Можливості фотошпалер в збільшенні простору кімнати

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Фотошпалери вже давно користуються великою популярністю завдяки своїй багатофункціональності. Такий спосіб обробки стін не тільки виконує декоративну функцію, але і здатний приховувати недоліки на їх поверхні, акцентувати увагу на важливих деталях, захищати стіни від пошкоджень.

Завдяки різноманітності малюнків можна вибрати шпалери, які підійдуть під будь-стильовий напрям. Деякі малюнки здатні виконувати ще одну функцію – візуально збільшувати простір приміщення. Тому вони дуже часто використовуються в кімнатах невеликих розмірів.

Завдяки оригінальним малюнках такі широкоформатні шпалери створюють оптичні ілюзії додаткової площі, незвичайного простору, а тому здатні перетворити вашу кімнату в найкоротші терміни. До того ж збільшують простір фотошпалери практично не відрізняються за своєю вартістю від фотошпалер з іншими малюнками.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Способи розширення простору

Насправді існує дуже багато способів збільшити простір кімнати за допомогою правильно підібраного зображення. В залежності від того, наскільки суттєвою для вас є проблема з обмеженою площею, можна реалізувати такі способи:

 • щоб кімната не здавалася занадто тісною і не тиснула на зір, можна підібрати фотошпалери з глянцевою поверхнею. За рахунок відбиття буде створюватися ефект додаткового простору;
   
 • шпалери, що імітують горизонтальні або вертикальні смуги, здатні розширити простір вгору і вшир. Тому досить часто використовуються зображення дерев, мегаполісів з високими будівлями, морських пейзажів;
   
 • Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

 • ще один поширений спосіб – це шпалери, що імітують продовження кімнати. Можна підібрати малюнки зображенням дверей або вікон, що виходять на вулицю: в цьому випадку буде здаватися, що за межами стіни існує додатковий простір.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Якщо ви пройдетеся по спеціалізованих магазинах або ознайомитеся з варіантами зображень для фотошпалер в інтернеті, то переконайтеся, що перераховані способи – далеко не останні, і є ще багато варіантів збільшення площі.

В процесі вибору відповідного малюнка пам’ятайте, що фотошпалери розширюють простір в інтер’єрі повинні бути підібрані у відповідності з деякими важливими правилами.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнатыНапевно ви чули твердження про те, що флізелінові шпалери шкідливі для здоров’я. Дізнайтеся, чи так це і які моменти все ж варто врахувати при виборі шпалер на флізелін.

Докладно про палітрі флізелінових шпалер читайте в цій статті. Професійні рекомендації щодо вибору кольору, відтінків та орнаментів декоративного флізеліновій покриття.

Основні правила використання розширюють фотошпалер

Отже, яких принципів необхідно дотримуватися, щоб правильно підібрати малюнок, який виконує такі функції? Давайте розбиратися.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

По-перше, дуже важливу роль у цьому процесі відіграють відтінки зображення. Теплі і яскраві кольори зазвичай роблять кімнату тісніше. Якщо ж ви бажаєте візуально відсунути стіну, підберіть фотошпалери з холодними тонами: це може бути синій, блакитний, фіолетовий, зелений та інші нейтральні кольори.

Пам’ятаєте! Колір зображення повинен гармоніювати з предметами інтер’єру і не суперечити колірній гамі, присутньої в кімнаті.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Світлі шпалери з глянцевою поверхнею створюють відчуття простору і свіжості, а тому теж вважаються відмінним способом розширення простору. Для таких цілей підійдуть білий, бежевий, ніжно-рожевий та інші постільні тони.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Розширити площу кімнати можна за допомогою гри на контрастах з умілим поєднанням фонових шпалер з фотошпалерами. Наприклад, світлі стіни в поєднанні з темними підлогою і стелею створять враження широкого, але низького приміщення. Якщо такий варіант вас влаштовує, і ви готові пожертвувати висотою стель, то можете використовувати такий спосіб на практиці.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Ще один варіант – зробити темної тільки одну стіну в кімнаті. Таким чином ви витягніть кімнату в довжині. Найкращим варіантом у цьому випадку стануть фотошпалери з великим зображенням по центру.

По-друге, розширення кімнати сприятиме сам малюнок. Для цих цілей можна використовувати фотошпалери з перспективою.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Такі шпалери зображують продовження простору: це можуть бути довгі коридори, доповнені кімнати, веранди, широкі балкони і багато інші зображення.

Порада: щоб забезпечити правдоподібність малюнка, підберіть в кімнату такий же підлога, як і на фотошпалерах. А деякі ділянки стін можна прикрасити декоративними матеріалами, що імітують камінь або цегла.

Не забувайте про те, що для створення потрібного ефекту необхідно максимально звільнити простір перед стіною з фотошпалерами. Вона не повинна закриватися високою і масивними меблями. Бажано взагалі повністю звільнити її від предметів інтер’єру.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Варіанти зображень

У зв’язку з тим, що вітчизняні і зарубіжні виробники пропонують різні варіанти фотошпалер збільшують кімнату, ми вирішили поділитися з вами найбільш поширеними ідеями оформлення.

Фотошпалери з перспективою в інтер’єрі будуть доречні будь-якому приміщенні незалежно від того, який стиль ви використовували для його оформлення.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Любителі природних мотивів можуть підібрати малюнки, що зображають дерева або бамбукову гай, довгі парки, стежки в лісі, морські пейзажі або просторі поля з горами, зображеними на горизонті.

Увага! Якщо ви хочете розширити простір, не вибирайте малюнки з горами на передньому плані: за рахунок їх масивності ви зробите кімнату ще більш тісною і незручною.

В інтер’єрах, оформлених відповідно з сучасними тенденціями, використовуються фотошпалери на урбаністичну тематику. Але такі малюнки здатні візуально збільшити площу кімнати тільки в тому випадку, якщо будуть поєднуватися з перспективою. Наприклад, можна підібрати фотошпалери із зображеннями відомих пам’яток, але вони повинні бути доповнені віддаляється дорогою.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Дуже популярні зображення широких міських вулиць, що ведуть вдалину, довгих річок або красивих мостів.

Можна підібрати малюнок із зображенням відкритих дверей, що вели в іншу кімнату або у дворик. Також це можуть бути широкі вікна, через які видно краєвиди. Простір відмінно розширюють фотографії парків, лісів, пустелі, моря, квіткових садів.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Якщо ваша кімната і так має великі розміри, але вам хочеться ще більше її збільшити – виберіть фотошпалери із зображенням сходів, що ведуть нагору. У цьому випадку буде складатися враження, що ваша кімната стала більше, а за рахунок сходинок, спрямовуються вгору, ви піднімете стелі.

Ще один оригінальний спосіб збільшення простору – фотошпалери панорама. Такі фотошпалери не продовжують приміщення, зате вони демонструють гарні краєвиди.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Найбільш часто використовуються такі панорамні зображення:

 • вид з вікна на міські масиви (найчастіше з висоти пташиного польоту);
 • просторі морські пейзажі;
 • широкі лісові масиви або гірські хребти;
 • зображення екзотичних островів або квіткових полів, і так далі.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Панорамні шпалери підійдуть для приміщень, оформлених у сучасному стилі, стилі хай-тек, лофт або в урбаністичних інтер’єрах. Головною особливістю таких зображень вважається можливість перенести вас в іншу реальність: саме тому найчастіше вони використовуються в кімнатах, призначених для відпочинку.

Порада: щоб підкреслити красу обраного панорамного зображення, використовуйте відповідну підсвічування.

Насправді розширити простір кімнати можна за допомогою будь-якого зображення, але дуже важливо правильно його обіграти і вибрати відповідний колір. Для цих цілей можна використовувати навіть зображення фресок і картин.

Досить часто такі малюнки клеяться не тільки в жилах кімнатах, але і на стінах кухні, передпокої, спальні. Крім можливості збільшення кімнати, вони здатні створити комфортну обстановку у вашому приміщенні.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнатыЧитайте про те, як поклеїти флізелінові шпалери правильно і в чому полягають основні секрети успішної та якісної поклейки.

Дивіться тут фото інтер’єрів залу з фотошпалерами: шикарні панорами і модульні зображення додадуть кімнаті стильною елегантності і комфорту.

Про італійських флізелінових шпалерах можна почитати за адресою: https://ru-remont.com/steny/oboi/flizelinovye/tseni-proizvoditeli.html

До переваг використання таких фотошпалер можна віднести не тільки практичність і багатофункціональність, але і здатність захистити стіни від вологи, грибка, пилу та інших негативних факторів. Така можливість забезпечується завдяки наявності додаткових захисних шарів.

Возможности фотообоев в увеличении пространства комнаты

Незважаючи на те, що фотошпалери здатні виконувати декілька функцій одночасно, вони відрізняються від стандартних варіантів відносно невисокою вартістю і оригінальністю зображення. Саме тому такий спосіб декорування стін все частіше зустрічається в сучасних інтер’єрах.