Що спочатку: шпалери або натяжна стеля?

Закономірне питання «Що спочатку – шпалери або натяжна стеля» стоїть перед кожним, хто в якості обробки вибрав ці оздоблювальні матеріали. Для тих, хто робить ремонт вперше, дійсно незрозуміло, монтувати полотно до поклейки або після. В обох випадках є свої переваги і недоліки, поговоримо про них, а потім розберемося – в яких випадках краще спочатку кріпити натяжний полотно, а в яких приводити в порядок стіни.

Якщо почати зі стін

Цей порядок обробки стін віддають перевагу у випадках, коли боятися забруднити натяжна стеля. Страх обгрунтований: натяжний полотно дуже сприйнятливе до забруднень, відмити його неможливо, купувати нове – дорого. Друга перевага: установка стель передбачає кілька етапів: спочатку роблять замір, виготовляються багети і полотно потрібних розмірів. Від візиту заміряють до того, як полотно буде готовим проходить 5-6 днів. За цей час можна не тільки провести обробку стін, але і дочекатися її повного висихання.

Противники такої послідовності робіт наводять такі аргументи:

  • При установці багетів монтажники роблять велику кількість отворів, з’являється багато будівельного пилу, яка може забруднити обробку. Справедливо, при використанні перфоратора з пилососом з’являється пил. Але навіть якщо підходящого електроінструменту ні, вже декоровані стіни можна захистити плівкою.

  • Для монтажу ПВХ-полотна необхідно прогрівати приміщення до +60°. Така температура може стати причиною відклеювання шпалер. Уникнути подібних наслідків легко: достатньо дати обробці добре просохнути. Через 6-7 днів після поклейки нагрівання приміщення ніяк не повинна вплинути на якість зчеплення полотен зі стінами.

  • Якщо клеїти шпалери до установки багета, можуть виникнути труднощі, коли треба буде їх переклеїти. Втім, все пройде гладко, якщо перед наклеюванням відзначити рівень кріплення багета по периметру. Тоді можна буде легко наклеїти шпалери на стіни рівно до багета і при необхідності відклеїти їх, по закінченні часу.

  • Что сначала: обои или натяжной потолок?

    Покриття на стінах буде добре триматися якщо дати йому час на висихання до монтажу ПВХ-полотна

    Якщо судити в цілому, робити раніше поклейку майже завжди є кращим варіантом. Проблем можна уникнути, всі ризики мінімізувати. І головне – якщо щось піде не так, то проблему можна буде виправити.

    Якщо починати зі стелі

    Натяжна стеля неможливо захистити від забруднень на час опоряджувальних робіт. Тому якщо відразу після поклейки шпалер планується їх фарбування, даний порядок дій є неприпустимим.

    Серед переваг такої послідовності можна виділити, що так вам не доведеться перевіряти якість обробки стін екстремальними умовами при нагріванні приміщення. Легше буде і клеїти шпалери: не потрібно креслити і намагатися клеїти по лінії, полотна можна рівно обрізати за допомогою гострого канцелярського ножа.

    Серед мінусів висока чутливість натяжної полотна до забруднень, неможливість очищення. При такій послідовності безумовно є ризик зіпсувати ремонт до його закінчення. Другий нюанс: після установки самого полотна по периметру клеїться декоративна технологічна стрічка. Її наявність ускладнює підрізування шпалер.

    Что сначала: обои или натяжной потолок?

    Гіпсокартонна конструкція зменшить шанс попадання пилу на шпалери при монтажі стелі

    Ідеальний варіант

    Найкращим варіантом є поетапна установка натяжної стелі. Такий підхід гарантує, що ні стіни, ні натяжний полотно в процесі обробки стін не постраждають і не будуть забруднені. Послідовність дій при цьому така:

  • Вирівнювання стін: грунтування, шпаклювання, ґрунтування. Щоб обробка була міцною, необхідно грунтувати стіни на кожному етапі. Важливо ретельно вирівняти стіни, в іншому випадку багет не ляже рівно, що виникли зазори буде важко приховати.

  • Установка багета. Виключається ризик забруднення шпалер будівельним пилом. Не виникне жодних проблем при переклеюванні шпалер.

  • Оздоблення стін. Багет можна очистити від забруднень, без декоративної стрічки не виникає труднощів при обрізанні шпалер.

  • Установка натяжної полотна. Монтаж полотна здійснюється без пилу, більше не буде ризику забруднити матеріал.

  • При такій послідовності ризики практично відсутні. Залишається лише необхідність нагрівання приміщення, якщо полотна зроблені з ПВХ.

    Єдиним недоліком поетапної установки натяжної стелі є висока вартість робіт, так як у монтажників немає можливості зробити все за один день. З цієї ж причини всі роботи по обробці займають більше часу, ніж у випадку, коли поклейка шпалер та монтаж стелі виконуються за один підхід.

    Что сначала: обои или натяжной потолок?

    Поетапна робота допоможе домогтися якісного результату

    Приймаємо рішення

    Якщо у вашого ремонту необмежений бюджет і терміни, то звичайно ж найкращим варіантом буде поетапна установка стель. Якщо кошти обмежені, або якщо ви клеїте шпалери під фарбування – робіть першими стіни. З монтажу стелі доцільно починати у випадках, коли шпалери відрізняються крихкістю і великою сприйнятливістю до забруднень або високих температур.