Міняємо інтер’єр за допомогою рідких шпалер


			Меняем интерьер с помощью жидких обоев

У наш час легко можна знайти оздоблювальні матеріали на будь-який смак і колір. Різноманітність і достаток продукції дозволяє створювати нові дизайнерські рішення і реалізувати найсміливіші задуми. Розглянемо такий цікавий матеріал як рідкі шпалери.

Технологія створення рідких шпалер з’явилася відносно недавно. Чверть століття тому рідкі шпалери почали виробляти на Заході, звідки ідея виробництва перекочувала в Європу, а після вже прижилася в нашій країні.

Рідкі шпалери в інтер’єрі — що ж це таке

Це композиція, створена з природних волокон (наприклад, целюлозних), фарбників і клейового речовини. Існує велика кількість фірм виробників, що конкурують між собою за покупця, що в свою чергу призводить до появи великого асортименту цієї продукції.

Серед величезного різноманіття можна виділити три види цього матеріалу. Розділення засновано на складі натуральних волокон, що входять до складу шпалер. Відповідно розрізняють: целюлозні, шовкові і змішані рідкі шпалери. Самими міцними і довговічними вважаються шпалери, в основі яких шовкове волокно. Відповідно до цього вони мають і найвищу ціну.


			Меняем интерьер с помощью жидких обоев

Як користуватися рідкими шпалерами

Перш за все, слід ознайомитися з інструкцією, так як кожен конкретний вид шпалер може мати свої нюанси в приготуванні. Загальна схема така: в тару наливають певну кількість води, в яку і висипають суміш для приготування рідких шпалер. Далі необхідно все ретельно перемішати. Причому бажано перемішувати руками, щоб не пошкодити окремі матеріали, що входять до складу суміші. Даний склад є повністю натуральним, тому його можна сміливо розмішувати руками.

В середньому, на п’ять квадратних метрів стіни вистачає одного кілограма суміші. Щоб уникнути отримання різнорідних сумішей, рекомендується заздалегідь визначитися з об’ємом рідких шпалер, щоб його вистачило мінімум на покриття однієї стіни. Перед нанесенням рідких шпалер необхідна попередня підготовка стін. Їх слід вирівняти, зачистити і обробити гіпсовою шпаклівкою. Після таких підготовчих процедур рідкі шпалери будуть легше наноситися, довше служити і радувати око в інтер’єрі.

Рідкі шпалери наносяться на стіну також як і штукатурка. Для цього краще користуватися дрібним шпателем і прозорою теркою. Однорідність малюнка рідких шпалер досягають, здійснюючи затірку в різні сторони. А при необхідності створення малюнка, певний відтінок втирається під одним і тим же кутом.

Плюси даного матеріалу

Можливість замінити окремий ділянку, який піддався забруднення або пошкодження. Можливість створювати різні малюнки. Рідкі шпалери володіють еластичністю, що дозволяє їм не боятися можливої «усадки» будинку. Завдяки використанню даного типу шпалер, можливо замаскувати невеликі дефекти поверхні. Ще у таких шпалер немає швів, і вони щільно прилягають до віконних рам, плінтусів, розеток та ін. Багато види рідких шпалер володіють хорошими звкуоизоляционными показниками.

Мінуси рідких шпалер

В першу чергу, це висока вартість. В середньому на кілограм матеріалу піде до двох тисяч рублів. Також ці шпалери довго сохнуть (часом до чотирьох діб) і нестійкі до вологи.

Рідкі шпалери підходять як для ремонту квартир і офісів. Багата палітра кольорів дає можливість створювати найрізноманітніші відтінки: ніжні і теплі, яскраві і кричущі, романтичні й суворі, — вони дозволять дати простір фантазії і потрапити на самий вимогливий смак. До речі про вишуканості, шпалери з елементами шовку дозволять зробити оздоблення інтер’єру яскравіше і багатше, а шпалери з золотими нитками додадуть будь-якій обстановці урочистості і величі.