- кольорові глітер — частіше збігаються з кольором шпалер, бувають різних кольорів;
- з натуральних матеріалів: слюди, перламутру, кварцового піску. Такі поверхні мають більш м’яке природне освітлення.
Шпалери з відбивають частками використовуються тільки на тих стінах, які мають подцветку або на них потрапляє пряме сонячне світло. Наприклад в кімнатах, вікна яких виходять на південну сторону.
Обробка своїми руками
Рулони з блискітками бувають: вініловими, флізеліновимі, вініловими з акриловим напиленням. Дзеркальні елементи бувають різних розмірів і кольорів, вони надійно прикріплені до поверхні рулону. Наклеюють їх як звичайні шпалери, але тільки розгладжують полотно акуратно, намагаючись не пошкодити поверхню.
Як застосовувати декоративний гліттер
Гліттер – це блискітки різних форм і кольорів. Продаються у відділі будівельного магазину. Їх додають в суміш рідких шпалер. Також вони можуть бути використані для декорування пофарбованої стіни, для цієї мети використовують:
- клей ПВА;
- акриловий лак для фіксації і додання міцності;
- блискітки 1 кг — на 10 кв. м стіни.
Блискітки бувають декількох типів:
- райдужні середнього розміру (500 гр) і дрібні (250 гр);
- райдужні великого розміру (100 гр);
- кольорові, дуже дрібні (150гр).
Після обробки поверхні змішують блискітки в пластиковій ємності і додають клей ПВА невеликими частинами ретельно перемішуючи.
Наносити склад на поверхню потрібно за допомогою широкого гумового шпателя. Спочатку на поверхні не будуть помітні блискітки, проявляться після висихання клею. Після висихання можна підкоригувати розташування блискіток і нанести на дільниці де їх недостатньо.
Після висихання поверхні наносять акриловий клей. Для захисту від дії вологи та осипання.
Як наклеїти
Наклеюють шпалери в залежності від типу покриття:
Догляд за шпалерами з блискітками
Очищають від пилу м’якою щіткою. Якщо поверхня шорстка, то це роблять дуже акуратно.
Вологе прибирання підходить для рулонів з маркуванням «В» і «С». Останній варіант підходить навіть для рідких миючих засобів. Маркування виробник наносить на внутрішню сторону.
Поєднання в інтер’єрі інших кольорів: поради
Наносити гліттер можна і на пофарбовану стіну. Це нескладний спосіб для декору можна зробити своїми руками без залучення професіоналів.
Шпалери, повністю покриті блискітками, не використовуються для всіх стін кімнати, таке приміщення буде надмірно світяться. Вони компонуються з шпалерами, близькими за кольором.
При виборі рулонів в магазині бажано взяти кілька фрагментів і подивитися, як будуть виглядати в кімнаті при штучному і природному освітленні.
При виборі потрібно звернути увагу на якість – якщо після проведення рукою по поверхні на ній залишаються блискітки, значить після наклеювання частина декору посиплеться.
Глітер на стінах почали використовуватися недавно, але їх ефектність приваблює і звичайних громадян, і дизайнерів. З їх допомогою можна зробити акцент в кімнаті, згладити дрібні недоліки стіни.