Колір

Колір

Вибір шпалер для стін сьогодні необмежений, тому визначитися з підходящим відтінком для стін все складніше. Як підібрати колір шпалер, щоб кімната виглядала досить просторою, затишною і стильною? Ми готові розкрити основні секрети.

Колір стін відіграє ключову роль у сприйнятті інтер’єру, тому не дивно, що на вибір відповідних шпалер може піти набагато більше часу, ніж на процес поклейки.


            Цвет

Але чи варто витрачати стільки часу і сил, щоб у підсумку вибрати покриття, які не підійдуть до дизайну по насиченості відтінку, його психологічного впливу або стилістичним особливостям?

Щоб не допустити таких помилок, вибирайте відповідний колір вдумливо і усвідомлено, аналізуючи багато факторів, які можуть вплинути на його сприйняття.

Звичайно, ви можете запитати у фахівців, як підібрати колір шпалер в кімнату, але не факт, що вони вгадають ваші смаки або уподобання ваших близьких. Тому найбільш надійним варіантом вибору правильного відтінку для стін є самостійне вивчення всіх тонкощів створення колірної гами в кімнаті.

Ознайомтеся з роллю різних кольорів шпалер в інтер’єрі на фото – і визначитеся з кращим відтінком, аналізуючи наші рекомендації.


            Цвет

Керівництво по вибору відтінку для стін

Почнемо з того, що, незалежно від особливостей приміщення, яке буде оформлятися за допомогою шпалер, існує ряд правил щодо правильного визначення відповідних відтінків:

  • Особливості розташування та кількість вікон у кімнаті – і, як наслідок, ступінь природного освітлення простору. Інтер’єри з вікнами, що виходять на північну сторону, завжди виглядають більш холодними і тьмяним, якщо правильно підібрати фоновий колір, а надмірно освітлені і яскраві інтер’єри можуть чинити тиск на психіку і перешкоджати розслабленню.
     
  • Розміри і планування кімнат. Навіть самі просторі інтер’єри не завжди сприймаються затишно, а невеликі приміщення можуть створювати ефект тісноти, тому вкрай важливо збалансувати параметри кімнат з допомогою різних відтінків. Колір шпалер у маленьку кімнату слід вибирати з урахуванням його психологічного впливу.
  • 
            Цвет

  • Стійкість фарб, використаних в матеріалі. Цей фактор робить прямий вплив на довговічність вибраних покриттів, тому намагайтеся віддавати перевагу шпалерам з фарбами, стійкими до вигоряння.
     
  • Стильові особливості інтер’єру. Деякі напрямки в дизайні вимагають використання обмеженого числа відтінків, тому не завжди довільний вибір фонового кольору в просторі може забезпечувати гармонійність стилю.
  • 
            Цвет

  • Вже задіяні відтінки. Зокрема, відіграє роль колір меблів, аксесуарів, підлоги і текстильних елементів в дизайні: не допускайте суперечливості і надмірної контрастності кольорів.
  • Вибираючи колір шпалер для стін, враховуйте і інші фактори. Наприклад, надмірно яскраві кольори можуть сприяти емоційному збудженню, що не завжди доречно в деяких домашніх інтер’єрах. А тьмяні відтінки можуть сприйматися комфортно тільки в сонячну погоду.

    Порада: якщо ви не впевнені, що шпалери з готовим дизайном впишуться у ваш інтер’єр – купуйте шпалери під фарбування. У разі необхідності ви з легкістю виправите колірну гаму кімнати без зайвих витрат часу і коштів, перефарбувавши їх.

    
            Цвет

    До речі, саме таким матеріалам останнім часом віддає перевагу більшість споживачів. Поклейка, фарбування шпалер під фарбування не вимагає спеціальних знань і навичок, і впоратися з такими роботами зможуть навіть ті, хто раніше не стикався з подібними роботами.

    Вибираємо тональність покриттів

    Незалежно від того, купуєте ви готові варіанти або вирішите вибрати колір шпалер самостійно необхідно визначитися з яскравістю і тональністю матеріалів для стін.

    Виділяють два основних тон: теплий і холодний. Теплі відтінки використовуються в приміщеннях житлового характеру, призначених для активного проведення часу, зборів з гостями та членами сім’ї. Холодні відтінки дозволяють налаштуватися на відпочинок, але можуть стати причиною зайвої меланхолії.

    Увага! Вплив відтінку на настрій і психіку знижується по мірі його освітлення. Тому обирайте освітлені яскраві тони – і ваша кімната зможе призначатися відразу для декількох цілей.

    Щоб визначитися з відповідними відтінками кольорів шпалер, вивчіть деякі особливості їх сприйняття у просторі:

    • світлі шпалери відображають сонячне світло, тому здатні зробити кімнату світліше і затишніше. Вони візуально збільшують розміри інтер’єру, уособлюють м’якість, свіжість і чистоту, а тому вважаються універсальними для використання в кімнатах будь-якого типу;
       
    • темні шпалери в інтер’єрі будуть створювати протилежні ефекти: поглинати світло, робити кімнату більш тьмяною і похмурою, зменшувати простір і чинити психологічний тиск.

    Бажано розбавляти холодну кольорову гаму більш світлими і життєрадісними відтінками.

    
            Цвет

    Для тих, хто не може віддати перевагу одній тональності, існують альтернативні варіанти настінних покриттів. Це можуть бути різнокольорові шпалери, гармонійно поєднують в собі і світлі, і темні кольори (у вигляді комбінацій або візерунків), а також традиційні чорно-білі шпалери, дозволяють додати в інтер’єр абсолютно будь-які контрасти.

    Колірна гамма домашніх інтер’єрів

    При виборі відповідного кольору для стін варто звернути увагу і на призначення кімнати. Оскільки всі інтер’єри відрізняються по функціональності, різним повинен бути і дизайнерський підхід.

    Враховуйте, який вплив мають надавати відтінки в дизайні: заспокоювати, бадьорити, створювати романтичну або мрійливий настрій, концентрувати увагу або сприяти розвитку уяви.

    Достаток найрізноманітніших відтінків найчастіше характерно для дитячих кімнат. Кожна кімната такого типу – це маленький будинок для дитини, в якому він не тільки спить або грає, але і розвивається, робить уроки, спілкується з друзями і навіть приймає їжу. Тому однотонні інтер’єри такого типу створюються все рідше.

    Найкраще розділити дитячу кімнату на декілька зон. Нехай в ігровій зоні дитина насолодитися життєрадісністю салатових шпалер, в зоні навчання – налаштуватися на роботу завдяки правильному впливу спокійних бежевих шпалер, а в зоні сну, буде почувати себе затишно завдяки шпалер пастельних відтінків.

    
            Цвет

    Колір шпалер в інтер’єрі спальної кімнати повинен бути теплим, приємним і злегка романтичним. До прикладу сучасну спальню можна оформити за допомогою шпалер м’ятного кольору, а інтер’єр на тематику класики – покриттями в зеленуватих або золотистих тонах.

    Порада: яскраві акценти в спальні краще використовувати для виділення прікроватной зони. Приміром, золотисті шпалери в цій частині кімнати можуть підкреслити багатство та розкіш, а коричневі шпалери – строгість і розміреність.

    
            Цвет

    Зал і вітальня – ідеальні місця для експериментів з відтінками. Тут можна вдало задіяти і світлі, і темні кольори, оскільки цей інтер’єр призначений для повсякденного відпочинку і має уособлювати урочистість, домашній затишок і родинне тепло.

    Світлі відтінки зроблять таке простір більш м’яким для сприйняття: вам підійдуть персикові шпалери, викликають асоціації з весною, жовті відтінки, візерунчасті покриття з елементами рожевий, блакитний, бежевій палітри.

    Серед тьмяних відтінків у вітальні нерідко використовують оливкові шпалери: при правильному оформленні вони підкреслять ефект старовини.

    Яскраві шпалери краще використовувати в якості вставок: вони можуть бути присутніми в нішах, на вільних стінах у вигляді декоративних панно, виділяти окремі ділянки кімнат (наприклад, в місці розміщення дивана або телевізора). За допомогою декількох шпалер різних кольорів можна зонувати простір.

    
            Цвет

    Подібні ефекти можливі і з використанням темних кольорів, але їх настійно рекомендується комбінувати з іншими, більш яскравими і світлими відтінками.

    Наприклад, чорні шпалери в залі допустимі тільки в невеликих пропорціях у поєднанні зі світлим фоном.

    У кухні краще використовувати теплі весняні кольори: зелені, жовті, оранжеві, рожеві, персикові відтінки. Вони будуть створювати позитивний настрій і збуджувати апетит.

    Тони такого типу доречні і в передпокої: незважаючи на те, що світлі шпалери можуть виявитися досить мазкими, саме вони освітлять і розширять це приміщення.

    Який колір шпалер краще використовувати в тому і іншому інтер’єрі, підкаже техніка фен-шуй.

    Згідно з давнім традиціям, оптимальними для дитячої вважаються зелені і жовті шпалери для спальні – рожевий або бордовий колір, для вітальні – білі або бежеві шпалери покриття, а для кухні – комбінації білого, чорного і червоного кольору (уособлюють три стихії).

    Для правильного декорування інтер’єру пропонуємо вам ознайомитися з психологічними та естетичними особливостями деяких популярних відтінків забарвлення шпалер:

    • символ внутрішньої енергії і цілеспрямованості – це фіолетові шпалери. Їх краще використовувати в сучасних інтер’єрах вітальні або кухні. Бузкові шпалери володіють аналогічними властивостями, але відносяться до більш яскравим і меншою мірою затемнюють інтер’єр;
    • 
            Цвет

    • зелені шпалери передають красу природної тематики і підходять практично для кожного дизайну, оскільки поєднуються з багатьма кольорами і досягають максимальної гармонійності в тандемі з дерев’яними елементами;
       
    • блакитні шпалери – символ ніжності, морської свіжості, глибини. Вони сприяють розвитку уяви, володіють заспокійливою дією. Ідеальні для декорування спальні. До речі, схожим впливом володіють фісташкові, бірюзові і лілові шпалери;
       
    • червоні і помаранчеві шпалери відносяться до яскравій колірній палітрі. При надмірному використанні в дизайні вони будуть надавати потужний психологічні вплив. Тому використовуйте їх в ролі акцентів в житлових інтер’єрах;
       
    • створити легку, затишну, ніжну обстановку допоможуть рожеві шпалери для стін. Причому, цей колір вже давно не вважається виключно жіночим: за допомогою комбінацій з іншими квітами ви забезпечите створення стильного і сучасного декору стін;
    • 
            Цвет

    • сині шпалери – підходящий варіант для тих, хто любить креатив і не боїться задіяти помітні відтінки. Підійдуть для вітальні і деяких зон кухні, спальні та дитячої кімнати підлітків;
       
    • серед холодної палітри універсальними вважаються сірі шпалери: до них підходять багато кольори і стилі, а в дизайні вони не чинять сильного психологічного тиску, так як виглядають досить затишно під сонячним світлом.

    
            Цвет

    Щоб забезпечити логічну завершеність дизайну, не зупиняйтеся на одній колірній гамі. Ключовим факторам успіху в будь-якому декорі стане правильне поєднання відразу декількох кольорів, причому, вони повинні гармоніювати не тільки на стінах, але і меблів, текстилі, аксесуарах. Дізнайтеся, як правильно поєднувати шпалери різних кольорів.

    Давайте з’ясуємо, як домогтися гармонійного результату в цій справі.

    Принципи поєднання відтінків

    Шпалери різних кольорів в інтер’єрі можна скомбінувати кількома способами: виділити одну із стін, розділити весь простір по вертикалі або горизонталі або використовувати окремі фрагменти настінних покриттів для створення вставок, обрамлених молдингами.

    Реалізовуючи різні варіанти комбінування шпалер, можна домогтися розширення простору, зміни висоти стель, виправлення неправильної форми кімнати.

    Увага! Найпростіший спосіб створення ефектних комбінацій на стінах – використання шпалер-компаньйонів: багато виробників шпалер створюють цілі колекції такого типу, що включають не тільки настінні покриття, але і текстиль.

    
            Цвет

    Вкрай важливо забезпечити гармонійне поєднання шпалер з кольором штор. Тут існує кілька простих правил:

    • штори не повинні зливатися зі стінами;
       
    • на похмурому тлі фіранки повинні грати роль освітлювального елементу;
       
    • у світлих інтер’єрах можна використовувати і світлий, темний текстиль;
       
    • яскраві штори бажано використовувати як акцент тільки в тому випадку, якщо аналогічні відтінки вже присутні в інтер’єрі (наприклад, аксесуарах або у візерунках шпалер).

    
            Цвет

    Як підібрати шпалери під колір меблів? Це питання теж досить важливий, так як негармоничная меблі в певній колірній гамі буде псувати всі ваші старання.

    Меблі, як і штори, не повинна зливатися зі стінами, але і не повинна суперечити їх відтінку.

    Дерев’яні меблі краще використовувати на тлі теплих кольорів, білу і бежеву – на тлі яскравих вставок, а темні предмети меблів підійдуть до світлих інтер’єрів.

    Що стосується підлоги, то його колір не повинен виступати в якості негармонійного контрасту: намагайтеся уникати поєднання яскравих і насичених відтінків на всіх поверхнях в просторі. Вибирайте колір підлоги, орієнтуючись на основні кольори, присутні в дизайні.

    Про те, як підібрати шпалери до кольору ламінату, теж нескладно здогадатися: світла підлога універсальний, тоді як темні покриття вимагають використання теплих і пастельних відтінків на стінах.

    
            Цвет

    Тепер ви знаєте, як домогтися цілісності дизайну і підібрати відтінки, ідеально гармоніюють один з одним. Намагайтеся вибирати палітру кімнати, орієнтуючись не тільки на її стиль, але і на характер ваших близьких: нехай вам і вашій родині буде комфортно в створеному інтер’єрі.