Вінілові шпалери на основі флезелиновой
Щоб вибрати, що краще флізелінові або вінілові шпалери, варто дізнатися про них більше. Наприклад, з чого вони зроблені, їх характеристики і якості, їх особливості та види, їх плюси і мінуси. Адже дуже хочеться, щоб вони прослужили довше і були безпечними.
Зміст статті
- Вінілові шпалери
- Види вінілових шпалер
- Флізелінові шпалери
- Види флізелінових шпалер
- Відмінності вінілових і флізелінових шпалер
Вінілові шпалери
Різноманітність малюнків на вінілових шпалерах
Вінілові шпалери зроблені з двох шарів:
- Основний, яким ми приклеюємо їх до поверхні. Буває паперовим або флизелиновым.
- Верхній, або зовнішній, на який наноситься малюнок або тиснений декорація. Робиться з полівінілхлориду і стійкий до пошкоджень і забруднень.
Вінілові шпалери відрізняються не тільки своїм забарвленням, але і матеріалами, з яких виготовляються, та технологією створення.
Види вінілових шпалер
Вінілові шпалери зі спіненого вінілу з хімічним тисненням
Різноманітність текстур вінілових шпалер дуже різноманітно, їх ділять на кілька груп:
- Структурні – створені зі спіненого вінілу, візерунки на них роблять методом холодного тиснення. Вони мають щільну різноманітну фактуру, за рахунок чого добре приховують нерівності поверхні, на яку клеяться. Такі шпалери товсті і об’ємні, але дуже легкі. Вони прості в експлуатації і не вимагають додаткової підготовки стін перед наклеюванням.
Структурні вінілові шпалери
- Компактні – зроблені зі спіненого вінілу методом гарячого тиснення. Такі шпалери використовують, замінюючи інші матеріали, наприклад, камінь або цегла. Вони стійко переносять механічні дії, прості в обігу і досить невибагливі.
Компактні вінілові шпалери
- Важкий вініл – робляться з допомогою гарячого тиснення. Вони дуже щільні і досить важкі. Такі шпалери з легкістю приховають невеликі тріщини або відколи в стіні. Їх плюси високої вологостійкості і повітропроникності. Вони можуть імітувати шкіру, тканини і навіть венеціанську штукатурку.
Вінілові шпалери з важкого вінілу
- Вінілові шпалери з хімічним тисненням – при їх створенні використовують спеціальний реагент (інгібітор) не по всій поверхні, що спінюється вініл пригнічує. Далі, внаслідок розігріву полотна, шматки вінілу, необробленого інгібітором, стають об’ємними, так виходить об’ємний візерунок. Такі шпалери стійкі до ультрафіолету і механічних впливів, але їх ціна досить висока.
Вінілові шпалери з хімічним тисненням
- Плоский вініл або шовкографія – складається з двох шарів, основний паперовий або флізеліновий, декоративний складається з суцільного шару вінілу з шовковими нитками. За рахунок цього шпалери нагадують тканину. Вони можуть бути як гладкою, так і з рельєфною фактурою. Також вони можуть імітувати фактурну штукатурку або шкіру.
Вінілові шпалери з шовкографією
- Шпалери, що миються, або поліплен – на паперову основу наносять кілька різних шарів з вінілу, різних пігментів, стабілізаторів і добавок для того, щоб їх можна було спокійно мити. Такі шпалери добре підходять для кухні та ванної кімнати.
Миються вінілові шпалери на кухні
Важливо! Вибираючи вінілові шпалери будь-якого виду, потрібно знати, що вони не пропускають повітря.
Флізелінові шпалери
На фото флізелінові шпалери
Флізелінові шпалери, як і всі інші, мають різноманітність забарвлень і фактур. В їх основі лежить целюлоза, просочена зв’язувальними речовинами і невелика частина папери. Зовні вони схожі на паперові, а якщо до них доторкнутися, – нагадують тканину.
Види флізелінових шпалер
Бамбукові шпалери під фарбування
Флізелінові шпалери мають набагато меншу різноманітність, ніж які-небудь інші.
Їх підрозділяють на:
- Флізелінові – ті самі, зроблені з целюлози. Вони можуть бути гладкими і рифлені, з візерунками або імітують декоративну штукатурку. Найчастіше їх використовують під фарбування, так як різноманітність малюнків набагато менше, ніж у інших видів шпалер. Флізелінові шпалери можна перефарбовувати кілька разів і це не порушить їх орнаменту.
- Шпалери на флізеліновій основі – складаються з двох шарів, верхнього флізеліновій і нижнього основного, що складається з паперу, текстилю або вінілу. Декоративний флизелированный шар відповідає за здатність пропускати повітря.
Шпалери флізелінові або на флізеліновій основі повітропроникні, терпимі до механічного впливу і вологого прибирання. Вони щільні, їх легко поклеїти своїми руками, вони довговічні і екологічні.
Рада! При фарбуванні шпалер на флізеліновій основі або флізелінових використовуйте фарби на водній основі.
Відмінності вінілових і флізелінових шпалер
Вінілові та флізелінові шпалери
Ми дізналися, що собою представляють флізелінові шпалери вінілові. Головною відмінною рисою їх є повітропроникність і асортимент. Вибираючи для себе, що краще вінілові шпалери або флізелінові, враховуйте, де вони будуть розташовуватися.
Для кухні, передпокою і ванної кімнати більше підійдуть вінілові шпалери, що миються, так як ці кімнати вимагають частого вологого прибирання. В спальні та дитячій краще клеїти бамбукові шпалери з-за хорошою повітропроникності і екологічності.
Флізелінові та вінілові шпалери і їх різниця в способі поклейки теж часто стає аргументом при виборі, так як у випадку з важким вінілом цей процес набагато більш тривалий, так як клей наноситься безпосередньо на задню частину полотна, після чого йому треба дати вбратися протягом 3-7 хвилин. Як наслідок, позначається це і на час проведення робіт.
Що ж стосується флізеліну, то тут справа дещо простіше, так як клей наноситься прямо на стіну і не потрібно чекати, поки він почне підсихати. Відповідно поклейку флізелінових шпалер можна виробляти, не виносячи всю меблі з кімнати, досить просто організувати вільний доступ до стіни.
У цій статті ми не будемо детально зупинятися на технології обклеювання стін шпалерами, тому просто уявімо відео, на якому показана докладна інструкція і дано кілька корисних порад.
Важливо! Під кожні шпалери існує свій вид клею, і купувати потрібно саме його, так як у вінілу і флізеліну різну вагу, відповідно і сила клею потрібна різна.
Як видно з усього сказаного вище, відповісти на питання флізелінові або вінілові шпалери краще, дуже непросто. Все залежить від безлічі факторів і особистих уподобань, але якщо, наприклад, в будинку є діти і домашні тварини, то краще зробити вибір на користь міцного вінілу, який стійко відобразить всі замахи на свою поверхню.
Зате в спальні або вітальні натуральний флізелін додасть затишку і тепла, тим більше, що і впливу в цих кімнатах на стіни значно менше, ніж в передпокою або дитячій.