Ремонт у ванній. Шпалери? Шпалери!

Які матеріали і технології ідеально підходять для ремонту у ванній? Чи можна клеїти шпалери у ванній і якщо так, то які? Навіщо взагалі використовувати тут шпалери, якщо є плитка, акрилова фарба, пластик?
Оздоблення ванної шпалерами – це спосіб втілити нестандартні інтер’єрні рішення. Ремонт ванної з шпалерами володіє рядом переваг:
1. Економічність.
2. Різноманітність дизайнерських рішень.
3. Легкість монтажу.
Змінюйте дизайн ванної з шпалерами хоч щороку, при цьому щоразу обираючи нове покриття для стін і втілюючи незвичайні ідеї для інтер’єру, грунтуючись на квітах, фактурах і чудових малюнках шпалерних колекцій.

Які шпалери підійдуть для ванної?

Є шпалери для ванної? Так – це покриття з маркуванням «три хвилі», тобто вологостійкі під стать їм підбирається і клей – вологостійкий, з підвищеною адгезією і протигрибковими добавками.
Відгуки про шпалери для ванної стверджують, що покриття зі спеціальними вологостійкими просоченнями зберігають свою привабливість кілька років. А ось рулони з паперовою основою не підходять зовсім. І ще один момент – вам знадобляться і плитка, і шпалери у ванній, якщо мова йде про оформлення зон, на які потрапляє вода: всередині душової кабіни, безпосередньо над раковиною. І плитка, і шпалерні покриття неодмінно повинні бути оформлені в одному стилі.

Ремонт в ванной. Обои? Обои!

Для ванної підійдуть вологостійкі шпалери з маркуванням “три хвилі”

Отже, які шпалери клеїти в ванній? Підійде один з трьох варіантів:

 • Миються, зі спеціальним вологозахисним покриттям.
 • Вінілові – на такі шпалери для ванної відгуки тільки позитивні, адже вініл як полімер негігроскопічний за визначенням.
 • Допускається обробка ванної кімнати шпалерами з скловолокна – покриття цього типу неймовірно довговічні, але і дуже дороги.
 • Як поклеїти шпалери в ванній?

  Клеїмо шпалери у ванній – в цьому випадку без попередньої підготовки не обійтися. Стіни обов’язково вирівнюються, грунтуються і додатково обробляються протигрибковими засобами. Тільки після цього можна поклеїти шпалери в ванній кімнаті.
  Сама технологія того, як поклеїти шпалери в ванній, надійна і проста:

  • готуємо клей у відповідності з обраним типом шпалер;
  • розмічають полотна по висоті, враховуючи зсув малюнка;
  • наносять клей на полотно і стіну, особливо ретельно промазуючи краю;
  • смугу прикладають до стіни вертикально і розгладжують від середини до краю.

  Ремонт в ванной. Обои? Обои!Перед поклейкою шпалер у ванній кімнаті обробіть стіни протигрибковим засобом

  Уточнюючи, як наклеїти шпалери в ванній, не забувайте, що полотна фіксують «встик».

  Дизайн ванної кімнати шпалерами

  Виконуючи ремонт ванної кімнати шпалерами, зупиняйтеся на білих відтінках, якщо шукаєте нейтральності та чистоти, виберіть червоні шпалери – якщо хочете додати енергії та експресії, шпалери в зелених тонах, якщо плануєте створити екологічний спокійний дизайн. І не забувайте про класичному синьому кольорі води та свіжості.

  Ремонт в ванной. Обои? Обои!

  Шпалери для ванної кімнати з великим малюнком

  Що ж стосується малюнків, то вони вибираються в залежності від площі приміщення і інтер’єрної концепції. Маленькі малюнки добре виглядають навіть на невеликих площах, а великі гарні в якості акцентів. Для сучасних стилів вибираються геометричні мотиви, для провансу – квіткові, а для класики – смуги, вензелі і дамаски.