Розглянемо плюси і мінуси флізелінових шпалер

Рассмотрим плюсы и минусы флизелиновых обоевОблаштувати своє житло красиво, модно і, по можливості, не дуже витратно для гаманця – мрія будь-якого господаря.

Не останню роль у декоруванні вдома грають шпалери. Сьогодні всіляких кольорів, текстур і фактур просто не злічити. Але є і особливо привабливі моделі, як раз для тих, хто бажає виділитися на тлі інших незвичайним способом. До таких моделей відносяться і шпалери флізелінові. Плюси і мінуси, притаманні їм, ми розглянемо нижче в подробицях.

Зміст статті

  • Виготовлення флізелінових шпалер
  • Типи флізелінових шпалер
  • Переваги і недоліки флізелінових шпалер
    • Порівнюємо флізелінові і паперові шпалери
  • Клеїмо флізелінові шпалери правильно

Виготовлення флізелінових шпалер

Як можна здогадатися з назви, флізелінові шпалери робляться не з целюлози, а з його аналога – бумагоподобного матеріалу з додаванням деяких хімічних речовин.

Модифіковані таким чином волокна набувають нові позитивні якості. Наприклад, якщо порівнювати звичайні шпалери паперові або флізелінові, то останні набагато екологічніше, адже на їх виготовлення йде помітно менше натуральної сировини.

Важливо! При цьому примітно, що зовнішнього відмінності між продукцією з флізеліну і звичайної целюлози рядовий споживач не знайде – і на вигляд, і на дотик вони практично ідентичні.

У виробів з флізеліну також і особливий спосіб виробництва, а саме – методом гарячого тиснення:

  • Це дещо більш трудомісткий спосіб, зате кінцевий продукт не в приклад міцніші, довговічніші і стійкіше до навантажень, ніж звичайний папір.
  • Тому-то, порівнюючи паперові або флізелінові шпалери, останні часто називають не інакше, як «антивандальні».

Поширюване зворотне думка про нібито неможливість їх використання в дитячих кімнатах, є помилкою.

Типи флізелінових шпалер

Рассмотрим плюсы и минусы флизелиновых обоевАле перш ніж перейти до порівняно целюлозних і флізелінових виробів між собою, розповімо про тип розглянутих нами шпалер.

Всього існує три основних види, що розрізняються своїми характеристиками і зоною застосування:

  • Повністю флізелінові, це целюлози або не містять взагалі, або містять по мінімуму. Саме такий матеріал і є найбільш поширеним на ринку;
  • На основі флізеліну – у них флизелиновым робиться лише зворотна сторона, що надзвичайно спрощує поклейку. По суті, до цього типу відносяться вінілові шпалери, які поєднують лицьовій декоративний шар і зворотний практичний.
  • Шпалери з флізеліну під фарбування – такі ж, як і повністю флізелінові, але без візерунка; інші моделі від відомих виробників в змозі витримати не менше 10 фарбувань, зберігаючи свої декоративні якості. Ціна моделей під фарбування найнижча.

Важливо! Часто прості паперові шпалери продавці намагаються видати за флізелінові. Зрозуміло, з завищеною вартістю, досить простий спосіб самостійно визначити матеріал існує – зробити на зразку невеликий надрив, якщо його краю ідеально рівні, значить перед вами флізелін. У паперових утворилися б задирки волокон.

Переваги і недоліки флізелінових шпалер

Рассмотрим плюсы и минусы флизелиновых обоевНа ринку будматеріалів матеріал використовується флізелін менше 15 років.

Але і цього терміну вистачило, щоб досконально вивчити всі його позитивні і негативні якості. Відразу скажемо, що останні все ж менше. Але, щоб максимально об’єктивно охарактеризувати флізелінові шпалери, плюси і мінуси наведемо окремо.

Переваги:

  • Не дають усадки після поклейки.
  • Висока щільність полотна – навіть при наявності на стіні невеликих щілин або нерівностей, вони перестануть бути помітними.
  • Вогнестійкість – флізелін не боїться впливу високих температур, не горить і не тліє.
  • Пропускають повітря.
  • Не бояться води, тим не менш, вологе прибирання слід проводити не частіше двох разів на рік (див. Як мити шпалери на флізеліновій основі правильно).
  • Ремонтопридатні – це відноситься лише до шпалер під фарбування.
  • Пошкоджену ділянку легко зафарбовується заново, до десяти фарбувань за весь період експлуатації.

Крім того, відзначимо значно меншу трудомісткість поклейки та прибирання після ремонту – так як на самі шпалери клей наносити не треба, не виникає необхідності захищати підлогове покриття.

Недоліки:

  • Підвищене забруднення – флізелін з-за своєї текстури сприяє нагромадженню пилу, необхідна регулярна прибирання;
  • Порівняно висока ціна – вартість помітно вище, ніж у звичайних паперових, вінілових; виняток – склотканинні.

Важливо. Деякі переваги, наприклад, пропускання повітря, не відносяться до вініловим шпалерам на флізеліновій основі.

Порівнюємо флізелінові і паперові шпалери

Рассмотрим плюсы и минусы флизелиновых обоевЗ вступною частиною закінчили, тепер перейдемо до головної теми – що краще, шпалери флізелінові або паперові і чому.

Для наочності проведемо порівняння по пунктах:

ФлизелиновыеБумажныеПрочностьТак як є нетканим продуктом, більш міцні і допускають поклейку на стіну з тріщинами і нерівностями (див. Як клеїти бамбукові шпалери правильно).Менш міцні, дають усадку після поклейки, не годяться під нерівну поверхню.ЭкологичностьБолее екологічні з-за меншої витрати деревини у виробництві.Менш екологічні.УходФлизелин сприяє утворенню нальоту пилу. Обов’язкова регулярна чистка шпалер – сухе прибирання, пилососом, а також миючими неабразивными засобами.Догляду не потребують, так як не піддаються забрудненню.Стійкість до ультрафиолетуОба типу матеріалів рівною мірою уразливі до впливу сонячних променів, внаслідок чого мають схильність вигоряти і втрачати колір. Виняток – вінілові шпалери на флізеліновій основі.Трудомісткість поклейкиОдно з найбільш важливих переваг даного типу шпалер – вони не вимагають нанесення клею на свою зворотну сторону, тільки на стіну.В обов’язковому порядку просочується клеєм і поверхню стіни, і зворотна сторона шпалер.ДекоративностьДекоративные якості приблизно однакові.ЦенаСтоимость в кілька разів вище, ніж у паперових аналогів.В 4-5 разів дешевше виробів з флізеліну, в 2-3 рази дешевше шпалер під фарбування.

Примітка. Підводячи короткий висновок, відзначимо, що моделі з флізеліну – лише аналог паперових шпалер, і в повній мірі їх ні в якому разі не замінюють. Вибираючи тип шпалер, господарі повинні орієнтуватися на те, яким якостям віддається перевагу в їх випадку.

Якщо в пріоритеті ціна – купуємо целюлозні вироби, якщо довговічність і простота – флизеленовым. Якщо важливо витримати певний стиль в обстановці житла, перед походом в магазин бажано вивчити фото або відео шпалер для вибору моделей відповідної фактури і кольору.

Клеїмо флізелінові шпалери правильно

Рассмотрим плюсы и минусы флизелиновых обоевВ цілому поклеїти флізелінові шпалери своїми руками – завдання нескладне, посильна будь-якому господареві з мінімальним досвідом в ремонті.

Тим не менш, саме для виробів з флізеліну існує ряд строгих правил, дотримання яких обов’язково:

  • Якщо шпалери світлого тону і не під фарбування, то потрібно вирівняти колір стін – флізелін набагато прозоріше паперу, і контраст буде добре видно крізь них.
  • Використовуємо спеціальний клей – він гущі, для вінілових – клей для важких шпалер. Керуємося вимогами, що призводить інструкція на рулоні.
  • Клеїти тільки встик – флізелін не забезпечить гарне схоплювання клею, тому наклеювання внапуск, допустима для целюлози, в нашому випадку під забороною.
  • Особлива акуратність при наклеюванні шпалер з вінілової лицьовою частиною – вона дуже тендітна.

Як бачите, у флізеліну як матеріалу вистачає і переваг, і явних мінусів. Однозначної відповіді, флізелінові або паперові шпалери віддати перевагу, не дасть навіть фахівець, адже все визначається кінцевим результатом, що господарі розраховують отримати після ремонту.