Модний огляд інтер’єрних виставок. Листя тропічних рослин — тренд №1

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1

Майже всі інтер’єрні видання журнали, блоги на початку календарного року, розповідають про тренди на найближчий рік. Але, на підставі чого будується погляд на тренди, не зрозуміло. І якщо об’єднати інформацію з різних джерел, то вийде багато протиріч. Як зрозуміти де правда?

У своєму огляді, до трендовим, я відніс елементи дизайну, які переважали чи часто зустрічалися серед учасників інтер’єрних виставок у Парижі та Франкфурті. Про те, що це за виставки я розповів у попередньої, вступної статті.

У першої оглядової статті, мова піде про найпопулярнішому елементі, який в різних варіантах, зустрічався майже у кожного учасника — тропічної листі. Та розповім, як цей дизайн працює в інтер’єрі.

 

До якого стилю інтер’єру відноситься листя тропічних рослин

Тропічна листя виступає як окремий елемент дизайну або як загальне екологічне інтер’єрний напрям. З натяжкою і додаванням фантазії може підійти до африканського, індійському або колоніальним стилем. Але, яскраво вираженого відношення до конкретного стилю листя не має, тому вона з успіхом підійде як для класичних, так і сучасних стилів:

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1Шпалери з листям пальми в стилі кантрі і сучасному

 

Учасники виставок представляли використання тропічної листя по різному, в одних це інтер’єр з активним використанням малюнків, у інших окремий декоративний листочок або ваза з кімнатною рослиною:

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1Великі і маленькі кроки до тренду

Варіанти застосування тропічної листя в настінних декори, меблі, домашній текстиль

Зелений вектор. Малюнки близько схожі на справжню листя або з чітким контурним малюнком

Це варіант образотворчого домашнього озеленення. Для стін можна використовувати шпалери з текстурами листя або фотошпалери. Для меблів і домашнього текстилю текстиль зображенням тропічних дерев і листя:

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1

 

Художній образ. Дизайни листя імітують ручний малюнок

Художні малюнки, акварельні, олійні не мають чітких контурів — це створює контраст для меблів і декору з чіткими лініями. Вид інтер’єру виходить менш суворим:
Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1Панно з імітацією ручного малюнка і шпалери з малюнком тростини

Гра ліній. Контурні малюнки листя

Якщо вам не подобаються зелені інтер’єри і активні квіткові малюнки, то придивіться які образи створюють контурні малюнки листя. Може це те що ви шукали:

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1Пожвавлення нудного бежевого фону. І, шпалери з тропічним листям в стилі Арт-Деко

 

Як поєднувати в інтер’єрі. Баланс і контрасти

Про правила балансного і контрастного поєднання написано в окремій статті.

Балансове поєднання текстур. Природні поєднання

У рослинних малюнків найближчі друзі: дерево, камінь, вода. Або, елементи і матеріали схожі на них. Дерево з цієї трійці буде найбільш близьким матеріалом.

У зв’язці з деревом дизайни листя будуть працювати взаємно доповнюючи один одного. Дерево добре додатися в інтер’єр з листяними принтами, а якщо дерева багато, то яскраві листяні дизайни розбавлять простір, створять акценти і урівноважать інтер’єр. На фото-прикладі зібрані варіанти балансового поєднання текстур. Подушки з яскраво-зеленим листям вдало гармоніюють з плетеними люстрами, дощаній стіною, рогожею, кам’яної та скляними вазами, і завершує картину шкіряний диван:

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1

 

Ще кілька прикладів поєднань. Ліани і декорації з дерева близькі до природного природного образу і вдало впишуться в інтер’єр з листям. Погляньте на приклади, як оформлені вішалка для одягу і сходові перила:

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1

 

Люстра з ліани, чуже виглядає в безликому інтер’єрі, а з тропічним листям вони зріднилися:

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1

 

Контрастні поєднання

Контрастне поєднання тропічної листя буде виражатися в малюнку, текстурі, кольорі. Інтуїтивний контраст створить протиставлення листя як натурального і природного до технічних і сучасним елементів і форм. Контрастні поєднання потрібні для того, щоб внести в інтер’єр кольорове або смислову різноманітність. Подивіться на приклади контрастного поєднання металевих, пластикових виробів, кутастих форм і сучасних моделей меблів до листяним принтами:

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1

 

У малюнку листя буде найбільш контрастувати з геометричними візерунками, і від цього вони посилюють один одного:

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1

 

Що буде далі з модою на тропічну листя

Інтер’єрна мода не так як швидкоплинна мода в одязі. Якщо якийсь напрямок з’являється, то воно тримається не пів року або рік, а десятки років. Про тропічної листі, як про тренді заговорили приблизно в 2014 році і, як показали останні виставки, популярність не йде, а тільки наростає. І тому є цілком логічні пояснення — люди втомлюються від технологій, їм хочеться спокою. А спокій дає природа і її образи.

Можливо в майбутньому, замість малюнків листя в моду увійдуть домашні оранжереї з авто-поливами і штучним освітленням, але тема природи з наших інтер’єрів не піде, а буде й надалі зростати.

Анонс наступних статей

Модный обзор интерьерных выставок. Листья тропических растений — тренд №1

 

В таких модних оглядах з виставок, я продовжу тему природи і екзотичних тварин. Які це дизайни і як їх застосовувати в інтер’єрах.

 

Щоб не пропустити нові статті

Підписка на нові статті блогу по електронній пошті:

 

Підписатися на оновлення можна також:

На нашій сторінці в Facebook

На каналі Telegram