Комбінування шпалер в дитячій кімнаті


			Комбинирование обоев в детской комнате

Щоб дитяча кімната після обклеювання шпалерами не стала нудною, однотонною, дизайнери рекомендують комбінувати настінні матеріали. Однак у цій справі є тонкощі, оскільки не всі кольори, фактури поєднуються між собою.

Як не допустити помилки в виборі шпалер, з яких буде проводитися комбінування? Зараз ми постараємося дати вам вичерпну відповідь, а також кілька корисних порад з оформлення стін в дитячих кімнатах дівчаток і хлопчиків.

Основні принципи комбінування шпалер в дитячій кімнаті

Незалежно від стилю оформлення інтер’єру, завжди можна використовувати принцип комбінування. Фантазія обмежена лише вибором відповідних оздоблювальних матеріалів. Працювати можна в самих різних напрямках, комбінуючи їх за кольором, малюнком, фактурою покриття.

Досвідчені дизайнери зможуть виконати складне комбінування оздоблювальних матеріалів. Але навіть володіючи мінімальними знаннями в ремонті стін, можна самостійно створити унікальний інтер’єр в кімнаті для дівчинки або хлопчика. Звичайно, доведеться проявити творчість і дозволити своїм фантазіям втілитися в реальність.

Поділ шпалер по горизонталі і вертикалі

Якщо клеїти вертикальні смуги різного кольору, ефект може бути найрізноманітнішим. При наклеюванні смуг шпалер потрібно дотримуватися синхронного чергування: колір смуги повинен повторюватися через 1 або 2 елемента. Колірне виконання різний і залежить від характеру оклеиваемого приміщення:

  • Монохромне поєднання остудить запал гіперактивного дитини, заспокоїть його нервову систему;
  • Якщо дитина меланхолік за темпераментом, для оформлення його кімнати рекомендується використовувати контрастне поєднання.

Щоб урізноманітнити стіни можна використовувати смуги з зображеннями: малюнок вибирають нейтральний або спеціальний дитячий. Якщо в дитячій кімнаті застосовується комбінування шпалер різної фактури або відтінків, в якості додаткового елементу можна клеїти шпалерні бордюри.


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате

Комбінування шпалер у дитячій з використанням бордюрів

Бордюрна стрічка – це ефективний спосіб прикраси дитячої кімнати. З допомогою таких смуг можна підкреслити стиль інтер’єру, змінити простір у бік зменшення або розширення. Приміром, щоб стіни не здавались високими, під стелею наклеюють шпалерний бордюр.

Не потрібно асоціювати бордюр з прямою стрічкою. У дитячій кімнаті над ліжком цілком можна наклеїти дугу, що складається із звіряток або квітів. Такий елемент змінить строгість сприйняття кімнати і зробить її більш затишною. Цей декоративний елемент стане відмінною альтернативою надкроватному килимку, який не накопичує на себе пил. Бордюрна стрічка ефектно виглядає в різних дизайнерських композиціях: вона дозволяє створювати картини, окремі «вікна», розмежовувати стіну на окремі візуальні зони. З допомогою бордюрів можна втілити будь-яку ідею, однак старатися все ж не варто, інакше вийде авангард або несмак.


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате

Бордюрна стрічка має не тільки декоративними властивостями, вона дозволяє вирішувати практичні завдання. Маленькі діти за своєю природою не вміють дбайливо ставитися до оточуючих предметів, а робити часто ремонт після дитячих витівок, не всім батькам по кишені. У цьому випадку найбільш зручним і практичним варіантом оформлення інтер’єру буде обклеювання верхній частині стін світлими тонами, а нижні більш темними.

Щоб прибрати різкість стику контрастних шпалер, краще всього використовувати бордюр, що гармонує за фактурою і кольором з основними тонами. Такий елемент допомагає створювати в дитячій кімнаті певний стиль: він десь легковажний і яскравий одночасно, що властиво маленьким принцесам, а майбутніх чоловіків виховують в атмосфері строгості і невибагливість.

У продажу є готові варіанти бордюрної стрічки, а творчі люди можуть самостійно зробити її. Складнощі в цій справі немає – потрібно взяти шпалери з підходящим малюнком і відрізати в поздовжньому напрямку смугу потрібної довжини.

Якщо поділ шпалер проводиться в горизонтальному напрямку, необхідно ретельно вимірювати стики полотен, домагаючись ідеально рівного розташування горизонтальної риски щодо меблів та підлоги.

Комбінування шпалер в дитячій: вставки на різних площах

При такому оформленні робота вимагає іншого підходу. Спочатку поверхню стіни обклеюється або забарвлюється в основний колір. Далі потрібно зробити рамкові конструкції потрібної геометричної форми, для чого використовують товсті флізелінові шпалери, бордюри чи інші елементи декору. Складнощів навіть у новачка не виникне, оскільки край такій конструкції обрамлений.

Якщо ж планується зробити вставки великої площі, комбінування шпалер у дитячій кімнаті можна виконувати з урахуванням зонування:

  • Робоче місце;
  • Ігрова зона;
  • Спальне місце.

При виборі матеріалів для комбінування потрібно враховувати дію відтінків на психіку дитини. Кожний колір впливає на поведінку, емоційне сприйняття дитини, тому шпалери або фарбу вибирають, виходячи з темпераменту дитини. Для спальної зони і місця спокійного проведення часу дитини обирають теплі, спокійні тони. Якщо в дитячій кімнаті створено спортивний майданчик або шведська стінка, стіни в цьому місці можна оформляти емоційні, збуджуючі кольору.


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате

Оформлення стіни клаптями (печворк)

Більш сміливі фантазії та ідеї батьки можуть використовувати цікаве комбінування, нагадує «печворк» або клаптева мистецтво. Тільки замість тканинних шматочків для обклеювання використовуються різноманітні шпалерні клаптики, у кожного з яких власне призначення і сенс. Дуже добре в дитячій кімнаті виглядає комбінація монохромних шматків шпалер або ж орнаментів і малюнків дитячої тематики. Такі шматки шпалер можна наклеювати внахлест або встик.


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате


			Комбинирование обоев в детской комнате

Іноді в дитячій кімнаті можуть бути ніші, виступи або інші архітектурні «нерівності». З таких непривабливих елементів можна зробити цікавий об’єкт, для чого використовується принцип контрастності. Це може бути цікавий візерунок або тематичний дитячий малюнок, фрагмент з улюбленої казки.