Шпалери для ванної кімнати: які можна вибрати

Обои для ванной комнаты: какие можно выбратьМалюнки шпалер для ванної

Ванна кімната – це приміщення для щоденних гігієнічних процедур, яке ми відвідуємо як мінімум два рази в день, вранці і ввечері. Існує масове думка, що ванна не повинна бути занадто яскравою і мати велику кількість зображень.

У більшості випадків стіни обробляють однотонним кольором або з включенням мінімальної кількості малюнків і візерунків. Навіть настільки популярні фотошпалери рідко зустрічаються в якості оздоблювального матеріалу для ванної.

Зміст статті

 • Привабливість вологостійких шпалер і правила вибору
 • Правильний вибір шпалер для ванної кімнати
  • Рідкі шпалери для ванної
  • Скловолокнисті шпалери
  • Вінілові шпалери
  • Миються шпалери
  • Фотошпалери

Привабливість вологостійких шпалер і правила вибору

Незважаючи на консервативність більшості населення, багато прагнуть принести в дизайн цього пересічного приміщення щось привабливе і особливе. Все частіше замість звичайної керамічної плитки використовуються миються шпалери, які здатні урізноманітнити колірну гаму інтер’єру.

Такий вид оздоблювального матеріалу дозволяє поєднувати різні темні і світлі відтінки, створюючи оригінальні дизайнерські композиції.

Обои для ванной комнаты: какие можно выбратьШпоновані шпалери

Отже:

 • Для якісної обробки стін ванної необхідно правильно підходити до вибору матеріалу. Багато проти використання шпалер, абсолютно не знаючи про існування їх різновидів, здатних витримувати негативний вплив атмосферної вологості.

Увага: Для цих цілей не рекомендовано застосування звичайних полотен, які цілком підходять для інших житлових площ, тут треба звернути увагу на вологостійкий матеріал.

 • Ванна кімната – це специфічне приміщення, в якому відбувається щоденне агресивний вплив підвищеної вологості на підлогове і стінні покриття. Поверхні страждають від регулярного попадання води, мила, шампуню, порошку, а також величезної кількості миючих і чистячих засобів. З цієї причини в даному приміщенні не рекомендовані до використання паперові шпалери шпалери шпоновані.

На сучасному ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів величезну популярність набирають шпалери на самоклеючій основі, які виробляються за технологією вінілових.

Фахівці рекомендують зупинити свій вибір саме на них з кількох причин:

 • Вологостійкі.
 • Низька ціна, що дозволяє в будь-який час придбати нові полотна і змінити інтер’єр, не роблячи великих фінансових витрат.
 • Дуже прості в наклеюванні, що дозволяє заощадити кошти на виконання оздоблювальних робіт. Ремонт легко провести навіть не досвідченій людині.

Для ванної кімнати шпалери мають і не малі недоліки і зніми треба ознайомитись:

 • Для наклейки шпалер у ванній необхідний ретельний підбір клею;
 • Неможливість використання будь полотна, за вподобаного дизайну. Воно повинно відповідати певним характеристикам.
 • Мають свою специфіку і певні вологостійкі властивості, що завищує їх ціну порівняно з паперовими аналогами.
 • Застосування шпалер недоцільно в місцях ванної кімнати, де є прямий контакт з водою. Незважаючи на їх вологостійкість, краще уникати безпосереднього впливу миючих засобів і водяних бризок. Таку зону краще обробити керамічною плиткою (див. Облицювання керамічною плиткою ванної кімнати: класика жанру).

Правильний вибір шпалер для ванної кімнати

Основні принципи оформлення ванної кімнати нічим не відрізняються від правил ремонту інших житлових просторів. При виконанні робіт дотримуються всі нюанси, згідно з якими можна візуально збільшити або візуально звузити площа. Часто знаходять застосування дрібні малюнки, смужка, великі візерунки, а також поєднання світлого верху і темного низу.

Увага: Не купуйте шпалери з бамбука, пробки і паперу. Вони добре вбирають вологу і не згодяться для проведення ремонту в приміщенні з підвищеною вологістю.

Для більш детального розуміння всіх переваг шпалер для ванної, слід розглянути основні види оздоблювальних матеріалів даного типу, а також плюси і мінуси їх застосування. Так само перед вибором варто подивитися відео і фото з даного питання, та інструкція не дасть вам зробити помилки.

Рідкі шпалери для ванної

Відмінний варіант настінного покриття для ванної кімнати. Даний тип обробки сильно відрізняється від класики.

Обои для ванной комнаты: какие можно выбратьВикористання рідких шпалер у ванній кімнаті

Увага: Одним з дуже вдалих варіантів для оформлення ванної кімнати вважають рідкі шпалери, які на відміну від рулонних аналогів володіють широкими дизайнерськими можливостями.

Отже:

 • При обробці рідкими шпалерами не залишається швів і площина буде цілісною.
 • Їх чудово можна нанести своїми пуками. Причому треба робити повної штукатурки. Якщо є не великі тріщини, це не перешкода.
 • Так само тут їсть досить великий вибір фактур.
 • Дуже водостійкі, мають величезну різноманітність колірної палітри, докорінно відрізняються за методикою підготовки поверхні і нанесення їх в якості стінового покриття.
 • Являє собою матеріал, який наносять на стіни у вигляді декоративної штукатурки. На відміну від звичайних шпалер нанесення на поверхню проводять за аналогією з будівельними сумішами.
 • Використання підкладки не обов’язково. Для попередньої підготовки стін і підлоги не потрібно ніяких зайвих витрат і заходів, все виконується за стандартною схемою.
 • Є можливість і імітації, тут цілком можна зробити і металізовані шпалери.

Скловолокнисті шпалери

Складаються з унікального матеріалу, який не піддається впливу вологи. Це оптимальний варіант для облаштування ванної кімнати, так як нарівні з флізеліновимі, склошпалери можна використовувати під фарбування (див. Що краще: флізелінові або склошпалери).

Обои для ванной комнаты: какие можно выбратьЗастосування скловолокнистих шпалер

 • При бажанні це дозволяє створювати в інтер’єрі будь-яку колірну гамму. Змінити відтінок настінного покриття не складе особливої праці.
 • Потрібно купити нову фарбу бажаного відтінку і пофарбувати нею стіни. Це робить скловолокнисті шпалери дуже зручними в застосуванні, а також вигідним в економічному плані.

Вінілові шпалери

Один з найбільш оптимальних варіантів обробки ванної кімнати і туалету. Характеризуються відмінними експлуатаційними і технічними властивостями: простота поклейки, висока вологостійкість, тривалий експлуатаційний термін.

Незважаючи на досить високу ціну, користуються величезною популярністю серед громадян, що віддають перевагу якісний і стильний матеріал. Більшість населення намагаються купувати саме вінілові шпалери.

Обои для ванной комнаты: какие можно выбратьВикористання вінілових шпалер

Порядок наклейок вінілових шпалер у ванній кімнаті:

 • Ретельна підготовка поверхні, що виключає всі нерівності і дефекти;
 • Приготування повного комплекту необхідних інструментів, розведення клею згідно інструкції;
 • На стіні необхідно зазначити початкову вертикальну лінію, від якої почнеться поклейка першого аркуша.
 • Полотна шпалер розрізають на окремі частини, залишаючи верхній і нижній запас в межах 5-7 сантиметрів.
 • Наклеюють перший лист від отчерченной позначки. Подальше наклеювання полотен проводять як можна щільніше один до одного. Для щільного прилягання до стіни використовують спеціальний пластиковий гребінець або валик, яким притискають поверхню шпалер.
 • Верхні і нижні запасні сантиметри акуратно видаляють, чекають повного просихання.
 • В асортименті даного вигляді є і гофровані шпалери, це дозволить сосздать практично будь-яку коипозицию.

Увага: До групи вінілових відносять ще один відомий підвид матеріалів, що часто використовуються споживачами. Це само-клеяться шпалери для ванної, які представлені у вигляді полотна, що має на виворітній стороні клейову основу.

Іншими словами, це дуже простий і зручний спосіб обробки, який не пов’язаний з зайвими незручностями з розведення клею. Для наклеювання самоклеющихся шпалер у ванній кімнаті або туалеті на зворотну сторону наносять невелику кількість води, чекають кілька хвилин і наклеюють на обрану поверхню.

Миються шпалери

Дуже вологостійкий матеріал, який не боїться цвілі, бруду і грибка. Добре переносять регулярне миття за допомогою ганчірки або губки. Мають ідеальні споживчі властивості, завдяки яким, включені в список найбільш оптимальних варіантів для приміщення з підвищеною вологістю.

Виготовляються за спеціальною технологією, яка передбачає активну протидію до зовнішніх агресивних факторів. Схема наклеювання даного типу шпалер не має характерних особливостей.

Порядок роботи за аналогією з іншими видами настінного покриття:

 • Ретельна підготовка поверхні (можливо проведення антигрибкової обробки).
 • Приготування інструментального набору, розведення клейової основи, нарізка полотна.
 • Нанесення клею, наклеювання на стіну з процедурами розгладження складок і бульбашок.

Фотошпалери

Один з популярних і дуже модних оздоблювальних матеріалів. Використовується на стінах у всіх кімнатах житлового приміщення, у тому числі і у ванній. З кожним роком у продажу з’являються все більше нових сюжетних ліній, які можуть внести різноманітність в інтер’єр.

Якість шпалер також крокує в ногу з часом і змінюється в кращу сторону, пропонуючи потенційним покупцям розкид в ціновій категорії від найбільш економічних до дорогих варіантів. Деякі види можна придбати під фарбування, що дозволить розширити можливості дизайну та отримання потрібної вам колірної гами.

 • При купівлі фотошпалер для ванної кімнати слід враховувати, що вони повинні бути виконані з вологостійкого матеріалу, за основу якого береться скловолокно.
 • Використання коркових та бамбукових шпалер вкрай небажано, так як вони не можуть чинити опір волозі, а навпаки дуже добре її вбирають, що викликає їх швидке псування і погіршення зовнішнього вигляду. З цієї причини термін служби таких полотен дуже маленький. Роботи з наклеювання полотен нічим не відрізняються від поклейки аналогових груп. Схема стандартна.
 • Вивчивши запропоновані виробництвом види шпалер для ванної, можна зробити висновок про те, що даний тип стіновий обробки не така вже рідкість. При знанні всіх особливостей приміщення зробити правильний вибір матеріалу для оформлення стін не складе праці. Дотримуючи всі нюанси, ви зможете створити цікавий дизайн незвичайний і унікальний стиль. Дбайливе ставлення і виконання рекомендацій з експлуатації дозволить на довгий час зберегти свіжість інтер’єру.
 • Дані шпалери для ванної кімнати добре поєднуються з декоративними елементами, а також ефектно виглядають в комбінації з керамічною плиткою або панелями ПВХ. Рекомендується використання зелених, синіх відтінків, можливі варіації коричневого та бежевого кольорів.

Увага: Деякі хочуть завдати додаткове покриття на шпалери і чим розкрити шпалери у ванній ви можете прочитати на сторінках нашого сайту.

Шпалери для ванної кімнати треба підбирати по середовищу перебування та згідно дизайну. Ціна не така і висока, і ви зможете зробити саме те, що вам треба.