Продовжую ділитися враженнями про відвідані виставках. У попередній статті я розповів про тропічної листі, як про трендовому дизайнерському елементі. А тропічний ліс не може бути самотнім і йому потрібні корінні мешканці: птахи, звірі, комахи.
У цій статті я розповім про образах диких тварин як дизайнерському елементі, і як їх представили світові інтер’єрні дизайнери.
Екзотичні звірі і не дуже
Раз я промовив про тропічну листя, то з тропічних звірів і почну. І найпопулярнішими з них були мавпи і лемури.
Мавпи і лемури це продовження теми тропіків, як постійний атрибут. Їх малювали на шпалерах, розміщували фото в інтер’єрах, представляли світильниками, вазами, робили декоративними статуетки і схожими на справжніх копіями:
Хижі звірі, пантери, леопарди, леви, великі травоїдні — це символи краси і природної могутності. Їх образи, найчастіше використовували в зображенні на панно, як декоративні статуетки, світильники, малюнки на шпалерах і текстилі:
Рідкісні птахи, екзотичні і популярні
Птахи не відстають від звірів. А деякі представники пернатих, завдяки красивим природним даними, стали лідерами серед образів в дизайні.
Тукан і його родичі — найпопулярніший спосіб для інтер’єрів з тропічної стилізацією, це, одночасно, природний і акцентний елемент дизайну:
Папуги — давно знайома нам птах і раніше трендова:
Фламінго — образ популярний як в інтер’єрної моді, так і в одязі. Можливо, завдяки своїм природним даними: витонченість в лініях, контрастні форми, рідкісний природний колір:
Райські птахи, чаплі, журавлі — ці елементи дизайну часто зустрічалися як в поєднанні з тропічними елементами, так і в окремих стильових напрямках: стиль шинуазрі, вікторіанський стиль. Про вікторіанському стилі я розповів у статті “Шпалери в англійському стилі від Ватсона”. А інформація про стилі Шинуазрі об’ємна і цікава, я розповім про цьому стилі в окремій статті. А ось пара прикладів:
Іноді, образи птахів тільки вгадувались:
Жуки рулять, метелики літають
Жуки, як би, рухомі за своїми жучиным справах — це окрема історія по популярності. Розсаджені ненароком на столі, стільцях, полицях, дзеркалі — це елемент для емоційної розрядки, гумору, різноманітності і гармонійного поєднання в просторі:
Образи комах використовували як декорації, так і цілком функціонально:
Зустрічалися варіанти для декорування в стилях інтер’єру передбачають благородство і розкіш:
Риби
За таким популярним декоративним чином і дизайнерським елементом звернемося до водним мешканцям. Зображення риб використовували як атрибут для інтер’єрів в синіх тонах і як декорацію з уявним поверненням до природи:
Образи риб в поєднанні зі склом, роблять скло схожим на воду, або створюють акцент на однотонних темних поверхнях, перетворюючи темний колір імітацію підводних глибин:
Поодинокі рибки пливуть кудись, або зграйки риб, зустрічалися і як декори, і як малюнки на шпалерах, домашньому текстилі, одязі, предметах гардероба:
Як використовувати в інтер’єрах
Мета моєї статті показати вам як можна використати образи тварин в інтер’єрі, на прикладах від дизайнерів учасників інтер’єрних виставок.
Декорувати інтер’єр, обставляти статуетками, лампами, вазами. Представлені в статті варіанти, що найчастіше зустрічається як додатковий декор. Декор — підсилює ідею інтер’єрного дизайну і гармонійно вписується якщо це інтер’єр пов’язаний з природного або етнічним напрямком. Або, навпаки, виступає як контраст і створює акцентну точку фокусу, в сучасних стилях.
Не декорувати, але використовувати. Якщо вам не подобатися нагромаджувати приміщення декором, але якісь елементи сподобалися, то використовуйте мальовані образи в шпалерах, тканинах, фото, картинах. У цій статті такі варіанти теж є.