Комбінування

Комбінування

Найголовніша складова будь-якого інтер’єру – це стіни, і їх оформлення слід приділити максимум уваги. Нехтуючи поширеними методиками обробки, ви ризикуєте створити нудний і одноманітний інтер’єр, який не підкреслить затишок і не дозволить насолодитися перебуванням вдома. Саме тому комбінування шпалер між собою, як одна з найбільш яскравих і креативних методик, набуває все більшу популярність.


            Комбинирование

Косметичний або комплексний ремонт в будинку завжди завершується обробкою стін, і на цей процес кожному хочеться витратити мінімум коштів і часу. Але як втілити в інтер’єрі цікаві задумки, не вдаючись до допомоги дизайнерів і не купуючи дорогі авторські оздоблювальні матеріали? Насправді це простіше, ніж ви думаєте.

Естетичні, стильні, зручні та практичні стіни в інтер’єрі будь-якого типу можна оформити за допомогою комбінування шпалер, використовуючи поєднувані кольори шпалер-компаньйонів.

Поєднуючи різні фактури і малюнки, ви домагаєтеся виконання головного завдання будь-якого дизайну: створюєте комфорт, який підкреслюється кольором і приємними на дотик матеріалами. Саме тому від вибору шпалер для такої обробки буде залежати успіх вашого ремонту.


            Комбинирование

Для правильного сприйняття вибирайте відтінки, гармонійно поєднані один з одним і підходять до інтер’єру, а саме до розмірів і освітлення простору. А при підборі фактур орієнтуйтеся на їх сумісність і відповідність специфічним умовам кімнати. Про інші ефекти і можливості такої обробки, а також про те, як красиво комбінувати шпалери, ми розповімо вам далі.

Завдання комбінування

Перш ніж відправлятися за шпалерами для створення комбінацій, задумайтеся, з якої причини саме цей варіант здається вам найбільш вдалим способом обробки. Адже не завжди навіть самі стильні зразки комбінування шпалер будуть доречними, хоча таку обробку можна назвати універсальною.


            Комбинирование

Наприклад, комбінування шпалер у ванній кімнаті взагалі використовується вкрай рідко: у вологих умовах багато шпалери втрачають свій зовнішній вигляд, а підібрати гармонійні покриття з влагоустойчивыми властивостями за невисокою ціною буває складно.

Давайте визначимося, як можна комбінувати шпалери, щоб досягти поставлених цілей:

  • Якщо метою комбінування шпалер в квартирі ви ставите тільки створення стильного дизайну, досить вибрати поєднувані матеріали – і розмістити на стінах одним з поширених способів поєднання. Візуальний ефект від такої обробки буде залежати тільки від вашого вибору.
     
  • 
            Комбинирование

  • При створенні комбінацій шпалер для перетворення простору рекомендується заздалегідь продумати, якого ефекту ви повинні досягти. Існує безліч варіантів комбінування та обробки: наприклад, поєднання світлих шпалер зробить вашу кімнату просторіше, похмурих – зменшить простір, шпалери в смужку піднімуть стелі, а покриття світлих і темних відтінків, скомбіновані один з одним, дозволять віддалити і наблизити різні стіни в кімнаті.
     
  • Комбінування шпалер для стін дозволяє замаскувати недоліки таких поверхонь. Досить правильно поєднати візерунки яскравих відтінків або використовувати шпалери з глибокими і насиченими квітами, які будуть відволікати від нерівностей і дефектів.
     
  • Один з найбільш корисних ефектів декору стін комбінуванням шпалер – це можливість зонування. Навіть невелику кімнату можна розділити на зони за допомогою різних кольорів і відтінків, що плавно переходять один в одного.
  • 
            Комбинирование

    Для того щоб правильно скомбінувати шпалери в квартирі, подбайте про те, щоб зовнішні фактори не впливали на їх сприйняття. Приміром, глянцеві шпалери виглядають по-різному в залежності від освітлення, яскраві шпалери на тлі світлих покриттів бажано клеїти в головній зоні кімнати, яка впадає в очі, а шпалери з насиченими відтінками і яскравими малюнками не рекомендується розміщувати на стінах в зонах відпочинку.

    Порада: комбінування шпалер в хрущовці або маленькій квартирі-студії має сприяти створенню більш вільного простору. Домогтися такого ефекту можна, комбінуючи яскраві відтінки або контрастні кольори.

    
            Комбинирование

    Фото і картинки комбінування шпалер, а також допоміжні відео допоможуть вам розібратися, які додаткові ефекти можливі при реалізації такого способу обробки. Для того щоб ваш дизайн виглядав якомога гармонійніше й відповідала модним тенденціям, ознайомтеся з декількома методиками, як комбінувати і правильно поєднувати шпалери в кімнаті.

    Горизонтальні комбінації

    Комбінування поклейки шпалер по горизонталі підійде для кімнат з будь-якими розмірами. Залежно від підібраних відтінків і фактур ваша кімната може здаватися ширшим, просторішим, або, навпаки, більш тісної і затишною.

    
            Комбинирование

    Порада: розсунути стіни в кімнаті можна, наклеївши на центральну поверхню кілька яскравих смуг, що чергуються з більш світлими. Такий контраст не тільки приверне увагу, але і дозволить витягнути простір. А чергування шпалер в м’яких тонах з плавними переходами підійде для приміщень, призначених для спокійного відпочинку.

    Одна з переваг горизонтальній комбінації шпалер на стіну проявляється в наявності множини варіантів створення цікавого дизайну. Стіну можна розбити на необмежену кількість частин, змінюючи ширину смуг і їх послідовність.

    Тим не менш, частіше за все стіну ділять тільки на дві частини: у верхній клеяться шпалери світлих відтінків, що формують фон кімнати, а в нижній – темні і практичні матеріали, що захищають стіну і створюють контраст.

    
            Комбинирование

    При горизонтальній обклеюванні стін комбінованими шпалерами можна використовувати тільки однотонні матеріали, поєднувати суцільні відтінки з візерунками та малюнками або підібрати цікаві комбінації візерункових покриттів. Поєднання шпалер на стіні у відтінках при такій обробці теж можливо в декількох варіаціях: яскраві зі спокійними тонами, кілька яскравих відтінків кольору з однієї панелі, які відрізняються тільки по насиченості і багато інших.

    Вертикальний дизайн

    Вертикальне комбінування найчастіше використовується в просторах з низьким рівнем стель, оскільки, залежно від ширини смуг, такі комбінації дозволяють підняти їх рівень на різну висоту. Одна з особливостей такого дизайну – гармонійне поєднання практично з будь-яким стильовим напрямом.

    
            Комбинирование

    Крім стандартного парного поєднання в двох кольорах можливі й інші варіанти: на стінах можна комбінувати шпалери трьох видів і навіть більше число різних покриттів.

    Поєднувати шпалери по вертикалі можна точно так само, як і горизонтальні, орієнтуючись на ті ж правила і можливості поєднання декількох матеріалів. Але в цьому випадку важливо пам’ятати, що різкі переходи між кольорами та візерунками будуть більш помітні, тому намагайтеся підбирати шпалери, з допомогою яких можна створити плавні і гармонійні переливи.

    Порада: нерідко для вирішення проблеми з непоєднуваними відтінками або візерунками використовують молдинги або бордюри. Оформіть з їх допомогою вертикальні смуги – і ви створите стильні панно, які підкреслять індивідуальність вашого інтер’єру.

    Виділення особливостей планування

    
            Комбинирование

    У сучасних інтер’єрах все частіше зустрічаються незвичайні конструкції: перегородки на півстіни, ніші, виступи, колони, широкі підвіконня з закритими панелями і т. д. Всі ці особливості можна вигідно підкреслити за рахунок комбінування двох шпалер. Для цього фонові (як правило, більш світлі) покриття клеяться на всі стіни в просторі, а конструкції, на яких слід зробити акцент, оформляються шпалерами насиченого відтінку або яскравими візерунками, що відповідають тематиці інтер’єру.

    Ключовий момент, який визначає можливість створення акцентів, – це контраст. З допомогою використання контрастних шпалер можна не тільки виділити незвичайні конструкції в кімнаті, але і створити головну зону, привертаючи увагу до центральної, акцентной стіні. Як правило, цією стіною вважається поверхню, біля якої ми знаходимося найчастіше: у спальні – стіна за ліжком, на кухні – біля обіднього столу, у вітальні – за диваном або телевізором.

    
            Комбинирование

    Акценти на таких стінах створюються з допомогою яскравих шпалер або покриттів з яскравими малюнками. При бажанні можна продовжити акцент і на стелі: тоді ця частина кімнати стане повноцінною функціональної зоною зі своїм призначенням.

    Порада: якщо у вас немає можливості підібрати широкоформатні шпалери на всю стіну, або особливості стилю не припускають такий дизайн, створюйте декоративні вставки з шпалер, обрамлені молдингами або бордюрами. Їх можна використовувати в якості панно або зробити більш функціональними, закріпивши всередині світильники, гачки, картини, дзеркала та інші елементи інтер’єру.

    Використання фотошпалер

    Освіжити простір, підкреслити сучасну спрямованість інтер’єру, змінити розміри кімнати і створити акцент на стіні допоможуть яскраві та реалістичні великі шпалери широкого формату. Такі покриття бажано поєднувати із шпалерами без рельєфною структури, виконаними в світлих і стриманих тонах.

    
            Комбинирование

    Картинка на фотошпалерах повинна відповідати призначенню кімнати, характером освітлення, стилістики, а також перевагам всієї родини. Намагайтеся орієнтуватися також на колірну гаму меблів і сполучуваність кольору шпалер і дверей: особливо це стосується фотошпалер, на яких зустрічається невелике число відтінків.

    Корисні поради

    Дизайн шпалер для комбінування грає важливу роль в оформленні простору, адже від гармонійності і правильності підбору кольорів і текстур матеріалів буде залежати комфорт вашої кімнати.

    
            Комбинирование

    Тим не менш, в процесі ремонту з комбінуванням шпалер слід дотримуватися й інші правила:

    • не купувати шпалери в різних магазинах, оскільки їх товщина або відтінок може відрізнятися. Бажано взагалі придбати шпалери з однієї колекції і одного виробника, попередньо з’єднавши їх фрагменти і перевіривши на гармонійність;
       
    • звертати увагу на якість матеріалів: характеристики різних шпалер повинні відповідати, інакше з часом частина комбінації доведеться замінити;
       
    • дотримуватися товщину шпалерних покриттів: вона повинна бути максимально схожою щоб уникнути появи помітних стиків і швів на поверхні стін;
       
    • 
            Комбинирование

    • надмірно яскраву колірну гамму обов’язково розбавляйте спокійними відтінками;
       
    • не поєднуйте суперечливі рельєфні фактури: бажано збалансувати такий інтер’єр за допомогою шпалер з гладкою поверхнею;
       
    • фактурні шпалери з яскравими візерунками на поверхні виглядають занадто химерно і не відповідають жодному поширеній стилю інтер’єру, тому не перевантажуйте обстановку таким дизайном;
       
    • для отримання бажаного результату заздалегідь створіть начерки вашого майбутнього інтер’єру і зверніть увагу на недоліки і деталі такого оформлення. Можливо, ви зможете запобігти вчинення суттєвих помилок;
       
    • всі шпалери для комбінацій повинні перевірятися на якість фарби і стійкість до сонячного світла.

    
            Комбинирование

    Про те, як скомбінувати шпалери в конкретному інтер’єрі, нескладно здогадатися, орієнтуючись на наші прості поради, фото та методики. Тим більше, що більшість варіантів комбінування можна вважати універсальними.

    Намагайтеся не дотримуватися нудних і традиційних комбінацій: спробуйте внести в такий дизайн що-небудь авторське, наприклад, створити незвичайні форми або підібрати шпалери, орієнтуючись на колір аксесуарів і їх поєднання зі шторами і текстилем в кімнаті.

    Проявляйте фантазію, насолоджуйтеся процесом декорування – і віддача від ваших зусиль буде максимальною. А відео з комбінування шпалер надихне вас на творчі думки та ідеї.