Не секрет, що навіть фотошпалери невеликих розмірів здатні прикрасити і повністю перетворити будь-яке приміщення і надати йому оригінальності. Але в зв’язку з тим, що для створення таких фотошпалер застосовуються особливі технології, це відбивається на їх підвищеної вартості.
Якщо у вас немає можливості придбати фотошпалери для свого будинку – не засмучуйтесь, адже їх можна зробити своїми руками.
Крім того, цей процес хороший тим, що вам не знадобиться занадто багато матеріалів, а створити потрібну картинку ви зможете без найменших зусиль. Давайте ж з’ясуємо, як зробити фотошпалери, що і в якій послідовності необхідно виконати, і як такі фотошпалери можна використовувати для вдалого декорування інтер’єру.
Підготовка до створення власних фотошпалер
Перший момент, на який варто звернути увагу, – це підготовчий етап. Ви повинні визначитися із зображенням, яке хочете бачити на своїй стіні, а також заготовити всі необхідні для цього процесу матеріали.
Давайте визначимося, які саме матеріали вам знадобляться:
- принтер та кольорова фарба для друку малюнків;
- відповідна папір для фотошпалер (як можна більш щільна);
- якісний клей, здатний міцно приклеїти малюнки до поверхні стін.
В процесі друку малюнка у вас може виникнути кілька труднощів. Наприклад, якщо ви вирішили зробити фотошпалери з своєї фотографії, вона повинна мати високу роздільну здатність. Для того щоб відкоригувати дозвіл фотографії або малюнка, можна скористатися декількома програмами: Magnifier, BlowUp, Genuine Fractals та іншими.
Фотографії високої роздільної здатності для фотошпалер необхідні в силу того, що зображення на стіні, має низьку якість, буде розмитим, зіпсує всю задумку інтер’єру і буде виглядати естетично.
Існує ще одна цікава програма для фотошпалер – ProPoster, що дозволяє редагувати вибране зображення і відразу ділити його на частини потрібних розмірів.
Увага! В процесі друку не забувайте про те, що всі аркуші повинні мати однакову якість і колір, інакше загальний малюнок буде спотворюватися.
Найпростіший спосіб створення фотошпалер своїми руками – надрукувати їх на звичайному кольоровому принтері, використовуючи папір формату А4. Але якщо ви бажаєте відразу роздрукувати частини малюнка великих розмірів, можете звернутися в спеціалізовані фірми, які надають послуги друку на широкоформатних аркушах.
Ціна друк фотошпалер буде змінюватись в залежності від необхідних розмірів. В середньому ціна повнокольорового друку становить 600-800 рублів за квадратний метр.
Вибираючи шпалери флізелінові під фарбування, зверніть увагу на маркування: даний тип шпалер має особливі властивості, адже не всі флізелінові шпалери можна фарбувати.
Про плюси і мінуси флізелінових шпалер читайте в цій статті: детальніше про види, технічні характеристики, переваги і недоліки флізелінових шпалер.
Способи створення
Зверніть увагу на те, що зовсім необов’язково користуватися стандартними способами друку малюнків, щоб прикрасити ними стіну в своїй кімнаті.
Насправді існує величезна кількість варіантів перенесення зображення на поверхню стіни, і ми пропонуємо вам ознайомитися з деякими з них, які є найбільш поширеними:
Як ви бачите, існує велика кількість варіантів, як зробити фотошпалери на стіну своїми руками. Для створення оригінальних фотошпалер у себе вдома ви можете використовувати не тільки принтер, але і будь-які інші засоби для малювання або декору. Це далеко не всі способи, так що проявіть фантазію – і, можливо, ви придумаєте ще більш оригінальний варіант.
Порада: у будь-якому випадку для нанесення малюнків потрібна основа, яка не буде спотворювати колір. Тому бажано використовувати шпалери білого або наближених до нього відтінків.
Оформляємо інтер’єр: практичні рекомендації
Припустимо, ви вже вибрали цікавий і яскравий малюнок і дуже хочете використовувати його в якості прикраси для стіни. Але в зв’язку з тим, що загальний стиль кімнати вже вибраний, ви не знаєте, як краще всього вписати вибрані зображення для фотошпалер в такий інтер’єр. В цьому випадку існує декілька способів вигідного використання вільної поверхні.
Якщо зображення для фотошпалер мають високу роздільну здатність, а основні використовувані в них відтінки поєднуються зі стилем і колірною гамою вашої кімнати, можете роздрукувати фотошпалери великого формату і приклеїти їх на всю стіну.
Щоб така композиція не виглядала зайвою, прикрасьте її додатковими елементами, наприклад, обраміть з допомогою декоративних планок або молдингів, використовуйте дзеркала, світильники або неонову підсвітку відповідного відтінку.
Наступний спосіб – це створення з фотошпалер картини на стіну. Наприклад, над ліжком або диваном можна приклеїти цікаве зображення і придумати відповідну рамку. Ще один варіант створення таких картин – приклеювання їх до дерев’яній або іншій основі, в результаті чого вийде справжня об’ємна картина.
Можете створити модульні картини з фотошпалер. Їх особливість полягає в тому, що загальний малюнок візуально розділений на кілька частин. Такі картини чудово впишуться у приміщення сучасного стилю хай-тека.
Як правило, в якості зображень для таких картин використовуються пейзажі або натюрморти (портрети краще не використовувати, тому що ділити персонажа на кілька частин буде не естетично).
Пам’ятаєте! Чим яскравішим і насиченішим буде обраний вами малюнок – тим цікавіше буде виглядати така картина, тому не використовуйте малюнки нудних відтінків.
Дуже цікавий спосіб самостійного створення фотошпалер і плакатів описаний у відео-сюжеті нижче:
Перш ніж приступати до друку вибраних зображень чи замовлення їх у фахівців, обов’язково визначтеся з тим, які розміри полотен підійдуть для вашої стіни. Це особливо важливо, якщо ви плануєте повісити картину на обмежену в розмірах поверхню стіни.
Але зовсім не обов’язково робити модульні картини невеликого розміру: якщо ви маєте вільну стіну, туди відмінно впишеться величезна модульна картина з великої кількості складових частин.
Порада: щоб така композиція виглядала ще більш оригінально, використовуйте полотна різних розмірів, не забувши заздалегідь все прорахувати. Крім того, в такому стилі прийнятно відсутність симетрії.
Щоб зробити модульні картини своїми руками з фотошпалер, треба підготувати основу для майбутнього малюнка. Для цих цілей підійде дерево, пінопласт, щільний картон, пластик або листові панелі з різних матеріалів.
Зображення наноситься безпосередньо на саму основу за допомогою клею. Після повного висихання композицію можна вішати на стіну.
Пропонуємо вам ознайомитися з ще одним способом застосування фотошпалер, зроблених своїми руками. Для цього вам знадобиться зробити нішу в стіні. Цей процес досить складний і матеріаломісткий, тому зазвичай цим способом користуються тільки ті, у кого вже є таке простір.
Якщо ж стіна у вашій кімнаті рівна, можна повністю закрити її широкими панелями, залишивши вільний простір для фотошпалер. Завдяки такому способу вибраний вами малюнок ідеально впишеться в простір, і вашим гостям буде здаватися, що така картина була задумана спочатку.
Плануючи клеїти тканинні шпалери, прочитайте відгуки про текстильних шпалерах для стін, щоб ваш вибір був і свідомим і виваженим.
Дізнайтеся ціни на склошпалери тут; крім того, в статті дано самий повний і докладний огляд світових виробників склошпалер.
Де найбільш раціональний декор стін рідкими шпалерами? Дізнайтесь за адресою: https://ru-remont.com/steny/oboi/zhidkie/zhidkie-oboi-v-interiere
Ви вже переконалися, що зробити оригінальні та якісні шпалери можна навіть своїми руками. А щоб вони прослужили вам якомога довше, ви можете додатково придбати спеціальну захисну плівку або прозорий лак. Це збереже поверхню малюнка від пилу і пошкоджень.
І пам’ятайте, що можна вписати в інтер’єр абсолютно будь-який малюнок: головне, правильно його обіграти. Не бійтеся експериментувати, придумуйте свіжі ідеї використання фотошпалер у вашому домі. Бажаємо вам натхнення і удачі!