Особливості вибору та використання чорно-білих шпалер в інтер’єрі

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Поєднання в приміщеннях шпалер різних кольорів настільки щільно увійшло в побут, що вже навряд чи хто-небудь обклеюють стіни по-іншому. Однак є певні поєднання, які досі залишаються модними, стильними і незвичайними.

Сьогодні ми поговоримо про один з таких поєднань – шпалерах в чорно-білих тонах.

Класичне колірне поєднання білого і чорного на сьогоднішній день є одним з найпопулярніших і, якщо вам вдасться правильно скомбінувати однотонні контрастні покриття, інтер’єр обов’язково вийде красивим, стильним і незабутнім.

Останнім часом це поєднання все частіше починає використовуватися в інтер’єрах. Чорно-білі шпалери для стін виглядають стильно й ефектно, а при вдалому підборі можуть навіть візуально поліпшити пропорції кімнати. Проте не варто також забувати, що це двокольорове поєднання досить сміливе, так що і застосовувати його варто тільки зі знанням справи.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Використовуючи чорно-білі шпалери в інтер’єрі, необхідно заздалегідь планувати весь дизайн, щоб не зробити головну помилку і не створити дуже похмуру атмосферу. Дуже важливо уважно стежити за тим, щоб кімната в підсумку не нагадувала ні траурне приміщення, ні стерильну лікарняну палату.

Натомість, відшукавши правильне поєднання і збалансувавши всі деталі, ви отримаєте по-справжньому розкішний інтер’єр. Адже недарма шпалери в чорно-білому кольорі вважаються трендом сучасного дизайну. Створений завдяки їм контраст виглядає зухвало, вражаюче і дуже незвично. До того ж подібний колірної дует може бути використаний в будь-якій кімнаті вашого будинку. Головне – це присвятити трохи свого часу вивченню того, як чорно-білі шпалери краще всього поєднувати між собою.

Особливості чорно-білих покриттів

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Відомо, що темні відтінки взагалі слід використовувати дуже обережно, а чорний – тим більше. Важливість того, наскільки вдалим буде баланс кольорів в кімнаті, неможливо переоцінити. Тому так важливо правильно вибрати шпалери і спосіб їх поєднання.

Говорячи про психологічному значенні кольорів, можна стверджувати, що чорно-білі шпалери в кімнату підійдуть людям раціональним, пунктуальним, які не люблять надмірностей і помпезності. У чому загальне сприйняття кімнати залежить від того, який колір буде переважати в інтер’єрі.

Перевага чорного кольору. Зазвичай використання чорного кольору в якості основного характеризує господарів, як особистостей романтичних, кілька интровертированных і дуже чуйних. Найчастіше в чорному кольорі з вкрапленнями білого люблять оформляти спальню, так як вітальня з таким декором може здатися занадто похмурою.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Переважання білого кольору. Набагато частіше можна зустріти красиві чорно-білі шпалери, в яких переважає саме білий колір. Він асоціюється з чистотою, невинністю, світлом, а тому добре поєднується практично з усіма відтінками. В інтер’єрі будуть чудово виглядати чорно-білі вітальні та кухні.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Білий і чорний порівну. Звичайно ж, можна використовувати і рівні пропорції білого і чорного в інтер’єрі. Звичайно для досягнення цього ефекту використовують шпалери в чорно-білу смужку. Проте, варто враховувати, що подібний малюнок буде доречний тільки у великих і світлих кімнатах. Найчастіше так оформляють вітальню або зал.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Не можна не згадати і про фотошпалери, які присутні чи не в половині інтер’єрів. Чорно-білі шпалери високої якості сьогодні можна знайти будь-якої тематики: це і фото людей — зірок шоу-бізнесу, відомі актори, кадри зі світу спорту, урбаністичні сюжети з зображеннями нічних вулиць і міст: Парижа, Нью-Йорка, Лондона.

Оцінивши переважаючий колір в чорно-білому варіанті фотопанно, можна підбирати фонові, або базові, відтінки шпалер. Більш темні фотозображення рекомендується доповнити світлими шпалерами, а світлі — дозволять підбирати базові шпалери більш темних кольорів.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Візерунки, орнаменти і малюнки

Як і будь-які інші шпалери, чорно-білі настінні покриття можуть бути з різними малюнками і візерунками. Їх можна розділити на дві категорії: чорні візерунки на білому фоні і білі візерунки на чорному тлі.

Чорні візерунки на білому тлі

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Білі шпалери з чорним візерунком для стін – це вибір тих, хто любить вишуканість і витонченість. Такі шпалери підійдуть навіть для невеликих кімнат, так як переважання білого допоможе візуально розширити приміщення. Краще всього білі шпалери з чорним візерунком в інтер’єрі будуть виглядати, якщо використовувати їх на певній невеликій ділянці стіни або розділити ними приміщення по горизонталі. При цьому нижня третина кімнати оформляється шпалерами з перевагою чорного, а верхні дві третини – навпаки, білими шпалерами з темним малюнком.

Увага! Пам’ятайте, що чим більше буде чорний візерунок і чим ретельніше він буде розташований, тим ближче буде здаватися стіна, а значить, менше, тісніше буде виглядати і сама кімната.

Як і раніше актуальним і оригінальним рішенням буде поєднання однотонних шпалер і шпалер з малюнком. Це можуть бути білі або чорні шпалери, як фон, і візерунчасті покриття.

Білі візерунки на чорному тлі

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Білий малюнок на чорному тлі – це дуже незвичайний, яскравий, навіть кілька гламурний варіант, а тому використовувати його потрібно дуже обережно. Завдяки таким шпалер приміщення і так буде виглядати яскравим і контрастним, так що доведеться позбутися інших дрібних деталей. Такими шпалерами краще буде оформити одну стіну або якусь ділянку в кімнаті. Текстиль та аксесуари краще підбирати світлих, нейтральних тонів.

В якому стилі краще всього виглядають чорно-білі варіанти?

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Насправді ви завжди можете підібрати дизайн чорно-білих шпалер, який буде підходити до бажаного стилю, проте існують напрямки, в яких ці кольори розкриються більш повно, незвично і максимально креативно.

Можна виділити наступні стилі:

  • класика: ось вже де, і правда, місце чорно-білим шпалер. Дамаски, медальйони, віньєтки і рослинні візерунки, виконані в чорному і білому кольорах, будуть виглядати ще пишніше і шикарніше. Найчастіше для оформлення використовують шпалери білі з чорним візерунком і оформляють ними одну — акцентну — стіну;
     
  • Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

  • модерн: шпалери в стилі модерн – тут переважають рослинні мотиви і незвичайні поєднання. Дуже люблять в цьому стилі інтер’єру клеїти білі шпалери з чорними квітами, листям, рослинними елементами. Завдяки ніжності й оригінальності малюнка приміщення стає затишним, ніжним і дуже комфортним;
     
  • сучасні стилі мінімалізм, хай-тек): особливо актуальні будуть чорно-білі шпалери в інтер’єрі саме сучасних стилів. Ці кольори вважаються універсальними для створення сучасного дизайну. Часто в додаток до них використовують ще якийсь яскравий відтінок. Наприклад, жовтий, червоний або зелений, який допомагає підкреслити контраст і зробити потрібні акценти.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Інтер’єрні рішення в чорно-білих тонах

У залі і вітальні

Чорно-білі шпалери в зал – це сміливе і зухвале рішення, яке припаде до смаку тим, хто хоче бачити головну кімнату свого будинку сучасною, стильною і запам’ятовується. Завдяки тому що зал найчастіше є найбільшою кімнатою в будинку, в ньому ви можете дозволити собі проявити більше креативності і оригінальності, ніж в інших житлових приміщеннях.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Важливо! Пам’ятайте, що чим більше площа кімнати – тим більше може переважати в шпалерах чорний колір. І навпаки: якщо площа кімнати невелика, то краще зупинитися на світлі шпалери з дрібним чорним малюнком. Такі покриття точно не зроблять кімнату візуально менше.

Зазвичай дизайнери при оформленні вітальні воліють використовувати класичні та сучасні стилі. Багато зупиняють свій вибір на шпалерах в смужку, які здатні візуально підняти стелі в приміщенні. Іншим ж більше подобаються класичні візерунки: дамаски, медальйони і вензелі. Такими шпалерами краще обклеювати одну стіну, щоб не перевантажувати атмосферу.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

У спальні

Часто можна зустріти і чорно-білі шпалери в інтер’єрі спальні. Може здатися, що таке поєднання кольорів занадто агресивно для кімнати відпочинку і не буде сприяти повному розслабленню, проте це не зовсім так. При правильному підборі пропорцій, стилю і візерунка у вас вийде чудовий, спокійний і стильний інтер’єр.

Головне правило: не обклеювати спальню шпалерами з рівною кількістю чорного і білого. Намагайтеся віддавати перевагу якомусь одному кольору. При цьому якщо ви робите наголос на чорному, то вам необхідно буде приділити багато уваги висвітленню і зробити його достатнім, щоб уникнути похмурою і гнітючої атмосфери.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Якщо ви підбираєте чорно-білі шпалери в спальню, то варто звернути свою увагу на шпалери в стилі модерн, геометричні візерунки і класику. Сучасні стилі — такі, як мінімалізм або хай-тек — в спальні можуть створити занадто холодну атмосферу, так що застосовувати їх слід з обережністю. У той же час білі шпалери з чорними квітами для стін допоможуть згладити контрастність і привнести в інтер’єр більше спокою і затишку.

На кухні

Незважаючи на те що в кухонних інтер’єрах найрідше зустрічається таке оформлення, шпалери чорно-білого кольору для кухні можуть стати стильним і сучасним рішенням для всіх, хто любить універсальність і простоту. Однак, як і в інших приміщеннях, для кухні вибір таких монохромних варіантів потребує особливої уваги. Вам потрібно буде продумати всі деталі, гармонійно підібрати поєднання кольору шпалер і штор, меблів, підлоги.

Особенности выбора и использования черно-белых обоев в интерьере

Порада: для більш вузьких приміщень шпалери чорного кольору радять клеїти уздовж короткої стіни, а шпалери білого – уздовж довгої. Таким чином, у вас вийде візуально виправити і скорегувати форму приміщення, зробити його більш квадратним.

Пам’ятайте, що саме в інтер’єрі кухні чорно-білі шпалери можуть виглядати трохи нуднувато, так що будьте ласкаві додати якихось яскравих елементів: люстру або бра яскравого, контрастного кольору. Також на тлі чорно-білих шпалер можна додати родзинку і облагородити кухню скляним столом.

Як бачите, чорно-білі шпалери слід використовувати для декорування стін з великою обережністю, відшукуючи необхідні поєднання і намагаючись збалансувати деталі і акценти в інтер’єрі. Тільки в цьому випадку у вас вийде підкреслити оригінальність і витонченість дизайну і показати ваш тонкий смак.