Простий і стильний варіант оновлення домашнього інтер’єру: як вибрати гладкі шпалери для стін

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Головне достоїнство будь-якого дизайну полягає в його декоративних особливості, тому не дивно, що сучасні шпалери для стін випускаються в широкому асортименті. Але, оскільки настінні покриття можуть мати різну структуру і склад, при виборі відповідних матеріалів для кімнати вкрай важливо зважити всі «за» і «проти» конкретного виду полотна.

Одні з найбільш поширених серед споживачів – гладкі шпалери: приємна на дотик і рівна поверхня таких покриттів дозволяє досконало передати всі тонкощі дизайну автора. А при виборі гладких покриттів, призначених для самостійного фарбування, ви отримуєте необмежені можливості для творчості.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Особливості та переваги

Дійсно шпалери з гладкою поверхнею настільки зручні в процесі поклейки і декорування? Головні особливості таких покриттів для стін пояснюються простою структурою полотна: більшість шпалер такого типу є одношаровими, тому ні поклейка, ні фарбування не становлять особливих труднощів.

Якщо рельєфні шпалери для стін підкреслюють тематичний дизайн в інтер’єрі за рахунок об’ємних елементів на поверхні, то гладкі шпалери дозволяють створити акценти за рахунок різноманітності відтінків, і тому доступні у більш широкому асортименті.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Відкинувши декоративні особливості таких матеріалів, можна помітити, що практичні властивості шпалер з гладкою поверхнею мало чим відрізняються від інших різновидів. Тому багато хто віддає перевагу гладким шпалер звичайну фарбу для стін.

Якісне одношарове гладке покриття з міцного матеріалу створює додатковий захист для стін у кімнаті, сприяє зоровому вирівнювання поверхні, закриває видимі дефекти.

До іншим переваг використання гладких настінних покриттів можна віднести:

 • більш простий процес фарбування полотна;
   
 • легкість наклеювання на будь-яку поверхню (не секрет, що тонкі одношарові покриття без рельєфу простіше схоплюються);
   
 • можливість більш швидкої і зручної стикування окремих фрагментів малюнка;
   
 • відсутність невідповідностей в товщині матеріалів одного типу;
   
 • гладка поверхня зручна для використання додаткових аксесуарів на стінах;
   
 • шпалери з гладкою поверхнею мають різноманітний дизайн і можуть включати ряд декоративних ефектів (глянцеві переливи, матові фрагменти, блискітки і т. д.).

Ще одна безсумнівна перевага шпалер такого типу – простота використання в інтер’єрах різного стилю і розміру. Якщо великі рельєфні елементи полотна сприяють зоровому зменшення простору, то гладкі покриття можуть викликати такий ефект тільки за рахунок певних відтінків.

Підібрати гладкі шпалери для стін, які відповідають стилістиці приміщення, буде набагато простіше, ніж рельєфні аналоги.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Різновиди

Структура гладкого полотна вибирається в залежності від зовнішніх факторів, що роблять вплив на якість та декоративні властивості таких шпалер.

Ви можете зробити вибір серед наступних різновидів настінних покриттів:

 • паперових;
 • вінілових;
 • флізелінових;
 • скловолокнистих;
 • рідких і інших шпалер.

Гладкі паперові шпалери – це найпоширеніший варіант покриттів для стін. До характерних особливостей цих матеріалів можна віднести легкість, простоту поклейки і зняття з поверхні, екологічну безпеку і низьку вартість.

Порада: практично всі паперові шпалери мають однакову товщину, тому надають можливість для створення ефектних комбінацій на стінах їх фрагментів різного відтінку і стилістики.

Але при постійному впливі вологи такі шпалери швидко зіпсуються, а в процесі очищення можуть втратити не тільки колір, але і форму. Підходять для кімнат з сприятливими умовами і відрізняються найменшим терміном служби в порівнянні з іншими видами шпалер з гладкою поверхнею.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Гладкі вінілові шпалери – ідеальний варіант для тих, хто воліє купувати матеріали, орієнтуючись не тільки на зовнішній вигляд, але і на якісні властивості. Більшість шпалер такого типу оформляється у вигляді вишуканих імітацій текстильних полотен, для них характерно достаток відтінків і тематик зображень.

До особливостей вінілових шпалер можна віднести досить високу міцність, стійкість до вологи і механічних впливів, можливість очищення з допомогою миючих і хімічних засобів.

Гладкі флізелінові шпалери теж можуть мати яскравий малюнок, але найчастіше випускаються у вигляді одноколірних полотен, що передбачають періодичне фарбування.

Головна відмінність гладких шпалер з флізеліну від рельєфних аналогів полягає у відсутності верхнього шару, формує текстуру. Тому такі шпалери вважаються менш міцними, зате відрізняються своєю екологічністю, стійкістю до вологи, легкістю поклейки.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Гладкі бамбукові шпалери під фарбування не сідають після повного висихання, можуть маскувати дефекти поверхні, не дозволяють тріщинам розповзатися по стінах, оскільки формують міцну основу. Армуючі і захисні властивості таких шпалер безпосередньо залежать від щільності полотна.

Увага! Для точності передачі відтінків вибирайте білі гладкі шпалери з флізеліну. Тоді основний колір не спотворить запланований дизайн.

Екологічно чисті склошпалери гладкого вигляду зустрічаються нечасто: як правило, такі покриття мають шорстку або зернисту поверхню.

Як рівної основи для декорування інтер’єру використовуйте стеклохолст зі структурою «павутинка»: таке полотно не тільки спокійно переносить вологу, вогонь і пошкодження, але і не дозволяє пилу і шкідливим мікроорганізмам затримуватися у своїй структурі, а після фарбування не втрачає корисних властивостей.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

До специфічних різновидів матеріалів такого типу можна віднести рідкі гладкі шпалери. Вони не випускаються в рулонах, а за структурою нагадують суху штукатурку.

При спеціальній обробці (розведенні з водою) готову масу можна наносити на поверхню стін: після ретельного вирівнювання ви отримуєте гладку поверхню насиченого відтінку, що не потребує подальшого декорування.

Порада: для вирівнювання рідких шпалер після нанесення використовуйте великий шпатель: від його розмірів буде залежати гладкість поверхні.

До переваг такого матеріалу можна віднести можливість маскування недоліків стін, екологічність і дихаючі властивості, швидкість декорування, незвичайний зовнішній вигляд, можливість періодичної реставрації у разі необхідності.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Особливості використання шпалер під фарбування

Все частіше декорування сучасних інтер’єрів здійснюється самостійно, тому гладкі шпалери під фарбування продовжують користуватися високим попитом.

Головна перевага шпалер під фарбування полягає в особливості створення абсолютно будь-якого відтінку в інтер’єрі: вам більше не потрібно витрачати час на пошуки шпалер, відповідних кольором меблів або вашим перевагам.

Чому варто віддати перевагу гладким шпалер, а не фарбувати стіни після спеціальної обробки? По-перше, вони будуть поглинати звук, тоді як голі стіни можуть стати провідником для стороннього шуму. По-друге, шпалери такого типу приємні на дотик і підкреслюють домашній затишок. А структура шпалер вважається більш стійкою в порівнянні зі штукатуркою: вона не розшаровується і не кришиться.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Клеяться гладкі шпалери такого типу так само, як і інші види шпалер: достатньо нанести клей на поверхню стін або на внутрішню частину полотна (залежно від матеріалу). Після висихання наклеєних полотен можна приступати до фарбування.

Гладкі шпалери під фарбування витримають набагато більше перефарбовувань, ніж рельєфні покриття. Тому міняти обстановку в кімнаті ви зможете частіше.

Крім того, шпалери з гладкою поверхнею легше зробити кольоровими, а малюнки, створені за допомогою трафаретів, не будуть виглядати зайвими деталями на таких стінах.

Нюанси декору різних кімнат

Гладкі покриття для кухні

Вибір гладких шпалер на кухню – завдання не з простих. На стіни буде потрапляти волога, жир, пар, поверхня стін може зазнавати механічних пошкоджень, тому такі покриття повинні бути міцними і надійними.

При декоруванні кухні з допомогою гладких шпалер краще віддати перевагу вініловим або флизелиновым покриттям.

Порада: поклеїти шпалери краще в обідній зоні: тут матеріал зноситься не так швидко. Зону готування найчастіше оформляють з допомогою плитки або захисних панелей.

Величезне значення при виборі шпалер з гладкою поверхнею варто приділити дизайну. На кухні цей аспект важливий у силу впливу на ваш настрій і апетит.

Краще, якщо колірна гама стін буде світлою і теплою: незалежно від стилю, простотою в такому інтер’єрі будуть жовті, бежеві, персикові, блакитні, рожеві тони. Холодні відтінки підійдуть для просторих приміщень.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Шпалери для спальні та вітальні

Шпалери в цих інтер’єрах повинні бути безпечними, екологічно чистими і приємними для сприйняття. Якщо ви не розраховуєте на довговічний ефект – вибирайте паперові шпалери. Флізелінові, скловолокнисті і вінілові покриття підійдуть для зон з підвищеним ризиком негативного впливу (наприклад, в балконних зоні з постійним доступом світла або в зоні для ігор, де дитина може пошкодити поверхню полотна).

Оптимальними відтінками для залу вважаються білий, блакитний, зелений, рожевий, помаранчевий та інші кольори, що відносяться до природного панелі.

Акценти в дизайні залу і вітальнею можна створити за рахунок вставок з шпалер червоного, фіолетового, синього та інших насичених кольорів.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Спальню не рекомендується робити занадто похмурою. Темні і яскраві відтінки можуть бути присутніми в зоні за ліжком: іншу частину кімнати бажано оформити в пастельних тонах.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Для таких приміщень підійдуть шпалери під фарбування: навіть без додаткових візерунків вони стануть ефектним доповненням до дизайну, так як поставлять фон всьому інтер’єру. У дитячій кімнаті такі покриття корисні тим, що дозволяють намалювати будь-яке зображення на стіні.

Вибір гладких матеріалів для стін коридору

Передпокій і коридор – це найбільш затемнені ділянки в будинку: тут не вистачає ні світла, ні простору, тому рельєфні покриття не вважаються вдалим варіантом для їх дизайну.

Для оформлення можна вибрати будь-який тип гладких шпалер, але фахівці рекомендують зупинитися на рідких і флізелінових покриттях, так як вони вважаються найбільш надійними з практичної точки зору: при постійному терті і торканнях верхнім одягом вони не втратять свій зовнішній вигляд.

Колір стін у такому інтер’єрі повинен бути світлим, інакше ви ризикуєте створити неправильне враження про весь будинок: нехай ваші гості заряджаються позитивом і теплом завдяки природним відтінкам на стінах цієї кімнати.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Дизайн та тематика матеріалів

Більшість виробників шпалер з гладкою текстурою формують цілі колекції, відповідні певній стилістиці.

Якщо ви хочете залишатися в тренді – перегляньте каталоги останніх колекцій найбільших світових фабрик.

Сьогодні залишаються популярними такі дизайни шпалер для стін:

 • квіткові мотиви. Дрібні принти і великі природні візерунки підійдуть для інтер’єрів у стилі кантрі або прованс;
   
 • сувора геометрія. Такі візерунки переважно в інтер’єрах, оформлених на тематику арт-деко або модерну;
   
 • плавні візерунки з переливами. Підійдуть для класичних дизайнів та деяких інтер’єрів у стилі хай-тек;
   
 • абстрактні композиції. Стануть модним акцентом в сучасних напрямках дизайну.

Простой и стильный вариант обновления домашнего интерьера: как выбрать гладкие обои для стен

Не варто випускати з уваги і гладкі однотонні покриття для стін. Правильно підібравши кольори та малюнки для декорування, ви зможете підкреслити гармонію і затишок домашньої обстановки. Гладкі шпалери – це відмінний варіант для тих, хто бажає створити оригінальний і довговічний дизайн на стінах кожної кімнати в будинку.